Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
PR na Podkarpaciu to obraz nędzy i rozpaczy
Autor Wiadomość

ak7d Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Maj 2010

PostWysłany: 06-08-2011, 01:16    Odpowiedz z cytatem

Tajemnica handlowa? Przecież te przewozy są wykonywane na zamówienie publiczne, co najmniej to jest nie w porządku... Ale OK, dzięki za inf Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 10-08-2011, 17:10    Odpowiedz z cytatem

Nie załamuj się, coś damy radę policzyć.
Pani prezes powiedziała coś takiego:
Jak podała prezes PR, praca eksploatacyjna na terenie woj. podkarpackiego stanowi w całości działań spółki ponad 4%. Podkarpackie ma jest dość słabe przychody – to jedynie ok. 3% w skali spółki. –

Poszukaj danych ogólnych PR i będziemy mieli rząd wielkości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Con Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2011

PostWysłany: 23-08-2011, 22:34    Odpowiedz z cytatem

Często przewija się wątek prędkości - ja mam w poważaniu prędkość - chcę mieć możliwość podróży z Przemysl do stolicy - a teraz nie mam chyba, że wygram w lotka i przeznacze pieniądze na fatalne połączenie EXPRESEM do Gdyni - chce byc w Warszawie kolo 8-9 rano i mieć połączenie powrotne o 16-18...teraz to moge do stolicy przyjechać przed północą

Kiedyś miałem połączenie osobowym do Rzeszowa, tam IR do W-wy i było wszystko super (powrót podobnie) - jeździłem 2 razy w tygodniu ale mnie przyuważyli i zmienili, żebym nie mógł jeździc...

Teraz z Przemyśla do Krakowa moge jeździć co godzinę, do Lublina praktycznie nie ma jak się dostać, do stolicy tylko EXPRESEM - za drogim dla mnie...więc od zmian jeżdżę PKSem nocnym - chyba każdy wie jakie to wygodne...busem próbowałem ale to nie na moje plecy...

kolej na podkarpaciu nie realizuje potrzebnych połączeń stąd nie ma zysków....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-08-2011, 23:10   

Od nowego RJ bedzie TLK poranny z Przemysla do Warszawy, przez Rzeszów, Skarżysko Kamienną, Radom.
Powrót do góry

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 25-08-2011, 16:52    Odpowiedz z cytatem

Poranny, tzn. o której będzie w Warszawie. Ja w ciemno obstawiam, że w okolicach 14.00.
O czasie przejsdu już nie będę wspominał. Poniżej 6h się nie spodziewam.
Dla porównania autobusy prywatnych przewoźników nają czas poniżej 5h na trasie Rzeszów-Warszawa.
Wszelkie rzeczy, po które ciągają człowieka do Warszawy odbywają się w godzinach 10-16.
Dlatego wszystko, co przyjeżdża do Warszawy po 10.00 to tylko dla hobbystów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 26-08-2011, 12:30    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś nie przez Rzeszów a od Przeworska przez Leżajsk, Nisko, Stalową Wolę Rozwadów dalej obwodnicą przez Wielowieś bez wjazdu do Tarnobrzega za to przez Sadnomierz, Ostrowiec, Skarzysko, Radom do Warszawy. PIC chce mieć cały skład pod drutem więc przez Rzeszów jechać nie będą. Wynika z tego że od nowego RJ z Rzeszowa do warszawy będzie tylko Ex. "Małopolska" oraz pociąg IR za to zabraknie pociągu TLK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 26-08-2011, 16:08    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ta się stanie, to kogo będzie woził ten pociąg na Podkarpaciu? Przemyśl, Przeworsk i St. Wola zapewnią odpowiednie zapełnienie? Bez żartów, po roku (oby) go odwołają z powodu niskiej frekwencji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 26-08-2011, 16:31    Odpowiedz z cytatem

DarekP Przypominam Ci, że przez ponad 20 lat pociągi "SAN" i "SOLINA" z Przemyśla do Warszawy Zach i odwrotnie kursowały właśnie tą trasa od przeworska przez leżajsk, nisko, rozwadów, sandomierz, ostrowiec, skarżysko i radom z pominięciem Rzeszowa i zawsze cieszyły się bardzo dobrą frekwencją mimo pomijania Rzeszowa a przed weekendami w piątki, niedziele czy tuż po np w poniedziałki często nie było miejsc siedzących a ludzie stali na korytarzach. Tak więc musisz chyba się od niedawna interesować koleją skoro nie znasz tych faktów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Con Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2011

PostWysłany: 26-08-2011, 17:30    Odpowiedz z cytatem

Jako że dyskusja w temacie ma być jednak ukierunkowana na PR w wojewodztwie to może ktoś mi wyjaśni dlaczego (nadal w temacie połączenia P-śl - W-wa i z powrotem) IR WOŚP z Rzeszowa został przeniesiony tak sporo wcześniej bez zapewnienia dojazdu dla pasażerów z P-śla? Zawsze ze mną około 30-50 osób się przesiadało z osobowego? Z powrotem to samo: po przyjeździe do Rzeszowa nie ma czym jechać dalej...
Najzabawniejsze (choć nie dla mnie) w tej całej sytuacji jest to, że wszystkie spolki sie umowily i pokasowaly P-śl niemiłosiernie: oprócz odebrania możliwości dojazdu do stolicy za pośrednictwem PR (wywód powyżej), odpadło połączenie przez Lublin, a także zlikwidowano wagon do W-wy dołączany do nocnego pociągu relacji P-śl -Wrocław albo Szczecin (nie pamiętam dokładnie bo jeździłem nim tylko do W-wy...) - podłączany do pociagu chyba Krynica-Warszawa w Krakowie...Nie pamiętam dokłądnie czy wagon ten jeździł codziennie czy tylko w nocy z niedzieli na poniedziałek ale na moje potrzeby wystarczał...przypomnę, że chodzi o przyjazd do stolicy rano
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 26-08-2011, 17:42    Odpowiedz z cytatem

Con mowa o PRach ale jeżeli wszystko pójdzie dobrze to od grudnia dostaneisz poranny TLK z Przemyśla do Warszawy Wsch bezpośredni przez Sandomierz i Skarżysko, jak wyżej pisałem z pominięciem Rzeszowa ale co za tym idzie nie będziesz musiał jechać z przesiadką w Rzeszowie. Jeżeli to wszystko wypadli to PRy powinny zrobić od przyszłego rozkładu jazdy całoroczny IR Rzeszów - Warszawa zastępujący obecny TLK, bo w przeciwnym razie z rzeszowa do warszawy byłby tylko Ex. Małopolska. Jednak wydaje się, że w sytuacji rozgrzebania w przyszłym roku linii kolejowej na odcinku od Rzeszowa do Krakowa i wydłużenia znaczenie czasów przejazdów na tym odcinku PIC akurat podjął mądrą decyzje o przetrasowaniu swojej TLKi z Przemyśla do Warszawy na trasę przez Sandomierz i Skarżysko. Tutaj luka do zapełnienia po tym składzie będzie teraz w gestii PRów. Oczywiście inną kwestią jest temat elektryfikacji linii numer 71 na odcinku Rzeszów - Ocice, wtedy z pewnością trasa ta byłaby dużo lepiej wykorzystana zarówno przez składu PICu jak PRów w trasowaniu pociągów z Rzeszowa i Przemyśla do Warszawy. Choć był też dość długi okres w latach 90, że połączenie Rzeszowa z Warszawą zapewniał tylko pociąg Ex. Małopolska jeżeli chodzi o połączenia dzienne + nocny pospieszy z Zagórza do Warszawy Wsch ( kursował cały rok ). Ten drugi kursował także przez Łańcut, obowodnica Przeworska bez wjazdu do Przeworska, Leżajsk, Nisko, Rozwadów, Sandomierz, Skarżysko i Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Con Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2011

PostWysłany: 26-08-2011, 18:01    Odpowiedz z cytatem

A masz jakies przecieki co do godzin odjazdu z P-śla i z powrotem? Wygłąda zachęcająco choć to jeszcze tak długo...do grudnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 26-08-2011, 18:12    Odpowiedz z cytatem

Con nie mam dokładnych godzin, zresztą w PIC jak to u nich może coś się jeszcze dziesięć razy zmienić, lecz co do PRów też nie ma jeszcze żadnych informacji jak będzie wyglądał rozkład ewentualnego IR z Rzeszowa do Warszawy i czy w ogole i któredy itd. Mr. Green Pewny na 100 % jest na razie tylko Ex. Małopolska ale czas przejazdu? Tu może być nieciekawie z uwagę na modernizacje odcinka Rzeszów - Kraków. Co do czasów przejazdu to taka ciekawostka przez kilka rozkładów jazdy w latach 70-tych czas przejazdu pociągu pospiesznego "SAN" z Przemyśla do Warszawy trwał 5 h 25 minut. I gdzie te czasy? To tylko w Polsce możliwe są takie jaja, że tak bardzo cofneliśmy się w rozwoju i kto mi powie, że PRL był zły, przynajmniej wszystko działało jak w zegarku. Happy Oczywiście pociąg kursował przez Sandomierz i Skarżysko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 26-08-2011, 20:28    Odpowiedz z cytatem

Jak zwykle rzeczowo i oczywiście w temacie:
Cytat:
Od nowego RJ bedzie TLK poranny z Przemysla do Warszawy, przez Rzeszów, Skarżysko Kamienną, Radom

I uruchomią go PR tylko jeszcze nie wiadomo w którym roku Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 26-08-2011, 20:53    Odpowiedz z cytatem

pospieszny tego to akurat uruchomią PIC jako TLK i nie przez Rzeszów jak już pisałem. No cóż mały off topik się znalazł, bo wszyscy wiemy że w PR na podkarpaciu dzieje się źle, ale że jest to obraz nędzy i rozpaczy to raczej bym nie przesadzał. Przypominam, że na Podkarpaciu praktycznie wszystkimi liniami kolejowymi kursują pociągi za wyjątkiem Zagórz - Ustrzyki - Chyrów i Dębica - Mielec - Tarnobrzeg. Biorąc pod uwagę wyremontowaną linię nr 71 Rzeszów - Ocice oraz przymiarki do remontu Rzeszów - Jasło - Krosno - Zagórz to chyba na tle innych województw nie jest tak źle. Oferta mogłaby być lepsza szczególnie do horynca, ale nie od razu Kraków zbudowano jak to mówią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 27-08-2011, 22:45    Odpowiedz z cytatem

@maciej30
Kiedy ja korzystałem z tych pociągów, to San z Rzeszowa do Warszawy wyrabiał się w niewiele powyżej 6h, do tego z Rzeszowa do Skarżyska ciągnął go Pt47. Sprawdź sobie kiedy to było.
Co do Soliny, to w czasach, gdy własnym samochodem mało kto jeździł na tej trasie, autobusy były 3 na dobę i studentom chciało się jeździć kilka razy w miesiącu do domu, to dało się te składy zapełnić. Ale to tylko w szczycie weekendowym. Poza tym woziły powietrze, dlatego lubiłem jeździć Soliną sam w przedziale.
Teraz rzeczywistość jest inna i oczywiście, jeżeli zrobi się skład z 3 wagonów, to ludzie mogą w pewnych dniach stać, to pokazuje upadek kolei - składy 3-4 wagonowe.
Żałuję, że remont trasy Rzeszów-Kraków, przy przewidywanym czasie przejazdu ok. 4 godziny, nie został wykorzystany do przetrasowania wszystkich pociągów w kierunku Warszawy, na trasy przez Lublin i Skarżysko.
Co do PR, to rozkomunikowanie IR WOŚP z Rego do Przemyśla to ewidentny błąd, ja bym słał pisemka do PR Rzeszów przy każdej okazji, a wtedy jest szansa na powrót połączenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl