Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
PKP Intercity na "Kryniczance"
Autor Wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 28-02-2011, 09:51    Odpowiedz z cytatem

A słuchajcie jak wygląda przywracanie kasy w Krynicy. IC wróci?
A tak patrząc na to co się dzieje to wesoło to nie wygląda. Pociagów ubywa.
To ja przedstawię sytuację z cegły z 2003:

Pośp 53101 Z Gdynii do Krynicy odj Ków 4.14
pośp Tarnovia do Kosic 385/33003 6.05
EX Malinowski do Krynicy odj. Ków 8.45
Pośp Prescovcan do Kosic odj 13.10
osob do Krynicy 66121 13.50
osob do Gorlic !! 77121 odj. `15.50
Dunajec do Sącza o 16.50
EX Pieniny do Sącza odj 19.45

Posp Cracowia do Budapesztu 381/33001 odj 2240
Posp Bieszczady z Gliwic do Krynicy/Zagorza odj 23.47

[ Dodano: 28-02-2011, 09:55 ]
Przyjazdy z Krynicy na Płaszów w 2003

0.39,1.40,10.27,16.21,17.28,19.42
Z Sącza dodatkowo 7.43, ,8.38, 12.19,22.53
Z Gorlic7.27
Z Kosic 5.48, 12.19,22.53

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-02-2011, 10:02   

Popatrzcie na jakie fajne kwiatuszki trafiłem teraz w hafasie...
Pociąg Kursuje dalej w skróconej relacji z Nowego Sącza...

bez tytułu 2.JPG
Plik ściągnięto 43 raz(y) 115.64 KB

bez tytułu.JPG
Plik ściągnięto 50 raz(y) 95.2 KB

Powrót do góry

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 02-03-2011, 23:18    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To PKP IC wróciło 16 stycznia na południe od Sącza.


Ależ jestem obiektywny. Czy to coś co obecnie funkcjonuje nazywasz powrotem? Bez powrotu TLK Malinowskiego nie ma co mówić nawet o nawiązaniu do dawnej oferty. Co do KKA to przecież ostrzegałem, że tak się skończą przewozy po zerwaniu mostu w całej relacji do Krynicy, ale jak pamiętam miałeś wtedy odmienne zdanie i nie dostrzegałeś niebezpieczeństwa. Obecnie jak pisaliśmy tylko szynobusy mogłyby na kryniczance pomóc PR-om, przynajmniej z Sącza do Krynicy.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 02-03-2011, 23:29    Odpowiedz z cytatem

sheva17, nie ma co panikować na zapas, pierwsze dane z odcinka z Krynicy do Nowego Sącza mówią, że choć bardzo powoli, ilość sprzedawanych biletów w PRach na ten odcinek wzrasta, info z dobrego źródła, choć to oczywiście nadal masakrycznie daleko do mówienia o jakiejkolwiek rentowności, ale jest powolna tendencja poprawy, myślę, że to się do wakacji odbuduje do normy sprzed powodzi. Choć nie zaprzeczam, szynobusy na odcinek NS - Krynica byłyby idealne, tylko Jaworzynę zostawić na kiblu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-03-2011, 23:34   

Niestety, wożenie ludzi przez PR na odcinku Sacz-Krynica jest skrajnie nierentowne, właściwie to jedna z najmniej rentownych tras w Małopolsce Sad Są kursy w Malopolsce które wożą 300-400 osób, a taki kurs po 15 z Sacza do Krynicy ?
Powrót do góry

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 03-03-2011, 00:04    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale myślę że lepszą ofertą dla Kryniczanki byłoby dogadanie się ze Słowakami i wydłużenie kilku kursów Poprad-Plavec do Nowego Sącza. Fakt pociągi te omijałyby Krynicę, ale byłaby to z kolei niezła oferta w przewozowa Sądeczczyzny ze Słowacją i myślę że takie relacje mogłyby spowodować większy potok podróżnych niż pociągi do Krynicy.
Linię Poprad-Plavec obsługują nowe wygodne szynobusy więc jeśliby takowe jeździły do Nowego Sącza to i komfort podróży by się zwiększył.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-03-2011, 07:38   

Cytat:
Czy to coś co obecnie funkcjonuje nazywasz powrotem?


Ja osobiśćie w sezonie dużo bardziej ceniłem połączenie do Gdyni niż Malinowskiego.
Powrót do góry

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-03-2011, 18:50   

Taaa z czasem przejazdu Krynica-Gdynia około 20 godzin... 20 lat temu jechało się około 12-13 godzin.
Powrót do góry

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-03-2011, 07:04   

Pułtuś, Gdynię przez Bydgoszcz nie tą trasą "exstra". Pociąg nie zmienił trasy. To nie jest wina przewożnika że stan torów jest jaki jest.
Powrót do góry

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 06-03-2011, 22:57    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Taaa z czasem przejazdu Krynica-Gdynia około 20 godzin... 20 lat temu jechało się około 12-13 godzin.


Jeszcze niedawno jeździliśmy CMK. Teraz znów zwiedzamy Polskę...
A co do odcinka NS- Krynica...Linia zostanie unicestwiona. Każdy kolejny rozkład będzie prowadził do ograniczenia oferty, aż w końcu poza sezonowcami zostanie Jaworzyna, albo i tego nie będzie. Dlatego tak potrzebne są na tym odcinku szynobusy. Nie ma już kas, koszt przejazdu szynobusa nie jest tak duży jak EZT, stosunek kosztów do wpływów powinien nie być aż tak niekorzystny. Obecnie jak będzie tak dalej czyli bez szynobusów i z 10-ma osobami na pokładzie nie będzie dobrze..

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-03-2011, 23:00   

No właśnie ja nie wiem na co liczą kolejarze w obecnej sytuacji... Jedynym ratunkiem jest ten planowany przetarg na szynobusy. To jedyna nadzieja na obecną chwilę.
Powrót do góry

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 07-03-2011, 19:39    Odpowiedz z cytatem

Innej nie ma. Obecnie jesteśmy jak to powiedział Gomułka krok nad przepaścią. Obyśmy nie wykonali kroku naprzód jak Wiesiu chwalił wtedy działania władz PRL Very Happy.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 25-03-2011, 22:03    Odpowiedz z cytatem

Przypomniało mi się teraz o pewnej sprawie - od lutego kursuje nowa linia Gorlice - Warszawa, przez Łużną, Ciężkowice, Gromnik, Tuchów dostosowana idealnie rozkładowo - weekendowo - w piątek o 20:00 z Warszawy, a w niedzielę o 22:00 z Gorlic. Mogło to zdecydowanie przełożyć się na frekwencję w pociągach do Warszawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-03-2011, 17:49   

Rotfl.... Myslisz ze 30 miejsc w jakims busiku zostanie optycznie zauwazone w postaci zmniejszenia sie frekwencji w jakimkolwiek pociagu ?

Zreszta, ludzie na takie rzeczy lecieli jak po CMK jezdzily tylko EIC po 100 złotych. Teraz istnieje dobrodziejstwo- z Krakowa do Warszawy mozna przejechac za 40 zlotych w niecałe 3 godziny (TLK, IR). A dalej mozna sie przesiasc juz na autobusik, do wyboru do koloru.

Mam paru znajomych w tamtych okolicach i na busa raczej nikt sie nie kusi- wszyscy korzystaja z wariantu przesiadkowego w Krakowie.
Powrót do góry

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 27-03-2011, 18:30    Odpowiedz z cytatem

Busiku? Zobacz co to za firm Trans-Usługi Połeć - tabor o niebo lepszy od Szwagropolu Smile

http://www.phototrans.eu/24,3960,0.html

To jest typowo weekendowe połączenie - z roboty w Warszawie na weekend do domu, i powrót na poniedziałek i w takim celu masa sądeczan (choćby Qozak znany z SSMK) jeździ do Warszawy i na pewno jest to o wiele większa grupa klientów niż twoi koledzy (studenci).

Z ciekawości zadzwoniłem do Połciów i jak na niedługi okres kursowania to frekwencja dobra i ma być telefoniczna rezerwacja bo są problemy z miejscami po weekendach.

A no i cena - tu zapłacisz 40 zł za normalny bilet z Gromnika do Warszawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl