Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
"Dalej" - informacja na biletach
Autor Wiadomość

Harvi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 11-03-2011, 20:53   "Dalej" - informacja na biletach Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
wyjaśnijcie mi proszę kwestię dopisywania na bilecie "Dalej" w sytuacji kiedy nie ma możliwości kupna biletu na pociąg w kasie.
Mieszkam w małej miejscowości, gdzie nie ma kasy biletowej. Jadę do Dęblina pociągiem REGIO i w Dęblinie łapię TLK na Warszawę. W Dęblinie (gdzie oczywiście są kasy) są dosłownie minuty i od razu wsiada się do TLK. Aby uniknąć opłaty za wypisanie biletu w TLK, w pociągu regio na odwrocie biletu konduktor dopisuje "Dalej" , składa podpis/pieczątkę. Do czasu jednej spółki wszystko fajnie działało i "Dalej" obowiązywało.
Ostatnio konduktor TLK o to się przyczepił. Stwierdził że powinno być także napisane "zmiana przewoźnika", ogólnie były problemy.

Wyjaśnijcie mi proszę jak to działa i jak być powinno.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 11-03-2011, 21:25    Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej w tym przypadku: "zmiana przewoźnika".

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 11-03-2011, 21:28    Odpowiedz z cytatem

Harvi, Konduktor miał rację.
Na bilecie Regio winieneś posiadać adnotację " Zmiana przewoźnika" i oczywiście musi on być wystawiony bez opłaty za jego wydanie.
Wtedy w sytuacji gdy rozkładowy czas na przesiadkę z Regio na TLK nie przekracza 30 min. opłata nie zostanie pobrana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 11-03-2011, 22:00    Odpowiedz z cytatem

Napis "dalej" zasadniczo oznacza, że pasażer zamierza kontynuować przejazd pociągiem tego samego przewoźnika, np TLK --> EIC. W takim wypadku wydaje mi się, że błąd popełnił konduktor PR, który wpisał złą adnotację na bilecie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Harvi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 11-03-2011, 22:06    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedzi. Czyli jeżeli zmieniam przewoźnika, na bilecie konduktor ma napisać "Zmiana przewoźnika" i będzie OK? Czy może "Dalej. Zmiana przewoźnika" tak dla pewności ? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 12-03-2011, 08:59    Odpowiedz z cytatem

Niezależnie od tego czy odnotowano "Zmiana przewoźnika", czy nie, konduktor z TLK sam sobie problemy niepotrzebnie stwarza - z tego nie strzelają, a skoro jest samo "Dalej" to wiadomo, że chodzi o przesiadkę w krótkim czasie i niemożność wystawienia biletu na dalszą trasę. Ja bym oczywiście taką adnotację uhonorowała, bo też z drugiej strony skąd konduktor PR czy TLK ma wiedzieć, czy pasażer jedzie dalej tym samym, czy innym przewoźnikiem. Rozkładu jazdy w głowie nie ma, a na sieciówce polegać nie można.
Niepotrzebne stwarzanie problemu. Evil or Very Mad

_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 12-03-2011, 17:14    Odpowiedz z cytatem

Gdyby kasa była czynna, to pasażer w takim wypadku kupiłby bilet już na całą trasę i by już wiedział czym będzie jechać dalej. I "zmiana przewoźnika" zastępuje zakup biletu na całą trasę przy przejeździe pociągami różnych przewoźników.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 12-03-2011, 20:30    Odpowiedz z cytatem

a jeszcze przed pierwszym marca, pociąg TLK rel. Białystok-Kielce odj. 11:41 poc. Regio z Suwałk przyjazd 11:33 ludzie z biletem na pociąg Regio w rel. do Białegostoku chcący kontynuować podróż dalej, wsiadali z tym biletem do TLK, obsługa prosiła pokazać ten bilet i bez żadnej dopłaty były wystawiane bilety w głąb Polski.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 18-03-2011, 18:14    Odpowiedz z cytatem

Ja bym też bez wątpienia uznał tą BŁĘDNĄ adnotację "Dalej" (swoją drogą - gdzie dalszy opis? Dalej....ale czym? U nas się pisze "Dalej w poc. PKP IC"!), bo skąd podróżny ma wiedzieć, co ma być napisane na bilecie? Powiedział, że się będzie przesiadał i tyle! Ma na tym tracić? A konduktor z PR (czy KM - cokolwiek to było) winien się moim zdaniem zainteresować, czy dalej będzie pociągiem PR/KM czy TLK! Gdyby podróżny nie był pewny, to bym wpisał dla świętego spokoju obie adnotacje. Razz Dodał przy tym "lub" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 18-03-2011, 19:02    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja bym też bez wątpienia uznał tą BŁĘDNĄ adnotację "Dalej"


... i sporządził raport na okoliczność ujawnionych nieprawidłowości Razz Cool Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 18-03-2011, 22:58    Odpowiedz z cytatem

Przecież i tak przy zmianie przewoźnika adnotacja "Dalej" powoduje tylko nie naliczenie opłaty za wydanie biletu w pociągu, oprócz kombinacji PR <--> KM , więc nie wiem po co zatrzymywanie biletu na zastępczy i raport??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 18-03-2011, 23:42    Odpowiedz z cytatem

Na pewno w takiej sytuacji podróżny nie powinien ponosić konsekwencji. Szkoda żebyśmy jeszcze znali co ma napisać nam konduktor, jeżeli chodzi o taryfy. Niech spółki się w końcu między sobą dogadają odnośnie jednej, wspólnej taryfy, to może przestanie być ten cały bałagan, który nam tylko zdrowie odbiera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 19-03-2011, 09:02    Odpowiedz z cytatem

kond345.. napisał/a:
Przecież i tak przy zmianie przewoźnika adnotacja "Dalej" powoduje tylko nie naliczenie opłaty za wydanie biletu w pociągu, oprócz kombinacji PR <--> KM , więc nie wiem po co zatrzymywanie biletu na zastępczy i raport??

Raportu na to jak najbardziej nie ma co pisać, aczkolwiek postępując literalnie zgodnie z przepisami napis "dalej" na bilecie PR nie daje żadnych korzyści pasażerowi w poc. TLK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 19-03-2011, 09:09    Odpowiedz z cytatem

Jak napisałem jedyną korzyścią jest nienaliczenie opłaty za wydanie biletu w pociągu bo kilometry i tak się liczy od zera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 19-03-2011, 14:53    Odpowiedz z cytatem

Wiem, a ja napisałem że jakby się chciało postąpić bardzo dokładnie zgodnie z przepisami to nawet tej korzyści to nie daje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl