Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Typy kolejowych pasażerów
Autor Wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 14-05-2011, 03:44    Odpowiedz z cytatem

mk1992 napisał/a:
A denerwuje Was, jak jakiś MK przegląda sobie tabele z dawnych SRJP? Ostatnio miałem wrażenie, że moi współpasażerowie w przedziale (między Krakowem, a Katowicami) jakoś dziwnie na to (SRJP) i na mnie patrzyli... Very Happy :


Może Ci poprostu zwyczajnie zazdrościli że posiadasz taki besceler. W końcu cegła z lat 90-tych nie jest taka łatwa do zdobycia Śmiech
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 14-05-2011, 12:58    Odpowiedz z cytatem

Modliszka napisał/a:
A, i jeszcze irytują mnie tzw. MK. Parę razy zdarzyło mi się jechać w ich towarzystwie. O niczym innym między sobą nie rozmawiali jak tylko o kolei, o rozkładzie jazdy, o swoich kółeczkach itp. Czasem te rozmowy były tak idiotycznie miałkie i naiwne, że miałam już dość wysłuchiwania tych ich kolejowych "mondrości", tym bardziej, że pracuję na kolei ponad 20 lat, więc mam to na co dzień.


A mnie irytuje jeżdzenie w przedziale z kolejarzami. Bo oni też gadają tylko o kolei, ale jedynie narzekają na wszystko. Zdarzyło mi się raz przez 2 godziny słuchać takiego narzekania. Prawdopodobnie dlatego nie lubią MK, bo MK lubią to czego oni nie lubią. A ja mam propozycję dla niektórych że tak to nazwę wypalonych, zamiast narzekać, zmieńcie pracę na inną...

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 14-05-2011, 15:25    Odpowiedz z cytatem

Modliszka, a ty nie jesteś Miłośniczką Kolei?
Wydaje mi sie, że to normalne jak ktoś cóś bardzo lubi, to mógłby o tym gadać i gadać.
Miłośnicy wędkarstwa mówią jakie okazy złowili, jakie są najlepsze przynęty zanęty, zapaleni działkowicze o nowych odmianach warzyw, o ogromnych okazach jakie wyhodowali i nigdy sie im to nie nudzi. Tak samo jest z Miłośnikami Kolei.
Faktycznie troche jest takich wymandrzających sie i ich też za bardzo nie lubie, ale większość to normalni ludzie (przynajmniej ja za takiego sie uważam) Happy Smile

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 14-05-2011, 15:33    Odpowiedz z cytatem

Ludziom po prostu nie dogodzisz Smile dlatego każdy woli jechać "sam" w przedziale.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

ponio1984 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2010

PostWysłany: 15-05-2011, 18:38    Odpowiedz z cytatem

ja dodam jeszcze takie typy Smile

1. Studenci prawa 1 roku - znający wszystkie przepisy Wink i ich racja jest najważniejsza
2. Łodziaki (przede wszystkim Żyrardów i Skierniewice) - każdy wie o co chodzi:)...bo kilkadziesiąt poc w ciągu doby to dla niektórych za mało ... a wstyd jeździć np KM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 15-05-2011, 18:57    Odpowiedz z cytatem

ponio1984 napisał/a:
1. Studenci prawa 1 roku - znający wszystkie przepisy Wink i ich racja jest najważniejsza

ja bym uogólnił: student (najczęściej 1 roku). Wszechwiedząca istota, często nie daje konduktorowi legitymacji do ręki, gdyż on ma mu ją "okazać, a nie dać". zazwyczaj zajmuje miejsce w 1 klasie, a przy kontroli z głupią miną mówi "to jest 1 klasa???? Ja myślałem, że to 2 klasa". Ma ogólną wiedzę na temat wszystkiego, co może uzdrowić polską kolej, chętnie się z nią dzieli ze współpasażerami. Ogólnie zna się na wszystkim, zazwyczaj występuje w grupach minimum 4 osobowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Klałd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: Chicago/Wadowice

PostWysłany: 16-05-2011, 01:44    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze mógłby być pracujący, niegroźny, zakamuflowany MK. Który dojeżdża do pracy pociągami które PKP już od dawna chcą zlikwidować i nierzadko dojeżdża takim "czarterem" do końca linii i wysiada sam z obsługą.
Wysłuchuje na której pozycji jest wał kułakowy w EZT itp.

Ja w ten sposób jeździłem i spotkałem kilka takich osób. Jeżdziłem z Katowc do Bełsznicy (orzed Chałupkami) przez 4 miesiące - śpiąc i jedząc śniadanie w pociągu, a wieczorem drzemiąc, by na mieszkaniu nie spać za wiele. Podobnie jak jeżdziłem w odwiedzimy do rodziców w piątki do Wadowic pociągiem 22:40 z BB i dojeżdżałem sam. Zazwyczaj "nie ujawniałem się" dopóki ktos inny nie zaczął na ten temat mówić. Po co wyjść na "głupka", nieprzyjemne uczucie. Żonę oswajałem z tym faktem powoli, "na szczęście" preferowała pociągi ze względu na skłonności do choroby lokomocyjnej w autobusach.

Co ciekawe pomimo ogólnej kultury samochodowej i małego udziału kolei w transporcie pasażerskim tutaj w Chicago, MK są po prostu uznawani za zwykłych ludzi, jak wszyscy inni miłośnicy czegokolwiek (skaczących samochodów, koparek, modeli samolotów...). Na wysokich stanowiskach firm kolejowych można MK łatwo znaleźć (być może dlatego mnie przyjęli, choć nie wolno oficjalnie nikogo oceniać wg hobby).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 17-05-2011, 13:42    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
2. Łodziaki (przede wszystkim Żyrardów i Skierniewice) - każdy wie o co chodzi:)


A jakieś konkrety?


Cytat:
Wszechwiedząca istota, często nie daje konduktorowi legitymacji do ręki,


U nas nie dajemy, bo konduktorzy po prostu zazwyczaj o nie nie proszą.

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 17-05-2011, 16:40    Odpowiedz z cytatem

Henryk, mowa o osobach, które mimo szerokiej oferty KM pchają sie do TeeLeK i narzekaja, ze tam strasznie ciasno.

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 17-05-2011, 17:56    Odpowiedz z cytatem

Dobre, dobre... Very Happy Sam zaliczam się do paru typów pasażerów jednocześnie. Preferuję jak w przedziale jestem sam lub moja paczka i nikt więcej, lubię się rozbijać na cztery siedzenia (jak jeździmy we dwójkę) - jak się robi większy tłok to udostępniamy wszystkie wolne miejsca siedzące i stojące dla innych żeby nie było ale jak się da to bez obcych bo różne buractwo i patologie można spotkać. Osobiście nie znoszę mega teoretyków którzy znają się na wszystkim, osób palących w przedziale, moheru co piszczy i stęka żeby zwolniło się po litości wolne miejsce siedzące (na mnie to nie działa), wszelakiej maści rozwydrzonych bachorów, których jedynym celem jest uprzykrzanie życia mi i innym, rodziców ów bachorów, kotów z woja, nadętych kolejarzy oraz towarzystwa będącego w nadmiernym stanie wskazującym i bardzo często agresywnymi.

Dziecko ma prawo się wyszaleć ale ma prawo też wylecieć wraz z opiekunem przez okno. Zjeździłem już sporo kraju, niektóre linie po kilkadziesiąt razy i pare akcji fajnych i mniej fajnych miałem. Musiałem się raz użerać z dwójką małych imbecyli którzy cierpieli na jakiś syndrom nad aktywności bo za cholerę nie chcieli się uspokoić. Straciłem cierpliwość jak zaczęły po mnie skakać i zadałem retoryczne głośne pytanie kogo mam wywalić z pociągu najpierw, dzieciaki czy opiekuna. Po dwóch minutach matka poszła z dziećmi do innego przedziału i był spokój.
Z kotami z woja miałem taką sytuację że byli totalnie wstawieni i zrobili chlew z przedziału i z siebie samych. Skończyło się tym że pasażerowie opuszczali przedział bo smród wódy, petów i czego tam jeszcze psuł komfort podróży.
Mohery mają to do siebie że uważają że skoro oni mają po kilkadziesiąt lat, niejednokrotnie przeżyli wojnę i w niej walczyli (chwała wam za to !) to ich zady to święte krowy. Ani otworzyć okna (lepiej się usmażyć), ani napić się kulturalnie browara, ani posłuzyć się łaciną, nic, totalne nic bo moher zaraz się święcie oburza. Raz do wyjatkowego mohera wypaliłem że jak się nie podoba to wypi... Normalnie jak mam mohera w przedziale to staram się dostosować ale wtedy nie szło wyrobić bo oddychasz to źle, nie oddychasz też źle...
Nadęci kolejarze to osobnicy którzy pracują w PR (z IC nie korzystam od wielu lat to nie wiem ale i tam pewnie można nadziać się na stado świętych krów) i uważają się za jednego z 39 milionów mega teoretyków którzy uważają że wiedzą wszystko i to że on jest kolejarz to mu wszystko wolno łącznie z paleniem petów pod naklejką informującą zakazie palenia.
Do podpitych specjalnie nic nie mam do momentu jak jest spokój. Może być totalnie nawalony ale jeżeli siedzi cicho, nie robi chlewu, nie zostawia zawartości żołądka na przedziale to jest wszystko OK. Ale jeżeli robi chlew, puszcza pawia, zaczepia innych pasażerów jest agresywny to nic tylko takiemu zasadzić kopa i za drzwi, chyba że jest ich więcej to oddalić się i nie szukać guza.
Do tak zwanych MK w zasadzie nic nie mam, czasem tylko patrze z litością i nadzieją że wydorośleją i spoważnieją. Bo stan podobny do hiperseksualności na widok innego malowania ET22 wygląda żenująco. Łowcy Rp1 wiadomo że do odstrzału. Cenię za to bardzo osoby które znają się na kolei i można z nimi konkretnie porozmawiać o tym czy o tamtym. Wymienić uwagi, spostrzeżenia etc. Czytających stare SRJP nie traktuję jak dziwaków, sam mam lekkiego fioła na punkcie cegieł z lat 90. Ci którzy znają je na pamięć może w przyszłości będą się realizować jako logistycy, a nie ma to jak ćwiczenie pamięci przez pasję Smile

Od czasu do czasu spotkać można jako współpasażera osobę lub osoby z którymi można porozmawiać na wiele tematów ale osoby te nie reprezentują mega teoretyków. Ostatnio na przykład jadąc trafiliśmy na współpasażera któremu geniusze od rozkładów uwalili dojazd do roboty. Człowiek na oko w wieku 45 - 50 lat, znał się dobrze na samochodach, ja się nie znam więc improwizowałem ale można było porozmawiać o wielu rzeczach takich jak bolączki tego kraju itd. Wszystko zależy od tego czy trafi się na człowieka czy na taboret.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 17-05-2011, 20:09    Odpowiedz z cytatem

lubelak195 napisał/a:
Henryk, mowa o osobach, które mimo szerokiej oferty KM pchają sie do TeeLeK i narzekaja, ze tam strasznie ciasno.


Pisałem o tym wielokrotnie, problemem KM jest czas przejazdu. A co do ciasnoty to ostatnio jest lepiej.

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 18-05-2011, 20:38    Odpowiedz z cytatem

Dla mnie najlepsi Język to Skierniewiczanie, Żyrardowanie i Warszawianie. Wiecznie im coś nie pasuje Śmiech

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 19-05-2011, 20:48    Odpowiedz z cytatem

Ciekawe ilu tych Żyrardowian korzysta z twojego interregio Śmiech Śmiech Śmiech

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 19-05-2011, 21:30    Odpowiedz z cytatem

Henryk, PR czy IC - jeden ... , nie ma znaczenia, narzekający "miesięczniacy" zawsze będą.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 19-05-2011, 21:52    Odpowiedz z cytatem

Typ pasażera - Modelka

Wiecznie umalowana, wypudrowana, skórzana torebka, skórzana kurtka, długie farbowane włosy ogólnie osoba chuda jak anorektyczka, pachnie najmodniejszymi kosmetykami. Najczęściej się nie odzywa, gdy pociąg się kiwa, czasem łokciem wleci i(i odwrotnie), szczególnie gdy jest tłok "uwielbia się przytulać". Zazwyczaj nieszkodliwa chociaż gdy jedzie ze znajomymi potrafi gadać bardzo głośno często używając wulgaryzmów i w inny sposób imponować prymitywizmem.

Chociaż jest dużo typów "modelek". Są przeróżne. Niektóre wkurzają, a inne są nawet spoko. Nie narzekają na rzeczywistość, czasem zagadają, zapytają się na której stacji wysiąść. Ale takich jest bardzo mało. Najczęściej widywane w pociągach REGIO dojeżdżających do dużych miast w niedzielę późnym popołudniem i w piątek w stronę przeciwną również wieczorem.

Bardzo dużo takich osobniczek można spotkać też w komunikacji miejskiej, również w busach i PKS-ach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl