Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Luksusowe TLK
Autor Wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 30-04-2011, 13:02    Odpowiedz z cytatem

Mogłem pomylić długości. Za rzadko widzę takie wagony.

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 30-04-2011, 17:37    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ktorn, pamiętaj że jesteśmy w Polsce, a nie w luksusowych Niemczech czy Francji. Nasze PKP ze względu na małe środki na remont taboru jeszcze przez długi czas będzie miało wagony z 8-miejscowymi przedziałami i to na pewno tak szybko się nie zmieni.

To może i dobrze. Skład na TLK gdzie jest 6 wagonów w tym 1 bar 2 2 2 2 i wszystkie dwójki mają po 6 miejsc to tragedia. Jechałem kiedyś takim. Wagony z 6 miejscowymi przedziałami to 25% miejsc siedzących mniej. Trzeba dawać więcej wagonów a to kosztuje (dostęp do torów, zużycie prądu). Wiec moze lepiej gnieść sie w przedziale 8 osobowym niż "wygonie" stać w korytarzu ściśniętym z innymi pasażerami. Je jak takim jechałem to udało mi się i siedziałem, ale jak chciałem do WC to nie dało rady. Ludzie z tyłu pchali mnie bym przebił sie przez tłum a był człowiek koło człowieka i niestety nie dało rady... Powinno się dawać więcej wagonów jeśli maja to być 6 osobowe przedziały. Inaczej eekt będie odwrotny do zamierzanego...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 30-04-2011, 18:51    Odpowiedz z cytatem

Do luksusowych TLK bardziej należy:
- TLK 31106 relacji: Kraków Główny - Warszawa Wschodnia przez Kielce, Radom. Zestawiony z samych wagonów z Newagu czyli: 141A (2 klasa), wagon "Kino Polska", wagon 1 klasy 140A.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 30-04-2011, 19:48    Odpowiedz z cytatem

Jeśli kogoś to interesuje to z samych jedynek złożony jest w ostatnim czasie TLK 23102 rel.Lublin - Kraków Pł. i z powrotem (TLK 32103).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pitagoras23 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lip 2009
Skąd: Ostrów Wlkp.

PostWysłany: 30-04-2011, 20:12    Odpowiedz z cytatem

Dziś pociąg 65102/3 Wrocław - Gdynia miał 5 wagonów pierwszej klasy, bar oraz niedostępną dla podróżnych dwójkę. Która z tych jedynek była tą prawdziwą nie wiem.

Tak samo 16111 Warszawa - Wrocław dziś także miał 3 wagony 1 klasy z 5 ogólnie, jakie ciągnął.


Osobiście popieram pomysł sasho33 w wizji podziału na wagony 1 i 2 klasy, gdyż bywa, że teraz nowe dwójki po modernizacji są o niebo lepsze niż stara czerwona jedynka.
Przykład dzisiejszy 61100 Sudety Wrocław - Warszawa. Jechała stara czerwona jedynka, tymczasem ja miałem okazję jechać w nowo zmodernizowanej 6 miejscowej dwójce z gniazdkami...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pabianiczanin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2008
Skąd: Pabianice

PostWysłany: 30-04-2011, 20:22    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak samo 16111 Warszawa - Wrocław dziś także miał 3 wagony 1 klasy z 5 ogólnie, jakie ciągnął.


Ten TLK ogólnie to ma codziennie takie zestawienie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pitagoras23 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lip 2009
Skąd: Ostrów Wlkp.

PostWysłany: 30-04-2011, 20:25    Odpowiedz z cytatem

Oj nie wiem czy codziennie. Nie potwierdzę tego, gdyż codziennie go nie widzę. Ostatnio miałem okazję go zobaczyć w Wielką Sobotę i wówczas tak nie było.
Tym niemniej nie ważny jaki skład, coś jest nie halo z tym wszystkim.


Zresztą tak się zastanawiam po co komu pierwsza klasa, skoro i tak zazwyczaj są w połowie puste, jak nie całkowicie. Zamiast tego lepiej niech jeżdżą same dwójki, bądź przy modernizacji robią wagony 1/2 te słynne połówkowe.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 30-04-2011, 20:57    Odpowiedz z cytatem

Sebcio napisał/a:
Jechałem kiedyś takim. Wagony z 6 miejscowymi przedziałami to 25% miejsc siedzących mniej.

Jak będziemy tak do sprawy podchodzić, to można do tych 8 osobowych przedziałów dorzucić jeszcze 2 osoby i zrobić przedział po 10 osób, bo da się jeszcze upchnąć więcej, jak w Indiach albo w tokijskim metrze. To kolej jest dla pasażerów, a nie pasażer dla kolei. W krajach zachodnich myśli się uruchamiając skład, swego czasu sporo jeździłem po Włoszech i widziałem składy po 5 wagonów, a widziałem też pociąg po 13 wagonów. Ten najdłuższe jeżdżą z Mediolanu/Rzymu na Sycylię. I jakoś można pomyśleć, żeby zapewnić jakiś komfort - ja za taką podróż np z dziećmi w 8 osób w przedziale podziękowałbym kolei i wybrał własne auto. Czas i w Polsce zmienić myślenie i brać przykład od lepszych, a nie mówić, że np "w Indiach mają gorzej".

w PKP Intercity przydałby się, ktoś, kto do myślenia używa głowy i nocne pociągi (w końcu nie ma ich tak wiele) powinny jeździć wyłącznie 2 klasa, przedziały po 6 foteli, natomiast dzienne zostawmy już z tymi ośmioosobowymi, jednak takie wagony powinny być remontowany i zamieniane na 6 osobowe przedziały. Taka jazda to zupełnie inny komfort.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mikolo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 01-05-2011, 11:59    Odpowiedz z cytatem

mkfilmykolejowe, zgadzam się Mr. Green Mr. Green najlepszy TLK w Kielcach naprawde prezentuje się świetnie wagony są super czysto jest nic tylko jechać i jechać
Happy
Sebcio,
dawny Długosz? taaak prowadzi same wagony 1 klasy zazwyczaj 1*-1[IC]-1[IC]*-1* ta bez gwiazdeczki to dla podróżnych z biletami na 1 klasę Mr. Green

Za swego czasu czasem trafi się same jedynki w TLK porannym o godz. 5.40 do Warszawy same ICC-owe jedynki Smile

aaaa zapomniałbym kiedyś w TLK Pobrzeże Kołobrzeg-Kraków trafiła się najnowsza jedynka Amnouz taka jak w Małopolsce Mr. Green

_________________
STOP PRZEMOCY-Co 3 dziecko ulegające przemocy w rodzinie nie ukończyło 4 roku życia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 01-05-2011, 12:17    Odpowiedz z cytatem

mikolo, ja widuję najczęściej: 1*-1*(mal. IC) - 1(mal. TLK) - 1*(mal. TLK) - 1* - i chyba jeszcze 1*. Jeśli interesują numerki wagonów jakie sie tam pojawiają to mam niektóre - zazwyczaj focąc wagony notuje numery by później skatalogować odpowiednio zdjęcia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 01-05-2011, 12:45    Odpowiedz z cytatem

Aktualne braki dwójek zapewne wynikają z faktu, że sporo wagonów poszło na rewizje...

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 01-05-2011, 12:56    Odpowiedz z cytatem

przewoz, dokładnie tylko szkoda że nie chcą z niej wracać. Jak tak dalej pójdzie to na Grochowie nie będzie gdzie ich stawiać. Nie ma pieniędzy na wykonanie badań okresowych czy rewizji. Ale podobno jakieś 100 wagonów ma przejść rewizje i wrócą na szlak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 01-05-2011, 18:03    Odpowiedz z cytatem

Przetargi były na większą ilość wagonów. Ponad 100 wagonów poszło do różnych zakładów bez przetargów.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 02-05-2011, 00:29    Odpowiedz z cytatem

przewoz, tylko że to zmieniło się w czyny. Kolej jak rząd obiecuje rzeczy których nie są w stanie spełnić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

TomKot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2011
Skąd: Legnica

PostWysłany: 02-05-2011, 01:43    Odpowiedz z cytatem

Pięknie k... pięknie.... bserwowałem taki skład ostatnio we Wrocu, nie pamiętam dokąd to miało jechać, ale byłem zły, że mi sie nie trafiło, jak jechałem z Wrocka do Gdyni. Tylko niegrzejąca dwójka TLK i mega zdziwiony worek, że za ostatnim wagonem I klasy nie ma prawie pustej II klasy, w której działa ogrzewanie o.O. (24 lutego), ruszył o 5.45.
Marzy mi się pojechać taką "dwójką", ponieważ u mnie z budżetem kiepsko, by jeździć prawdziwą jedynką Razz

_________________
Znany też jako Kitek Razz

www.kitek89.deviantart.com
https://picasaweb.google.com/kotek.tomasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl