Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Następny
Spotkanie użytkowników - wynajęcie składu
Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-04-2011, 22:49   Spotkanie użytkowników - wynajęcie składu

Rozmawiałem z Adamem i rzuciłem mu luźną propozycję wynajęcia składu (EN57) z PR Katowice i zorganizowania wspólnego przejazdu po nieczynnych w ruchu pasażerskim liniach kolejowych województwa Śląskiego. Tyle tylko, że na taki wyjazd musiałoby się zdecydować minimum 70/80 osób (myślę, że ekipa do zmontowania, nie tylko z tego forum), gdzie każdy musiałby zapłacić +/- 60/70 zł. (cena energii, dostęp do torów, wynajęcie składu i służba maszynisty). Brzmi jak science fiction, ale jest to możliwe do zrealizowania, o czym świadczy fakt, że kilka lat temu podobna "impreza" była już zorganizowana: http://www.legutko15.republika.pl/SlaskieLadacznice.htm

Co byście na to powiedzieli? Plan trasy byłby do uzgodnienia, z tego co widzę, @nynusiek ma wtyki w PLK-ce, więc mógłby załatwić zgody (prawda? Razz), liczyłbym również na zaangażowanie ze strony CSMK (Przemek? Very Happy). Co Wy na to?
Przejdź na dół

bartik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 03-04-2011, 22:53    Odpowiedz z cytatem

Pomysł bardzo dobry! Niestety potrzeba kilka osób, które mają wtyki i to pozałatwiają... mam nadzieję, że znalazły by się takie osoby, które poświęciły by swój czas. Za taki przejazd byłbym w stanie nawet więcej zapłacić Smile

_________________
Klikaj codziennie:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3244
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-04-2011, 23:05   

Na razie czekam na Wasze opinie w tej kwestii. Jeśli okaże się, że jest spore zainteresowanie moją propozycją, to na dniach postaram się wysłać zapytanie do Przewozów Regionalnych o możliwość wypożyczenia składu i koszt, jaki by się z tym wiązał. Tyle tylko, że aby wysłać do nich pismo muszę mieć szczegółowo opracowaną trasę przejazdu i tu będzie mi niezbędna pomoc kogoś z PLK-i w celu ustalenia, na jakich trasach PKP PLK zgodzi się nam dać S2, a na jakich nie.
Powrót do góry

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03-04-2011, 23:27    Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-04-2011, 23:58   

Osobiście optowałbym za "zaliczeniem" linii:

-Bielsko Biała - Cieszyn
-Skoczów - Pawłowice Śląskie
-Katowice - Katowice Szopienice Północne - Siemianowice Śląskie - Chorzów Stary
-Gliwice - Zabrze Makoszowy - Rybnik (przejezdna?)
Powrót do góry

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 04-04-2011, 00:06    Odpowiedz z cytatem

Super incjatywa!!!Ha a wczoraj podsunálem pomysl Nynusiowi w drodze powrotnej a tu okazalo sié ze nie tylko ja mam takie fantazje:)Jestem jaknajbardziej za a jakby doszla do tego jeszcze linia Sucha beskidzka-Zywiec to juz wogóle super-ach te przystanki w polu,zdjécia,piknik....Smile
A apropo nie lepiej jakás spalinówke z Bonanzá???-nie znam sié na cenniku i nie wiem co tansze za wynajem i kilometr ale jakby to byla spalinka to moznaby i Spytkowice-Wadowice i chabówa -Sácz...oj te marzenia:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-04-2011, 00:14   

Patrzę sobie na mapę i wstępnie mogę napisać, że impreza odbyłaby się na następujących trasach:

- Katowice - Bielsko Biała Główna
- Bielsko Biała Główna - Cieszyn
- Cieszyn - Skoczów - Pawłowice Śląskie*
- Pawłowice Śląskie - Żory - Rybnik*
- Rybnik - Zabrze Makoszowy - Gliwice Sośnica - Gliwice*
- Gliwice - Bytom - Chorzów Stary - Siemianowice Śląskie - Katowice Szopienice Północne
- Katowice Szopienice Północne - Katowice

*Są w 100% przejezdne?

Bardi78 napisał/a:
nie tylko ja mam takie fantazje


Już od dłuższego czasu trzymałem ten pomysł w głowie, ale jakoś nie było okazji, aby Wam go przedstawić, a dzisiaj Adam napisał mi, że "jakby wygrał w totka, to wynająłby kibla plastik fantastik i zabrał wszystkich w podróż po Polsce". Chyba to mnie skłoniło, że przelałem swój pomysł na forum... Wink
Powrót do góry

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 04-04-2011, 00:42    Odpowiedz z cytatem

Panowie!! W miarę możliwości CSMK pomoże!!!!!!!!!! Smile Smile Smile Smile W końcu to my tworzymy rzeczywistość kolejową bo odkurzamy zapomniane linie Smile Smile Smile Smile

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 04-04-2011, 00:50    Odpowiedz z cytatem

O widze ze kolega w pracy:)Pozdrawiam Nynus, mysl nad tematem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-04-2011, 00:58   

Bardi78 napisał/a:
A apropo nie lepiej jakás spalinówke z Bonanzá???


Wtedy za osobę trzeba by płacić z 200/300 zł. Poza tym nie mamy tutaj bonanz. Opcja z EZT będzie najrozsądniejszym i jednocześnie najtańszym rozwiązaniem. Musimy też wziąć pod uwagę możliwości taborowe PR Katowice, a ten niestety bonanz nie posiada.

W dalszym ciągu chciałbym wiedzieć, czy odcinki linii kolejowych oznaczone przeze mnie gwiazdkami w poprzednim poście są w pełni przejezdne? No i cały czas czekam na Wasze opinie i ewentualnie nowe propozycje, na razie wszystko jest w powijakach, niemniej jednak wartałoby w przeciągu najbliższego tygodnia ustalić jakieś konkrety tak, aby PR Katowice i PKP PLK-a przynajmniej z 2-miesięcznym wyprzedzeniem wiedzieli o naszych planach. Lepiej, żeby zawczasu się przygotowali, aniżeli potem powiedzieli, że "no... nie da się".
Powrót do góry

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 04-04-2011, 01:20    Odpowiedz z cytatem

Bardi78 napisał/a:
O widze ze kolega w pracy:)Pozdrawiam Nynus, mysl nad tematem...


Ja również pozdrawiam Bartuś Happy Happy Happy Happy No w pracy w pracy Happy Happy I propozycja mi się podoba:)

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-04-2011, 06:50   

Panowie a nie lepiej myśleć o EN81 może z MZPR by się dogadać jeszcze taniej a trasę można wybrać extra z Krakowa np.nie używanymi odcinkami towarowymi np. przez Sosnowiec Południowy a da sięSmile Kasa wydana na wyjazd z Krakowa powinna się zwrócić niższym kosztem.
b]Bardi78[/b], Drogi przyjacielu przypomnij sobie co mówił nam kolejarz w służbowym przedziale 33102 ile kosztuje wynajęcie maszyny. Pamiętasz?


Albo wyjazd z Krakowa przez Podłężęm, Nową Hutę i dalej Mydlniki.

Panowie trzeba na początek ustalić trasę i policzyć koszt dla EN81 i EN57
Powrót do góry

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 04-04-2011, 08:15    Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie to Wy zajmijcie się obmyśleniem trasy a My czyliCSMK wystosujemy zapytanie do PLK Smile Smile Smile

[ Dodano: 04-04-2011, 08:20 ]
Ja bym dodał przejazd odcinkiem Żywiec - Sucha Beskidzka i od Suchej Beskidzkiej przez Kalwarię Wadowice , Andrychów do Bielska:)

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 04-04-2011, 08:50    Odpowiedz z cytatem

Ja również się piszę Smile
Może by dołączyć Gliwice-Katowice Ligota, albo Chorzów Batory-Ruda Kochłowice?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Kuba Wie-Wiór Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2011
Skąd: Katowice Ligota

PostWysłany: 04-04-2011, 09:20    Odpowiedz z cytatem

Świetny pomysł - jestem za i piszę się na to. Znajdę jeszcze parę osób do tej wspaniałej przygody Smile

_________________
...w górach jest wszystko co kocham... - tylko pociągów coraz mniej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 25 Idź do strony 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl