Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Projektowanie linii kolejowych
Autor Wiadomość

ginger_89 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 19 Mar 2011
Skąd: Polska

PostWysłany: 21-03-2011, 21:57    Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze, najwyraźniej nie odróżniasz pisząc jakobym miała projektować budowle, ale nieważne.
Po drugie, nie mogę znieść osób które nie wiedzą o czym mówią a silą się na ekspertów. Zobacz, sasho33 podał mi logiczne argumenty a nie odstawiał budowniczej bufonady - w przeciwieństwie do Ciebie. Na to też mam alergię. Po co zgrywać boskiego fachowca, który umie wszystko a inni są tylko debilami nie mogącymi nawet wyczyścić mu butów?
W moim systemie postrzeganie nie mieszczą się opinie z serii "bo tak", a Twoje takie są. W dyskusji oczekuję LOGICZNYCH argumentów. Ja Ci pokazałam, że nasze projektowanie linii i stacji nie różni się od projektowania na ILu. Mówisz, że to są elementy przygotowania jakie posiada inżynier budownictwa. Ok. Nie można było tego powiedzieć kulturalnie, podając argumenty, przedmioty itp.? W takim razie wytłumacz mi dlaczego przed 2006 absolwenci mojego wydziału dostawali uprawnienia bez ograniczeń? Co więcej, za pewnie około 2 lata ja też będę je mogła dostać?
Transport nie kształci inżynierów budownictwa - doskonale o tym wiem i nie silę się na to, żeby nim być.
Sprawdź sobie definicję logistyki i wtedy zrozumiesz, że mój kierunek to nie w 100% logistyka. Nie będę się rozwodziła nad tym tematem, bo Ty wiesz swoje i żadne sensowne wyjaśnienia nie trafiają. Czy uważasz, że logistyka to np. telekomunikacja w transporcie?. Czy uważasz, że logistyką była matematyka, elektronika, elektrotechnika, fizyka, automatyka z którymi męczyłam się przez pierwsze 2 lata studiów? Owszem są przedmioty stricte logistyczne, ale trzeba wybrać sobie taką specjalność.

Absolutnie nie twierdzę, że "transport drogowy" (cokolwiek to jest) wypuszcza projektantów dróg, ale śmiem twierdzić, że specjalność sterowanie ruchem drogowym wypuszcza osoby projektujące m.in. sygnalizację. To samo z lotnictwem.

Zauważ, że gdyby Twoja odpowiedź była mniej ofensywna i kpiąca to moja też by brzmiała inaczej. Przydałby się też szacunek do innych, a nie podejście "ja jestem z budownictwa a wy jesteście debilami".
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 22-03-2011, 08:11    Odpowiedz z cytatem

Spokojniej i bez kłótni, bo zamknę temat!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

austenit Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 22-03-2011, 08:14    Odpowiedz z cytatem

Nie żebym ciągnął temat w nieskończoność ale przedmioty z początkowych lat studiów, które wymieniłaś są standardowe dla większości kierunków politechnicznych wiec obecność takiej elektrotechniki nie świadczy o tym że dany kierunek jest nie-logistyczny.Ale nieważne już.
Nie jestem po budownictwie ale po kierunku mechanicznym. Kończyłem studia na wydziale Maszyn Roboczych i Transportu na Mechanice więc siłą rzeczy znałem sporo ludzi z drugiego kierunku na tym wydziale czyli Transportu stąd też sporo wiem o tym ostatnim. Owszem, przynajmniej na początku mieli praktycznie wszystkie przedmioty natury technicznej te co i my tyle tylko, że te kluczowe związane np z projektowaniem/konstruowaniem znacznie okrojone.
Nie wiem czy po Transporcie będzie można robić uprawnienia, możliwe że wcześniej było to do załatwienia. Mechanicy, których grom pracuje w budownictwie też kiedyś mogli je wyrabiać ale to przeszłość. Sam swego czasu zastanawiałem się nad opcją zdobycia uprawnień w zakresie sieci gazowych ale okazało się że jest to możliwe jedynie po ukończeniu 2-letnich studiów zaocznych z inżynierii środowiska lub zbliżonych.

W każdym razie życzę powodzenia w spełnieniu marzeń zawodowych i przepraszam jeśli moje wypowiedzi były kpiące.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl