Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Kierownik pociągu po podstawówce
Autor Wiadomość

Maks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2007

PostWysłany: 05-03-2011, 10:26    Odpowiedz z cytatem

@REGIOchłopak, poruszyłeś temat kompetencji oraz wykształcenia i na złośliwe riposty nie trzeba było długo czekać. To mnie akurat nie dziwi Very Happy Natomiast prawdę smutną i brutalną zarazem o wykształceniu najlepiej obrazuje bełkotliwy post napisany dużymi literami.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 05-03-2011, 10:35    Odpowiedz z cytatem

sven napisał/a:
Teraz szczeniarnia za nasze wspólne pieniądze obija boki 5 lat dłużej i myśli , że może osądzać tych od których te nauki pobrała.

Ta szczeniarnia w większości pracuje i studiuje zaocznie. Nie wszyscy mają na tyle ustawionych rodziców, żeby pozwolić sobie na studia dzienne. Ja też studiowałam zaocznie, a przedział wiekowy na moim roku (I semestr) był 19 - 55 lat. Tak więc nie tylko szczeniarnia dziś studiuje, ale także ludzie, którym do emerytury nie wiele już zostało.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 07-03-2011, 09:06    Odpowiedz z cytatem

sven642 napisał/a:
Dezawuowanie dorobku życiowego tych wszystkich ludzi, nie pomijając p. Antoniego jest obrzydliwe.


Zwłaszcza że w dalszym ciągu brak konkretnych zarzutów o zawodową niekompetencję do danej osoby, są wyłącznie pretensje o jej niskie wykształcenie.


sven642 napisał/a:
Teraz szczeniarnia za nasze wspólne pieniądze obija boki 5 lat dłużej i myśli , że może osądzać tych od których te nauki pobrała.


Ta "szczeniarnia" już za chwilę będzie oddawała spory procent swoich zarobków na emerytury i leczenie dla "starych". Tak ten system działa, to się nazywa społeczeństwo.

Maks napisał/a:
poruszyłeś temat kompetencji oraz wykształcenia i na złośliwe riposty nie trzeba było długo czekać.


Agresja rodzi agresję. Czy oprócz posiadania niskiego wykształcenia postawiono wobec konkretnej osoby jakiś rzeczowy zarzut? Nie? Więc jest to po prostu paszkwil. Spójrzcie na język jakiego użył regioEXPRESS: jakieś "prawdopodobnie", jakieś "ponoć"...

Nic dziwnego że ludzie się złoszczą. Zwłaszcza że motywem jest (może pośrednio) chęć objęcia zwolnionego stanowiska przez młodszych:

Cytat:
Przecież to nienormalne patrząc na to ile młodych ambitnych osób chce pracować w tym zawodzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 07-03-2011, 12:09    Odpowiedz z cytatem

Tak to jest teraz z "młodymi gniewnymi",myślą że jak skończą studia to już są tak mądrzy jak sam Bóg...Osobiście wole pracownika nawet po podstawówce,który ma 20-40 doświadczenia aniżeli "ciemnego" w temacie absolwenta wyższej uczelni.Mam u siebie takich magistrów, którzy nie potrafią wykonać prostej czynności lub podjąć samodzielnie decyzji.Nie do końca to ich wina bo w szkołach nie uczą myślenia,tylko powtarzania tego co można wyczytać w internecie.Nie bez powodu obecne pokolenie nazwano pokoleniem "kopiuj-wklej". Bardzo pasują tu słowa piosenki barda warszawskiego "mogę nic nie umieć robić,liczy się papierek...".Co do wykształcenia:był czas że wystarczało tylko podstawowe,potem zawodowe i średnie.Jeżeli ktoś miał podstawowe i w momencie wejścia nowego uregulowania (np. że trzeba mieć średnie na danym stanowisku) pracował na tym stanowisku, to może dalej to robić.W myśl zasady iż prawo nie działa wstecz.Chyba że,dostał warunek podniesienia kwalifikacji(odpowiednie przepisy na to są).To raczej wina firmy, że nie pomaga a nawet wymaga od pracowników doskonalenia (podnoszenia) wykształcenia. >REGIOchłopak<, w Twoim postępowaniu widzę ,niestety,tylko zawiść i chyba zazdrość lub próbę zemsty - ale co jest tego powodem?Zaznaczam, nie znam ani Ciebie, ani tej osoby o której napisałeś. I o jaką prawdę Ci chodzi? Matki Pawlaka?

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 07-03-2011, 15:36    Odpowiedz z cytatem

To nie REGIOchłopak zaczął ten dziwny wątek, tylko regioEXPRESS.

REGIOchłopak jedynie zareagował na mocne słowa svena, zresztą słusznie sugerując że wątek jest nie wart kontynuacji.

Zresztą REGIOchłopak, o ile mi wiadomo, ma zajęcie które lubi i jest nawet wzorowym pracownikiem, więc nie miałby podstaw do zawiści czy zazdrości Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 07-03-2011, 21:30    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ta "szczeniarnia" już za chwilę będzie oddawała spory procent swoich zarobków na emerytury i leczenie dla "starych"


A jako, że dzieci coraz mniej - bo dziś liczy się kariera, to na tą "szczeniarnię" nie będzie już miał kto pracować, ale to tak off top.

Natomiast co do pracowników - młodzi, "wykształceni" tego nie zrozumieją, co działo się kiedyś. Nie zrozumieją, że pokolenie dziadków często po prostu nie miało szans na to, żeby pójść gdzieś dalej niż zawodówka, a w niektórych rejonach to i na podstawówce się kończyło. Dziś, kiedy studia może zrobić każdy, jest to po prostu nie do pojęcia. A że faktycznie - pracownik starszy, bez wykształcenia z całą pewnością często potrafi lepiej wykonywać swoją pracę niż ten młody z "mgr inż." przed nazwiskiem - tego jestem po prostu pewien.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 07-03-2011, 21:49    Odpowiedz z cytatem

psim, dzięki za sprostowanie, po raz kolejny proszę o zamknięcie tematu bo nic dobrego nie wnosi.

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Maks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2007

PostWysłany: 07-03-2011, 22:26    Odpowiedz z cytatem

REGIOchłopak, przepraszam za pomyłkę. Nie mogłem wcześniej sprostować nicku, bo miałem zablokowane konto znaną już próbą wielokrotnego logowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 08-03-2011, 04:51    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To nie REGIOchłopak zaczął ten dziwny wątek, tylko regioEXPRESS.

Rzeczywiście,sorry REGIOchłopak że Ci przypisałem nie Twoje winy. Embarassed

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 08-03-2011, 10:29    Odpowiedz z cytatem

Czytałem kiedyś w miesięczniku kolejowym chyba numer z roku 2004, że na kolei wymagają z roku na rok wyższego wykształcenia, po studiach politechnicznych najlepiej kierunku transport itd. - dotyczy to pracujących jako dyżurny ruchu itp. Nie wiem, czy mam jeszcze ten miesięcznik, ale jak znajdę to kseruję.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ryszard Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lut 2011

PostWysłany: 08-03-2011, 19:59    Odpowiedz z cytatem

Przecież można być naczelnikiem ze średnim to czemu nie kierownikiem pociągu z podstawowym? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 09-03-2011, 20:39    Odpowiedz z cytatem

Bezkrytycznym wyznawcom literek mgr polecam serię artykułów:

- Rozmowy były prowadzone, gdy władze wydziału zaczęły obawiać się, że część studentów otrzyma ode mnie oceny niedostateczne. Pani prodziekan i opiekun roku bardzo nalegali, bym takich ocen nie stawiał - opowiada dr Filipkowski. Nie uległ presji, ale już wtedy zdecydował że wraz z końcem roku akademickiego zrezygnuje z dalszej pracy na APS. Oceny do indeksów miał jednak wpisać i część studentów, zgodnie z obawami władz uczelni, miała dostać niedostateczny. Ale nie dostali. - W momencie, kiedy je wpisywałem były tam już wpisane oceny lepsze, zaliczające.

więcej u źródłaj: Gazeta Wyborcza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 09-03-2011, 21:16    Odpowiedz z cytatem

Prawda jest taka, że dzisiejszy magister nie odbiega inteligencją czy wiedzą ogólną od dawnego absolwenta technikum czy nawet zawodówki.

Poziom nauczania w Polsce od kilkunastu lat drastycznie się obniża. Nowa matura jest chyba dla debili, bo nawet wytresowana małpa potrafi rozwiązać test i metodą na chybił-trafił zdobyć minimalną ilość punktów. Gdy ja robiłam maturę to egzamin z jęz. polskiego oblewało się za 3 błędy ortograficzne, a wtedy pisało się wypracowania nawet na kilkanaście stron. Dziś rozwiązuje się testy i robi prezentacje na komputerze. To już egzamin na prawo jazdy jest trudniej zdać niż nową maturę!

Potem taki 'matóżysta' idzie na studia. Bo dziś jest moda na studiowanie. Studiują więc nawet największe głąby, które za komuny ledwo skończyłyby zawodówkę. Na studiach jest różnie, generalnie poziom też spada. Aby naprawdę ugruntować swoją wiedzę trzeba iść na podyplomowe, gdzie trafiają najambitniejsi.

Za moich czasów w podstawówce nikt nie słyszał o dysortografii, dyskalkulii i innych dys-, w każdym bądź razie nie było to tak "modne" jak ostatnio. Jak ktoś przynosił pałę z dyktanda to siedział w domu aż się nauczył ortografii czy tabliczki mnożenia, a jak nie wchodziło do głowy po dobroci to rodzice posiłkowali się pasem na gołą dupę.

Dziś rodzice sami prowadzają swoje pociechy do psychologów, żeby załatwić im zaświadczenie o jakiejś dysortografii itp. Nie zdają sobie sprawy z tego, jaką krzywdę im wyrządzają. No ale jak rodzic jest głupi to i dzieci wychowa na głupków. A w następnym pokoleniu znów trzeba będzie obniżyć poziom nauczania, żeby nadążyć za postępującą głupotą narodu.

Dlatego moi kochani nie nabijacie się ze swoich starszych kolegów, którzy mają tylko podstawówkę czy zawodówkę, bo zaręczam wam, że dzisiejsza ułomna 6-klasowa szkoła podstawowa nie ma nic wspólnego z dawną 8-klasową podstawówką. A dzisiejsze technika profilowane (czy jak to się tam nazywa) wcale nie kształcą lepiej od dawnych 3-letnich szkół zawodowych.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 09-03-2011, 21:22    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Prawda jest taka, że dzisiejszy magister nie odbiega inteligencją czy wiedzą ogólną od dawnego absolwenta technikum czy nawet zawodówki.


Nie no, umówmy się: jeden nie odbiega, inny odbiega... taka generalizacja to jednak nadużycie.

Tak czy siak, samozadowolenie z powodu własnego rzekomo "wyższego" wykształcenia ma niejednokrotnie bardzo wątłe podstawy. Jako osoba znająca temat uczelni wyższych zarówno z pozycji studenta, jak i pracownika, mogę o tym ręczyć Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 10-03-2011, 18:49    Odpowiedz z cytatem

Odnośnie wykształcenia to myślisz że w Policji nie ma ludzi z podstawowym wykształceniem? I jeszcze mówisz do nich ,,panie władzo'' Very Happy
Odnośnie drużyn konduktorskich to starsi kierownicy którzy to jeszcze pracowali na pociągach towarowych (odczepianie, doczepianie wagonów) lepiej sobie radzą w sytuacjach kryzysowaych niż nowo przyjęci znający języki obce itp.
Nie mam nic przeciwko osobom z niższym wykształceniem jeżeli dobrze wykonują swoją pracę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl