Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Następny
Związkowcy chcą wydłużenia relacji IR
Autor Wiadomość

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 28-03-2011, 21:09    Odpowiedz z cytatem

wolę wagonowe 3 bonanzy niż trzęsące się,głośne i wyjące kible, przy prędkości 90/h skaczące w lewo i prawo niczym podczas ataku padaczki.TYM SIĘ NIE DA JECHAĆ. no chyba że jest się hardkorem...
Adams, nie dociera do mnie dążenie do gnojenia porządnych składów jakich u nas w kraju na lekarstwo - po prostu nie dociera. Koszty to nie wszystko pamiętaj o tym.Jeden obieg na kiblu? niestety - wiem o tym i oby nie więcej...

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-03-2011, 21:12   

Adams, A potem się dziwić że PR mają taki minus. Liczyłem ostatnio ile kosztuje dawna "Jaworzyna" do Krynicy na EN71 cała trasa Kraków - Krynica a rozbicie połączenia w Tarnowie na EN57 do Krynicy a EN71 Tarnów - Kraków i za sam dostęp szczęka mi opadła jaka kasa wyszła za cały rok. No ale widomo dla niektórych "musi być połączenie Kraków - Krynica bezpośrednie"
Powrót do góry

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 28-03-2011, 21:15    Odpowiedz z cytatem

Adams, po to mam regiokartę żeby np.jeździć wagonowym IRem a nie TLK za dużo drożej do Wrocławia bez zniżek choćby nawet. poza tym po godzinie 7mej nie ma zadnego pociagu do Wrocławia z Tarnowa.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-03-2011, 21:15   

Desiro2, I znów sobie przeczysz. ET22 na pewno ma "rewelacyjne właściwośći jezdne" Mechanicy mogą ci co nieco poopowiadać zwłaszcza w krótkim składzie szczególnie pierwszy wagon lata nie gorzej niż klop na full plastiku.
Powrót do góry

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 28-03-2011, 21:23    Odpowiedz z cytatem

kryniczanin przesadzasz..jechałem IR na ET22 w ub.roku (Rzeszów-Legnica to był czyli chyba ŚLĄZAK) siedząc w 1 wagonie i co ?i nic jechało się super, czasem coś mocniej szarpnęło ale może miało to miejsce parę razy w ciągu jazdy do Wrocławia..

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 28-03-2011, 21:26    Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem IR Świnoujście-Jelenia Góra powinien kursować do Szklarskiej Poręby Górnej z wielu względów m in. dlatego że ze Szklarskiej P.G nie dojedzie się do Jeleniej Góry na 6 rano i z Jeleniej nie dojedzie się do Szklarskiej o 21.38, a poza tym mieszkańcy województw zachodniopomorskie i wielkopolskie stanowią największy procent turystów odwiedzających Szklarską Porębę, lub ostatecznie PR powinny uruchomić Szynobus z Jeleniej Góry o 21.50 i ze Szklarskiej P.G. o 4.45, nocowanie w Szklarskiej , co wy na to ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-03-2011, 21:30   

Sam jechałem kilka razy Ślązakiem z Środy Śląskiej do Tarnowa i zawsze pierwszym wagonem była zdeklasowana jedynka. Więc w miarę ok. Ale za to w 2003 dwa razy jechałem "Śnieżką" raz z Krakowa do Dzierżoniowa Śl. i do Kędzierzyna za ET22 i drugi raz z Gliwic do Krakowa też ET22 za każdym razem w wagonie 2klasy na czele składu a była to bonanza i mówię ci wole kibla.

Kończę na dziś idę pooglądać TV. Miłej Nocy.

[ Dodano: 2011-03-28, 21:31 ]
skubi, ET 22 do Szklarskiej....
Powrót do góry

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 28-03-2011, 21:44    Odpowiedz z cytatem

Desiro2, jakoś Łużyce śmigają na EZT i nie płaczesz o to.. A przecież w grę wchodzi zamiana.. Wagony na Łużyce, EZT na Galicję. Co zyskujemy?
Galicja:
- całoroczne połączenie Jeleniej Góry z południową Polską (i odwrotnie)
- całoroczne połączenie Kotliny Kłodzkiej z południową Polską (i odwrotnie)

Łużyce:
- wydłużenie do Zgorzelca, a więc kolejny region objęty siatką IR

Czy to za mało? Czy tak naprawdę Cie to boli, że chcemy jak najlepiej?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 28-03-2011, 21:46    Odpowiedz z cytatem

Co do Świnoujścia to prawdopodobnie pojedzie do Szklarskiej.

Na temat powyższych dyskusji w kwestii "Galicji" zwłaszcza wypowiadał się nie będę. Widać, że większość osób nie zna realiów. A realia są takie, że zarówno o połączenie z Krakowem jaki ze Szczecinem z Przewozami Regionalnymi walczyliśmy 2 lata- bite 2 lata a jak już coś się udało, to nagle wielkie ale że coś pojedzie. Jeżeli większość osób na tym forum uważa, że w ciągu miesiąca czy dwóch uda się wam przywrócić codzienne połączenie z Jelenią Górą to się mylicie. Przepraszam, że tak mówię ale taka jest prawda. Ja tą dzisiejszą dyskusję pozostawiam bez komentarza.Pismo z zapytaniem do PR dlaczego Galicja nie pojedzie codziennie oczywiście wyślemy, ale jeżeli pociąg nie pojedzie codziennie to i tak cieszmy się z tego co mamy. Takie jest moje zdanie.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 28-03-2011, 21:54    Odpowiedz z cytatem

Światowid, ja nie mówię że to źle, bo bardzo mnie to cieszy że wogóle pojedzie Galicja do Jeleniej Góry. Odnośnie tego powrotu całorocznego połączenia, to w grę wchodzi raczej korekta wrześniowa, bądź korekta grudniowa.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 28-03-2011, 22:08    Odpowiedz z cytatem

Niedługo zaczniemy starania o połączenia przyszłoroczne. Oczywiście Galicja będzie priorytetem jako pociąg całoroczny do JG.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-03-2011, 08:12   

Cytat:
Widać, że większość osób nie zna realiów.


Znamy polityka,polityka i raz jeszcze polityka same kalkulacje. Np. z mojeje okolicy postój najwyższej kategorii EC na wsi i złamanie międzynarodowych wytycznych dotyczących pociągów EC.


Cytat:
A realia są takie, że zarówno o połączenie z Krakowem jaki ze Szczecinem z Przewozami Regionalnymi walczyliśmy 2 lata- bite 2 lata a jak już coś się udało, to nagle wielkie ale że coś pojedzie.


Wcale mnie to nie dziwi liczy się siła przebicia - a działaliście z opozycją. Ale jak powstawał peron we Włoszczowej to dało się dużo szybciej "Kordeckiego" załatwić i to w spółce czysto komercyjnej na świetnym taborze i EP 08. Podobnie masz TLK Kraków - Szczecin/Świnoujście na EP09 przez Łódz...
Powrót do góry

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 29-03-2011, 09:56    Odpowiedz z cytatem

Działaliśmy z opozycją, bo Platforma miała nas daleko w d****. Pan Zaiwła tylko mówił że pomoże i na gadaniu się skończyło. Jakoś jak walczyliśmy o pociąg do Warszawy, też akcję organizowaliśmy z PiSem i udało się w 3 miesiące. Z Dreznem też ruszyliśmy pełną parą. Po prostu w Jeleniej Górze PiS jest bardziej aktywny i więcej robią. Przewozy Regionalne po prostu taki stawiały opór. Tak samo jest z pociągiem Zgorzelec- Warszawa. Możesz się zapytać administratorów tego forum, jak długo użerają się z betonem czy to IC czy to PR, żeby cokolwiek zdziałać, powtarzam cokolwiek zdziałać. Zresztą my też cały czas szukamy, osób które mogą nam pomóc w reaktywacji tego świetnego połączenia i .... nic. Po prostu Dolnośląskie pod względem kolejowym jest bardzo zbetonizowanym regionem a samorządy w większości problem kolei w naszym województwie mają gdzieś.
Co do siły przebicia to nie będę się wypowiadał, bo mamy ją bardzo dużą. Możesz sobie myśleć o nas co chcesz. Większość osób nie zna realiów, bo większości osób wydaje się że powysyłają parę pisemek i wszystko można załatwić. Zresztą z tego co widzę, nie jesteś z Dolnego Śląska więc jak możesz wypowiadać się na temat sytuacji panującej w naszym województwie. Więcej na temat twoich postów wypowiadał się nie będę, bo widzę, że największym przeciwnikiem wprowadzenia pociągu do Rzeszowa z Jeleniej Góry nadal jesteś ty.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-03-2011, 10:39   

Nie będe odpowiadał na twoje insynuacje jak to zwalczam połączenie Rzeszów - Jelenia Góra.

Zacytuje ciebie

Cytat:
Weź się lepiej do roboty chłopie. Stwórz własną organizację i zaangażuj samorządy, aby starać się o wzbogacenie oferty na własnej linii. Pewnie gdyby pociąg z Jeleniej jechał do Krynicy lub Nowego Sącza a nie do Rzeszowa to całował byś tu wszystkich po rękach. Przestań gadać głupoty



Tak tak ten zły paskudny "Kryniczanin" chce nam odebrać połączenie.


Kończę z Tobą dyskusję. Życzę Miłego Dnia i Wielu Sukcesów.

P.S. I jedna mała uwaga tak się składa że na Dolnym Sląsku jestem bardzo często i osoba z którą mieszkam i jest mi najbardziej bliska posiada tutaj nieruchomość okolicach Środy Śląskiej w więc i płaci tutaj podatki - skoro ja nie jestem stąd fakt ale ta bliska mi osoba ma prawo wiedzieć na co idą jej podatki.
Powrót do góry

Ilmater Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2010

PostWysłany: 29-03-2011, 10:57    Odpowiedz z cytatem

Popieram to co pisze DESIRO ,nikt nie będzie kiblem jechał do Rzeszowa ludzie ,jeśli tak ma to wyglądać to dziękuje bardzo,ale nie skorzystam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl