Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
[PR Łódź] Kontroler pobił w pociagu pasażera!
Autor Wiadomość

jozek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2010

PostWysłany: 02-02-2011, 11:54    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
W Kolejach Dolnośląskich coś takiego byłoby nie do pomyślenia. Można krytykować prezeskę KD za betonizm rodem z PKP, ale obsługa w pociągach jest na najwyższym poziomie. Jeszcze nie spotkałam się nawet z najmniejszą skargą pasażerów na pracowników KD. Pod tym względem PR i KD dzielą lata świetlne.


Oj, to niekoniecznie jest regułą. Ja juz słyszałem sytuację gdy młody pan konduktor KD wyżył się na pasażerze z powodu braku możliwości dotarcia "do domu" na czas (opóźnony pociąg i konieczność czekania na skomunikowanie). A polegało to na nieprzyjęciu ważnego biletu z powodu takiego, że był podwójnie złożony (tak by mieścił się do potrfela) - pan stwierdził "że takiej szmaty nie przyjmie" i ma u niego kupić drugi bilet... A gdy pasażer spytał dlaczego nie nosi stroju służbowego tak ja pozostałe osoby z obslugi tego pociągu stwierdził, że nie ma prawa mu zwracać uwagi bo ma identyfikator i to wystarczy.

Niemniej to co piszesz o obsłudze KD jest prawdą. W zdecydowanej większości jest to znacznie wyższy poziom obsługi niż w przypadku większości zasiedziałych pracowników PR.
Chociaż generalizowanie też jest bez sensu bo spotyka się także bardzo wiele pracowników PR którzy bardzo dobrze wykonują swoją pracę (a zauważam pewną zależność, że im młodszy tym te standardy są wyższe... starzy pracownicy chyba nie umieją odwyknąć od epoki słusznie minionej).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 02-02-2011, 12:02    Odpowiedz z cytatem

Jak by nie patrzeć kontroler powinien wylecieć, bo spełnił obowiązki z naruszeniem przepisów/ nietykalność osobista, zniszczenie mienia/ i nie ma znaczenie, że ktoś go sprowokował , bo za chwilę może dojśc do tragedii. Wystarczy już chamstwa ze strony pracowników, którzy mają wykonywać obowiązki rzetelnie, ale grzecznie i spokojnie. A za te przewinienia powinna być dyscyplinarka. Bo nikt nie wmówi mi, że każdy kontroler będzie bral się do mordobicia, bo to tylko eskaluje konflikt

[ Dodano: 02-02-2011, 12:04 ]
A i malutka uwaga pasażer może a nie musi być uprzejmy a kontroler musi...

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 02-02-2011, 14:58    Odpowiedz z cytatem

Od tego trzeba wyjść ze pismaki piszą co chcą , w PR Łódż nie ma rewizorów ani konduktorów rewizyjnych , tutaj chodzi o zwykłego kierownika pociągu który czasami pełni obowiązki konduktora
Sytuacja wynika ze złego zachowania drużyny konduktorskiej co niestety się zdarza nie nalezy to oblizać kontrolerom co przypuszczam ze robią to kierownicy nieroby

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 02-02-2011, 15:05    Odpowiedz z cytatem

a co pasażera obchodzi czy to kontroler, rewizor, kierownik, czy konduktor zachowanie jest naganne i trzeba to pietnować

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 02-02-2011, 17:02    Odpowiedz z cytatem

jozek, o tym nie słyszałam, no ale w każdym stadzie może trafić się czarna owca, także w KD. Z tego co widuję jak odprowadzam kogoś na dworzec, sporo w KD młodzieży i czasem może trafić się jakiś nieokrzesany gówniarz, który myśli, że mu wszystko wolno, bo jest kolegą byłego dyr. technicznego, który zatrudnił go po znajomości. Nie mniej jednak trzeba uczciwie przyznać, że obsługa w pociągach KD jest na o wiele wyższym poziomie niż w PR. Ale też nie wszyscy w PR to chamy. Chamstwo jest w zdecydowanej mniejszości, ale to właśnie ta mniejszość psuje wizerunek spółki i odstrasza pasażerów od kolei. Kiedyś dużo jeździłam pociągami i na terenie PR Wrocław też spotykałam w pociągach chamskich kontrolerów, szczególnie jeden utkwił mi w pamięci, którego nawet konduktorzy i kier. pociągu panicznie się bali. Nie wiem czy ten cham jeszcze pracuje w PR, bo od roku nie korzystam z usług polskiej kolei.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krakonos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2009

PostWysłany: 02-02-2011, 17:18    Odpowiedz z cytatem

bert napisał/a:
Od tego trzeba wyjść ze pismaki piszą co chcą , w PR Łódż nie ma rewizorów ani konduktorów rewizyjnych , tutaj chodzi o zwykłego kierownika pociągu który czasami pełni obowiązki konduktora
Sytuacja wynika ze złego zachowania drużyny konduktorskiej co niestety się zdarza nie nalezy to oblizać kontrolerom co przypuszczam ze robią to kierownicy nieroby

No proszę, czyżby już zaczynało się to o czym pisał mg112, przenoszenie winy na obsługę (kierownika)pociągu? Coś jest na rzeczy, źle się dzieje w PR Łódź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mg112 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2008
Skąd: Koluszki

PostWysłany: 02-02-2011, 19:00    Odpowiedz z cytatem

@bert
Na jakiej podstawie piszesz że to był kierownik pociągu??? Skąd wiesz że w Łodzi nie ma rewizorów?? Coś mi się zdaje że zaczynasz siać dezinformacje... Nie mam zamiaru powtarzać się w kółku bo chyba wszyscy czytający ten wątek potrafią czytać i wyciągać wnioski... Wszyscy wiemy, że nie ma już czegoś takiego jak rewizor czy konduktor rewizyjny, a przynajmniej jeśli tutaj jesteśmy powinniśmy takie rzeczy wiedzieć. A pan który tak narozrabiał, to czlonek grupy kontrolerów zakładowych z ŁZPR. w łodzi jest tych panów 4 i sieją zament wśród pracowników drużyn konduktorskich jak i pasażerów. Czasami też robią wypady na obce województwa, jak śląskie czy w kierunku Poznania. Nie wierzycie? Ppytajcie drużyny konduktorskie w tamtych rejonach napewno ich znają... Ta łodzka ekipa robi co chce bo pozwala im na to dyrektor w łodzi, a po cichu sie mówi że to jego najlepsi pracownicy... Przynajmniej takie jest zdanie samego wszechmocnego dyrektora...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fanwach Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Paź 2009

PostWysłany: 05-02-2011, 12:32    Odpowiedz z cytatem

1. Prawdą jest, że w PR Łódź nie ma rewizorów bo zmieniono im nazwę na kontrolerzy.
2. Jednym z wątpliwych bohaterów tego incydentu był kontroler, a w żadnym wypadku nie był to kierownik pociągu, czy też konduktor.
3. Kontrolerzy rzeczywiście zachowują się po chamsku i szukają dziury w całym; nie są lubiani przez pracowników drużyn pociągowych (w tym przeze mnie), a także przez podróżnych.
4. Historia z prasy, a także opisana przez mg112 jest ostro przebarwiona; z tego wszystkiego prawdą jest jedynie to, że w czasie szarpaniny kontroler ściągnął kurtkę wraz z plecakiem z podróżnego i skrepował mu ręce, gdyż ten chciał uciec. SOK wezwał kierownik pociągu na prośbę kontrolera, a policję wezwał osobiście kontroler. Sprawa biletu podróżnego jest ostro niejasna, ale tu nie dyskutuję bo jak było naprawdę wiedzą tylko nasi bohaterowie zdarzenia. Wersja każdego z nich jest zgoła zupełnie inna.

Skąd to wszystko wiem? Jestem kierownikiem pociągu w PR Łódź, stąd wiem o czym pisałem w punktach 1-3, a historię usłyszałem osobiście kilkanaście minut po zdarzeniu od drużyny pociągowej: kierownik poc. + maszynista, którzy prowadzili ten felerny pociąg.

Żeby nie było, że jestem obrońcą kata. Jak najbardziej jestem za tym aby utemperować panów kontrolerów, bo też mam dosyć ich zachowania, które można porównać do hartów w pogoni za zającem, czyli klapki na oczy i naprzód; ale w tej historii są przynajmniej dwie niejasności: czemu podróżny chciał uciekać skoro był pewny swej niewinności i czemu główny winowajca zdarzenia czyli kontroler osobiście wzywał SOK i policję, skoro to ten pierwszy czuł się poszkodowany?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 07-02-2011, 17:28    Odpowiedz z cytatem

Łódź: Rewizor oskarżany o pobicie pasażera odsunięty .

„Express Ilustrowany” przedstawił w ubiegłym tygodniu relację pasażerki pociągu Przewozów Regionalnych jadącego z Koluszek do Łodzi, która była świadkiem pobicia pasażera przez rewizora (konduktora rewizyjnego). Jak twierdzi przewoźnik, pracownik został "natychmiast po zdarzeniu odsunięty od wykonywania pracy na zajmowanym stanowisku".

- Rewizor rzucał pasażerem raz o jedną, raz o drugą ścianę, skrępował mu też ręce z tyłu jego własną kurtką. Ten chłopak miał 22 - 23 lata, był dość drobny, cały się trząsł. - mówiła „Expressowi Ilustrowanemu” pani Agnieszka. Rewizor wpadł w furię, kiedy pasażer odmówił wyjęcia z kosza na śmieci wyrzuconego właśnie biletu. Według SOK, pasażer wyrzucił bilet do śmieci już kiedy pociąg dojechał do Łodzi.

Przewozy Regionalne nie zaprzeczają, że w pociągu relacji Koluszki - Łódź Fabryczna taka sytuacja miała miejsce. "Gwarantujemy rzetelne przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego oraz zbadanie wszelkich okoliczności tej sprawy wraz z zastosowaniem wobec winnego pracownika właściwych sankcji pracowniczych. Przepraszamy wszystkie osoby, które były świadkami zaistniałej sytuacji" - oświadczyła dyrekcja Łódzkiego Zakładu Przewozów Regionalnych.

źródło: Rynek Kolejowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fanwach Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Paź 2009

PostWysłany: 07-02-2011, 19:31    Odpowiedz z cytatem

I znowu cytujemy przebarwione wypociny dziennikarzy Confused

Poczekajmy na efekty dochodzenia. Prawie jestem pewien, że jak wnioski będą korzystne dla kontrolera to prasa nic na ten temat nie napisze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 07-02-2011, 19:39    Odpowiedz z cytatem

Fanwach, nie bądź taki pewny. Sprawę chamskiego kontrolera z PR Łódź opiszę na własnej klawiaturze i opublikuję na portalu NOWY EKRAN. Tego typu incydenty należy nagłaśniać, by żaden beton nie czuł się bezkarny.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 11-02-2011, 21:33    Odpowiedz z cytatem

sasho33, cóż, zdarzenie miało miejsce, choc troszeczke ukoloryzowane przez media, ale jednak było i jest karygodne. Przepraszam,że mówię to na publicznym forum, ale mozna było się predzej czy pozniej spodziewac takiego zachowania po tym Panu.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kazek31 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Mar 2011

PostWysłany: 14-03-2011, 20:55    Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze lać pałować to bydło i patrzeć czy równo puchnie.
A tak w ogóle to pasażer sam się poobijał bo był pijany a potem potkną się na schodku i wyrżną twarzą o peron w wyniku czego poobdzierał sobie twarz a potem zwalił wszystko na boga winnego kontrolera żeby wyłudzić odszkodowanie od przewoźnika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

innocenty3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-03-2011, 10:00    Odpowiedz z cytatem

Linia Warszawa-łódz jest bardzo specyficzna wręcz wyjątkowa. Już w temacie bunt pasażerów na lini Łódzkiej pisałem o chamstwie pasażerów, postawie roszczeniowej wobec kolei. Kiedy mam służbę do Łodzi to chory jestem jeszcze się nie zdarzyło abym przejechał tą trasą bez zgrzytów z pasażerami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 15-03-2011, 18:39    Odpowiedz z cytatem

innocenty3, A Jak mniej więcej wygląda podział pociągów w tej relacji...
Bo Łódź ma bardzo małe gniazdo drużyn (jedne z mniejszych w IC) i nawet nie wiem czy na dworcu Fabrycznym czy Kaliskim..., z drugiej strony dość duże gniazdo znajduje się w Skierniewicach... ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl