Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 23, 24, 25  Następny
Korekty rozkładu jazdy 2010/2011
Autor Wiadomość

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 28-04-2011, 00:30    Odpowiedz z cytatem

Wszystkie polaczania Jeleniej Gory z nadmorska polnoca poprzez Wroclaw, mozna o kant d.... potluc. Nie rozumiem z czego tu sie cieszyc, ze pociag bedzie jechal o wiele dluzej, zamiast najkrotsza trasa przez Wegliniec i Zielona Gore? I jednoczesnie bilet bedzie drozszy? Rozumiem ze MiKole sie uciesza, jak zobacza na tablicy w Jeleniej "Swinoujscie". Ale to nie ma nic wspolnego z zaspokajaniem potrzeb pasazerow, bo nikt zdrowo myslacy na taka podroz z Jelonki sie nie wybierze. Taniej i szybciej autem.

Konkurowac pociag moze jedynie przetrasowujac go na krotsza trase, gdzie szybciej dotrze na miejsce i za mniejsza cene. A ci co sie ciesza z takiego polaczenia, ktore "wywalczyli", dadza argumenty PICowi, zeby na przyszlosc pociag uwalic, bo frekwencja bedzie bezlitosna dla MiKoli.

PKP IC gratuluje idiotycznego podejscia do przewozow pasazerskich. Tylko ze wzgledu na braki taborowe (brak spalinowego loka) puszcza pociag naokolo, bo wiadomo - jak pasazerowi bedzie zalezalo to i tak pojedzie i wiecej zaplaci... A jak nie to bedzie powod, by na przyszlosc takich polaczen nie tworzyc. InterBeton juz zaciera rece...

PS Przepraszam za brak pl-fontow, ale mam niemiecka winde i uklad klawiatury...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 28-04-2011, 06:54    Odpowiedz z cytatem

sZakOOu napisał/a:
Wszystkie polaczania Jeleniej Gory z nadmorska polnoca poprzez Wroclaw, mozna o kant d.... potluc. Nie rozumiem z czego tu sie cieszyc, ze pociag bedzie jechal o wiele dluzej, zamiast najkrotsza trasa przez Wegliniec i Zielona Gore? I jednoczesnie bilet bedzie drozszy? Rozumiem ze MiKole sie uciesza, jak zobacza na tablicy w Jeleniej "Swinoujscie". Ale to nie ma nic wspolnego z zaspokajaniem potrzeb pasazerow, bo nikt zdrowo myslacy na taka podroz z Jelonki sie nie wybierze. Taniej i szybciej autem.


To się jeszcze okaże, zobaczysz, że pociąg ten w wakacje będzie miał dobrą frekwencje...

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 28-04-2011, 08:52    Odpowiedz z cytatem

Skrócenie "Lajkonika" to już naprawdę cios dla pasażerów z północy i południa. "Lajkonik" - kiedyś był prestiżowym pociągiem, zestawiony z samych wagonów klimatyzowanych Z2B, Z21, 139A-Op itp. Jeśli do tego dojdzie to naprawdę już czarno widzę rozkład 2011/2012. Czy, "Jantar" też jest planowany do "uwalenia"? To co będzie miało Trójmiasto i okolice? W wakacje zostanie dwie pary pociągów EIC nad morze i jeden nocny TLK...? Tragedia!
Co do pociągów z/do Jeleniej Góry - zgodzę się z kolegą sZakOOu, , że większość wybiera prywatną komunikację czyli albo własne auto albo bus. Byłem świadkiem we Wrocławiu na dworcu PKP przy kasie, jak wiele kasjerek doradzało pasażerom zamiast pociągu do Wałbrzycha, Jeleniej Góry - to prywatny bus "szybciej i taniej", byłem szczerze w szoku... No, ale.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 28-04-2011, 09:23    Odpowiedz z cytatem

Przykre, ale prawdziwe. Jak wsiadałem do pociągu na Wrocławiu Zachodnim i prosiłem o bilet do Jeleniej Góry, to konduktorka zrobiła oczy jak 5 złotych... Chyba była zaskoczona, że ktoś tam jeszcze chce jeździć pociągiem... To się powtórzyło dwa razy. A co do trasy przez Węgliniec w kierunku Pomorza Zachodniego, to już wykazałem, że znacznie krócej tamtędy. Ale na to trzeba by czegoś w stylu VT642.

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 28-04-2011, 11:25    Odpowiedz z cytatem

Poczekamy zobaczymy. My na pewno postaramy się jak tylko możemy, aby frekwencja była zadowalająca. Nieoficjalnie mogę ogłosić że 25 czerwca zorgaizowany zostanie mini festy na dworcu w Jeleniej Górze, na który zostaną zaproszeni wszyscy . Na razie nie mogę nic więcej powiedzieć.

Szakou

Pociągi do Świnoujścia i Rzeszowa będą realizowane przez Przewozy Regionalne a nie PKP IC. W czasach, kiedy WIKING jeździł przez Wrocław, też miał duże obłożenie.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 28-04-2011, 11:46    Odpowiedz z cytatem

Hmmm... wszystko wskazuje jednak na to, że TLK 14103/41102 Białystok-Katowice od 1 czerwca pojedzie jednak do Rybnika, ale podobno przez... Tychy z pominięciem Mikołowa!
Ma też jednak jeździć dawne "Skrzyczne" do Wisły Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 28-04-2011, 11:48    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A co do trasy przez Węgliniec w kierunku Pomorza Zachodniego, to już wykazałem, że znacznie krócej tamtędy.


Zgodzę się z tym że to jest najlepsze rozwiązanie, ale niestety brak druta na odcinku Węgliniec - Zielona Góra wszystko blokuje, gdyż jak wszystkim wiadomo przewoźnicy niehętnie uruchamiają połączenia dalekobieżne na liniach niezelektryfikowanych.
Co do połączeń Jelenia Góra - Szczecin przez Wrocław to takie połaczenie miało by sens, ale jedynie jako nocne TLK, najlepiej w postaci grupy wagonów do TLK Jelenia Góra - Gdynia dzielonych w Poznaniu. Myślę że mimo remontu dworca Poznań Główny byłaby możliwość na tej stacji wykonać manewry łączenia/dzielenia składu, gdyż w nocy jest mniejszy ruch pociągów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 28-04-2011, 12:33    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
My na pewno postaramy się jak tylko możemy, aby frekwencja była zadowalająca.

Słuszne i ze wszech miar chwalebne bo łatwiejszym jest uruchomić połączenie przez przewoźnika a trudniejszym zachęcenie i rozpropagowanie wśród mieszkańców.
Przykładem jest tu północna część Podkarpackiego.
Wtedy mniej będzie niepewności co do losów poc. przy korektach r. j.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 28-04-2011, 12:38    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Hmmm... wszystko wskazuje jednak na to, że TLK 14103/41102 Białystok-Katowice od 1 czerwca pojedzie jednak do Rybnika, ale podobno przez... Tychy z pominięciem Mikołowa!
Ma też jednak jeździć dawne "Skrzyczne" do Wisły


O Białystok - Rybnik - Białystok p.Tychy Orzeszcze obiło mi się o uszy, że ma pojechać w takim olanie, ale o dawnym Skrzycznym miło usłyszeć, bo tego się nie spodziewałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-04-2011, 15:10   

Skoro PKP IC nie posiada zaplecza technicznego w Rybniku, a pomimo tego będzie tam uruchamiać swoje pociągi, to może niech w końcu zaczną wydłużać TLK-i rozpoczynające bieg w Katowicach do Gliwic? Takich pociągów jest całkiem sporo, do Warszawy, do Olsztyna, do Bydgoszczy, do Gdyni. Przez Chorzów i Bytom jak znalazł - linia nie jest aż tak obciążona jak przez Zabrze, a przynajmniej więcej miast miałoby jakieś sensowne połączenia z Polską.
Powrót do góry

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 28-04-2011, 20:00    Odpowiedz z cytatem

No cóż,uwalenie "Lajkonika" i jeszcze kilku innych pociągów na trasie Gdynia-Warszawa spowoduje,że rozkład jazdy wróci do czasów głębokiej komuny,gdy był jeden expres rano drugi po południu i na okrasę jeden pociąg nocny i coś ok 14.00.Przewożnicy autobusowi mogą już szykować się do żniw.Ciekaw jestem,czy za te dwa lata,gdy remont tej linii ma się zakończyć,pociągi będą kursować tak jak pierwotnie planowano w takcie jedno,dwugodzinnym.Obawiam się,że to tylko mrzonki i marzenia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

vakoss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Mar 2011
Skąd: Katowice/Wrocław

PostWysłany: 28-04-2011, 20:35    Odpowiedz z cytatem

Przez wiele lat jeździłem "Lajkonikiem" na odcinku Kraków-Gdańsk, czasami Gdynia-Warszawa. "Lajkonik" zawsze miał wysoką frekwencję szczególnie w weekendy w drodze do Krakowa. Wielki błąd co odnośnie do cięcia "Lajkonika" bardzo mi szkoda Północy. Przedtem "uwalili" legendarną "Słupię", potem "Sawę", "Szkunera" teraz "Lajkonika" a potem? Co zostanie może tylko jeden słynny "Kaszub" i jakiś nocny TLK tylko w sezonie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 28-04-2011, 21:11    Odpowiedz z cytatem

mkfilmykolejowe napisał/a:
Skrócenie "Lajkonika" to już naprawdę cios dla pasażerów z północy i południa. "Lajkonik" - kiedyś był prestiżowym pociągiem, zestawiony z samych wagonów klimatyzowanych Z2B, Z21, 139A-Op itp. Jeśli do tego dojdzie to naprawdę już czarno widzę rozkład 2011/2012. Czy, "Jantar" też jest planowany do "uwalenia"? To co będzie miało Trójmiasto i okolice? W wakacje zostanie dwie pary pociągów EIC nad morze i jeden nocny TLK...? Tragedia!


,,Lajkonik'' jest uwalony z powodu robót - oprócz zamknięć na linii 9 będzie jeszcze zamknięcie na CMK. Mści się, w tym wypadku długa relacja pociągu. Dzięki temu łapie się na dwa duże zamknięcia
Tak jak pisałem ten pociąg będzie wyjeżdżał z Krakowa o 7 rano na Wschodnim będzie dopiero o 10:27.
Poza tym - na razie jest to propozycja ze strony PLK - jak będzie trzeba jeszcze poczekać. Coby nie mówić o IC wątpię żeby oddali ,,Lajkonika''/,,Szkunera'' bez walki akurat w sezonie.
Poc 15411 - to chyba ,,Jantar'' będzie jeździł do Władysławowa tylko przez Toruń - taka jest propozycja

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 28-04-2011, 21:30    Odpowiedz z cytatem

Panowie, pomarzyć można. Obecnie przepustowość 9. jest zaniżana przez remonty.
Średnica (podmiejska) zawalona na maxa (pociągi trzeba wręcz "upychać").
Zamknięcia na łódzkiej, objazdy przez Sochaczew. E20 też ma ograniczoną przepustowość. Do tego remonty na CMK, grzebanie przy 8.

Na większe zmiany (pozytywne) w rozkładach nie ma co liczyć.

Swoją drogą, nie zazdroszczę rozkładowcom.

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 28-04-2011, 21:40    Odpowiedz z cytatem

Zapomniałeś dodać że planowane jest tez zamknięcie Łowicz - Kutno. Będą robić oba tory - naprzemiennie. Do tego jeszcze nie wiadomo co z zamknięciem na linii 1- póki co wiadomo że nawet do Radziwiłowa nie doszli - skończyli na granicy IZ Łódź. Podobno IZ W-wa nic nie przygotował- żadnej dokumentacji, przetargów itp.

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 25 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 23, 24, 25  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl