Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Jak najtaniej z Białegostoku do Wilna
Autor Wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 15-05-2011, 16:22   Jak najtaniej z Białegostoku do Wilna Odpowiedz z cytatem

Na wakacjach jak będę jechał na mazury a może jak będę wracał z mazur, planuję bardzo NISKOBUDRZETOWY kolejowy wypad na Litwę, z tąd pytania:

Jak najtaniej z Białegostoku do Wilna, pociągiem ?? Czyli NIE IC Autobusem bo to ma być wyjazd kolejowy.

Na sitkolu mam takie coś:

Białystok 10:17 HAŃCZA
Sestokai 14:44

Sestokai 15:05
Vilnius 17:53

Ile to kosztuje ?? Chodzi o najtańszą opcję, czyli coś w stylu, bilet TLK do granicy, potem jakaś przejściówka, czy bilet na jedną stację, potem z setokai bilet litewski. Jeśli ktoś ma dane na ten temat będę wdzięczny za odpowiedzi ??

A może wiecie ile kosztują na Litwie bilety Wilno - Kłajpeda (nad morzem) lub Wilno - Ryga (Łotwa) z tym, ze chodzi tylko o nocne sypialne, kuszetki, plackarty, w każdym razie leżące, to się zwiedzi więcej a zaoszczędzi na hotelu.

_________________
...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 15-05-2011, 16:32    Odpowiedz z cytatem

Na ten pociąg Šeštokai - Vilnius zapłacisz (według litewskiego rozkładu jazdy) 26,60 lita, co na złotówki będzie koło 36zł. Przejściówka w pociągach spółki PKP Intercity nie obowiązuje, więc myślę, że kup bilet do granicy (kasjer może nie umieć sprzedać, wtedy kup do ostatniej stacji granicznej). Wysiadasz w Šeštokai i kupujesz bilet (jak starczy czasu) w kasie, jak nie - pewnie u konduktora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 15-05-2011, 16:36    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem ile to jest teraz ale dwa lata temu to było tak.
Z Białegostoku do Trakiszek bilet kosztuje 28,50zł (cena aktualna).
Potem kupowało się przejściówkę Trakiszki-Sestokai (można ją kupić zarówno w suwałkach jak i w odwrotną stronę w Szestakowie).
No i bilet w kasie w Sestokai do Wilna 21 lita (teraz pewnie będzie nieco wiecej).

Bilet (normalny) z Wilna do Kłajpedy kosztuje 51 litów. Nie wiemc zy jest sens kupowania leżących miejsc w pociągu do Memel, w każdym razie ja tego nie preferuje. Do Rygi to i owszem.


Ostatnio zmieniony przez Emillex dnia 15-05-2011, 16:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 15-05-2011, 16:41    Odpowiedz z cytatem

Wtedy pociagi pośpieszne obsługiwały PKP Przewozy Regionalne. Obecnie w TLK (ani w żadnych pociągach spółki PKP Intercity) nie ma przejściówek. Tak samo, jak byś jechał do Czech - jedziesz na polskim bilecie do Zebrzydowice (GR) i potem kupujesz u konduktora bilet od Bohumina.

Dla mnie tu tak samo będzie - polski bilet do granicy i potem u Litwinów na ich - zorientuj się, czy nie wyjdzie Ci taniej kupić międzynarodowy (przeważnie dają 40% zniżki na bilet tam i powrót, ale na wschód może to nie obowiązywać).

Tu masz litewski rozkład jazdy http://www.litrail.lt/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adam85 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 23 Lip 2010

PostWysłany: 15-05-2011, 17:24    Odpowiedz z cytatem

Kiedyś w łatwy sposób można było dojechać pociągiem z Białegostoku do Wilna, gdyż były bezpośrednie pociągi przez Grodno, a teraz-brak słów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 15-05-2011, 17:49    Odpowiedz z cytatem

Obecnie wiązało to by się z wizą białoruską. Szkoda czasu i kasy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 15-05-2011, 18:36    Odpowiedz z cytatem

No i zmiana rozstawu osi a nie wiem czy w Grodnie są jeszcze takie warsztaty.
No chyba że Ci chodziło o II RP...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 15-05-2011, 23:45    Odpowiedz z cytatem

a nie jest tak że do Sestokai dojeżdża Polska obsługa?

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

odol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2010
Skąd: Teresin

PostWysłany: 16-05-2011, 00:48    Odpowiedz z cytatem

Tak, do Sestokai dojezdza polska obsluga. Sprawdzone organoleptycznie Wink

A co do biletu to jak napisano powyzej, w PKP IC nie ma przejsciowek wiec jedyna opcja, zeby przekroczyc granice jest bilet w taryfie Wilno Specjal. Bilet taki w relacji Trakiszki - Sestokai - Trakiszki kosztuje okolo 25 zlotych. Innych nie ma Wink

Jezeli chcesz jechac do Wilna to najlepsza, w sensie najtansza, jest opcja autobusowa. Ja dwa miesiace temu pojechalem nocnym Eurolines (Wwa Zachodnia 19.00 - Vilnius 7.00 i Vilnius 21.00 - Wwa Zachodnia 5.30) kosztowalo mnie to 90 zlotych w obie strony. Bilet kupilem TU .

Natomiast bilet kolejowy w ofercie Wilno Specjal kosztuje okolo 110 zlotych w jedna strone (Wwa - Wilno) w zaleznosci od kursu euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 16-05-2011, 09:51    Odpowiedz z cytatem

No tak tylko, ja nie będę jechał z Warszawy tylko z Białegostoku, no i pisałem, że chodzi o wyprawę KOLEJOWĄ. Wiesz ja jestem gościem typu co jeździ do Wolsztyna, albo teraz na przejazd parowozem po Nowy Sącz - Chabówka. Mam mapę z zaznaczonymi zaliczonymi liniami które zaliczyłem itd. Autobusem mogę jechać co najwyżej krótki odcinek przez granicę. Ale trasę do Suwałk, chcę zrobić koleją i tym bardziej jeździć koleją po Litwie (w końcu to 1520 mm, a ja zawsze chciałem pojechać koleją transyberyjską, puki co jednak nie ma czasu ani kasy).

Ostatecznie, trudno dam te ich 25 zł, koszty i tak nie są takie straszne. Powiedzcie mi czy ktoś jeszcze wie po ile są bilety kuszetki / plackarty / sypialne ogólnie leżące (bo jak pisałem, wtedy bym nie kupował noclegów tylko spał w pociągach) na trasach Wilno - Ryga, albo Wilno - Talin (bo jak by były tanie to może bym nawet tam pojechał).

Powiedzcie mi też czy wiecie może czy w Białymstoku można zostawić bagaż na kilka dni, bo będę jechał z Mazur (albo na Mazury) z rejsu żeglarskiego z takim 30 kilowym plecakiem turystycznym:

http://img233.imageshack.us/img233/1447/wnekm02.th.jpg

Jednak na te kilka dni do Litwy bym wolał wziąść mały plecaczek i tylko kilka ubrań, żeby dobrze się chodziło (bo pewnie łażenia będzie dużo). A do domu bagażu nie odstawię, bo jestem z Krakowa.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

odol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2010
Skąd: Teresin

PostWysłany: 16-05-2011, 11:54    Odpowiedz z cytatem

No to Hancza jedynym Twoim rozwiazaniem. Bilet w ofercie Wilno - Specjal kup tylko do Sestokai, nie wiem czy do Mockawy da rade bo Hancza sie juz tam nie zatrzymuje jak kiedys na zmiane druzyny.
Bilet w kasie w Sestokai spokojnie powinenes zdazyc kupic, masz na to jakies 15 minut a tlumow tam raczej nie uswiadczysz. Z moich doswiadczen z Litwa wynika, ze spokojnie dogadasz sie po polsku, wystarczy najpierw zapytac czy jest w kasie/sklepie ktos kto mowi w naszym jezyku, z reguly jest.
Bilet z Sestokai do Wilna bedzie Cie kosztowal okolo 30 zlotych, oczywiscie w zaleznosci od tego po ile kupisz Lity.
Co do noclegow to w samym Wilnie tez nie jest jakos drogo, w Hostelu mozesz sie przespac juz za jakies 30 zlotych, ceny w scislym centrum miasta w tanszych miejscach to okolo 40 - 50 zlotych. Obiad w restauracji w okolicach starowki to okolo 15 zlotych za dwa dania. Z komunikacji miejskiej w Wilnie korzystac nie musisz bo najciekawsze rzeczy sa w obrebie centum. Liczac od dworca:
Do starowki (wchodzac od Bramy Ostrobramskiej) - okolo 10 minut na pieszo
Cmentarz na Rossie - okolo 10 minut na pieszo, z tym ze w druga strone niz starowka Wink
Pokonujac starowke, dojdziesz do Gory Trzykrzyskiej i Zamkowej, wec nie wiem ile czasu Ci to zajmie bo mozna to traktowac jako element zwiedzania rynku, dalej mozesz sobie podreptac na Zarzecze.
Jedynym miejscem gdzie trzeba dojechac komunikacja jest Wieza Telewizyjna, widok z niej fajny ale drogo i okolica nieciekawa.
No i jak bedziesz koniecznie sprobuj piwa BALTAS i litewskiego ciemnego chleba. Polecam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 16-05-2011, 12:25    Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Powiedzcie mi też czy wiecie może czy w Białymstoku można zostawić bagaż na kilka dni, bo będę jechał z Mazur (albo na Mazury) z rejsu żeglarskiego z takim 30 kilowym plecakiem turystycznym:

na dworcu są skrytki bagażowe, na taki plecak chyba skrytka 9zł za dobę.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alex-68 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2009
Skąd: opolskie

PostWysłany: 17-05-2011, 20:20    Odpowiedz z cytatem

Nie ma bezpośrednich pociągów z Wilna do Rygi lub Tallina Sad Dawno dawno temu w czasach ZSRR Mr. Green ok.godziny 23.00 z 3 peronu odjeżdżał nocny sypialny z Wilna do Rygi a ok.godziny 10 z Wilna do Tallina nazywał się CZAJKA Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 18-05-2011, 12:34    Odpowiedz z cytatem

No dziwne... A tyle się mówi o tym że państwa bałtyckie się integrują ze sobą itd. Chyba jednak nie za bardzo. No nic to jeśli bym tam jechał pojadę do Wilna i Kłajpedy.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hamer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lip 2010
Skąd: Orunia

PostWysłany: 19-05-2011, 20:49    Odpowiedz z cytatem

podobny temat był już poruszany w innym wątku

¤ Litwa - dojazd, promocje i nocleg
na stronie 5

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=8404&postdays=0&postorder=asc&start=0

Dodam, iż promocja nadal obowiązuje ale w polskiej kasie PAni nie umoała jej odnaleźć, natomiast na Litwie nijaki automatycznie przy kopowaniu biletu była widoczna.

Z Białegostoku o 10:14 na miejscu 17:56 (należy pamiętać żę na Litwie przesuwamy czas o godzinę) W Sestokai przesiadka. Obowiązują zniżki do lat 26. Wystarczyło mpokazać dowód osobistyw litewskiej kasie. Ja jechałem co prawda Z KOWNA do Suwałk i podróż kosztowała mnie 30 litów do Wilna byłaby o 10 litów droższa.

link do litweskich kolei
http://www.litrail.lt

Co do integracji państw bałtyckich to jest jakiś unijny projekt połącznia korytrzem północ - południe Europy na zwykłych szynach, ale czy wyjdzie on poza fazę projektu to śmiem wątpić

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl