Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Tradycyjny świąteczny chaos na kolei
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-04-2011, 23:29   Tradycyjny świąteczny chaos na kolei Odpowiedz z cytatem

Każde kolejne święta zaskakują kolejarzy zupełnie jak zima drogowców. Małą ilość wagonów kolejarze tłumaczą brakiem sprawnych jednostek. Podróżujący nie są wcale tym zaskoczeni. - Tak jest co roku - mówi w programie "Prosto z Polski" zrezygnowana pasażerka.

– Jeszcze tylko jedna osoba się wciśnie i będziemy jechać – zapowiada konduktor. – Wsiadać! Wciskać się! – krzyczy. Patrząc na poczynania PKP wydaje się, że świąt nie można przewidzieć i zaplanować.

– Ja jechałem w pociągu, w którym zaledwie 20 proc. miejsc była zapełnionych – przeczy faktom minister Grabarczyk. Chaos i lekceważenie pasażerów nie jest niczym nowym na kolei. Wszyscy czekamy na czasy, w których będzie można dojechać na święta w cywilizowanych warunkach.

Wideo:
http://wiadomosci.onet.pl/wideo/swieta-z-pkp,9155607,1,klip.html

źródło: Onet.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 23-04-2011, 11:12    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
– Ja jechałem w pociągu, w którym zaledwie 20 proc. miejsc była zapełnionych – przeczy faktom minister Grabarczyk.


Ty pajacu jak na Łódź-Warszawa macie 10-wagonowe SPOTowe zestawienia i TLK co godzinę to nic dziwnego że było 20%! Zapraszam do d. Bachusa, Gałczyńskiego, Mewy, Krakowianki, Słowińca - od 3 dni na nich była masakra! I to nie tylko dlatego, że składy krótkie (Słowiniec i Bachus), bo Gałka do Lublina wczoraj na 9 pudłach frekwencja 140% i około 10 osób nie wsiadło w ogóle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jagrzes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lut 2011
Skąd: Kraków

PostWysłany: 23-04-2011, 14:06    Odpowiedz z cytatem

Radzę posłuchać całej wypowiedzi Min. Infrastruktury - na dole artykułu - z której jasno wynika że winni są pasażerowie - bo na święta chcą wyjeżdżać tuż przed świętami, a nie na przykład w połowie marca... Confused

http://www.rmf24.pl/raport-pkp/pociag-porazek/news-minister-znalazl-winnych-tloku-w-pociagach,nId,336341

_________________
JaceK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loony Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2011
Skąd: Leszno/Wroclove

PostWysłany: 23-04-2011, 15:13    Odpowiedz z cytatem

I dlatego dzisiaj jechałem samochodem po babcię. Zrobiłem 450 kilometrów, a gdyby miała jechać pociągiem to raczej by się to nie skończyło dobrze dla starszej osoby.
W ten sposób pkp odbiera sobie kolejnych klientów. Na własne życzenie Smile

_________________
www.facebook.com/PKPJestZajebiste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pendolino Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lublin

PostWysłany: 23-04-2011, 18:08    Odpowiedz z cytatem

Jak dobrze, że nie strzeliło mi do głowy jechać pociągiem na święta, tylko pustym i wygodnym PKS-em. Ostatnio wypowiedzi Grabarczyka bardziej rozbawiają mnie niż "Rozmowy w Tłoku" Śmiech można nakręcić ich kolejową wersję Język

_________________
2012 - 16464 km
2013 - 25289 km
2014 - 03715 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 23-04-2011, 20:22    Odpowiedz z cytatem

W piątek w pociągach były zgoła pustki, aż oczom własnym nie wierzyłam, ale domyślam się, że środa-czwartek mogły być - mówiąc delikatnie - lekko masakryczne.
Teraz w poniedziałek zacznie się ruch poświąteczny, a potem długoweekendowy. Powodzenia wszystkim życzę! Mr. Green

_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 23-04-2011, 22:08    Odpowiedz z cytatem

Może "zgoła" i były, ale po wczorajszej podróży mam jakby krótszą lewą nogę, bo prawej nie było gdzie postawić.
Ale, skoro mówisz, że po świętach znów się zacznie, to jest szansa na wyrównanie. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 23-04-2011, 22:50    Odpowiedz z cytatem

Generalnie okresy świąteczne są bardzo specyficzne (niestety) środa, czwartek, i piątek były masakryczne... Ale np. dzisiaj w 7100 Lech jechało 7 osób w tym 2 pracowników obsługi...
Takich mucho-wozów dzisiaj było dużo więcej... i nie tylko w pociągach kategorii EIC...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

przem710 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Kwi 2011
Skąd: Tczew

PostWysłany: 24-04-2011, 20:48    Odpowiedz z cytatem

Media zawsze widzą to co najbardziej medialne. Jest lepiej niż był w grudniu, przecież oczywiste jest że polska kolej nie zmieni się w kilka miesięcy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Edik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2010

PostWysłany: 24-04-2011, 21:16    Odpowiedz z cytatem

Jechałem Rzeszowianinem w czwartek do domu i dość luźno jak na okres świąteczny. Wszystkie siedzące zajęte, ale stojących ludzi nie widziałem wiele. Bywało gorzej w "zwykłe" dni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-04-2011, 21:21   

Powydłużali składy, to i ścisk mniejszy. Niemniej jednak odnoszę wrażenie, że media jak zwykle przesadzają i wyolbrzymiają. Z ostateczną oceną wstrzymam się do tzw. szczytu powrotnego, czyli do jutra/wtorku.
Powrót do góry

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 24-04-2011, 23:59    Odpowiedz z cytatem

Bo ludzie teraz wyjazd rozłożyli na czwartek piątek sobotę, a wyjechać to już bedą wszyscy chcieli w jeden dzień i to dopiero będzie komedia.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

falent Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Sie 2010

PostWysłany: 25-04-2011, 22:15    Odpowiedz z cytatem

jechałem RE w czwartek z Poznania do Warszawy i było naprawdę ok Smile pociąg bardzo długi frekwencja 40%. Gdyby nie opóźnienie 20 min byłoby super.

Może nie wyżywajmy się na kolei. Popatrzy trochę pozytywnie. Coś się zmienia!

Ja mimo wszystko jestem fanem Przewozów Regionalnych. Ta spółka wciąż mnie zaskakuje na plus. Oby tak dalej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Poznań Główny

PostWysłany: 25-04-2011, 22:20    Odpowiedz z cytatem

Dziś TLK 17105: A+Bar+B+B+B+B+B. Frekwencja dobra. Niemal wszystkie siedzące zajęte. Skład czysty i punktualny Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 25-04-2011, 22:25    Odpowiedz z cytatem

falent, mnie ta spółka zaskakuje ale na minus..KKA z Gostynia do Jarocina, to samo z Rzeszowa do Jasła i z Żywca do Suchej, fatalne rozkłady na wielu (jak nie większości) liniach,szczególnie na Mazurach i Podlasiu to kpina...gratuluje optymizmu

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl