Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
[Czechy] Złodzieje w nocnych pociągach
Autor Wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 10-05-2011, 16:23    Odpowiedz z cytatem

@ gotard - A jakiej to szkody narobiłem ? Przedstawiłem po prostu zaobserwowane zdarzenia. No chyba że ty wolisz chować główę w piasek i udawać, że jest super. W Bohuminie nic nie widziałem, tu mowa o Breclaviu, zarówno w Czechach jak i na Słowacji, im bardziej na południe tym więcej cyganów w tym takich mało cywilizowanych. Bo mają tam też porządnych cyganów, np. w Tatrach SK znajomi, wynajmowali domek u cyganów i było 100% ok. To tak dodaje żeby nie było że każdy cygan w Czechach czy na Słowacji to złodziej.

_________________
...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 10-05-2011, 18:43    Odpowiedz z cytatem

gotard napisał/a:

7. Jadąc w kuszetce upewniamy się, że przedział jest zamknięty na łańcuszek, austriackie kuszetki mają jeszcze dodatkową blokadę, która znajduje się nad drzwiami.


Jeśli zamknę drzwi na ten łańcuszek, to złodzieje mogą to otworzyć czy już mogę być spokojny, że mi nic nie grozi? Tak w ogóle to najbardziej czuwać w trakcie tych postojów? Wtedy tylko kradną? Czy przez całą trasę najlepiej nie spać? W kuszetce będzie trudno nie usnąć w nocy, ale może jakoś się da radę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Harvi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 10-05-2011, 19:41    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli nie chcesz spać w nocy, to po co Ci kuszetka? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 10-05-2011, 19:50    Odpowiedz z cytatem

Bilet już sobie kupiłem dawno, więc już nie mam wyboru. Miałem zamiar spać, ale widzę, że lepiej czuwać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 10-05-2011, 22:46    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do kolegów którzy mają doświadczenie w jeździe CHOPINEM/SILESIĄ : gdzie najlepiej usiąść jadąc do Breclavia ? jeśli nie chcemy siedzieć sami w przedziale,to w których wagonach możemy liczyć na najlepszą frekfencję? tych do Wiednia czy Budapesztu?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

knur79 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2011

PostWysłany: 10-05-2011, 23:40    Odpowiedz z cytatem

Nie raz jechałem Chopinem i zazwyczaj spora frekwencja była w 2 OBB (wagon Wiedeń-Wa-wa) w Silesii spotkałem się z kiepską frekwencją ale jechałem 3 lata temu.pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 11-05-2011, 09:10    Odpowiedz z cytatem

tomeeek07 - Goście kradli PRZED Breclaviem pod czas jazdy, po dojechaniu na stację od razu wysiedli. Chopin w czechach jedzie jako zwykły Rychlik czyli pospieszny, bilet można kupić za grosze więc nawet jeden zdobyty portfel zwraca go z nawiązką. Zresztą w polsce wedle materiału z TV złodzieje kupowali sieciowe roczne za 20.000 zł i im się i tak zwracało.

Ja w polskich nocnych pociągach (2 klasa miejsca do siedzenia) daje portfel na szyję (jeśli by chcieli go zdjąć to się obudzę), a plecak wiążę linką z tyłu, żeby nie było widać i zostawiając trochę luzu do półki, gdyby chcieli wziąść to linka się napnie, prawdopodobnie im spadnie, i zrobi się ogólnie zamieszanie więc też się obudzę. I poprostu idę spać i tyle mnie to obchodzi, nigdy nikt mi nic nie ukradł.

Desiro2 - Po co Wam jacyś ludzie w przedziale skoro jest was kilku, będzie Wam wygodniej bez dodatkowych osób. Pisałem, to nie mafia co morduje, TYLKO złodzieje i to do tego jacyś marni skoro pobudzili okradanych.

Okradają tylko śpiących, wystarczy by jeden z was czuwał, a reszta niech śpi, czuwać możecie na zmianę.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 11-05-2011, 09:18    Odpowiedz z cytatem

najlepsza frekwencja jest w wagonach do Wiednia. Więc jeżeli chcesz to siadaj tam. Co du Bohumina cyganów tam też pełno jest tylko od jakiegoś czasu smiga tam ochrona i policja po pociągu w Bohuminie i Cyganiska nie mają gdzie grasować,

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 11-05-2011, 12:39    Odpowiedz z cytatem

Ale jeszcze mnie interesuje to, o czym pisałem wcześniej. Czy jeśli się zamknie przedział na ten łańcuszek co jest w kuszetkach to mogę spać spokojnie? Czy złodzieje dadzą radę to otworzyć?

Dodatkowo mam jeszcze pytanie czy w Bohuminie albo w Breclaviu na dworcach są jakieś sklepy czynne 24h?
Jako, że jadę do Wiednia, nie będę miał przy sobie koron czeskich, więc nie wiem czy brać i czy się przydadzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Harvi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 11-05-2011, 13:22    Odpowiedz z cytatem

W Bohuminie nie ma sklepów całodobowych ale są automaty. Można kupić ciepłą herbatę, kawę itd oraz chipsy, paluszki, batony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 11-05-2011, 15:28    Odpowiedz z cytatem

no jak zamkniesz się na łańcuszek to nie otworzą.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ACR Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2008
Skąd: Niemcy

PostWysłany: 12-05-2011, 02:57    Odpowiedz z cytatem

snajper napisał/a:

Ja w polskich nocnych pociągach (2 klasa miejsca do siedzenia) daje portfel na szyję (jeśli by chcieli go zdjąć to się obudzę), a plecak wiążę linką z tyłu, żeby nie było widać i zostawiając trochę luzu do półki, gdyby chcieli wziąść to linka się napnie, prawdopodobnie im spadnie, i zrobi się ogólnie zamieszanie więc też się obudzę. I poprostu idę spać i tyle mnie to obchodzi, nigdy nikt mi nic nie ukradł.


no niezle ! eventualnie przypiac jeszcze sobie rece kajdankami do poreczy, przedluzyc sznurowki od butow i przywiazac do szyji , portfel w majtki ( bo napewno przebucisz sie mile kiedy zlodziej ci bedzie otwieral rozporek) a dokumenty wlorzyc w d...pe bo na tym spiac siedzisz lub lezysz. no kurde, to jest komfort podrozy ! Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 12-05-2011, 10:46    Odpowiedz z cytatem

Nie przesadzajmy, mały portfel na szyi nie przeszkadza, przywiązany plecak do półki już śpiącemu zupełnie nie przeszkadza. Oczywiście 90% ludzi idzie spać nic nie zabezpieczając. Ale jak pójdę spać to gwizdną mi nie przywiązany plecak jak będę spał, albo wytną dziurę w kieszeni a ja się nie obudzę, jak mam portfel na szyi to już nie tak łatwo. A jak ktoś by mi próbował go ściągać, to jego intencje są już jasne, nie zastanawiałbym się już, tylko był lał po gębie takiego. Bo widzisz ja jeżdżę nocą i chcę się wyspać, i nie chcę lekko drzemać czuwając nad dobytkiem tylko poprostu spać, zresztą przed lub tuż po wsiadnięciu do takiego nocnego wypijam szybko 2 browarki, właśnie żeby szybko zasnąć i rano być wyspanym, bo tak sam z siebie bez browarków, to już mi się zdarzyło, że zasnąć się udało gdzieś o 3 w nocy dopiero choć usilnie wcześniej próbowałem, no ale ja jestem raczej z tych sów a nie z rannych ptaszków.

Jak chcesz luksusy to sobie kup sypialny za cenę biletu + 80 zł, o tam to jest bezpiecznie. Ja nie dam kolei tych 80 zł. Gdyby ceny sypialnych były jak w czechach to by co innego było. Tymczasem 2 klasa z miejscami do siedzenia NIE JEST przewidziana do spania, jeśli jednak z powodu taryfy naszego kochanego przewoźnika tylko na to nas stać, to trzeba pokombinować jak opisane wyżej i mieć spokój.

No chyba że się nie jedzie samemu to wtedy wachty, że raz jeden czuwa a drugi śpi a potem na odwrót i nie trzeba nic przywiązywać.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kms Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Wrz 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 12-05-2011, 11:47    Odpowiedz z cytatem

Złodzieje z pociągów nie znikną, bo pasażerowie dają się okradać na własne życzenie. Wczoraj w nocnym TLK Wrocław - Przemyśl okradli w kl. 1 faceta, który wiózł w plecaku 10 000 funtów szwajcarskich (ok. 30 tys. zł). Nie pamięta gdzie to się stało, bo... spadł. Ot normalka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 12-05-2011, 11:51    Odpowiedz z cytatem

kms napisał/a:
Wczoraj w nocnym TLK Wrocław - Przemyśl okradli w kl. 1 faceta, który wiózł w plecaku 10 000 funtów szwajcarskich (ok. 30 tys. zł).

A nie czasem franków?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl