Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Następny
[PKP IC] Najnowsza wersja marcowej korekty
Autor Wiadomość

innocenty3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 11-02-2011, 23:43    Odpowiedz z cytatem

Damian! jeśli dalej dadzą EP09 i szybkość 160 km/h to będzie zadowolenie podróznych Shocked Przed czasem/? Nie opózniony Happy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 11-02-2011, 23:53    Odpowiedz z cytatem

Kuba MK napisał/a:
wiwix, z tą liczbą ludności to naprawdę przesadziłeś! Bydgoszcz, Toruń, Aleksandrów Kujawski i Włocławek to około 700 tys. mieszkańców, więc stanowczo zawyżyłeś tą liczbę.
Tak jak pisze ET40, został pociąg około godziny 11, więc połączeń do Warszawy macie jak miodu! Ktoś może mi powiedzieć ile ich łącznie jest? Bo połączenia co godzinę-półtorej z Bydgoszczy do Warszawy to stanowcza przesada! Confused

wiwix się pomylił ale z drugiej mańki twoje pisanie o tym, że mamy za dużo połączeń to woda na młyn IC, a nie chcemy skończyć jak Gorzów.
Dodam, że Toruń ma więcej połączeń z Warszawą (to co Bydgoszcz+chyba 2x TLK i iR Pomorze).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 12-02-2011, 00:00    Odpowiedz z cytatem

innocenty3, Smile ba, tylko skąd te EP09 skoro kursują na trasach innych niż przeznaczone pod 160km/h, przeciez widzimy jak to siódemki jezdza zamiast dziewiątek.
ET40, a jak tam frekwencja na "Pomorzu"?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 12-02-2011, 00:36    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, ale chyba dobrze, skoro to relatywnie szybkie, a bardzo tanie połączenie Trójmiasta ze stolicą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

holdman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 12-02-2011, 01:29    Odpowiedz z cytatem

Tak mnie zastanawia jedna rzecz. PIC tłumaczy się brakiem taboru likwidując pociągi. To dlaczego np Szczecinianina skracają? Więcej wagonów będą przez to mieć? Stały w Lublinie to teraz będą stać w Warszawie. Logicznym by się wydawało, że w związku z brakiem taboru relacje powinno się wydłużać, żeby jeden skład obsłużył więcej stacji i pasażerów a nie odwrotnie Śmiech

_________________
LOT- jesteś pod dobrymi skrzydłami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

janekp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2009

PostWysłany: 12-02-2011, 07:20    Odpowiedz z cytatem

Specyficzne myslenie marketingowe w IC.
Jeżeli jest strata to najlepiej żeby nic nie jeżdziło.
A Grójecka sama się wyżywi dotacją

Poważnie likwidacja połączenia Szczecin Lublin dla mnie osobiście to szczyt bezmózgowia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 12-02-2011, 07:21    Odpowiedz z cytatem

Obie wersje są aktualne. Druga dodatkowo zawiera zmiany czasowe ze względu na remonty.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiwix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2009

PostWysłany: 12-02-2011, 08:34    Odpowiedz z cytatem

Kuba MK napisał/a:
wiwix, z tą liczbą ludności to naprawdę przesadziłeś! Bydgoszcz, Toruń, Aleksandrów Kujawski i Włocławek to około 700 tys. mieszkańców, więc stanowczo zawyżyłeś tą liczbę


w/g statystyk:

Bydgoszcz 360.000mieszkańców, aglomeracja 460.000mieszkańców
Solec Kujawski 20.000mieszkańców
Torun 210.000mieszkańców, aglomeracja 300.000mieszkańców
Aleksandrów Kujawski 16.000mieszkańców
Włocławek 120.000mieszkańców, aglomeracja 240.000mieszkańców

Wychodzi jak byk ponad 1mln mieszkańców.
Jak nie wierzysz zadzwoń do GUS. http://www.stat.gov.pl/gus/index_PLK_HTML.htm
Tam Ci powiedzą dokładnie ile każda wieś, miasto i aglomeracja mieszkańców liczy.

Zatem czy pasażerowie PKP IC to tylko i wyłącznie mieszczuchy? Czy myślisz że ktoś to mieszka 15km pod Bydgoszczą lub 20km za Włocławkiem z kolei już nie korzysta? Jak myślisz czym mieszkaniec Chełmży albo Grudziądza(100.000mieszkańców) pojedzie do Warszawy?
Jak myślisz czym i skąd ludzie z 80.000 Inowrocławia jeżdżą do Wawy? Wiesz? Pociągiem z Bydgoszczy lub Torunia.
Powtórzę jeszcze raz. Trzeba było tak rozkład ułożyć żeby pociągi jeździły co 2 godziny.
Wiem że innych zazdrość zżera że Bydgoszcz i Toruń miały tyle połączeń z Warszawą, ale zapewniam Was że te pociągi nie jeździły puste co zresztą mój kolega ET40 potwierdził. Nie wierzycie, to jazda na jakiś dworzec i oglądać składy. Jeszcze ponad 2tygodnie można zobaczyć jaka jest w nich frekwencja.
Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 12-02-2011, 09:56    Odpowiedz z cytatem

Lublin i Bydgoszcz zapłacą za powrót 1 pociągu do Zamościa.
Gold Solution? Przecież już teraz są problemy z wymawianiem "Intersyty"

Do likwidacji z powodów taborowych idą pociągi, które teraz nie jeżdżą puste, co na to Ministerstwo Infrastruktury? Czy dotacja dla PKP IC w końcu się zmniejszy, czy raczej jeszcze wzrośnie??

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

atakan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2009

PostWysłany: 12-02-2011, 09:57    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj byłem na Olszynce i widziałem wagoniki którym konczy sie rewizja w kwietniu ijuz stoją!!! fajnie co?? wśród tych wagonów był sleping z Kiepury w full wypasie.To co zostało pokazane na filmie na you tube to pikuś. Wagony juz stoja na torach odjazdowych.Widziałem wczoraj np. 6 jedynek w barwach pr były śiecące i lśniące ale nnw? lipa przeterminowane o miesiącSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiwix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2009

PostWysłany: 12-02-2011, 10:49    Odpowiedz z cytatem

Radek napisał
"Lublin i Bydgoszcz zapłacą za powrót 1 pociągu do Zamościa. "

dodał bym jeszcze że dlatego też, że PKP IC nie ma skąd brać wagonów.

A że w Bydgoszczy czy Lublinie nikt nie będzie podskakiwał że pociagi skasowano, to wybrano najmniejsze zło.

Poczekajmy do wakacji, i zobaczymy czy coś się zmieni. Czy tłok ustanie czy będzie nadal.

Kiedy następna korekta? W czerwcu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 12-02-2011, 11:46    Odpowiedz z cytatem

Tak, następna korekta 1 czerwca. Tłok na pewno chociaż częściowo się zmniejszy, jeżeli chociaż po 2-3 wagony doczepi się do TLK przemierzających cały kraj do tej pory na dwóch-trzech wagonach np. Szczecin - Przemyśl, Kraków - Kołobrzeg czy Szczecin - Białystok.
A z powrotu chociaż jednego dalekobieżnego pociągu do Zamościa należy się tylko cieszyć. W końcu nie należy zapominać, że tam też żyją ludzie a na Bydgoszczy czy Lublinie świat się naprawdę nie kończy. Zapewniam, byłem, widziałem i wiem co piszę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 12-02-2011, 12:09    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że Zamość zasługuje na to żeby mieć połączenie kolejowe i to nie jedno, a kilka. Mam tylko obawy czy IC to połączenie utrzyma, bo z nimi nigdy nic niewiadomo.

Pisałem o tym już w innym temacie że lepszym rozwiązaniem dla Zamościa byłoby wydłużenie i przetrasowanie przez Kolbuszową IR "Wielkopolanin". PR gdyby na ten pociąg dostały dotacje MI napewno by go utrzymały. Poza tym taki "Wielkopolanin" na odc. Zamość-Stalowa Wola Rozwadów-Zamość mógłby jeździć jako Regio, żeby mogli z niego także korzystać ludzie z mniejszych miejscowość, przez co zwiększyłaby się nieco frekfencja na tej lini.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiwix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2009

PostWysłany: 12-02-2011, 12:10    Odpowiedz z cytatem

Kolego, ale ja się bardzo ciesze że wracają pociągi do Zamościa. Czekam także na Suwałki, Kostrzyn, Grudziądz i Zagórz.
Sami wiemy co się dzieje z wagonami InterCity. Ile setek wagonów stoi nieużywanych bo nie maja rewizji.
Zachodzi pytanie skąd wziąć kasę na rewizję? Może należy sprzedać nieużywane lokomotywy np eu07.
W PKP IC jest ich grubo ponad 100 za dużo. Chętni by się znaleźli.
Tylko że ten moloch tego nie zrobi ze względu na konkurencję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

luktrez13579 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Maj 2010
Skąd: DOKP Szczecin

PostWysłany: 12-02-2011, 12:26    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o tego Tlk 83204 i 81200 to one i tak będą tak samo jechać ze Świnoujścia razem tylko ze w Szczecinie podzielą te 2 składy z tym że do części Warszawskiej dojdą 2 wagony 2 klasy, także na części Krakowskiej dalej będzie burdel, wczoraj jechałem ze Świnoujścia tym pociągiem i na starcie w Świnoujściu frekwencja wynosiła 60%. po odjezdzie ze Szczecina na korytarzach pełno ludzi, pociąg odjechał z opóznieniem 10 min ludzie nie mogli wejść do pociągu!!! Także nie ma co liczyć że sytuacja się jakoś znacząco poprawi, PIC dzieli te pociągi tylko po to żeby mogły się zatrzymywać w Choszcznie, Dobiegniewie, Wronkach i Szamotułach(krótkie perony)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl