Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Podróż do Francji
Autor Wiadomość

rybazmarsa88 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2009

PostWysłany: 01-02-2011, 21:14   Podróż do Francji Odpowiedz z cytatem

witam, nie wiem gdzie mam umieścić ten temat dlatego umieszczam tutaj, gdyż to będzie luźna rozmowa i nie widzę dla niej innego miejsca niż tu:) planuje podróż pociągiem do Francji z biletem interrail. Z poznania chce dojechać do Frankfurtu Oder, później do Berlina i całą noc do Paryża. Chciałbym spędzić tam kilka dni ( bede miał bilet 5/10 ) i mam problem z okresleniem trasy powrotnej z Paryża do Polski. Nie chcę dopłacać niewiadomo ile euro jadąc z Paryża do Kolonii pociągiem Thalys. Czy ktoś kiedyś jechał z Paryża do Polski i ma jakieś ciekawe warianty?Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 01-02-2011, 21:47    Odpowiedz z cytatem

Ja też mam pytanko:
Czy można kupić w Polsce bilet na kuszetkę do Paryża w pociągu 17013, a jeśli nie to czy można go kupić w internecie (wyjazd z Polski) i czy na takowej (zapewnie zagranicznej) stronce TRZEBA MIEĆ swój login i password? Dziękuję za odpowiedź!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rybazmarsa88 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2009

PostWysłany: 01-02-2011, 22:01    Odpowiedz z cytatem

ehh zmianiam pytanie.. bo ja w sierpniu będę tam jechał.. a ten pociąg nie kursuje w sierpniu prawie w ogóle.. może inaczej więc.. jak się dostac z Berlina do Paryża najtaniej i najszybciej? tzn i tak będe miał ten bilet interrail, ale dopłaty jakieś będą..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 01-02-2011, 22:15    Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem z Berlina po 20 czerwca najprościej pociągiem CNL 450 LINK

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rybazmarsa88 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2009

PostWysłany: 01-02-2011, 22:30    Odpowiedz z cytatem

no to własnie o tym pociągu pisałem.. dziwne ja miałem w rozkładzie że on kursuje tylko od 27 sierpnia.. do 12 sierpnia też mnie nie ustawia bo ja potrzebuje tak 23 sierpień np..:// czy po 12 sierpniu ten pociąg też tak kursuje?? ja będe miał bilet interrail więc DB Bahn mnie nie interesi..

a tak po za tym to gdzie sprawdzić ile będe musiał dopłacać do danych biletów z biletem interrail?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lodzianinn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 02-02-2011, 15:08    Odpowiedz z cytatem

Ja w zeszłym roku dokładnie na początku sierpnia mając bilet interrail wracałem z Paryża do Łodzi. Najszybsza opcja to jest nocny pociąg do Berlina. I tak chcieliśmy jechać, ale Pani w kasie powiedziała nam, że nie ma już miejsc. Jest to pociąg mocno oblegany. Zasugerowała abyśmy pojechali do Monachium. I tak zrobiliśmy. Paryża - Monachium - Drezno - Wrocław - Łódź.
Wydłużyła nam się trochę droga, ale musieliśmy wybrać tą opcję ponieważ ważność biletu nam się kończyła.
Ten pociąg nocny do Berlinia prowadziła własnie wagony do Monachium, ale nie wiem gdzie były odczepiane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 02-02-2011, 21:47    Odpowiedz z cytatem

Można także do Amsterdamu Kiepurą, (najtańsza opcja 29 euro) stamtąd Thalys do Paryża 35 euro.
W dwie strony 128 euro Wink Nawet Interraila nie trzeba. Smile Ja tak będę wracać z Paryża.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rybazmarsa88 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2009

PostWysłany: 03-02-2011, 00:30    Odpowiedz z cytatem

ojj no tak ale ja spędze 10 dni tam i bede jezdził interrail'em i do tego to potrzebuje żeby zwiedzić Francje:) myslalem o Kiepurze, ale czy na niego obowiązuje interrail? i niby jak to zrobie od strony technicznej? skoro interrail nie obowiązuje na terenie Polski..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 03-02-2011, 11:41    Odpowiedz z cytatem

rybazmarsa88, Z tego co mi wiadomo, to trzeba kupić bilet do stacji granicznej, a dalej już działa Interrail.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 03-02-2011, 13:04    Odpowiedz z cytatem

A może wyjściem było by kupić InterRail np w Czechach? Wtedy chyba można jeździć nim po Polsce - da się tak kombinować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rybazmarsa88 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2009

PostWysłany: 03-02-2011, 15:05    Odpowiedz z cytatem

nie głupie:DVery Happy no tak tylko weź teraz kup taki bilet w Czechach..? jak ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 03-02-2011, 15:29    Odpowiedz z cytatem

Jak masz niedaleko, to co za problem podjechać do pierwszej miejscowości (np Bohumin, Czeski Cieszyn) i kupić InterRaila w kasie biletowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rybazmarsa88 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2009

PostWysłany: 03-02-2011, 16:02    Odpowiedz z cytatem

bliżej mi do harrahova ale to jakies 250 km będzie..;/ więc nie wiem czy się opłaca ..;/ no ale to musze znać rozkład Kiepury, kupić bilet na niego do najbliższej niemieckiej miejscowości i jednocześnie interrail? i gdy dojade do tej miejscowości bilet z polski do kosza, a interrail w łape tak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 03-02-2011, 16:46    Odpowiedz z cytatem

Iktorn napisał/a:
A może wyjściem było by kupić InterRail np w Czechach? Wtedy chyba można jeździć nim po Polsce - da się tak kombinować?


"Określanie kraju zamieszkania przy wystawianiu biletów InterRail
Jako kraj zamieszkania, na bilecie InterRail należy wpisywać kraj, w którym osoba
zamierzająca korzystać z biletu InterRail zamieszkuje aktualnie"


http://intercity.pl/pubfile/Dokumenty%20uprawniaj%C4%85ce%20do%20korzystania%20z%20bilet%C3%B3w%20InterRail%202011.pdf

rybazmarsa88 napisał/a:
kupić bilet na niego do najbliższej niemieckiej miejscowości i jednocześnie interrail? i gdy dojade do tej miejscowości bilet z polski do kosza, a interrail w łape tak?

Tak. Do stacji granicznej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 03-02-2011, 17:35    Odpowiedz z cytatem

tomeeek07 napisał/a:
Określanie kraju zamieszkania przy wystawianiu biletów InterRail

Aha, czyli taki trik nie przejdzie.

A co do Kiepury, to może rozejrzyj się za biletami promocyjnymi. Cena od 29 euro za miejsce siedzące (od 39 euro kuszetka), chyba taniej Ci wyjdzie, niż z tym InterRailem, Bilet kupisz przez Internet u Niemców: http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/pn? albo w każdej kasie międzynarodowej PKP Intercity. A dalej już z "interem".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl