Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  Następny
[PKP IC] Najnowsza wersja marcowej korekty
Autor Wiadomość

ave Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 11 Lis 2007

PostWysłany: 12-02-2011, 13:57    Odpowiedz z cytatem

Wszystko zgodnie z moimi przewidywaniami w tym kraju już nie tylko miasta typu Chełm czy Zamość nie generują ruchu teraz okazuje się że także i Lublin, jedno z największych miast w kraju nie generuje ruchu do stolicy.

Pierwszy pociąg do Lublina dopiero o 7 rano ostatni z Lublina o 17 :40! Zgroza! PKP IC należy zlikwidować! Odjazdy dziura między 12 a 16 w odjazdach, w przyjazdach miedzy 11 a 15!

_________________
Kiedy się skończy ten bezsens !?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

stargard_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2010

PostWysłany: 12-02-2011, 14:29    Odpowiedz z cytatem

luktrez13579 napisał/a:
Jeśli chodzi o tego Tlk 83204 i 81200 to one i tak będą tak samo jechać ze Świnoujścia razem tylko ze w Szczecinie podzielą te 2 składy z tym że do części Warszawskiej dojdą 2 wagony 2 klasy, także na części Krakowskiej dalej będzie burdel, wczoraj jechałem ze Świnoujścia tym pociągiem i na starcie w Świnoujściu frekwencja wynosiła 60%. po odjezdzie ze Szczecina na korytarzach pełno ludzi, pociąg odjechał z opóznieniem 10 min ludzie nie mogli wejść do pociągu!!! Także nie ma co liczyć że sytuacja się jakoś znacząco poprawi, PIC dzieli te pociągi tylko po to żeby mogły się zatrzymywać w Choszcznie, Dobiegniewie, Wronkach i Szamotułach(krótkie perony)


Na 11 pudłach była masakra w zeszłym roku więc nie dziwota, że teraz na 7 jest. Nie powinni ruszać tego TLK i Szczecinianina w żadnym wypadku. No ale to PIC...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PiotrG Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Sty 2011
Skąd: Lublin

PostWysłany: 12-02-2011, 15:10    Odpowiedz z cytatem

ave
Ostatni pociąg z Lublina o godzinie 19:00. Za PKP PR było o wiele lepiej, a teraz to już nawet dno nie jest.

_________________
Lubelski kanał filmowy:
http://www.youtube.com/user/PiotrGL2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wiwix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2009

PostWysłany: 12-02-2011, 15:30    Odpowiedz z cytatem

Strach pomyśleć co będzie dalej. Jak będzie wyglądał rozkład od czerwca a później od nowego rozkładu.
A PKP IC oraz PKP PLK myślą o Pendolino i "Y"

Smile

Zresztą, nie ma sensu się denerwować na weekend. Dobrze że są PR. Ich alternatywa w postaci REGIO, IR oraz RE wygląda coraz lepiej.

Miłego weekendu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba MK Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Gru 2010
Skąd: Poznań

PostWysłany: 12-02-2011, 16:00    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Powtórzę jeszcze raz. Trzeba było tak rozkład ułożyć żeby pociągi jeździły co 2 godziny.
Wiem że innych zazdrość zżera że Bydgoszcz i Toruń miały tyle połączeń z Warszawą, ale zapewniam Was że te pociągi nie jeździły puste co zresztą mój kolega ET40 potwierdził.


Proponuję uruchomić pociągi EIC i TLK z Bydgoszczy do Warszawy co godzinę! "Aglomeracja" bydgosko - toruńska na pewno na tym skorzysta Śmiech Oczywiście odbędzie to się kosztem innych składów, np. tych do Lublina czy Białegostoku, ważne aby Bydgoszcz miała! Śmiech

wiwix, do ciebie nie dociera, że Bydgoszcz i Toruń to nie jest pępek świata Question Exclamation Są takie miasta, które bardziej potrzebują więcej połączeń dalekobieżnych niż ta cała słynna aglomeracja.

_________________
01.12.2008 - początek końca przewozów dalekobieżnych w Polsce - przejęcie pospiesznych przez IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiwix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2009

PostWysłany: 12-02-2011, 17:11    Odpowiedz z cytatem

Chłopie, zostaje 7pociagów na dobę z Bydgoszczy do Warszawy.
Mi tylko chodzi o to żeby one odjeżdżały np co 2godziny. 06:00, 08:00, 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 i 18:00.
Albo od 5 co 2 godziny. I tylko o to.
Jak tego nie kumasz to sorry, ale ja nie jestem lekarzem i Ci nie pomogę.
Jak Bydgoszcz czy Toruń mają być pępkiem świata skoro żadne z tych miast nie ma żadnego prestiżowego pociągu kategorii EN, EC, międzynarodowego czy EIC. To już Włoszczowa czy Zbąszynek wypadają pod tym względem lepiej Smile
Ja rozumiem korekty, ale trzeba to zrobić z głową. W Polsce jeszcze 10lat temu rozkład jazdy zmieniał się co rok. Teraz jest tendencja, że zostaje wszystko wywrócone do góry nogami co 3miesiące.
Po korekcie marcowej rozkład z 11grudnia można wywalić do kosza. Czy to jest normalne?
Czytaj proszę ze zrozumieniem, i mniej nerwów.
Kolej ma służyć całej Polsce, i ja się pod tym podpisuje. A jak nie ma kasy i taboru to korektę trzeba zrobić z głową, a nie że wąsal z petem w ustach w Warszafce linijką wykreśli sobie od tak kilka pociągów nie sprawdzając ich frekwencji.
(np TLK51100)
I tylko tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-02-2011, 18:28   

Przetrasowany EIC Neptun odcinek z Iławy do Torunia Głównego będzie pokonywał w 1:28 min (bez zatrzymania) natomiast IR Drwęca ten sam odcinek pokonuje w czasie 1:26 min z zatrzymaniem na st Jabłonowo , Wąbrzeżno ,Kowalewo .Przyczyną tego jest prędkość szlakowa na odcinku od Biskupca Pomorskiego do Kowalewa ale IR Drwęca jest na tym odcinku puszczany na lewy tor który ma dużo lepszą prędkość szlakową .Niestety EIC Neptun nie zmieni toru w Biskupcu i będzie jechał z prędkością nie większą niż 50 km/h superrr.Trasę powrotną na odcinku Toruń Główny -Iława pokona w 1 h 14 minut
Powrót do góry

ave Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 11 Lis 2007

PostWysłany: 12-02-2011, 18:56    Odpowiedz z cytatem

PiotrG napisał/a:
ave
Ostatni pociąg z Lublina o godzinie 19:00. Za PKP PR było o wiele lepiej, a teraz to już nawet dno nie jest.

w wakacje 17 :40

_________________
Kiedy się skończy ten bezsens !?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-02-2011, 19:51   

Ostatnio zauważyłem, że na forum wyrastają nam sami zazdrośnicy. Bo z Łodzi do Warszawy mają za dobrze, to trzeba ich gnębić za to. Bo z Bydgoszczy i Torunia mają zbyt dużo do Warszawy, to trzeba ich gnębić za to. Ludzie, co się z Wami dzieje!? Domniemam, że większość z Was to miłośnicy kolei, a dajecie się skłócić przez kilka decyzji podjętych gdzieś tam na szczeblu dyrektorskim w jednej czy drugiej spółce. Zamiast trzymać się razem i cieszyć się, że w Polsce są jeszcze takie linie, gdzie prędkość czy standard podróży są na wysokim poziomie, to psioczycie i marudzicie, że jest źle. Niektórym to już nie da się dogodzić.

A koledze @Kuba MK proponuję, żeby bardziej uważał na lekcjach geografii. Bydgoszcz i Toruń to miasta wojewódzkie, dlatego porządny rozkład jazdy do Warszawy z tych dwóch miast powinien być wręcz obowiązkowy. Bo mają torunianie 10 pociągów do stolicy i od razu za dużo. Tak właśnie powinna funkcjonować normalna kolej, że z dużych miast można się dostać do stolicy w miarę często, a nie raz na 4 czy 5 godzin!
Powrót do góry

maszynista_50 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Sty 2006

PostWysłany: 12-02-2011, 22:10    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale teraz bzdury wypisujesz, bo około 11 jest pociąg do Lublina (jakim cudem on został to nie wiem, ale w hafasie jest po 1 marca), poza tym pociąg o 6:13 zostaje ale jako interREGIO, oczywiście w zamian po 8 nie da się dojechać do Warszawy.


Pociagu 52106/7 o godz 11;05 z Bydgoszczy w rozkładzie jazdy od 01.03 nie ma.
Hafas widać jeszcze nie jest dostosowany do marcowych cięć, np. pociąg 25110/1 przyjazd do Bydgoszczy o 11.35 także istnieje po 01.03.
Choć biorąc pod uwagę sposób zarządzania polskimi kolejami to nie można być pewnym tych zmian nawet 28.02

_________________
www.4elementy.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-02-2011, 22:22   

mk1992Ja dopiero teraz kolego zauważyłem że awansowałeś na moderatora no no nie spodziewałem się ale gratuluję
Powrót do góry

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-02-2011, 07:59   

mk1992, Mamy prawo - konstytucja gwarantuje równy rozwój. Dotacje dla PIC płacą wszyscy. A część może marzyć o TLK np. Krosno, część marzyć o całorocznej np. Bytom, Nowy Sącz. A część ma tego pełno. Nie chcę zabierać innym. Ale powinien być zapis że każde byłe miasto wojewódzkie (np. Nowy Sącz)i każde powyżej 100000 (Jastrzębie Zdrój) mają mieć pociąg TLK do Warszawy 6 dni w tygodniu), Łódz do Wawy odpada bo te pociągi są komercyjne.
Powrót do góry

Szociu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2009

PostWysłany: 13-02-2011, 09:31    Odpowiedz z cytatem

Nareszcie "Vltava" będzie zatrzymywać się w Sosnowcu, przydałyby się jeszcze tylko 1-2 wagony w kom. krajowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruk17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Konin

PostWysłany: 13-02-2011, 10:16    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Likwidacji ulegną:
2) 1604 i 6104 EIC "Słowacki" Warszawa Wschodnia - Wrocław Główny - Warszawa Wschodnia

No to jest dla mnie żenada... (z Forumkolejowe.pl)

(z skyscrapercity.com)
Cytat:
Genialnie po prostu. Idealny przykład jak w krótkim czasie udupić świetny pociąg. Najpierw zmiana z EX na IC (EIC), teraz likwidacja. Ciekaw jestem jak to możliwe bo często nim jeździłem i frekwencja była dobra albo nawet bardzo dobra (szczególnie na Wwa - Poznań, Poznań - Wwa) - niedziwne zważywszy na godziny odjazdów, a zwłaszcza czas przed i po innym pociągiem do Wrocławia. Pociąg składał się z 5 wagonów (w tym Wars): 2 (arow)+2+2+Wrb+1
Tym sposobem między 8:30 a 14:30 nie będzie żadnego pociągu kwalifikowanego na Wwa - Wrocław (6 godzin przerwy!!!), analogicznie w drugą stronę między 8:15 a 13:45 (5,5 godziny).

Co wy na to powiecie antyUlubieńcy Słowackiego?

EDIT: Specjalnie 26 lutego w sobotę pojadę słowackim z Konina do Poznania i pokażę wam jak wygląda zapełnienie (waszym zdaniem) muchowozu...


Ostatnio zmieniony przez kruk17 dnia 13-02-2011, 10:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-02-2011, 10:17   

@kryniczanin, znasz mnie i wiesz, że pod tym względem mam takie samo zdanie jak Ty. Już nie raz powtarzałem na forum, że możliwie jak najwięcej miast powinno mieć całoroczne połączenia kolejowe ze stolicą.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl