Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
[PKP IC] Najnowsza wersja marcowej korekty
Autor Wiadomość

Kuba MK Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Gru 2010
Skąd: Poznań

PostWysłany: 11-02-2011, 19:26    Odpowiedz z cytatem

Harvi, Szczecinianinem jechałeś w wakacje, a jak wiemy w wakacje jeździ zawsze najwięcej ludzi. Ja jechałem nim w lipcu i frekwencja też naprawdę była spora. Pociąg ten zostaje skrócony do Warszawy, więc nie jest jeszcze aż tak źle Smile

Czy ktoś wie, o ile średnio wydłużył się czas jazdy pomiędzy Poznaniem a Warszawą?

Waszym zdaniem 7 pociągów Bydgoszcz-Warszawa to za mało? Według mnie tyle w zupełności wystarczy, przecież Bydgoszcz to nie np. Poznań czy Kraków.

_________________
01.12.2008 - początek końca przewozów dalekobieżnych w Polsce - przejęcie pospiesznych przez IC.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 11-02-2011, 19:30    Odpowiedz z cytatem

Nie ma dziury od 7:08 do 13:07, bo w międzyczasie jest 9:05 Smile. Co nie zmienia faktu, że w porannym szczycie gęstość połączeń była idealna, teraz będzie słabiutko przez całą dobę. Podróż autobusem na tak długiej trasie zostawiam masochistom, a podróż samolotem bogaczom i osobom, które mają czas i ochotę ślęczeć przed komputerem śledząc promocje "last minet".
Na pocieszenie, można jechać z przesiadką o 13:43 R do Torunia, tam przesiadka na IR Pomorze, wychodzi czasowo tak samo jak bezpośredni TLK a taniej niż iR Brda, bo na części trasy naturalnie w taryfie Regio Smile. Co nie zmienia faktu, że dziura rozkładowa od 13 do 18 to zgroza i to idealny grunt na to, żeby powiedzmy w okolicach 15 jechał jakiś interREGIO, ale to zależy od chęci i możliwości spółki samorządowej. Proponuję więc działać i słać maile do PR w Bydgoszczy oraz do centrali.
Mała dygresja: w wakacje 2010 zastanawiałem się jak to się dzieje, że Bydgoszcz ma tak dobre połączenia z tak odległym miastem jak Lublin. Zastanawiałem się również kiedy IC się za to po swojemu "weźmie"...Długo czekać nie musiałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PiotrG Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Sty 2011
Skąd: Lublin

PostWysłany: 11-02-2011, 19:36    Odpowiedz z cytatem

1 marca 2008 roku to najgorszy dzień w historii polskiej kolei. Wcześniej było dobrze teraz jest fatalnie. Żaden nowy prezes PKP IC czy minister czy ktoś inny nie przywróci tego co było. Co do korekty, TLK Solina i TLK Sztygar już w zeszłym rozkładzie zostały uwalone, teraz TLK Szczecinianin. Trzeci najlepszy lubelski pociąg. Jeszcze Gałczyński, który teraz ma nową kretyńską nazwę i pozamiatane. Nie zdziwię się jak w grudniu 2012 roku Lublin największe miasto na wschodzie Polski zostanie tylko z interREGIO i z osobowymi. W 2004 roku była IC Bystrzyca czas przejazdu poniżej 2 godzin, a teraz mamy 18 pociągów TLK i czas przejazdu do Warszawy prawie 3 godziny.
Tylko tak dalej PKP IC.

_________________
Lubelski kanał filmowy:
http://www.youtube.com/user/PiotrGL2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 11-02-2011, 19:37    Odpowiedz z cytatem

Daję PICom czas do EURO 2012 na zlikwidowanie wszystkich TLK i większości EIC. Rolling Eyes

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 11-02-2011, 20:58    Odpowiedz z cytatem

Sztygara nie uwalili, bo część krakowska jeździ normalnie, a część katowicka ma przesunięty odjazd na 8.30 i jedzie do Wrocławia, ale skrócili go (nie jedzie do Zakopanego i Bielska Białej)

Zeby jescze ta lubelszcyzna miała jakąś oferte IR..

Myślałem dotychczas, że gorzej być nie może, a jednak...
Nad polską koeleją można tylko siąść i płakać...

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PiotrG Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Sty 2011
Skąd: Lublin

PostWysłany: 11-02-2011, 21:03    Odpowiedz z cytatem

lubelak195
Sztygar to był pociąg do Krakowa i Katowic przedłużony do Zakopanego i Bielska Białej. Obecnie Sztygara już nie ma, jest tylko TLK TYLKO do Krakowa i TLK TYLKO do Wrocławia (co prawda Sztygar kiedyś jeździł właśnie do Wrocławia).

_________________
Lubelski kanał filmowy:
http://www.youtube.com/user/PiotrGL2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Kuba MK Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Gru 2010
Skąd: Poznań

PostWysłany: 11-02-2011, 21:10    Odpowiedz z cytatem

Nie chcę nic mówić, ale czy Rynek Kolejowy nie wziął spisu połączeń IC od 1 marca właśnie z Infokolej?

http://www.rynek-kolejowy.pl/21837/Marcowa_korekta_rozkladu_jazdy_PKP_Intercity.htm

_________________
01.12.2008 - początek końca przewozów dalekobieżnych w Polsce - przejęcie pospiesznych przez IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-02-2011, 21:13   

Spis został opracowany w PKP IC, natomiast nasze forum jako pierwsze go opublikowało, o czym RK najwyraźniej zapomniał poinformować. No, ale nie napisali, że sami do niego dotarli, tylko:

rynek-kolejowy napisał/a:
W sieci pojawiła się najnowsza wersja marcowej korekty rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity.


Tak więc nie ma tematu.

EOT.
Powrót do góry

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 11-02-2011, 21:48    Odpowiedz z cytatem

Uważam, że jest niepotrzebne panika jeżeli chodzi o połączenia Bydgoszczy z Warszawą. Nim się coś napisze, to wypadałoby sprawdzić, że między 13 a 18 odjedzie TLK do Lublina o 16:01. Będzie to łącznik do TLK Gdynia Gł.- Lublin. Obydwa te składy będą się łączyć i rozdzielać w Toruniu. Tyle składów ile teraz będzie kursować między Bydgoszczą a Warszawą i Lublinem to jest akurat. Wcale nie jest to za mało. Moim zdaniem, to co było do tej pory, że był nawet co godzinę pociąg łączący te dwa miasta to była spora przesada. Składy te świeciły pustkami, inne pociągi przemierzające całą Polskę jeździły nabite po dach bo brakowało wagonów, a były również regiony zupełnie odcięte od świata. Bydgoszcz nie jest w końcu pępkiem świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 11-02-2011, 22:06    Odpowiedz z cytatem

No to moja wpadka, nie wiedziałem o tym łączniku o 16:01. No i jak już pisałem, do Warszawy między 13 i 16 można jeszcze jechać o 13:43 z przesiadką w Toruniu. Nie jest jednak prawdą, że pociągi relacji Bydgoszcz <-> Warszawa kursowały puste.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiwix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2009

PostWysłany: 11-02-2011, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Czyli uważasz że dziura od 9:00-13:00 jest ok?
Składy nie jeździły puste, bo odcinek prawie 300km pokonywały w czasie 3h40min co jest rewelacyjnym czasem jak na Polskie warunki. Dla porównania PKS(ten lepszy komfortowy jedzie ponad 5godz)
Trzeba było tak polikwidować połączenia żeby pociągi jeździły np co 2 godziny.
Ale dziury od 9-13 oraz od 13-18 to jakieś nieporozumienie. Zamiast kasować pociąg o 6:11 trzeba było wykasować ten o 5:05. IR Brda by została jak jest obecnie, albo by została przesunięta na 11:00.
Bydgoszcz to nie pępek świata, to fakt, ale już Bydgoszcz, Toruń, Aleksandrów Kujawski i Włocławek to MILION potencjalnych klientów. Zostawiając dziury od 9-13 oraz 13-18 tylko zniechęca się ostatki pasażerów którzy jeszcze z usług kolei korzystali. I to jest bezdyskusyjne.
Po prostu wykasowano te pociagi które było najłatwiej wyciąć, a niekoniecznie te które miały najsłabsze obłożenie.
Wycięcie starego EX/IC Kujawiaka o 6:10 to idiotyzm. Każdy bydgoszczanin wie że jadąc w ciemno na PKP w Bydgoszczy na 6 ma pociąg do Wawy. To samo jest w Toruniu o 7.
To tak jakby wyciąć EIC Lecha Poznaniowi.
Bydgoszcz i Lublin dostały po dupie i tyle. Nie od dziś wiadomo że dla picu liczy się Wawa, Tuskowe Trójmiasto, Kraków, Wrocław i Grabarczykowa Łódź.
Aż strach pomyśleć co by się stało jakby PR odwołały wszystkie IR oraz RE od 1marca.
Oferta picu z roku na rok jest coraz biedniejsza. mam nadzieje że to już ostatnie tchnienia tej firmy.
Dobranoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 11-02-2011, 22:29    Odpowiedz z cytatem

Ale teraz bzdury wypisujesz, bo około 11 jest pociąg do Lublina (jakim cudem on został to nie wiem, ale w hafasie jest po 1 marca), poza tym pociąg o 6:13 zostaje ale jako interREGIO, oczywiście w zamian po 8 nie da się dojechać do Warszawy. No i jak się okazuje dziura jest od 13 do 16, bo o 16 jest łącznik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba MK Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Gru 2010
Skąd: Poznań

PostWysłany: 11-02-2011, 23:13    Odpowiedz z cytatem

wiwix, z tą liczbą ludności to naprawdę przesadziłeś! Bydgoszcz, Toruń, Aleksandrów Kujawski i Włocławek to około 700 tys. mieszkańców, więc stanowczo zawyżyłeś tą liczbę.
Tak jak pisze ET40, został pociąg około godziny 11, więc połączeń do Warszawy macie jak miodu! Ktoś może mi powiedzieć ile ich łącznie jest? Bo połączenia co godzinę-półtorej z Bydgoszczy do Warszawy to stanowcza przesada! Confused

_________________
01.12.2008 - początek końca przewozów dalekobieżnych w Polsce - przejęcie pospiesznych przez IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

innocenty3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 11-02-2011, 23:34    Odpowiedz z cytatem

Dno! Dno! Dno! Rozkład dla kogo? Ministra Grabarczyka? Doprowadził kolej do dna! Na cmk jezdziło się 2.35 a teraz ponad 3 godziny? Do Krakowa? Wywalić na zbity pysk tych co się cofają do króla Cwieczka. Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 11-02-2011, 23:37    Odpowiedz z cytatem

innocenty3, może te "nowe" czasy to urealnienie czasu przejazdu na CMK... choc już sam nie wiem...

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl