Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 127, 128, 129  Następny
Jelenia Góra - Szklarska Poręba - Harrachov
Autor Wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 02-08-2008, 14:32    Odpowiedz z cytatem

robert72 napisał/a:
Stwierdzenie że Tki to grupa cwaniaków, która szczeka i nic więcej, pomijając nawet granice dobrego smaku świadczy, że jesteś dalece nieskomplikowanym człowiekiem z zadatkami na prostaka.

Gdybyś uważnie czytał to byś wyczytał, że nie jest to moja opinia a ludzi, z którymi miałem okazję rozmawiać.

robert72 napisał/a:
Przyznam, że z dziennikarskiej ciekawości spytam kogo to spotkałeś na mieście, że tak źle wypowiadał się o TKI ?

Nie pytałem nikogo o nazwiska. Byli to m.in. "tubylcy" z Jakuszyc. Zresztą jako dziennikarz powinieneś wiedzieć, że nie ujawnia się źródeł informacji niewygodnych dla jakiejś grupy, jak np. TKI.

Ale ja nie muszę nikogo pytać o opinie, bo byłem i naocznie stwierdziłem stan torowiska. Dlatego ponownie apeluję - nie siejcie propagandy! Na dzień dzisiejszy szlak absolutnie nie nadaje się do jazdy! Na miejscu UTK wstrzymałbym się z wydawaniem jakichkolwiek zezwoleń do czasu wykonania niezbędnych prac na torach. Bezpieczeństwo podróżnych jest chyba ważniejsze od jakichś ambicji członków TKI, którzy za wszelką cenę usiłują czymś zabłysnąć.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robert72 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Wrz 2007
Skąd: Szklarska Poręba

PostWysłany: 03-08-2008, 16:08    Odpowiedz z cytatem

Dość pokrętna logika. Łatwo jest uciekać pisać "to nie moja opinia" ale wszak Ty sie pod nią podpisałeś i z tonu wypowiedzi wynika że się z nią utożsamiasz. W dziwny sposób zniknęły też spod mojego postu zdjecia przedstawiające rzeczywisty stan torowiska a więc stały w jawnej sprzecznosći z Twoimi insynuacjami. Czesi są gotowi jechać, oczywisćie pod pewnymi ograniczeniami technicznymi ale są. Powtarzam jeszcze raz odkopanie przejazdu w Jakuszycach nie stanowi problemu a że dalej nie chciało Ci się rozejrzeć to już Twój problem. Piszesz o ambicjach TKI ? I dobrze , wszak ciężko jest jakiś projekt zrealizować nie mając ambicji.

// Zmoderowano. Prywatne niesnaski załatwiaj na PW, bo następnym razem będzie ban! Zdjęcia zostały usunięte, ponieważ zajmowały zbyt wiele miejsce na naszym serwerze (każde ponad 0,6 MB!). ~Naczelnik

_________________
www.tpszp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

tomek.jg Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lip 2008
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 04-08-2008, 15:32    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
na nartach biega jednak stosunkowo mało naszych rodaków (w odróżnieniu od Czechów)

A skąd niby w każdy weekend i nie tylko w Jakuszycach setki samochodów blokujących DK nr 3? Jesteś w dużym błędzie. Tylko w mojej okolicy biega kilkanaście osób, a Jelenia Góra i okolice to bardzo duży ośrodek biegowy. O gościach z innych miast Polski już nie wspominając.
Takie połączenie jest jak najbardziej pożdane. Od razu zimą należy pomyśleć o uchwytach na narty lub o osobnych wagonach na narty. Widziałem coś takiego na zachodzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 04-08-2008, 17:58    Odpowiedz z cytatem

do jakuszyc jezdzi bardzo dużo osób na wycieczki do czech , grzybiarzy , jagodziarzy , w okr. 1,12 - 1,04 pociągi były by pełne narciarzy biegających na polanie jakuszycckiej , jak i narciarzy zjazdowych do harrachova orz turystów i mieszkańców, zawsze znajdą się chetni wygodnie dojechac z nartami , jakuszyce to najwiekszy w polsce osrodek narciarstwa biegowegoo , w okr. 1,04-31,11 pociągi były by pełne turystów , w lecie i jesienią grzybiarzy oraz jagodziarzy : harrachov jest atrakcyjny turystycznie , tanvald,jablonec,liberec to miejscowosci z duzymi sklepami , supermarketami gdzie polacy jezdza na zakupy , a takze atrakcyjne turystycznie i rekreacyjnie np: w Libercu 2 auaparki , piękne duże miasto , ZOO, tramwaje itd, Jablonec : zalew , mniejszy aquapark, ponadto to połaćzenie dało by możliwość dojazdu do pragi z przesiadka w tanvaldzie lub libercu , jelenia góra i okolice nie posiada żadnego połączenia stałego autobusowego z czechami , trzeba jak najszybciej uruchomic pociągi !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ontario Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sie 2008

PostWysłany: 04-08-2008, 21:15    Odpowiedz z cytatem

Tak się składa, że sam jestem aktywnym narciarzem biegowym i w Jakuszycach bywam bardzo często w sezonie zimowym. I wiem, jaka jest frekwencja na trasach, jak rozkłada się na poszczególne dni, miesiące itd.

Samochodów jest owszem, sporo, ale nie sądzę by ci, którzy mogą wygodnie dojechać samochodem (kiedy chcą i na jak długo chcą), ładowali się do pociągu i robili tam frekwencję.
Zresztą wystarczy popatrzeć, jaka poza weekendami jest frekwencja w autobusach. Maks 10-15 osób. Wiem, bo jeżdżę.

Autobus dojeżdża tam chyba w 20 minut, autem pewnie 10-15, ile jechałby pociąg?
Na dodatek z powrotem bardzo często śmigam na biegówkach do huty albo przez chatkę robaczka czy nawet samo torowisko (przez pewien okres było ratrakowane aż za białą dolinę, a ślad narciarski był założony aż pod stację!), więc pociąg w warunkach zimowych i przy tym stanie torowiska, byłby co najwyżej atrakcją turystyczną.
Od strony Czech dojazd/dojście też jest dogodne i nie trzeba nawet brać samochodu...
Pociąg ładnie by wyglądał w takiej scenerii, ale rachunek ekonomiczny moim zdaniem wykazywałby niestety stratę.

Zwróciłem też uwagę na istotny szczegół: usytuowanie stacji w Szklarskiej Porębie, do której podejście zimą z np. okolic przystanki PKS lub z ul. 3 maja czy okolic Szrenicy (tam najwięcej pensjonatów) jest po prostu bardzo uciążliwe! Jeśli dodać do tego fakt, że większość osób biegających na nartach to osoby starsze (tak, tak), to nie zdziwię się, jak będą wybierać dogodniejszy autobus.
I po drugie - podróż z Jeleniej do Szklarskiej trwa ok. 1 godz. pociągiem, do tego do Jakuszyc z Sz.P. jechałoby się pewnie z 30 minut. Kto wybierze taką podróż, mają za alternatywę autobus (mimo wszystko szybszy), coraz częściej pojawiające się busy (jeździły już w weekendy w ostatnim sezone) czy wreszcie - samochód?

Co do Harrachova - tam przecież ze stacji do miasta jest BARDZO daleko! A po drugie - wydaje mi się, ze skończyły się czasy jeżdzenia na zakupy do Czech, ceny są przecież bardzo zbliżone.

Wydaje mi się, że w 3,5,7 jeździ z Jeleniej do Liberca autobus pośpieszny.Przynajmniej takowy widniał na rozkładzie w Sz.P.G.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 04-08-2008, 22:34    Odpowiedz z cytatem

takowy autobus juz nie kursuje , połączenie napewno będzie atrakcyjn e turystycznie , pociąg na trasie SzklP.G-Jakuszyce ma jechać 20 min, więc nie jest to tragiczny czas przejazdu , wierze w to połączenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-08-2008, 22:38    Odpowiedz z cytatem

Odpowiedni rozkład jazdy, odpowiednie skomunikowania w Szklarskiej P. a tłumy chętnych na pewno się znajdą. Wystarczy zobaczyć jaką popularnością cieszą się przejazdy do Trutnova.

Dolnoślązacy aż się trzęsą za przyzwoitą komunikacją z Czechami. W tej chwili takowa praktycznie w ogóle nie istnieje, poza wspomnianym Trutnovem w wakacyjne weekendy. Transport zbiorowy pomiędzy naszymi krajami bardziej przypomina Somalię niż Unię Europejską!

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.


Ostatnio zmieniony przez Pirat dnia 04-08-2008, 22:43, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

ontario Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sie 2008

PostWysłany: 04-08-2008, 22:39    Odpowiedz z cytatem

skubi napisał/a:
takowy autobus juz nie kursuje


Jak myślisz, dlaczego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomek.jg Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lip 2008
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 05-08-2008, 08:20    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie sądzę by ci, którzy mogą wygodnie dojechać samochodem (...) ładowali się do pociągu i robili tam frekwencję.

Uważam, że właśnie będą się ładowali bo to będzie po prostu modne. Modne będzie jeżdżenie transportem kolejowym na narty i mam nadzieje że będzie to SZT ewentualnie wagon motorowy (czyli szynobus jak mówią niektórzy). Każdy będzie się chciał pochwalić, że w końcu może dojechać malowniczą trasą kolejową do Jakuszyc. Kierowca wówczas odpocznie w pociągu a na miejscu będzie również mógł wypić grzane piwko.

Co do trasy do Trutnova to też wiele osób wybrało się tam aby być jedną z pierwszych osób które tam pojechały. Bo koleje są trendy Wink Trzeba to wykorzystać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 05-08-2008, 10:37    Odpowiedz z cytatem

A co jak pociąg wyjdzie z mody? Zamykamy linię?

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 05-08-2008, 12:29    Odpowiedz z cytatem

Tu nie rozchodzi się o to, że kolej jest modna. Kolej jest po prostu najwygodniejszym środkiem transportu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Piottr Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2008
Skąd: Wilanów Wąsk

PostWysłany: 05-08-2008, 13:10    Odpowiedz z cytatem

Naczelnik napisał/a:
Tu nie rozchodzi się o to, że kolej jest modna. Kolej jest po prostu najwygodniejszym środkiem transportu.
... w pewnych warunkach brzegowych i przy zachowaniu odpowiedniego standardu przewozu osób.
Najwygodniejszym środkiem transportu jest własny samochód z klimatyzacją. Oczywiście też przy pewnych warunkach brzegowych, bo jak mam stać w korku i nie mieć gdzie zaparkować, to wybieram pociąg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomek.jg Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lip 2008
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 06-08-2008, 08:01    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tu nie rozchodzi się o to, że kolej jest modna. Kolej jest po prostu najwygodniejszym środkiem transportu.

Szkoda, że tego nie widzisz ale moda na pociąg wiele by pomogła kolejom jako całości. Nie można odtrącać tak ważnego czynnika. A na trasie do Trutnova i do Tanvaldu to właśnie wyjątkowo moda na wożenie się pociągiem może utrzymać to połączenie a nie to, że pociąg jest najwygodniejszym środkiem transportu. Jak pisze Piottr nie do końca tak jest - moje auto jest wygodniejsze od chyba 100% pociągów poruszających się po polskich torach!


Cytat:
A co jak pociąg wyjdzie z mody? Zamykamy linię?

Oczywiście, że tak. Przecież jak linia będzie nierentowna, ewentualnie nie dofinansowywana, to musi być zamknięta, czy to z powodu braku mody na tą linię, czy z każdego innego powodu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 06-08-2008, 11:58    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A na trasie do Trutnova i do Tanvaldu to właśnie wyjątkowo moda na wożenie się pociągiem może utrzymać to połączenie a nie to, że pociąg jest najwygodniejszym środkiem transportu.

Popularność tego połączenia absolutnie nie ma nic wspólnego z modą. Po prostu Dolny Śląsk nie ma żadnych połączeń z Czechami, więc każda regularna linia, czy to kolejowa czy autobusowa, będzie się cieszyć popularnością. Ludzie chcą jeździć, chcą odwiedzać pobliskie Czechy i trzeba im to umożliwić. Nie wszyscy mają samochody, a ci co je mają nie muszą chcieć jechać na weekend autem, bo wolą transport publiczny. Zresztą trudno jechać w góry swoim autem, gdy planuje się po nich przemieszczać po kilkanaście km dziennie. Ja z rodziną nigdy w góry nie jeżdżę samochodem, do Czech też jeżdżę koleją przez Gorlitz i Zittau.

Nie ma czegoś takiego jak moda na jeżdżenie pociągami. To jest tylko albo konieczność, albo przyjemność, albo wygoda. Ludzie z natury rzeczy lubią pociągi i bardziej preferują ten środek transportu. Tak było, jest i na pewno jeszcze długo będzie.

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomek.jg Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lip 2008
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 06-08-2008, 15:22    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ludzie z natury rzeczy lubią pociągi i bardziej preferują ten środek transportu.

Kiedy pociąg jest modny?
Jeśli widzimy, że w tym sezonie zielone bluzki są często noszone to mówimy, że są modne. Jeśli widzimy, że samochody Renault i Citroen są często kupowane to mówimy, że auta francuskie są modne. Jeśli ludzie chcą jeździć pociągami a nie samochodami, to mówimy że pociąg jest modny - albo trendy - albo jazzy. Smile ITD. ITP.

Czemu Wy PKPiarze tak się tego boicie? Dzięki modzie właśnie te połączenia będą miały sens.
Sam ponieważ nic chcę być mniej modny od moich kolegów jadę w niedzielę pociągiem to Trutnova, mimo iż byłem tam 10 razy autem. Jadę tam pociągiem bo to modne, a nie wygodne. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 14 z 129 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 127, 128, 129  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl