Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Badanie frekwencji w pociągach REGIO
Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-03-2011, 13:59   Badanie frekwencji w pociągach REGIO

Wczoraj w pociągach R 64938 (Kluczbork - Katowice) i R 42 (Gliwice - Częstochowa) była liczona frekwencja. W tym pierwszym przypadku konduktor spisywał dane z biletu, natomiast w tym drugim, z konduktorką chodziła kobieta i wpisywała na kartę dane z biletu dyktowane przez konduktorkę. Jakby tego było mało, w pociągu R 41 relacji Częstochowa - Gliwice (wsiadałem w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach) konduktor bez przerwy chodził po składzie i co przystanek sprawdzał, czy ktoś się dosiadł czy nie. Jeżeli tak, to od razu sprawdzał bilet. I tak aż do Katowic, gdzie wysiadłem.

Wiecie może, z jakiego powodu są przeprowadzane badania frekwencji? Czy drużyny konduktorskie dostały jakieś odgórne polecenie, że mają skrupulatnie sprawdzać bilety, aby zminimalizować ryzyko jazdy przez pasażerów na gapę praktycznie do minimum? A może po prostu miałem takie szczęście, że trafiłem na konduktora, który wzorowo wykonuje swoją pracę?
Przejdź na dół

lukasz92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2007
Skąd: z Krakowa do Krynicy

PostWysłany: 13-03-2011, 14:53    Odpowiedz z cytatem

Przewozy Regionalne prowadzą teraz badanie struktur biletowych na większości swoich pociągów, to rutynowe działanie nawet kilka razy w roku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 13-03-2011, 15:20    Odpowiedz z cytatem

Przewozy Regionalne nie prowadzą badania frekwencji.

Kontrola z którą spotkał się mk1992, jest zlecana i prowadzona przez UMWŚ.

Chodzi o skonfrontowanie zestawień kosztów i wpływów które dostarcza przewoźnik przy ubieganiu się o dopłatę na każdy uruchamiany pociąg.

Ostatnią tak szeroką kontrolę spotkałem w woj. Wielkopolskim, to po jej wynikach podjęto wzbudzającą wiele kontrowersji decyzję o przygotowaniu do powołania KW.


Ostatnio zmieniony przez pospieszny dnia 13-03-2011, 16:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-03-2011, 15:47   

Nie doszukujcie sie w tym ukrytych znaczen... W Małopolskim PR też spisują...

@Pospieszny- skoro to nie bylo badanie frekwencji to niby co ?
Secundo- Nowy Sacz podlega pod UMWŚ ? Nie sądzę...

To na prawdę rutynowe działanie, nie ma sie czym cieszyc. Rok temu na wiosne też było. Odbywa sie co pare miesiecy. Dobrze ze sledza na biezaco ile osob im ucieka z pociagow, szkoda ze nie ida za tym zadne decyzje.
Powrót do góry

ahilless Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2011

PostWysłany: 13-03-2011, 15:54    Odpowiedz z cytatem

Konduktor powinien spisywać dane z biletu każdego pasażera czy spisywanie/wybór pasażerów jest wybiórczy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

motonita2002 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Paź 2010

PostWysłany: 13-03-2011, 17:49    Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to jest wogóle chore. A po co skaner kodów kreskowych w tych terminalach, które mają przy sobie konduktorzy? Nie dość ,że prostsza sprawa - zamiast angażować tyle ludzi i mniej papierkowej roboty, to jeszcze szybsza praca. No, ale mogę się mylić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-03-2011, 19:48   

ahilless napisał/a:
Konduktor powinien spisywać dane z biletu każdego pasażera czy spisywanie/wybór pasażerów jest wybiórczy?


Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj były spisywane dane z biletu od każdego pasażera.
Powrót do góry

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 13-03-2011, 20:07    Odpowiedz z cytatem

W tygodniu na byłem świadkiem spisywania biletów pociągach Katowice (7:48) - Gliwice i Gliwice (13:23) - Zawiercie. W obu przypadkach był to konduktor + pani z długopisem i kartką. Za drugim razem przy spisywaniu pominięto mój bilet... (miesięczny za 176 zł chyba zbyt zmniejszyłby kwotę dotacji... Wink )

A co do skanowania - pewnie miałoby sens, gdyby na każdym bilecie były kody paskowe (a są tylko na tych drukowanych z terminala). Bo jak przypomnę sobie skanowanie kodów zaraz po wprowadzeniu mobilnych kas to nie dziwię się, że się do tego nie wraca - numery połowy biletów trzeba było ręcznie wpisywać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gkal Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Maj 2009

PostWysłany: 13-03-2011, 20:26    Odpowiedz z cytatem

mk1992, nie były spisywane dane z biletu od każdego pasażera.
11.03.2011 jechałem pociągiem R-64930 z Kluczborka, pan spisał bilety zaraz za stacją Olesno Śl., kiedy w pociągu było kilkanaście podróżnych. Z każdą stacją pociąg zapełniał się, a pan zaszył się na przodzie.
Ostatecznie w Tarnowskich Górach wysiadło rzędu 250-300 osób (to kurs szkolny, napełnienie kto zna miejscowe realia, nie dziwi), czyli bilety miało spisane około 5%.
Jeżeli, jak pisze pospieszny, ta kontrola jest zlecana przez UMWŚ (bo prowadził ją kierownik pociągu) a jej wyniki mają mieć wpływ na wielkość dotacji, to pięknie sobie PR strzelają w stopę, wykazując, że pociągi jeżdżą puste.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-03-2011, 21:05   

@gkal, odniosłem się do tych kursów, którymi ja jechałem wczoraj i dzisiaj. Widocznie drużyny konduktorskie różnie do tego podchodzą...
Powrót do góry

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-03-2011, 21:05    Odpowiedz z cytatem

Taki offtopis: nie orientujecie się czy inne UM nie będą zlecać w swoich "rejonach" takich badań?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 13-03-2011, 21:41    Odpowiedz z cytatem

Panowie, bilety spisuja na wszystkich pociagach PR. Spotkane naocznie w WOSPie, Matejce, Brdzie, Pomorzu oraz Branickim.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-03-2011, 10:22   

Jeszcze raz żeby było jasne: spisywanie jest we wszystkich pociagach spolki Przewozy Regionalne, komus powtorzyc jeszcze raz ? Twisted Evil
Powrót do góry

regioEXPRESS Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lut 2011

PostWysłany: 14-03-2011, 16:50    Odpowiedz z cytatem

No tylko dane PR, a fatyczna liczba podróżnych to czasami dwa światy. Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

egon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2008

PostWysłany: 14-03-2011, 17:41    Odpowiedz z cytatem

Badania byly prowadzone do wczoraj z wyjątkiem druźyn katowickich,gdzie liczą do dzisíaj.Badanía były zlecone przez centrale PR,a nie przez urząd marszalkowski.Na wybranych pociągach liczono ilość podróźnych,a w innych spisywano bilety.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl