Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Turystyczne, mało znane trasy kolejowe w Polsce
Autor Wiadomość

Harvi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 19-03-2011, 16:11   Turystyczne, mało znane trasy kolejowe w Polsce Odpowiedz z cytatem

Hej, poszukuję listy działających obecnie turystycznych tras kolejowych. Koleje wąskotorowe, jakieś fajne przejazdy pociągami w sezonie letnim, kolej jako atrakcja turystyczna itd, najlepiej z datami kursowania.

Wolną chwilą chciałbym czymś takim się przejechać. Coś w stylu nałęczowskiej kolei wąskotorowej - btw ktoś wie czy ona zostanie uruchomiona w tym roku?

PS. Nie wiem czy napisałem wątek w odpowiednim dziale. Jeżeli nie, to bardzo proszę moderatorów o przeniesienie tematu.

Pozdrawiam.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 20-03-2011, 10:32    Odpowiedz z cytatem

Koleje wąskotorowe z ruchem turystycznym:
Żnin
Koszalin
Białośliwie (rzadko)
Gniezno
Rogów
Przeworsk
Żuławy
Rewal

i kilka innych Smile. Daty przejazdów i szczegóły możesz wygooglać, podpowiem jednak, że z tego co pamiętam na Koszalińskiej KW przejazdy są organizowane w wakacje w każdą niedzielę miesiąca, a na Żnińskiej Kolejce Powiatowej organizowany jest przejazd 1 maja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-03-2011, 11:32   

GKW z Bytomia do Miasteczka Śląskiego przez Tarnowskie Góry. Tyle tylko, że nie ma jeszcze rozkładu na najbliższy sezon. Sprawdzaj co jakiś czas aktualności na tej stronie: http://www.gkw.pl/pl-rozklad.htm


Ostatnio zmieniony przez ET40 dnia 20-03-2011, 11:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 20-03-2011, 11:46    Odpowiedz z cytatem

Polecam Ełcką Kolej Wąskotorową http://www.mosir.elk.com.pl/ekw/

Latem są fajne atrakcje (przejazd ciuchcią, grill, ognisko - na prawdę warto) no i tą kolej znam dobrze, w końcu tam się robiło dopuszczenie do ruchu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 20-03-2011, 11:55    Odpowiedz z cytatem

Pleszew. Kolejka kursuje codziennie do Kowalewa. Warte odwiedzenia zewzględu na to że występuje tam splot torów wąsko- z normalnotorowymi.
Śmigiel. Niestety ruch jest zawieszony, ale warte odwedzenia zewzględu na ciekawy przebieg torów-równolegle z drogą, w ogródkach przydomowych czy 2 metry od domu.
Wolsztyn-nieczynna trasa do Nowej Soli (można zwiedzić wynajmując drezynę od TPWP), sama parowozownia. Warte odwiedzenia przedewszystkim dlatego że niedługo może to być wygaszony skansen...
Parowozy kursuję (tzn. jak się nie zepsują) na trasie Zbąszynek-Wolsztyn-Leszno. Rozkład dostępny na parowozy.com.pl)
Grodzisk Wlkp.- Grodziska Kolej Drezynowa. Można przejechać się drezyną (lub maluchem na szynach) na trasie Grodzisk-Kościan.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 20-03-2011, 12:04    Odpowiedz z cytatem

Emillex, niezłą historię mi przypomniałeś. Akurat właśnie na Ełckiej kolei Wąskotorowej robiłem badania dopuszczenia do ruchu i przejeżdżała drezyna z napisem drezniarze.pl

Ale były jaja - był ze mną policjant w mundurze i w kamizelce, machnął lizakiem na drezynę, się zatrzymali,a on tłumiąc śmiech mówi "będzie mandat, bo pies bez kaska jedzie". Ale mieliśmy ubaw, ponadto żartowaliśmy, że to teren zabudowany i że 50 km/godz przekroczyli.
Ehhh, fajnych ludzi się poznaje na kolejowych obiektach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 20-03-2011, 12:31    Odpowiedz z cytatem

@Emilex - nie wiem, czy kolejkę pleszewską można zakwalifikować jako turystyczną, ponieważ operuje na bardzo krótkim odcinku w ruchu regularnym Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Harvi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 20-03-2011, 12:33    Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie. Ełcką Kolej Wąskotorową "zwiedzałem". Jak byłem, nic jeszcze nie jeździło, ale super to wyglądało. Ja pamiętam, że na Podlasiu jeszcze byłem gdzieś gdzie była wąskotorówka. Białowieża albo okolice Białowieży.

Będę śledził info i jak tylko znajdę chwilę czasu, wybiorę się na przejażdżkę : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 20-03-2011, 12:45    Odpowiedz z cytatem

ET40, ale do zobaczenia jest ciekawy splot torów. Nigdzie indziej w Polsce na czynnej linii tego nie uświadczysz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 20-03-2011, 13:30    Odpowiedz z cytatem

No tutaj masz rację. Aczkolwiek nie wiem czy gdzieś na wschodzie nie funkcjonują krótkie sploty 1435/1524.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 20-03-2011, 14:20    Odpowiedz z cytatem

ET40, owszem, istnieją takie, ale chodzi mi o wąskotorowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 20-03-2011, 15:10    Odpowiedz z cytatem

W sezonie letnim kursują jeszcze dwie parkowe wąskotorówki. Jedna "maltanka" w Poznaniu, a druga w WPKiW w Chorzowie które też są warte uwagi.

mk1992 napisał/a:
GKW z Bytomia do Miasteczka Śląskiego przez Tarnowskie Góry


Tam chyba dodatkową atrakcją jest jeszcze możliwość zwiedzenia zabytkowej kopalni w Tarnowskich Górach. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 04-04-2011, 17:08    Odpowiedz z cytatem

A czemu nikt nie pisze o ponidziańskiej kolejce wąskotorowej na trasie Pińczów - Jędrzejów/Umianowice? Też ładne tereny i fajna kolejka Smile Szkoda, że do Wiślicy już od wielu lat nie jeździ ;(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 04-04-2011, 17:27    Odpowiedz z cytatem

Maltanka w Poznaniu czynna jest od połowy kwietnia. Z tym, że to typowa kolejka dla dzieci. Ale jeśli już tam będziecie, to ZOO polecam - choć kolej ze zwierzątkami niewiele ma wspólnego Razz

_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-04-2011, 09:25    Odpowiedz z cytatem

polecam przejazd drezyną po nieczynnej linii kolejowej Świdnica - Jedlina Zdrój - niesamowite przezycia....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl