Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
Dolny Śląsk nie ma dobrego połączenia z Berlinem
Autor Wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-07-2017, 22:09    Odpowiedz z cytatem

bystrzak2000, skoro jest możliwie w teorii to w praktyce też jest możliwe. Nie można więc wykluczyć, że Polacy frajersko dokładają do pociągu dla Niemców. Ci są mistrzami świata w dymaniu Polaków.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-07-2017, 22:22    Odpowiedz z cytatem

bystrzak2000 napisał/a:
A jakie to ma znaczenie? Jak pociąg przynosi straty, zwiększając zadłużenie spółki, ale wozi Polaków, to można patrzeć przez palce, ale jak wozi Niemców, to jest skandal? Nie przekonuje mnie takie rozumowanie.

Ma fundamentalne znaczenie, bo straty KD pokrywają nie Niemcy tylko Polacy ze swoich podatków i KD mają służyć Polakom, a nie Niemcom za nasze podatki. Coś mało bystry jesteś!

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 03-07-2017, 23:17    Odpowiedz z cytatem

bystrzak2000, pierdzielisz jak potłuczony. Ralny wyłożył wszystko jak krowie na rowie, a Ty dalej brniesz w chore teorie. Skłonna nawet jestem zaryzykować twierdzenie, że pracujesz w KD jako jeden z tych mikoli zatrudnionych w biurze przez prezesa Rachwalskiego i bronisz absurdów swego pracodawcy. Czy wy tam w KD macie nas za idiotów? Wchodzeniem w szkopskie tyłki nie zaskarbicie sobie naszej sympatii.

Przeczytaj dokładnie to co napisała Lady Makbet, a najlepiej wydrukuj to sobie i powieś nad biurkiem. To nie Niemcy płacą wam w KD pensje tylko Polacy! Proszę to sobie wbić do głowy i odnosić się do polskich pasażerów z pełnym szacunkiem!

Ralny napisał/a:
Nie można więc wykluczyć, że Polacy frajersko dokładają do pociągu dla Niemców. Ci są mistrzami świata w dymaniu Polaków.

Niemcy to zakała całej Europy, z którą Polacy męczą się ponad 1000 lat. A języki kliki rządzącej Dolnym Śląskiem robią w Berlinie za papier toaletowy.

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=370526#370526

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Minerva Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 11 Lut 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 04-07-2017, 00:59    Odpowiedz z cytatem

Trochę dziwne to wszystko. Z Zielonej Góry można codziennie dojechać do Berlina normalnym pociągiem, a z Wrocławia nie da się. Może niech KD przekażą to połączenie Przewozom Regionalnym?

_________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil na które czekamy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-07-2017, 11:33    Odpowiedz z cytatem

@Noema: nie, nie jestem pracownikiem KD, nie mam i nigdy nie miałem z tą spółką nic wspólnego. Natomiast nie mogę przejść niezauważenie obok postów jawnie wyrażającą nieprawdę, jakoby UMWD czy jakikolwiek polski samorząd bezpośrednio dopłacał do tych połączeń. I od tego zaczęła się cała ta niepotrzebna dyskusja. A cała reszta to tylko domysły, bo nie znamy umowy pomiędzy KD, a DB. Może wyrażałem się niezbyt jasno, sorry, moja wina. Reszty pozwolę sobie nie skomentować.
Lady Makbet napisał/a:
Ma fundamentalne znaczenie, bo straty KD pokrywają nie Niemcy tylko Polacy ze swoich podatków i KD mają służyć Polakom, a nie Niemcom za nasze podatki.

Znasz treść umowy pomiędzy KD a DB? Bo osobiście również jestem ciekaw jak wygląda finansowanie tego pociągu, jaka jest frekwencja, jakie wpływy z biletów, a także ile te rzekome tłumy niemieckich turystów wydają na piwo w polskich barach, itd.

Żeby nie było, to osobiście nigdy nie byłem wielkim fanem tych pociągów, zwłaszcza widząc ich marną frekwencję poza sezonem turystycznym. Oczywiście, jeśli za całą tą zabawę płacą Niemcy, to ich sprawa, ale jeśli nie, to ja osobiście nie widzę przeszkód, by opinia publiczna o tym wiedziała. I podtrzymuję zdanie, które wyraziłem wcześniej, że oferta z Wrocławia do Berlina powinna wyglądać co najmniej tak samo jak do Drezna, a jeśli są jakieś techniczne trudności, to przynajmniej do Cottbus na przesiadkę. Tylko tyle i aż tyle Wink
Minerva napisał/a:
Trochę dziwne to wszystko. Z Zielonej Góry można codziennie dojechać do Berlina normalnym pociągiem, a z Wrocławia nie da się. Może niech KD przekażą to połączenie Przewozom Regionalnym?

Lubuskie dopłaca sporo pieniędzy do tych pociągów, ale niestety odbywa się to kosztem pociągów regionalnych, których rozkład wygląda żenująco. Jeżeli na Dolnym Śląsku miałoby to wyglądać podobnie, to jestem na "nie".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotr Rachwalski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2014
Skąd: KD

PostWysłany: 11-07-2017, 06:55    Odpowiedz z cytatem

Tyle razy wywołany w końcu się odezwę, choć moja wypowiedź będzie krótka.
Pociąg do kultury jest w 100% finansowany przez stronę niemiecką, póki tak będzie nie ma mowy o pociągach codziennych ani o zmianie rozkładu pociągów weekendowych. Trzeba by dopłacić, a nie ma z czego. Po drugie Lubuskie nie jest zainteresowane (bo płaci już słono za swój pociąg). Nie ma opcji by strona niemiecka za darmo zrobiła nam pociąg codzienny.

Doskonale sobie zdajemy sprawę z tego że taki pociąg byłby potrzebny i miałby frekwencję.

Póki co: KD ma pokryte wszystkie koszty z nawiązką + udział w przychodach z biletów. Projekt jest komercyjny i zarabiamy na nim.
Pociągiem można jechać do Żagania czy Żar, bilet kosztuje jednak 79zł. Taka jest decyzja finansującego, może jeszcze się zmienić, podobnie jak rozkład.
Bilety komunikacji miejskiej we Wrocławiu "finansuje" UM Wrocław. Tam proszę kierować ew.pretensje i żale.

Proponuję w stosunkach z sąsiadem mniej kompleksów, mniej polityki historycznej, a więcej biznesowego podejścia. To daje efekty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-07-2017, 12:27    Odpowiedz z cytatem

Piotr Rachwalski, dziękuję za odpowiedź. Skoro KD nie dokładają do tego pociągu, a nawet na nim zarabiają to bardzo mnie to cieszy. Nie wiem tylko o jakich kompleksach Pan mówi. Względem Niemców? Jestem dumną Polką, dumną z historii naszego kraju i żadnych kompleksów nie mam. Ba, śmiem twierdzić, że to Niemcy zaczynają mieć kompleksy względem Polski i nam zazdroszczą, odkąd muzułmanie wchodzą im na głowę i bezczelnie żerują na ich podatkach, na ulicach miast jest niebezpiecznie (islamskie zamachy + lewackie bojówki demolujące miasta), a państwo niemieckie bardziej dba o nachodźców niż o swoich obywateli i wprowadza cenzurę internetu (za krytykę prouchodźcowej polityki rządu można trafić nawet do więzienia!). Nie bez powodu wielu Niemców przeprowadza się do Polski (kupują u nas domy i mieszkania), a weekendy spędzają w naszym spokojnym Wrocławiu zamiast w swoim Berlinie.

Kompleksy, panie prezesie, mają polskojęzyczne elyty POlityczne. A że te filogermańskie elyty niestety rządzą Dolnym Śląskiem, a więc i mają wpływ na zarząd KD, zachodziło uzasadnione podejrzenie, że ten pociąg "nur fur Deutsche" obsługiwany przez KD może być pośrednio finansowany z naszych podatków. Teraz wszystko jest jasne.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 11-07-2017, 14:48    Odpowiedz z cytatem

Podpisuję się pod postem Beatrycze. Ale wtrącę swoje trzy grosze, bo Beatrycze jest taktowna, a ja mówię wprost jak jest.

Szanowny panie prezesie KD, jeśli troska o fundusze publiczne (w tym o finanse KD), czyli o nasze podatki, którymi dysponują politycy (często nierozsądnie i bardzo rozrzutnie) jest dla pana przejawem kompleksów (w domyśle względem Niemców) to gratuluję logiki. Ja rozumiem, że osoba zarabiająca 280 tys. zł rocznie (czyli ponad 23 tys. zł miesięcznie) może być oderwana od rzeczywistości, ale jak się żeruje na biednych podatnikach to rozsądnie jest zachować trochę pokory. Bo pycha kroczy przed upadkiem...

http://bip.umwd.dolnyslask.pl/plik.php?id=55359

Pana poprzedniczka była tak pyszna, że na internautów, którzy z prokuratorską skrupulatnością śledzili każdy ruch władz KD, rozpisywali się szeroko o kontrowersyjnych pomysłach inwestycyjnych, mizerii w finansach spółki i wydatkach na tzw. biurwę, czyli administrację, nasłała prokuraturę. Co skończyło się kompromitacją prokuratury i zarządu KD w legnickim sądzie. To tak ku pamięci...

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=254008#254008

PS
Pozdrowienia od niezakompleksionej Polki z Görlitz pełnego przecwelonych przez islamistów, zdradzonych przez własny establishment polityczno-medialny, pozbawionych jaj i trzymanych za mordę Niemców! Oni dopiero muszą mieć kompleksy... Niegdyś „rasa panów”, dziś bezwolne popychadła muzułmanów!

Nagranie z monitoringu na stacji metra w Berlinie:


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-07-2017, 20:17    Odpowiedz z cytatem

Pociąg Wrocław-Berlin na stałe? Jest taka szansa.

Kolej Wrocław-Berlin na stałe? Tego chcą pasażerowie, którzy licznie korzystają z weekendowego kursu łączącego stolicę Dolnego Śląska ze stolicą Niemiec. Nad tym by utrzymać połączenie już teraz pracują przedstawiciele obu państw.

Mają na to 1,5 roku, ponieważ zgodnie z umową pociąg ma kursować do końca 2018 roku. W tej sprawie prowadzone są już negocjacje ze stroną niemiecką, a w sierpniu ma dojść do spotkania między przedstawicielami obu krajów. Dyskusja ma dotyczyć nie tylko połączenia, które weekendowo dziś realizuje Pociąg do Kultury, ale też pozostałych, które kończą się w okolicach granicy.

Czytaj (i słuchaj) więcej:
http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/68355/Pociag-Wroclaw-Berlin-na-stale-Jest-taka-szansa

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 17-07-2017, 13:11    Odpowiedz z cytatem

W Niemczech również trwa debata nad kiepskim połączeniem kolejowym Berlin - Wrocław.

http://www.tagesspiegel.de/berlin/zugfahrt-nach-breslau-berliner-spd-fordert-schnellere-verbindung-nach-polen/20068068.html

Całego artykułu nie tłumaczę, bo nikt mi za to nie płaci. W skrócie: czas przejazdu da się skrócić do 3,5 h. Docelowo pociągi mają jeździć przez Węgliniec i Horkę. Mówi się o szybszych składach, jakie kursują na trasie Lubeka - Szczecin, do czasu aż Niemcy zelektryfikują odcinek Cottbus - Horka.

Reasumując... Infrastruktura kolejowa po polskiej stronie jest od dawna gotowa. Niemcy po swojej stronie grzebią się nieudolnie, jak z tym nowym lotniskiem pod Berlinem. Deutsche Wirtschaft.

http://natemat.pl/97033,nowe-lotnisko-w-berlinie-otwarte-dopiero-w-2017-szescioletnie-opoznienie-to-upadek-mitu-o-niemieckim-porzadku

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 17-07-2017, 17:32    Odpowiedz z cytatem

to katastrofa 3 dni temu jechałem 7 godzin z Berlina do Wrocławia , całe Niemcy przejechałem w 5 godzin . Dodam że jeszcze gorzej jest jeśli ktoś jedzie dalej , Opole , Katowice , Kraków . Gdzie te połączenia Berlin - Kraków , czy Frankfurt Nad Menem .Niestety podział kolei i polityka transportowa zrobiły swoje Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jacek228 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-07-2017, 19:54    Odpowiedz z cytatem

Bo ktoś arcymądry z PLK zdecydował że Berlinka z Lubska do Guben nie jest już potrzebna, bo oni wolą jeździć dłuższą trasą. Z Bytomia do Berlina jechał prawie 4,5 godziny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-07-2017, 23:05    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
http://www.tagesspiegel.de/berlin/zugfahrt-nach-breslau-berliner-spd-fordert-schnellere-verbindung-nach-polen/20068068.html

Całego artykułu nie tłumaczę, bo nikt mi za to nie płaci. W skrócie: czas przejazdu da się skrócić do 3,5 h. Docelowo pociągi mają jeździć przez Węgliniec i Horkę. Mówi się o szybszych składach, jakie kursują na trasie Lubeka - Szczecin, do czasu aż Niemcy zelektryfikują odcinek Cottbus - Horka.

Chyba ten sam artykuł po polsku:

http://www.niemcy-online.pl/wydarzenia/informacje/berlin-wroclaw-w-35h-1288

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 26-07-2017, 12:45    Odpowiedz z cytatem

Pociąg z Wrocławia do Berlina pojedzie codziennie? Wyjaśni się w sierpniu.

Jest szansa, że weekendowy "Pociąg do kultury" łączący Wrocław ze stolicą Niemiec zacznie jeździć codziennie. W sierpniu, m.in. w tej sprawie władze nasze go województwa będą rozmawiały z rządem Brandenburgii.

Więcej:
http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/pociag-z-wroclawia-do-berlina-pojedzie-codziennie-wyjasni-sie-w-sierpniu,12306397/

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 31-07-2017, 13:36    Odpowiedz z cytatem

Pociąg PKP IC Wrocław - Berlin wróci w 2018 roku?

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz premier Brandenburgii Dietmarem Woidke przyjechali w niedzielę do Wrocławia "pociągiem do kultury". Skład kursujący z Berlina ma ułatwić mieszkańcom obu miast uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

Dutkiewicz i Woidke wsiedli do pociągu na polsko-niemieckiej granicy i wspólnie podróżowali do Wrocławia. "Po raz pierwszy jechaliśmy pociągiem, który został przez nas wymyślony. Chcemy, by w ślad za +pociągiem do kultury+ zostało uruchomione stałe połączenie kolejowe pomiędzy Berlinem i Wrocławiem. To ma nastąpić na przełomie 2018 i 2019 r." - powiedział na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu Dutkiewicz.

Więcej:
http://inforail.pl/pociag-pkp-ic-wroclaw-berlin-wroci-w-2018-roku-_more_97284.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl