Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Przejścia nad torami
Autor Wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 14-05-2011, 14:39   Przejścia nad torami Odpowiedz z cytatem

Na niektórych dworcach do przechodzenia między peronami służą kładki nad torami.
Mam pytanie - co ma zrobić osoba która musi z takiego dworca skorzystać a ma lęk wysokości. Wówczas samodzielne przejście jest niemożliwe...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 14-05-2011, 14:51    Odpowiedz z cytatem

I w niektórych miejscach nawet przejście z SOKistą lub policjantem też jest niemożliwe! Moja dziewczyna miała taką "przygodę" w styczniu 2010 w Krzyżu, była tydzień po artroskopii stawu kolanowego i chodziła rzecz jasna o kulach, miała wielką torbę przewieszoną "przez pół", na dworze -20 stopni, a do Krzyża pojechała bo drzwi zamarzły i we Wronkach nie dała rady otworzyć, nawet w Krzyżu konduktorzy nie dali rady.
I kur.. musiała iść po tych pieprzonych schodach w takiej pogodzie, bo podchodząc do SOK i policji obydwie służby mundurowe odmówiły jej pomocy i przejścia razem z nią!

Pisałem już kiedyś o tym.

Welcome in Poland!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 14-05-2011, 17:25    Odpowiedz z cytatem

Ja widywałem niemal zawsze także przejścia w poziomie szyn, albo dla niepełnosprawnych, albo jako służbowe. I wtedy trzeba np. w kasie pytać albo właśnie SOK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 14-05-2011, 18:52    Odpowiedz z cytatem

Gdy byłem w takim np. Ostrowcu Świętokrzyskim wysiadłem z pociągu i nigdzie nie ma SOKa a przejście dla niepełnosprawnych zastawione było składem towarowym.

W Jaszczowie (Lublin - Chełm) nie ma przejścia w poziomie szyn bo tam są składy z kopalni. Na takich obiektach jest problem. Może wyślę wiadomość do PLK co robić w takiej sytuacji.

Lęk wysokości na kolei to na prawdę duży problem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 14-05-2011, 22:34    Odpowiedz z cytatem

sabatnik napisał/a:
Ja widywałem niemal zawsze także przejścia w poziomie szyn, albo dla niepełnosprawnych, albo jako służbowe. I wtedy trzeba np. w kasie pytać albo właśnie SOK.


No i przecież pytała, najpierw nie pozwolili jej przejść samej to poprosiła o pomoc by przeszli razem z nią, bo była w tym momencie osobą niepełnosprawną, na co również usłyszała odmowę.
Jak kiedykolwiek zobaczę taką sytuację u obojętnie kogo to chyba walę w mordę frajerów za takie coś. Jak bym był służbą mundurową to nawet bym torbę wziął i pomógł zanieść, zresztą nie jestem a tak robię no ale jak widać niektórzy "pracują bo muszą".

Był zresztą o tym artykuł również tu na forum i w niejednej gazecie, nawet nagranie mieliśmy ale niestety "złośliwość rzeczy martwych" i poszło "wpizdu" wraz ze stykami dyskowymi w laptopie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

conen Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 22 Gru 2009

PostWysłany: 15-05-2011, 11:31    Odpowiedz z cytatem

sasho 33 w takiej sytuacji powinna przejść przez tory korzystając bądź z przejścia dla niepełnosprawnych lub też służbowego, a takie zawsze tam są. Jako osoba niepełnopsprawna nie popełnia żadnego wykroczenia - brak winy, gdyby się do niej doczepili to skarga gdzie trzeba i spokojnie przeprosiny by jeszcze dali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 15-05-2011, 14:27    Odpowiedz z cytatem

Jasne, ale to łatwo tak mówić, a postaw się w jej sytuacji. -20 na dworze, śnieg ponad kostki, wku$*@$ bo nie otworzyły się drzwi we Wronkach, brak gotówki na bilet do domu (bo miała miesięczny) a w Krzyżu nie można płacić kartą, i jeszcze to menelstwo odmówiło jej nie dość że pomocy to jeszcze w ogóle przejścia.
Zresztą, straszyli ją mandatem na domiar złego, to wiesz.
Dobra koniec tematu bo już o tym kiedyś było na forum i starczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl