Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Częste kontrole biletów w pociągach PR
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-04-2011, 18:52   Częste kontrole biletów w pociągach PR Odpowiedz z cytatem

Częste kontrole biletów w pociągach PR

Tygodnik „Wiadomości Zagłębia” pisze, iż pasażerowi korzystający z pociągów Przewozów Regionalnych na trasie Gliwice – Częstochowa, narzekają na zbyt częste kontrole biletów. Przedstawiciele przewoźnika odpowiadają, że jest to próba zwiększenia wpływów z tytułu sprzedaży biletów.

Jak mówi lokalnemu tygodnikowi Magdalena Tosza, rzecznik Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Katowicach, faktycznie jest wydane polecenie, by na linii z Gliwic do Częstochowy częściej kontrolować podróżnych. - Powodem takiej decyzji jest to, że przy tak dużej ilości pasażerów wpływy były zadziwiająco niskie. Sprawdziliśmy to. Wyszło na to, że wiele osób podróżujących na krótkich odcinkach np. z Dąbrowy do Będzina, czy z Zabrza do Gliwic nie posiadało biletów. Osoby z biletami strefowymi jeździły dalej, niż określał to bilet. Linia zaczęła generować straty. Nie mogliśmy na to pozwolić. Dlatego też, oprócz kontrolera i kierownika pociągu, bilety sprawdzają też specjalnie upoważnieni kontrolerzy – wyjaśnia Tosza.

źródło: Wiadomości Zagłębia / Rynek Kolejowy

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 19-04-2011, 21:14    Odpowiedz z cytatem

oo w końcu ktoś pomyślał, czas zajrzeć na inne linie gdzie kontroli na odc. 70km nie ma ani razu.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kami Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Wrz 2010
Skąd: żory

PostWysłany: 20-04-2011, 09:56    Odpowiedz z cytatem

W końcu się w zieli do roboty tylko kontrole powinny być na wszystkich liniach jeszcze nie dawno bez biletu nie dało się przejechać zawsze była kontrola od kąt polikwidowali kasy kontroli brak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mikiyee Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2009

PostWysłany: 20-04-2011, 10:17    Odpowiedz z cytatem

wreszcie się wzięli za to na śląsku. U nas jazda bez biletów to plaga, a brak kontroli jeszcze większa. Ile to razy mi się zdarzyło, by w pociągu Katowice- Gliwice nie były sprawdzane bilety - oczywiście pociąg zaczynający bieg w Katowicach Confused

Swoją drogą kontrola biletów raz lub dwa razy na odcinku Katowice - Zwardoń lub Katowice - Wisła to również przesada. Nie chce się łazić konduktorom, kompletnie. Uważają, że skoro przeszli skład już raz to obowiązek spełniony i tyle.

W ostatnie wakacje byłem w słowenii, jechałem np z Kopru do Ljubljany i tam kierownik szedł przez cały skład po każdej stacji i wypatrywał osób które wsiadły (pociąg to Desiro). Rozumiem, że na odcinkach aglomeracyjnych to niewykonalne, ale między Zwardoniem a Żywcem, lub Wisłą a Czechowicami jak najbardziej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MaRcin1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2008

PostWysłany: 20-04-2011, 12:50    Odpowiedz z cytatem

Bardzo często nie wykonuje się kontroli biletów na lini 154 Rybnik - Pszczyna .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 20-04-2011, 16:02    Odpowiedz z cytatem

Kontrolować, kontrolować i jeszcze raz kontrolować! Podróżni w pociągach regionalnych PR, zwłaszcza w GOP tak się rozochocili, że już mało kto idzie kupić bilet do przodu tylko "czeka" na konduktora! Przejedzie 1 czy parę stacji za free i tylei! A jak się "przypadkiem" trafi konduktor to ci gapole "ja właśnie chciałem kupić!" albo po prostu wysiadają i tyle ich widzieli! I to jest nagminne! A kontrola konduktorów tylko jedna od Katowic do Zawiercia, mimo że wieczorem mało ludzi już jeździ.
O efektywności kontroli biletów przez większości konduktorów, ale i nawet tych pożal się Boże "rewizorów" z PR nie wspomnę!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 20-04-2011, 20:02    Odpowiedz z cytatem

Podobna sytuacja jest na linii łódzkiej. Wsiada podróżny na st.Skierniewice a okresowy ma Żyrardów - Warszawa Cent.- Żyrardów, bo jest pewny że nikt nie sprawdzi, bo po prostu jest tłok i kondi czy inny kontroler nie dopcha się do wszystkich.Kombinują też z przełamaniem strefy kilometrowej.Polak potrafi !

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 20-04-2011, 21:20    Odpowiedz z cytatem

Ileż to razy było, że bilet na Rabka - Kraków wystawiono mi ... przed Kalwarią.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darek
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-04-2011, 20:36   

Dzisiejszy Regio nr 22 Gliwice-Częstochowa- chcę pochwalić obsługę pociągu, która bardzo sumiennie sprawdzała bilety, od każdego kto miał ulgowy żądała legitymacji i sprawdzała czy są podbite, sprawdzano nawet daty urodzenia. Jeden z pasażerów mimo legitymacji był już "za stary" na ulgę i musiał dopłacić. Jeśli by swoją pracę tak sumiennie wykonywali wszyscy konduktorzy to na pewno wpływy z biletów wzrosłyby o kilka procent.
Powrót do góry

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 28-04-2011, 11:06    Odpowiedz z cytatem

No akurat legitymacje do ulg to sprawdza się zawsze, w każdym razie sprawdzało się. Także tu nie ma co chwalić drużyny za to, bo to jest ich obowiązek, a nie poświęcenie! :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Darek
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-04-2011, 21:51   

Z tym sprawdzaniem legitymacji to różnie bywa, czasem wcale nie sprawdzają, albo tylko rzucą okiem czy jest podbita. Nie napisałem, że to było jakieś poświęcenie ze strony drużyny, pochwaliłem ją za sumienne wykonywanie obowiązków i uważam, że tak powinna zawsze wyglądać kontrola biletów.
Powrót do góry

Kappa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2011
Skąd: małopolska

PostWysłany: 29-04-2011, 13:57    Odpowiedz z cytatem

Ja jechałem niedawno Bielsko Biała-Rybnik to konduktor przeszedł kilka razy ,pierwsza kontrola od razu za Bielskiem ,co do legitymacji to sprawdzał dość dokładnie,ale bardzo sympatyczne podejście do pasażera.
A gdy w zeszły piątek jechałem z Wrocławia do Krakowa to konduktora w TLK nie spotkałem na całej trasie przejazdu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 29-04-2011, 19:15    Odpowiedz z cytatem

To jest tak jak masowo polikwidowali kasy. Wtedy byl bat, że można dobulić 5 zł. A tak jest jak jest.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-04-2011, 19:48   

@kris123, przestań w każdym temacie poruszać problem kas, bo to już podchodzi pod natręctwo! Przystopuj z tym trochę, bo już się stajesz nudny w swoich wywodach odkrywających po raz enty Amerykę...

EOT!
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 29-04-2011, 21:26    Odpowiedz z cytatem

To jest powód że wplywy uciekają. Nikt co stację latać bo bilet nie będzie. Likwidacja kas obniża sprzedaż biletów i ogranicza wpływy.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl