Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
1 czerwca znikają pociągi do Bohumina
Autor Wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-04-2011, 06:24   

Międzynarodowe KKA...Gdzie ja żyję...
Przejdź na dół

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 28-04-2011, 08:05    Odpowiedz z cytatem

@kryniczanin według mnie to jest dowód na to że Czesi są zainteresowani połączeniami kolejowymi do Polski, ale blokuje ich danteński koszt dostępu do kolejowej infrastruktury w naszym kraju. Mimo że jestem przeciwnikiem uruchamiania stałej KKA, to akurat w tym przypadku jestem za - bo lepsze to niż nic.
Podobne rozwiązanie powinni wprowadzić Słowacy na odcinkach Zwardoń - Skalite i Muszyna - Plavec. To są niewielkie odcinki więc autobusem można przejechać i przynajmniej odzyskalibyśmy kontakt ze światem, a połączenie zostałoby uruchomione tanim kosztem. Tym bardziej że na w/w przejściach niema żadnej regularnej komunikacji autobusowej, więc taka KKA gdyby po obu stronach granicy była skomunikowana z pociągami w głąb państwa mogłaby być strzałem w dziesiątkę i cieszyć się zainteresowaniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-04-2011, 11:35   

Ale powodem tam nie jest niska frekwencja tylko "odstranění povodňových škod" czyli naprawa szkód powodziowych. Więc powód szczytny - szkoda tylko, że niedługo potem komunikację pasażerską się kończy (zawiesza)
Powrót do góry

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 28-04-2011, 11:42    Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś chce zobaczyć sens połączeń do Bohumina niech przejedzie się w piątek składem Kraków Gł - Bohumin i sam zobaczy ile ludzi jedzie nim z biletami międzynardowymi do Brna i Pragi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 28-04-2011, 12:00    Odpowiedz z cytatem

@Exsimus podobna sytuacja była w Skalnicy, gdyż było dobre skomunikowanie w Zilinie z pociągami do Bratislavy, Banskej Bystricy i Kosic. Nie jechałem nigdy Góralem więc nie wiem jak tam wyglądała sytuacja, ale myślę że mogło być podobnie gdyż tym pociągiem z kolei jeździli Słowacy do/z Polski.

Niestety, ale oba pociągi mimo zainteresowania także poszły do piachu, nawet na odcinku krajowym gdzie także były popularne. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 28-04-2011, 12:28    Odpowiedz z cytatem

CHORE i tyle...
NO koment

Jeszcze jeden tego typu post, który nic nie wnosi do tematu, a skończy się to dla Ciebie ostrzeżeniem, zwłaszcza, że to już nie pierwsza Twoja wpadka!
@mk1992.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 15-05-2011, 07:49    Odpowiedz z cytatem

A co z Regio Wrocław - Bohumin? On zostaje?

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 15-05-2011, 08:29    Odpowiedz z cytatem

UWAGA!!!!! nie znikają pociągi do Bohumina jadące z Katowic przez Rybnik info pewne z nastawni w Mikołowie mają już nowe rozkłady i widnieją na nim dwa połączenia do Bohumina tzn wiem że rano a ten drugi jakoś w południe

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 15-05-2011, 09:06    Odpowiedz z cytatem

Jak zostają Katowice-Bohumin-Katowice, to Bohumin-Wrocław-Bohumin też zostaje bo ranny z Katowic przechodzi na REGIO do Wrocławia wraca do Bohumina i przechodzi na REGIO do Katowic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

andrzej_sz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lis 2008

PostWysłany: 15-05-2011, 09:55    Odpowiedz z cytatem

Radek, ten pociag zostaje, chociaż od nowego rozkładu pojedzie z Opola do Bohumina.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ecavon Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Cze 2010
Skąd: Inwałd

PostWysłany: 15-05-2011, 10:13    Odpowiedz z cytatem

To o tyle dobrze że czymś będzie można dojechać, Tylko żeby utworzyli dobre skomunikowanie na Wrocław.

_________________
2010-2013 na razie 100 178km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

KubaRzeszów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 18-03-2012, 19:47    Odpowiedz z cytatem

Witam .

Mam pytanie : jak wyglada teraz sprawa polaczen Katowice - Chalupki - Bohumin ? Kontretnie chodzi mi o mozliwosc dostania sie na stacje w Bohuminie z pociagu PR ktory przyjezdza do Chalupek o 8:35 ? Jakas KKA albo inny sposob dostania sie do Bhn ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

acmechb Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2006
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 20-03-2012, 11:03    Odpowiedz z cytatem

KubaRzeszów napisał/a:
Witam .

Mam pytanie : jak wyglada teraz sprawa polaczen Katowice - Chalupki - Bohumin ? Kontretnie chodzi mi o mozliwosc dostania sie na stacje w Bohuminie z pociagu PR ktory przyjezdza do Chalupek o 8:35 ? Jakas KKA albo inny sposob dostania sie do Bhn ?



Z tego co się orientuję, pozostało tylko 1 para pociągów na dobę transgranicznych relacji Opole/Raciborz - Chałupki (odj. 13.20) -Bohumin. Powrót: wyjazd z Bohumina 18:45 do Raciborza/Opola gł.
Pociągi z Katowic i Rybnika dojeżdżają tylko do Chałupek.

Pozostaje "podróż" jak za czasów początku III RP, czyli po otwarciu granicy PL-CZ:

1. przejście z dworca PKP w Chałupkach przez "stary" most (drogą na wprost od centrum, nie przez nowy most po stronie zachodniej!) do Starego Bohumina. Nam. Svobody Ok. 2-3 km.
Stamtąd często (w dni robocze co 20 min., w dni wolne co godzinę) kursuje czeski autobus CAD do Novego Bohumina na dworzec 5km.

Szczegóły połączenia w wyszukiwarce:

http://jizdnirady.idnes.cz

Przystanek początkowy:
Bohumín,Starý Bohumín,nám.Svobody

Przystanek końcowy:
Bohumín,Nový Bohumín,žel.st.

Przejazd 10 min.

ps. po przejsciu granicy inny swiat nie tylko dot. komunikacji publicznej Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 22-05-2014, 19:21    Odpowiedz z cytatem

Więcej kursów pojedzie do Czech.

Wiele wskazuje na to, że od grudnia dodatkowe pociągi obsłużą ruch między Polską a Czechami. PR chcą wrócić do obsługi przejścia granicznego Zebrzydowice – Piotrowice koło Karwiny. Przez nie ma kursować skład z Krakowa do Ostrawy.

Więcej:

http://www.rynek-kolejowy.pl/52424/pr_od_lipca_miedzynarodowym_z_poznania_i_elku.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 27-05-2014, 17:33    Odpowiedz z cytatem

Marzenia nic nie kosztują. Nawet jeśli faktycznie coś uruchomią, ale nie przygotują odpowiedniej oferty biletowej na te połączenia międzynarodowe, to i tak nic z tego nie będzie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl