Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Nowe interREGIO do Lublina
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-02-2011, 21:04   Nowe interREGIO do Lublina Odpowiedz z cytatem

Lubelskie: Nowe interREGIO od 4 marca

Jak dowiedział się „Rynek Kolejowy” z Lublina do Warszawy dotrą pociągi Przewozów Regionalnych. Składy interREGIO pojadą w piątki i niedziele. Jeden z nich skończy bieg na stacji Warszawa Gdańska.

W ramach pierwszej korekty rozkładu jazdy samorządowy przewoźnik założył kursowanie IR „Bystrzyca” i IR „Cisy”. IR „Bystrzyca” wyruszy w piątki i niedziele, zaś IR „Cisy” tylko w niedziele. Pierwszy z nich w piątki z Lublina odjedzie o 13:40 i dotrze do Warszawy Gdańskiej o godz. 16:09. W stolicy zatrzyma się jeszcze na dwóch innych stacjach: Warszawa Rembertów i Warszawa ZOO. W niedziele zaś pojedzie „zwykłą” trasą, czyli przez Warszawę Centralną - odj. ze stacji początkowej o 14:50, przyjazd do Warszawy Zachodniej o godz. 17:39. W drogę powrotną, zarówno w piątki, jak i niedziele, „Bystrzyca” wyruszy z Warszawy Zachodniej o godz. 18:45 (odj. z W-wy Centralnej o 18:55), a do Lublina dotrze na godz. 21:20. IR „Cisy” wyjedzie ze stolicy regionu o 17:55. Planowany przyjazd do Warszawy Zachodniej (przez W-wę Centralną) nastąpi o godz. 20:34. W przeciwnym kierunku skład ten wyruszy z Warszawy Zachodniej 20:50, 6 minut później odjedzie z W-wy Centralnej, a do Lublina dotrze o 23:15.

Wszystkie pociągi pojadą z pominięciem stacji Otwock. Nie zatrzymają się w Pilawie. Będą obsługiwane przez lubelskie EN57.

Niewielka korekta rozkładu jazdy będzie również dotyczyła IR „Bolko”, kursującego na trasie Lublin - Wrocław. Od marca zamiast przez Kędzierzyn Koźle pojedzie on przez Strzelce Opolskie. W związku z tym do stolicy Dolnego Śląska dotrze kilkanaście minut później. IR „Skrzyczne” Łuków – Bielsko Biała – Łuków (przez Warszawę Centralną) również będzie miał zmienione godziny kursowania.

W Przewozach Regionalnych nie uzyskaliśmy potwierdzenia powyższych informacji. Odesłano nas na poniedziałkową konferencje prasową. Natomiast przedstawione wyżej dane znajdują się już w internetowym rozkładzie jazdy pociągów.

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

19WE Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2010

PostWysłany: 11-02-2011, 23:43    Odpowiedz z cytatem

Ale jak dla mnie to za chiny nikt nie znajdzie na stronie pkp.pl piątkowego pociągu. Za to fajne zdjęcia będą ze światowego Dworca Gdańskiego. Wreszcie powrót pociągu dalekobieżnego, po likwidacji Hel/Kołobrzeg-Kraków

_________________
Ataków na konto (27.01): 21
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 11-02-2011, 23:56    Odpowiedz z cytatem

Ale też mi one dalekobieżne Razz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-02-2011, 10:18   Re: Nowe interREGIO do Lublina Odpowiedz z cytatem

Ciekaw jestem czy te IR do Warszawy będą miały wzięcie...

Pirat napisał/a:
Niewielka korekta rozkładu jazdy będzie również dotyczyła IR „Bolko” (...) Od marca zamiast przez Kędzierzyn Koźle pojedzie on przez Strzelce Opolskie. W związku z tym do stolicy Dolnego Śląska dotrze kilkanaście minut później.

Yyy... przez Strzelce trasa jest krótsza, więc czemu dotrze... później?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 12-02-2011, 11:42    Odpowiedz z cytatem

Hehe przez lubelskie EN57, więc współczucie dla pasażerów... wlec się prawie 3 h w "kiblu" to naprawdę męczarnia...

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

railman93 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Paź 2008
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: 12-02-2011, 12:02    Odpowiedz z cytatem

3h to męczarnia? No bez jaj spokojnie można wytrzymać....

_________________
ZDUŃSKOWOLSKIE WIEŚCI KOLEJOWE
www.zwk.org.pl
https://www.facebook.com/zwkzdwola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

white_snoopy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2011

PostWysłany: 12-02-2011, 12:20    Odpowiedz z cytatem

@up mozna wytrzymac i jadac 2 dni furmanka. ale chodzi, jezdzac koleja mam zaciskac zeby i dziekowac ze jade? zamiast TLK jadacych 2:30 i w miare wygodnych daja kible jadace 3 h. to nie jest normalne i maja ludzie prawo narzekac. jakbysmy wychodzili z zalozenia, ze da sie wytrzymac to wszedzie powinny kible na plastikach smigac z vmed 50 kmh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 12-02-2011, 12:34    Odpowiedz z cytatem

white_snoopy, dokładnie.
railman93, A, co będzie jak dadzą zwykły pomarańczowy plastik? Godzinę można wytrzymać, ale 3 h? Ja już wolę dopłacić więcej i jechać wygodnym TLK, w przedziale a nie w plastiku. Ale nie będzie wyboru, bo TLK-i w Lublinie to już nie długo wszystkie polikwidują. Ludzie przesiądą się z pociągu do busów (chociaż za pewnie tak jest, bo moja koleżanka jeździ na trasie Warszawa-Lublin i mówi, że dużo ludzi narzeka na brak pociągów zarówno dziennych jak i nocnych...) Zwróć uwagę też, że w lecie upały itd. w takich "kiblach" to naprawdę męczarnia. I jestem pewny, że ludzie nie będą zadowoleni z tych jednostek... Tak samo pisała gazeta lubelska o właśnie tych IR, że pojadą zwykłe jednostki EZT takie jak na trasie Lublin-Chełm, Dęblin itd.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-02-2011, 13:03    Odpowiedz z cytatem

@ white_snoopy - To co mają powiedzieć ludzie, którzy jadą np. IR Bursztyn? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 12-02-2011, 13:04    Odpowiedz z cytatem

No niestety, faktem jest że w ZPR Lublin większość pierdzielnika to plastiki właśnie, o czym często mogą się przekonać pasażerowie pociągu iR Bolko, gdzie jednostki lowplastic i fullplastic nie są rzadkością. Dziwi mnie głównie to, że PR to jest jedna spółka, a każdy zakład to oddzielny folwark, księstwo, bo czy naprawdę ciężko zrobić prostą relokację taboru ? Plastiki wysyłamy do zakładu, który dużo krótkich REGIO zestawia, w zamian za składy skajowe ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-02-2011, 13:09    Odpowiedz z cytatem

Na IR Bolko akurat nie jeżdżą plastiki, niemniej w tym pociągu zawsze mnie porządnie wytrzęsie. Laughing

@ Bartuś - wydaje mi się, że się "nieda".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pendolino Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lublin

PostWysłany: 12-02-2011, 13:21    Odpowiedz z cytatem

Częściowo cieszę się z tych IR, ale to kolejny ochłap "na odczepne" Beton

_________________
2012 - 16464 km
2013 - 25289 km
2014 - 03715 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

PiotrG Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Sty 2011
Skąd: Lublin

PostWysłany: 12-02-2011, 13:30    Odpowiedz z cytatem

Jak pojawią się trzy zmodernizowane EN57 dla województwa lubelskiego i jeśli będą kursować na tym iR to będzie wygodnie. Szkoda, że w ograniczonych terminach pociągi będą jeździć i czas przejazdu gorszy od TLK.

_________________
Lubelski kanał filmowy:
http://www.youtube.com/user/PiotrGL2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 12-02-2011, 13:35    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na IR Bolko akurat nie jeżdżą plastiki, niemniej w tym pociągu zawsze mnie porządnie wytrzęsie. Laughing


Nie jest to może codzienność, ale uwierz mi - plastiki i na tym pociągu się zdarzają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mikolo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 12-02-2011, 17:58    Odpowiedz z cytatem

Plastiki na IR Bolko zdarzają się i to nawet ostatnio często Confused Confused

W tygodniu widziałem IR Bolko z Lublina do Wrocławia stara lubelska jednostka w starych barwach żółto z niebieskim, pomarańczowe plastikowe siedzenia...

_________________
STOP PRZEMOCY-Co 3 dziecko ulegające przemocy w rodzinie nie ukończyło 4 roku życia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl