Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów PKP IC
Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-04-2011, 19:02   Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów PKP IC

Po świętach niektóre TLK-i z Wrocławia do Warszawy (przez Częstochowę, Opole), pojadą drogą okrężną przez (uwaga!) Kędzierzyn Koźle i Lubliniec. Niezła okazja, żeby zaliczyć tę linię. Z tego co widzę w rozkładzie, to czas przejazdu z KK do Lublińca wynosić będzie aż 1,5 godziny, natomiast z Opola do Częstochowy ponad 3 h!

Odjazdy z Kędzierzyna w kierunku Lublińca:

TLK61112 - 6:12
TLK61504 - 8:55
TLK61108 - 14:10
TLK61106 - 17:28
TLK61200 - 22:55

To jest rozkład na dzień 2 maja. Chyba się wybiorę... Very Happy
Przejdź na dół

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 23-04-2011, 19:31    Odpowiedz z cytatem

Czy dobrze myślę, że pociągi te pojadą do Lublińca tak jak iR Barbakan i A. Mickiewicz? W tamtym roku podczas powodzi był objazd przez którąś z łącznic prowadzącą do szlaku Paczyna-Lubliniec idąca od Rudzińca?

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

norbert
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-04-2011, 19:46   

A czy nie uważacie, że lepiej byłoby gdyby te pociągi pojechały przez Katowice?
Wówczas czas jazdy z Częstochowy do Opola też wyniósłby ok. 3h-3h10min.
Powrót do góry

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 23-04-2011, 20:54    Odpowiedz z cytatem

Co jest powodem takiego objazdu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 23-04-2011, 21:07    Odpowiedz z cytatem

Remont odcinka na linii Opole- Fosowskie- Lubliniec.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-04-2011, 22:59    Odpowiedz z cytatem

Ja napewno się wybiorę na jazdę tą trasą. Długi czas przejazdu, być może (choć nie wiem) wynikać z niskiej szlakowej na odcinku KK - Lubliniec.

Swoją drogą, w którym miejscu ta trasa się "przecina" z trasą strzelecką? W Paczynie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 23-04-2011, 23:15    Odpowiedz z cytatem

Lil_Peter, W Paczynie się przecina, dokładnie między paczyną a Toszkiem.

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Adam85 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 23 Lip 2010

PostWysłany: 24-04-2011, 07:11    Odpowiedz z cytatem

Co do zmian w rozkładach, zauważyłem również, że w dniach 5-19.05 wszystkie TLK kursujące z Olsztyna w kierunku Trójmiasta jadą przez Ostródę, Iławę, zamiast przez Elbląg. Na odcinku OLSZTYN-ELBLĄG-MALBORK zostaje w tym okresie wprowadzona komunikacja zastępcza, natomiast pociągi REGIO z Olsztyna do Elbląga kończą bieg w MAŁDYTACH.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 24-04-2011, 09:33    Odpowiedz z cytatem

A jaka prędkość szlakową mamy na odcinku Lubliniec-Częstochowa Stradom? Parę lat temu było z tym bardzo krucho...

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-04-2011, 11:23   

Może Ci się to wydać śmieszne, ale polecam ściągnąć sobie symulator MaSzyna EU07-424 i przejechać się z Lublińca do Częstochowy Stradom osobiście. Very Happy

"27 kwietnia - 31 maja 2011: zmiany w rozkładach jazdy pociągów TLK kursujących do/z Wrocławia przez odcinek Lubliniec - Opole

W związku z prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury - PKP Polskie Linie Kolejowe SA - pracami modernizacyjnymi na odcinku Lubliniec – Opole w dniach od 27 kwietnia do 31 maja nastąpią istotne zmiany w rozkładach jazdy wybranych pociągów TLK kursujących przez Częstochowę, Opole do/z Wrocławia. Zmiany dotyczyć będą godzin przyjazdów i odjazdów pociągów ze stacji początkowych/pośrednich/końcowych. Należy zwrócić szczególną uwagę na wcześniejsze odjazdy pociągów ze stacji początkowych i pośrednich.

Wybrane pociągi TLK kursujące w dniach 27.04 - 31.05 ze zmienionym rozkładem jazdy:
TLK 16104/5 rel. Warszawa Wsch. – Wrocław Gł. - kursuje drogą okrężną przez Kędzierzyn Koźle;
TLK 16108 / 16508 rel. Białystok/Warszawa – Wrocław Gł. - kursuje drogą okrężną przez Kędzierzyn Koźle;
TLK 61104 / 61504 rel. Wrocław Gł. – Warszawa/Białystok - kursuje drogą okrężną przez Kędzierzyn Koźle;
TLK 61108 rel. Wrocław Gł. – Warszawa Wsch. - kursuje drogą okrężną przez Kędzierzyn Koźle;
TLK 61106 rel. Wrocław Gł. – Warszawa Wsch. - kursuje stałą trasą, jednak ze zmienionym rozkładem jazdy.

Wybrane pociągi TLK kursujące w dniach 01.05 - 03.05 ze zmienionym rozkładem jazdy:
TLK 16200 / 60501 rel. Warszawa Wsch. – Jelenia Góra (Szklarska Poręba Górna) - kursuje drogą okrężną przez Kędzierzyn Koźle (1/2-2/3.05.);
TLK 61200 / 60500 rel. (Szklarska Poręba Górna) Jelenia Góra- Warszawa Wsch. - kursuje drogą okrężną przez Kędzierzyn Koźle (1/2-2/3.05.);
TLK 16112 rel. Warszawa Wsch. – Wrocław Główny - kursuje drogą okrężną przez Kędzierzyn Koźle;
TLK 61112 rel. Wrocław Główny – Warszawa Wsch. - kursuje drogą okrężną przez Kędzierzyn Koźle (2-3.05.);
TLK 61106 rel. Wrocław Główny – Warszawa Wsch. - kursuje drogą okrężną przez Kędzierzyn Koźle.

Pasażerów prosimy o zapoznanie się ze zmienionymi rozkładami przed planowaną podróżą. Więcej informacji na temat zmian w kursowaniu pociągów znaleźć można w punktach informacji na dworcach, pod numerem Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757 (z telefonów stacjonarnych) lub 42 20 55 007 (z telefonów komórkowych) oraz na stronie www.intercity.pl."

Źródło: www.intercity.pl
Powrót do góry

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 24-04-2011, 12:48    Odpowiedz z cytatem

Póki nie mam kompa (piszę z komórki) to tego symulatora nie ściągnę. Ale jeździłem tym odcinkiem "na żywo", m.in. wracając z pielgrzymki i muszę powiedzieć, że tor 1 w latach 2007-2009 to była masakra. Patrzyłem na tor 2, który w 2009 już był zrobiony na bodaj 100 km/h i denerwowalem się, że pociąg w drodze do Lublińca ślimaczy się 40 po torze 1. Zupełnie jakbym jechał 274, tyle że w górnośląskim wydaniu...

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-04-2011, 12:51   

Owszem, tor nr 2 jest wyremontowany pod 100 km/h, nawet w zeszłym roku jechałem klopem z Częstochowy do Lublińca i planowo jechał właśnie tym wyremontowanym torem (dla przykładu podam, że z Tarnowskich Gór do Bytomia już się nie da zrobić takiego zabiegu, gdzie mamy identyczną, a nawet gorszą sytuację, gdzie tor numer 1 jest na 100 km/h, a tor numer 2 na 20 km/h, a pomimo tego PLK-a nie chce uruchamiać pociągów po torze niewłaściwym). Za Lublińcem w stronę Opola już nie pamiętam, jak wygląda prędkość, bo zasnąłem w pociągu. Ale skoro zabierają się za remont, to pewnie niezbyt kolorowo tam jest.
Powrót do góry

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 24-04-2011, 13:03    Odpowiedz z cytatem

Odcinek Lubliniec- Fosowskie to było coś koło 70 km/h, ale nie wiem czy na całej długości. Nie wiem, jak jest z odcinkiem Fosowskie- Opole. A objazd jest potrzebny- to odcinki jednotorowe (na pewno Lubliniec- Fosowskie, nie pamiętam jak Fosowskie- Opole).

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 24-04-2011, 15:02    Odpowiedz z cytatem

to nie mogą podać godzin przyjazdu/odjazdu pociągu ze stacji? I tak rozkład będzie to mogli by go upublicznić a nie ja wyjde na pociąg a okaże się że bedzie za 1.5godziny.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 25-04-2011, 19:53    Odpowiedz z cytatem

mateuszpiszcz napisał/a:
Remont odcinka na linii Opole- Fosowskie- Lubliniec.


Telegram mówi o robotach na odcinku Bolko - Chrząstowice. Dokładniej będzie robiony fragment toru na wysokości p.o. Dębska Kuźnia i łuk za w/w przystankiem. Naprawa toru po wykolejeniu jakie miało tam miejsce w listopadzie.
Tam w listopadzie wykoleił się towarowy i do dziś jest zakaz ruchu towarowego od Fosowskiego do Opola.

[ Dodano: 25-04-2011, 19:59 ]
mk1992 napisał/a:
Owszem, tor nr 2 jest wyremontowany pod 100 km/h, nawet w zeszłym roku jechałem klopem z Częstochowy do Lublińca i planowo jechał właśnie tym wyremontowanym torem


Planowo jedzie się tym torem od post odgł. Liswarta do Lublińca. Do Liswarty jedzie się po torze właściwym

mk1992 napisał/a:
Za Lublińcem w stronę Opola już nie pamiętam, jak wygląda prędkość, bo zasnąłem w pociągu. Ale skoro zabierają się za remont, to pewnie niezbyt kolorowo tam jest.


Rozkładowo jest 80-100km/h ( zależy gdzie), ale stałych 40 i 50 jest od groma i ciut.
Za ten odcinek i tak będą musieli się wziąć przed EURO2012 - kiedyś na RK pisało że UEFA wymaga szybkiego połączenia między miastami organizatorami meczów, a trasa przez Opole, Lubliniec jest najkrótsza z Wrocka do W-wy

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl