Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 23, 24, 25  Następny
Spotkanie użytkowników - wynajęcie składu
Autor Wiadomość

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 05-04-2011, 09:22    Odpowiedz z cytatem

@mk1992 ,świetny pomył , zwłaszcza z wjazdem do Knurowa i Kochłowic (pierwsze styczności z koleją, jeszcze był tam ruch pasażerski)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-04-2011, 10:08   

kryniczanin napisał/a:
nie ma szans w tym czasie na trasy 12,13,14


Możemy zrobić coś w zamian za te trasy.

Kuba Wie-Wiór napisał/a:
W punktu widzenia marketingowego 25 czerwca to niezbyt dobry termin.


Zakładając, że jutro pójdą pierwsze listy do PR-ów i PKP PLK, co będzie trwało z dobre 2/3 tygodnie zanim odpiszą, trzeba dać im jeszcze z 2 miesiące czasu, żeby mogli się przygotować. To nie jest tak, że dzisiaj powiemy "chcemy sobie na przyszły tydzień wypożyczyć EZT i zamówić szlak" i od tak nam to załatwią. Stąd też 25 czerwca. Możemy przełożyć na 18 czerwca, osobiście nie mam nic przeciwko, niemniej jednak pamiętajmy, że jesteśmy uzależnieni od Przewozów Regionalnych. Chociaż, może nie będzie takich problemów?

kryniczanin napisał/a:
Witam - dawno mnie tu nie było. Policzyć możecie sobie łatwo. Koszt EN57 jest 50 PLN za km brutto full service. Informacja od byłej szefowej marketingu ŚZPR w Katowicach p. Rogowskiej. Informację taką nam dała podczas naszych imprez z przedszkolakami na SPOTACH i wizytą "FLIRTA" w Cieszynie.


Ale to jest koszt samego wynajęcia składu, czy jest to już liczone z dostępem do infry? Za bardzo ogólnikowo to napisał.

Kuba Wie-Wiór napisał/a:
Poza forum może być problem ze znalezieniem większej liczby chętnych.


W sieci funkcjonuje sporo fur o tematyce kolejowej, tak więc "fama" o imprezie bardzo szybko się rozejdzie wśród mikoli. To akurat jest najmniejszy problem.

@nynusiek, rozmawiałeś z prezesem CSMK (Przemek?)?
Powrót do góry

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-04-2011, 10:30   

mk1992, Oczywiście z tym żeby nie przekroczyć 1 zmiany godzin pracy. Mi się wydaje że to 50pln za 1km to już wszystko wliczone.
Powrót do góry

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-04-2011, 10:37   

Jeśli możesz, to dopytaj o to na forum kolejowym.

kryniczanin napisał/a:
mk1992, Oczywiście z tym żeby nie przekroczyć 1 zmiany godzin pracy.


W takim razie jeżeli wykluczamy odcinki 12, 13 i 14 to jesteśmy w Tychach. Proponuję z Tychów przez Katowice Ligotę, Murcki i Katowice Janów pojechać do Katowic Zawodzia, tam zmiana kierunku jazdy i powrót do Katowic. Odcinek między Murckami, a Zawodziem przez Szyb Staszic jest bodajże przejezdny (@nynuś?) tak więc nie byłoby z tym większych problemów. Myślałem nad zaliczeniem linii Tychy - Lędziny, ale niestety tam już gdzieniegdzie nie ma druta...
Powrót do góry

Paszczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-04-2011, 10:38    Odpowiedz z cytatem

Wynajmując skład od PR dostaniecie kalkulację wszystkich kosztów. To PR będą zamawiać trasę w PLK (wedle waszych życzeń) i rozliczać się z dostawcami usług. Przewoźnik bierze na siebie wszystkie formalności, Wy musicie tylko zapłacić rachunek.

_________________
Paszczak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-04-2011, 10:50   

@Paszczak, tyle tylko, że chcemy już wiedzieć, ile nas to mniej więcej wyniesie. Dokładnych kosztów i tak nie jesteśmy w stanie policzyć.
Powrót do góry

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-04-2011, 10:58   

mk1992, Dopytam się ale czytając wypowiedz Kolegi Paszczak, podejrzewam że za wszystko 50pln za 1km ryczałtem co nie jest dla nas korzystne. Kilometr kolometrowi nie jest równy. Nie ma co porównywać 1 km z Katowic do Częstochowy z 1 km na Katowicach Murckach. Linie którymi chcemy jechać to w 90% zdezelowane trupy z niskim kosztem dostępu a jak wiadomo koszt dostępu jest w Polsce najwyższy i ma też najwyższy wpływ na stawkę ogólną.
Powrót do góry

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 05-04-2011, 11:00    Odpowiedz z cytatem

Co do odpisywania i czekania po miesiąc lub więcej to wystarczy umówić się z dyrektorami np panem Gardoniem (przyjmuje w poniedziałki) i obgadać sprawę to może wtedy da szybciej odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-04-2011, 11:16   

@kryniczanin, nawet jeśli całkowity koszt wyniósłby 9000 zł. to przy 100 osobach mamy 90 zł. na łebka. Niby dużo, ale kto powiedział, że nie będzie więcej chętnych? Takie imprezy nie zdarzają się codziennie, gdzie za jednym zamachem można zaliczyć kilka nieużywanych w ruchu pasażerskim linii. Zrobi się odpowiednią reklamę, znajdzie jakiegoś grafika, który zrobiłby "ulotkę" reklamową krążącą po internecie i ludzie się dowiedzą o imprezie.

@Przemku, a jak się można umówić z dyrektorem ŚZPR? Telefonicznie? Jeśli udałoby mi się z nim umówić na poniedziałek, to byłoby świetnie. Jak na razie trzeba ustalić jeszcze szczegóły co do planu wycieczki (czy decydujemy się na coś w zamian za pkt. 12, 13 i 14) czy jednak kończymy imprezę w Tychach i wracamy prosto do Katowic?
Powrót do góry

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 05-04-2011, 11:21    Odpowiedz z cytatem

A może by do tego dołączyć Tychy-Orzesze Jaśkowice? (chyba że rozebrali trakcję)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-04-2011, 11:28   

mk1992, Potrzebny jest wstępny czas jazdy z fotostopami, zmianami czoła i uwzględnieniem tego że będziemy mieli najniższy priorytet ruchu na sieci. Mi się wydaje że z Tych prosto na Katowice nale niech się wypowiedzą znający realia ruchu na Śląsku! Nynuś świat cię potrzebuje! Język


Ostatnio zmieniony przez Tomasz K. dnia 05-04-2011, 12:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 05-04-2011, 11:31    Odpowiedz z cytatem

Tomek, a wiesz że i ja o tym też myślałem. Orzesze Jaśkowice - Tychy powinna być przejezdna i sieć trakcyjna też powinna zostać uchowana, tym bardziej że były plany reaktywacji tej lini. Ja myślałem jeszcze o liniach Tychy - Lędziny i Tychy - Mysłowice Wesoła, ale nie wiem czy te linie są przejezdne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 05-04-2011, 11:38    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przemku, a jak się można umówić z dyrektorem ŚZPR? Telefonicznie? Jeśli udałoby mi się z nim umówić na poniedziałek



Dyrektor Gardoń przyjmuje zawsze w poniedziałki od 14, nawet bez umówienia się, ale z grzeczności można zadzwonić do sekretariatu (32) 710 55 00 i uprzedzić się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 05-04-2011, 11:39    Odpowiedz z cytatem

@Adams Info z bazy kolejowej http://www.kolej.one.pl/index.php?dzial=linie&id=441&okno=przebieg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 05-04-2011, 11:51    Odpowiedz z cytatem

2 sprawy. Pierwsza to termin. Pomyślmy nad 18 czerwca gdyż tego 25 jest mnóstwo wesel, imprez, no i dlugi weekend. Ja np. 25 odpadam bo mam wesele Wink
Druga sprawa to powrót z Tychów. Byłoby super przejechać się odcinkiem Murcki-Janów, na którym nigdy nie było pociagu pasażerskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 25 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 23, 24, 25  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl