Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Zniżki dla doktorantów tak jak dla studentów
Autor Wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 17-11-2011, 21:11    Odpowiedz z cytatem

witja napisał/a:
Doktorant równie dobrze może pracować (np. prowadzić ćwiczenia ze studentami), za co dostaje normalną wypłatę.

Na jakiej uczelni? Laughing Doktorant MUSI zwykle wyrobić pensum zajęć ze studentami, bo taki obowiązek nakłada na niego uczelnia - i nie wiąże się to bynajmniej z wypłatą, a co najwyżej z punktami do stypendium (które nie każdy doktorant otrzymuje). Doktorant nie jest pracownikiem uczelni.

Nie wiem też, jak wygląda to na innych uczelniach, ale zaczynając studium doktoranckie na UWr, podpisuje się zobowiązanie, że nie podejmie się pracy w wymiarze pełnego etatu, co niektórym może utrudnić możliwości zarobkowania.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 17-11-2011, 23:23    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o zajęcia ze studentami to w ramach ew. stypendium (które się dostaje lub nie) trzeba wyrobić normę. Jeśli ktoś ma dużo szczęścia to może liczyć na jakieś nadgodziny dydaktyczne z których kokosów z pewnością nie ma, bo i doktorantowi dają dopiero wtedy jak reszta kadry już nie może wziąć więcej.

Dodatkowo jw. warunkiem otrzymywania stypendium doktoranckiego jest złożenie oświadczenia, że nie będzie się podejmować pracy na pełnym etacie (ale na 7/8, czy 9/10 etatu już można).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 18-11-2011, 07:09    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Witja masz rację jak nie wiem.. tylko taki doktorancik musi chcieć.. a co jeśli nie chce? jak widać.. manna z nieba sama nie poleci Smile


A praca naukowa to niby rozrywka? Nie ma mowy by ktoś pracujący naukowo a nie udający, ze to robi pracować mógł. Doktorat to co innego niż zawodówka, więc nie dziwię się, że możesz tego nie rozumieć.


Cytat:
ak masz dwie lewe ręce i nie potrafisz w życiu kombinować


Aha. Czyli nie nauka, nie wyniki a kombinowanie. Oj Wy w KM-ach to kombinować umiecie, jeden bilet musi płacić inny nie Very Happy . Świat nauki zaufaj mi stoi na znacznie wyższym poziomie niż ten burdel w KM-ach.


Cytat:
o przecież doktorant może zrobić np. dodatkowe korki dla tych co nie jasno rozumieją temat a chcieliby pogłębić swoją wiedzę..


Pracownik KM-ów w pracy i tak nic nie robi po godzinach spokojnie może zabrać się za uczciwą robotę. Człowieku naprawdę mentalnie jesteś w PRL-u, zresztą Twoja firma też.


Cytat:
Kolego przeszanowny.. nie mieszaj w to spółek bo nie o to w tym wszystkim chodzi..


Niestety o to. Ty i część tego środowiska myśli jak za komuny i to jest największy problem kolei. Nie utyskujesz na zniżki dla kolejarzy chlejących często wódę po składach, palących wbrew zakazowi papierosy, kłopotem jest doktorant od którego zależy przyszłość tego kraju. W istocie Ty i Twoi koledzy myślicie jak Gomułka, człowiek wykształcony to dla Was problem.


Cytat:
żeby doktorant był ośmieszany przez inne środowiska ..


Chyba masz kłopoty z percepcją Język , bo w ośmieszaniu naukowców przodujesz Ty i Twoi mentalni mentorzy z czasów Gomułki. Myślisz jak oni. Sam pewnie edukację skończyłeś na zawodówce to i takich rzeczy nie rozumiesz.


Cytat:
i co porabiasz w chwili obecnej


Naprawdę masz problemy z myśleniem. W chwili obecnej piszę do Ciebie, czy w KM-ach to myśleć Wam nie wolno?


Cytat:
To może niech rząd da wszystkim zniżki na kolej w wysokości 99% i wszyscy będą zadowoleni..


Nie pisałem o dawaniu a o ich odebraniu. Zniżka dla kolejarzy nie znajduje swojego uzasadnienia, w każdym razie od doktorantów lista uprawnionych do zniżek powinna się zaczynać. Zniżki dla kolejarzy to problem dla spółek, to nie są zniżki ustawowe i za Twoje wożenie tyłka bez celu nikt spółkom nie zwróci, dlatego te uprawnienia należy bardzo mocno ograniczyć, bo spółek na to nie stać. Doktoranci to inna para kaloszy, za nich zapłaci państwo inwestując w swój rozwój, z Ciebie chleba nie będzie. Oczywiście pozdrawiam przy tej okazji innych wykształconych i oczytanych kolejarzy zachowujących się na poziomie, kolega swoimi fobiami do środowiska nauki niestety psuje opinię całemu środowisku.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 18-11-2011, 09:13    Odpowiedz z cytatem

sheva17 napisał/a:
Doktorat to co innego niż zawodówka, więc nie dziwię się, że możesz tego nie rozumieć.


słuchaj gościu.. nie mam zamiaru już się z Tobą sprzeczać , ale jeśli to zdanie skierowałeś jako aluzję do mojej osoby.. to powiem Ci że po zawodówce nie jestem "MARZYCIELU" spod Wawela po drugie guzik Ci do tego jakie mam wykształcenie.. Niech sobie mają doktoranci obojętnie jakie zniżki .. mi nie zależy na tym czy będą je mieli czy nie.. a to że książki zjadły Ci rozum i nie myślisz racjonalnie jak normalny człowiek, który nie wywyższa się ponad wszystkich(przez co przejawiają się powyższe posty dotyczące danego tematu i pocisk w stronę innych).. a raczej jak maszyna i to do tego tępa (bo inaczej się wyrazić nie mogę) to Twój problem.. Tyle w temacie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

susłowski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2011

PostWysłany: 18-11-2011, 11:13    Odpowiedz z cytatem

@sheva17, od dłuższego czasu czytając twoje wywody mam wrażenie, że jesteś niesamowicie sfrustrowanym i niesympatycznym człowiekiem, a na punkcie PRL masz jakąś nieuzasadnioną obsesję. Ja nie wiem jakie masz wykształcenie, nie moja sprawa, ale w pluciu jadem idzie ci nieźle.

Zniżki dla doktorantów powinny być zrównane ze zniżkami dla studentów, bo doktorat to nie wakacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 18-11-2011, 12:08    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
. Zniżka dla kolejarzy nie znajduje swojego uzasadnienia, w każdym razie od doktorantów lista uprawnionych do zniżek powinna się zaczynać


,,Kali ukraść słonia to dobrze , Kalemu ukraść słonia to źle'' jakoś tak chyba leciało.
I kto tu jest mentalnie w PRL-u? Śmiech
Jak takich mamy doktorantów jak Ty to świetlanej przyszłości naszej nauce nie wróże.


Cytat:
Zniżki dla doktorantów powinny być zrównane ze zniżkami dla studentów, bo doktorat to nie wakacje.


A ktoś kazał jednemu i drugiemu doktorat robić? Nie - sam chciał. Zrobi, a potem chodu na Zachód bo przecież w PL i tak się nie opłaca pracować.

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 19-11-2011, 15:55    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zniżki dla doktorantów powinny być zrównane ze zniżkami dla studentów, bo doktorat to nie wakacje.


Pewnie, że powinny być i tak się stanie od 1.01.2012 roku. Miło, że się ze mną zgadzasz, ale chyba za bardzo nie wiesz o czym mówisz, ot taki szczegół. Co do PRL-u jakoś ten okres nie jest dla mnie szczególną inspiracją, ale być może taką jest dla Ciebie. Czy jestem sympatyczny? Dla głupoty nie ma litości, a danek w niej przoduje.


Cytat:
spod Wawela


Chyba to nie tak się odmienia Very Happy.


Cytat:
Niech sobie mają doktoranci obojętnie jakie zniżki .. mi nie zależy na tym czy będą je mieli czy nie..


Bardzo się cieszę, że podzielasz ten punkt widzenia. To słuszny pogląd.


Cytat:
I kto tu jest mentalnie w PRL-u? Śmiech


Nie wiem czy inwestycja w naukę akurat w tamtych czasach była priorytetem Very Happy. UE stawia na szkolnictwo i powinniśmy podążać tym nurtem, dlatego zniżki zaowocują w przyszłości. Ulgi dla kolejarzy nic gospodarce nie dadzą a jedynie dobijają kolejowe spółki, bo są przez nie finansowane.


Cytat:
Jak takich mamy doktorantów jak Ty to świetlanej przyszłości naszej nauce nie wróże.


Kondycję polskiej nauki nie będą szczęśliwie oceniać pracownicy KM-ów, Ci lepiej niech skoncentrują się na prawidłowym ułożeniu RJ, bo na forach aż roi się od uzasadnionych pretensji do Waszej spółki.


Cytat:
,,Kali ukraść słonia to dobrze , Kalemu ukraść słonia to źle''


Czymś Cię skrzywdziłem?

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-12-2011, 19:05    Odpowiedz z cytatem

Zniżki dla doktorantów od nowego roku

Od 1 stycznia 2012 r. osobom odbywającym studia doktoranckie przysługiwać będzie ulga przejazdowa w wysokości 51% ceny biletu. Obowiązywać będzie zarówno w pociągach, jak i autobusach.

Przewoźnicy kolejowi i autobusowi obowiązani są do honorowania legitymacji doktoranta zarówno nowego, jak i (do 30 września) starego typu - pomimo braku na tych ostatnich informacji o uprawnieniu do ulgi.

W pociągach PKP Intercity ulgą 51% objęte są bilety jednorazowe i miesięczne. Do przewoźników pisał w tej sprawie jakiś czas temu nasz Czytelnik. Według odpowiedzi Intercity nowe ulgi zostały ujęte w nowym cenniku usług spółki z 11 grudnia (z zastrzeżeniem, że wchodzą w życie 1 stycznia). Wprowadzenie ulgi od nowego roku potwierdziły też Przewozy Regionalne. Koleje Śląskie nie mają jeszcze oficjalnych decyzji w tej sprawie.

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Dharma Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Sty 2010

PostWysłany: 20-12-2011, 23:22    Odpowiedz z cytatem

masz głos - masz zniżkę ...

jesteś uczniem bez prawa głosu masz 37%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 21-12-2011, 12:27    Odpowiedz z cytatem

Uczniowie mają zazwyczaj miesięczne a tam zniżki mają identyczne, więc problem jest czysto teoretyczny dotyczy 2-3 wyjazdów w roku do dziadków. Studenci zwyczajowo jeżdżą na jednorazowych,. warto dostrzec tą różnicę. Zniżki dla doktorantów od dawna powinny się pojawić, fajnie że powraca normalność.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 21-12-2011, 19:16    Odpowiedz z cytatem

Wszystko pięknie - ładnie ale chyba popełniono pewne niedopatrzenie dotyczące doktorantów, którzy nie mają ukończonych 26 lat. Otóż nie bardzo wiadomo, czy takim młodym przysługuje zniżka 80 % z tytułu bycia dzieckiem ojca - pracownika spółki grupy PKP. W końcu doktorant to także student tyle, że na studiach III stopnia. Coś mi si wydaje, że sprawa jest nieco zagmatwana.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 22-12-2011, 16:19    Odpowiedz z cytatem

PKP Intercity SA informuje, że od 1 stycznia 2012 r. słuchaczom studiów doktoranckich, do ukończenia 35 roku życia, przysługuje ulga 51 procent przy przejazdach w klasie 2 pociągami: Twoje Linie Kolejowe (TLK), Express (Ex) oraz Express InterCity (EIC), na podstawie biletów jednorazowych oraz imiennych miesięcznych.

Dokumentem poświadczającym powyższe uprawnienia do ulgi będzie legitymacja doktoranta.

Sprzedaż biletów z ulgą 51 proc. dla ww. osób rozpocznie się w dniu 1 stycznia 2012 r., czyli od dnia wejścia w życie nowych przepisów. W związku z powyższym bilety wg taryfy normalnej lub z ulgą handlową (np. MAX-26), zakupione przez doktorantów w przedsprzedaży na przejazd w dniu 1 stycznia 2012 r. lub później, będzie można wymienić w kasie biletowej przed rozpoczęciem przejazdu i otrzymać zwrot różnicy w cenie (bez potrącania odstępnego).

Podstawa prawna:

zmiana ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz. U. z 2002 r. Nr 175, poz. 1440 z późn. zm.), wprowadzona ustawą z dnia 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 84, poz. 455).


źródło: intercity.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 22-12-2011, 20:46    Odpowiedz z cytatem

A jak sytuacja wygląda w przypadku biletu miesięcznego,jeśli w czasie jego ważności nabywam uprawnienia do zniżki? Sprawa dotyczy zarówno PR jak i KŚ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 22-12-2011, 21:56    Odpowiedz z cytatem

Ustawa doktorantów nie zalicza do studentów. Są studia III stopnia, ale doktoranci to nie studenci lecz uczestnicy. Mając na uwadze powyższe zniżka kolejowa doktorantom nie przysługuje.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 25-12-2011, 21:12    Odpowiedz z cytatem

Uczestnicy czego? Rolling Eyes

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl