Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Zniżki dla doktorantów tak jak dla studentów
Autor Wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 26-12-2011, 21:30    Odpowiedz z cytatem

Grunt że mają te zniżki i wszyscy są zadowoleni..
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 28-12-2011, 13:07    Odpowiedz z cytatem

Henryk napisał/a:
Uczestnicy czego? Rolling Eyes

Oto kolejny przykład kretyńskiego nazewnictwa. Używa się określenia "studia doktoranckie", istnieje oficjalne określenie, że studia doktoranckie są studiami III stopnia a młody człowiek , który "robi" doktorat jest uczestnikiem.
Głupota czy zwykłe niedopatrzenie jakiegoś urzędasa ? Skoro "uczestnik" to dlaczego posiada on legitymację "studiów doktoranckich" ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sir-john Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2011

PostWysłany: 28-12-2011, 14:43    Odpowiedz z cytatem

Nie dam rady przeczytać wszystkich Waszych wpisów. Jest ich za dużo i często są to kłótnie bądź polemiki.

A JA MAM TYLKO DWA PYTANIA (kieruję je do obecnych doktorantów obeznanych w temacie)
I BARDZO PROSZĘ O KOMPETENTNĄ ODPOWIEDŹ :

CZY ZNIŻKI DLA DOKTORANTÓW (od 1.1.2012) TO JUŻ PEWNA I ZAKLEPANA INFORMACJA

ILE PŁACĄ (BĘDĄ PŁACILI) DOKTORANCI ZA PRZEJAZDY TRAMWAJAMI (bilety miesięczne, jednorazowe)?

Jestem doktorantem od X.2011 i póki co WSZĘDZIE płacę 100% Sad
Dojeżdżam Katowice-Lublin i czekam na ulgi, jak na zbawienie (Nie mam stypendium, staż=800PLN)

Pozdrawiam
John
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 29-12-2011, 16:09    Odpowiedz z cytatem

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12.10.2011r zmieniające rozporządzenie w sprawie rodzajów dokumentów poświadczających uprawnienia do korzystania z ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego ( Dz. Ustaw Nr 243 poz. 1444).
Znajdź w necie i poczytaj - za długie by cytować. Wniosek - PEWNE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sir-john Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2011

PostWysłany: 30-12-2011, 01:16    Odpowiedz z cytatem

Dzięki LEO1407. Znalazłem, przeczytałem...
Pozdrawiam
John
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomornik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 30-12-2011, 12:13    Odpowiedz z cytatem

sir-john napisał/a:
Nie dam rady przeczytać wszystkich Waszych wpisów. Jest ich za dużo i często są to kłótnie bądź polemiki.

A JA MAM TYLKO DWA PYTANIA (kieruję je do obecnych doktorantów obeznanych w temacie)
I BARDZO PROSZĘ O KOMPETENTNĄ ODPOWIEDŹ :

CZY ZNIŻKI DLA DOKTORANTÓW (od 1.1.2012) TO JUŻ PEWNA I ZAKLEPANA INFORMACJA

ILE PŁACĄ (BĘDĄ PŁACILI) DOKTORANCI ZA PRZEJAZDY TRAMWAJAMI (bilety miesięczne, jednorazowe)?

Jestem doktorantem od X.2011 i póki co WSZĘDZIE płacę 100% Sad
Dojeżdżam Katowice-Lublin i czekam na ulgi, jak na zbawienie (Nie mam stypendium, staż=800PLN)

Pozdrawiam
John


Co do zniżek na pociąg otrzymałeś już odpowiedź. Co do komunikacji miejskiej to zależny od miasta. We Wrocławiu doktoranci płacą 50% niezależnie od wieku. Z tego co wiem podobnie jest w Krakowie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

gulakov Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: GDN/WRO/KRK

PostWysłany: 31-12-2011, 13:15    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dojeżdżam Katowice-Lublin



W GOP-ie nie ma i nie bedzie znizek dla doktorantow na komunikacje miejska...Koleje Slaskie beda jednak miusialy uznawac legitymacje doktorancka[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 02-01-2012, 17:15    Odpowiedz z cytatem

Nazewnictwo nie jest durne. Doktorant według ustawy nie jest studentem mimo, że studiuje na studiach III stopnia. Stąd termin uczestnik. Zniżka obowiązuje, więc doktoranci mogą z niej spokojnie korzystać.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 04-01-2012, 18:52    Odpowiedz z cytatem

Określenie "uczestnik" jest durne. Dlaczego ? Używane są określenia : "studia doktoranckie", "studia III stopnia". Legitymacja nosi nazwę "Legitymacja studiów doktoranckich". Gdzie tu "uczestnik" ??? To, że "tak mówi ustawa" nie oznacza wcale, że jest to mądre określenie. Mało to w naszym pięknym kraju głupich ustaw, rozporządzeń ? Aktów, które nie do końca są precyzyjne stwarzając tym samym wiele możliwości ich interpretacji ?
OK - student studiów doktoranckich ma zniżkę 51 % zgodnie z nowelą rozporządzenia Ministra Infrastruktury. A jeśli student ten jest dzieckiem pracownika Grupy PKP i nie ma jeszcze skończonych 26 lat ? Nie ma mądrych, by udzielić na to pytanie poprawnej odpowiedzi. Tak właśnie wygląda tworzenie w tym kraju przepisów, wytycznych, umów itp. itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 05-01-2012, 14:11    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
OK - student studiów doktoranckich ma zniżkę 51 % zgodnie z nowelą rozporządzenia Ministra Infrastruktury. A jeśli student ten jest dzieckiem pracownika Grupy PKP i nie ma jeszcze skończonych 26 lat ? Nie ma mądrych, by udzielić na to pytanie poprawnej odpowiedzi. Tak właśnie wygląda tworzenie w tym kraju przepisów, wytycznych, umów itp. itd.


Zrozum wreszcie, że termin uczestnik pojawił się nieprzypadkowo i właśnie po to by te osoby odróżnić od studentów. Mając na uwadze powyższe, gdy dziecko pracownika PKP nie ma ukończonych 26 lat a jest na studiach doktoranckich ze zniżek dla członków rodziny pracownika (80%) nie może korzystać, takiej osobie przysługuje jednak zniżka 51% dedykowana dla doktorantów.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 05-01-2012, 19:05    Odpowiedz z cytatem

Guzik prawda - praktycznie niczym "te osoby" nie różnią się od studentów.
Może zacytujesz konkretny przepis z którego jednoznacznie wynika, że "nie mogą korzystać" ? Bo wybacz - ale Twoje zdanie na ten temat to jakby dla mnie nieco za mało...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 05-01-2012, 22:50    Odpowiedz z cytatem

Wiedziałem, że niektórzy kolejarze mają problemy z percepcją rzeczywistości, ale u Ciebie to już chyba jakieś schorzenie. To, że Tobie wydaje się, że doktorant jest studentem nie ma żadnego znaczenia. W sensie prawnym doktorant nie jest studentem ponieważ łączy i cechy studenta i wykładowcy. Aby nie było takich wątpliwości wprowadzono termin ,,uczestnik studiów doktoranckich''. Ustawodawca od 1 stycznia wprowadził zniżki nie dla studentów studiów doktoranckich, ale dla uczestników studiów doktoranckich. Mając na uwadze powyższe zniżki dot. rodzin pracowniczych przysługują studentom nie zaś doktorantom. Taka interpretacja prawna jest oczywista zresztą podobne stanowisko w odpowiedzi na liczne interpelacje zajmowała prof. Barbara Kudrycka- minister nauki i szkolnictwa wyższego.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 06-01-2012, 12:50    Odpowiedz z cytatem

Tak , mam kłopoty z oceną rzeczywistości zwłaszcza w przypadkach, które nie mają sensu lub zwyczajnie są niesprawiedliwe. Głupich i nieżyciowych wytycznych i przepisów nie brakuje i do nich właśnie zaliczam uregulowanie (czy aby na pewno? ) sprawy "uczestników" studiów doktoranckich którzy są dziećmi kolejarzy. A dlaczegóż to potraktowano doktoranta jako "nie studenta" ? Piszesz ,że przyczyną jest łączenie przez niego cech studenta i wykładowcy. OK - tylko dlaczego ten fakt ma być kryterium przyznania ulgi rodzinnej dla "uczestnika", który nie skoczył 26 lat ? Może ktoś myśli, że dostaje on za owe wykłady jakieś wynagrodzenie ? Nic bardziej mylnego !!! On to robi bo takie są wymogi i tyle i nie dostaje za to złamanego grosza. Wszelkie wydatki związane z kontynuowaniem studiów doktoranckich ponoszą więc rodzice i właśnie dlatego w moim osobistym odczuciu jest to zwyczajnie niesprawiedliwe.
A dlaczego przyznano ulgę "uczestnikom" do 35 roku życia ? Dla widzimisię czy po to, by ulżyć im w ich sytuacji finansowej ? Co zatem stało na przeszkodzie, by w "przepisach kolejowych" jasno i wyraźnie określić, że ulga rodzinna przysługuje także "uczestnikom" studiów doktoranckich - na przykład pod warunkiem, że pozostają na utrzymaniu rodziców ?
Reasumując - kończę dyskusję w tym temacie bo ona i tak nic nie zmieni. Beton to beton i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 06-01-2012, 16:02    Odpowiedz z cytatem

Dostają kasę za nic i ciągle im mało.

Dlaczego w ogóle przysługują rodzinom kolejarzy jakiekolwiek zniżki? Powinni dostawać je jedynie pracownicy, i tylko dla celów pracowniczych - np. potrzeba transportu na inną stację.

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

norbert
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-01-2012, 23:41   

Także uważam, że dla rodzin kolejarzy nie powinno być żadnych zniżek, ponieważ jest to po prostu niesprawiedliwe. Mój znajomy studiuje na pewnej uczelni na której w stołówce uniwersyteckiej pracuje jego mama i niema on żadnych zniżek na obiady tylko musi je kupować po normalnej cenie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl