Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Od 1 czerwca obowiązkowe miejscówki w TLK
Autor Wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 21-05-2011, 00:23    Odpowiedz z cytatem

Vide rok temu 8112 - w jedynce zawsze 100% od Krzyża do Poznania (w Poznaniu 6:45). Wspomnienie..szkoda, że go uwalili, bo w dwójkach też miał zawsze stówę.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Klałd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: Chicago/Wadowice

PostWysłany: 21-05-2011, 02:49    Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem miejscowki powinny byc na wszytskie IC i IR, ale miejscowki tanie. Fakultatywne powiedzmy do 100km jak ktoś chce ryzykować. Tak by bylo wiadomo, ze kto chce, to ma zapewniony komfort, a nie ryzyko stania na korytarzu. Ludzie chca jezdzic wygodnie i porownuja ta jazde z samochodem, autobusem, samolotem. Podejrzewam ze zwiekszy sie liczzba pasazerow dzieki temu. Tylko czy ktos to oglosi np w telewizji...watpie. Jeśli zwykły pasażer planuje podróż, to jaką ma gwarancję i skąd ma wiedzieć czy nie będzie ścisku, czy będzie mógł dojść do wc? MK i studenci wiedzą, ale zwykła większosć nie. A o takich pasażerów trzeba walczyć.
W koncu minister powiedzial z epodrozni sami sa winni i ze ich nie chce, nie potrzebuje.

Po zatym narzekanie że 30zł dopłaty za objechanie PL dookoła w 1kl to dużo, to chyba przesada. Byle obiad w restauracji na dworcu niewiele mniej kosztuje. Chodzi o kolej dal zwykłych pasażerów. MK się muszą poświęcić i cieszyć że wspierają kolej.

A co do kolejarzy, to dobzre ze jada w jedynce, bo 2 jest luzniejsza. Ja jezdzilem na czarnej legitymacji do konca studiow (2003). I prawie zawsze w 1kl. Proste. Nie ma wtym nic zlego.
Rozmawialem niedawno z kolezaka ktorej mąż jest pilotem i maja za darmo przeloty danymi liniami, ale na zasadzie wolnego miejsca, bez względu jakiej klasy.

W ten sposób IC i PR nie będzie mogłoby się wytłumaczyć że nie wiedzieli ilu będzie pasażerów skoro wszystkie bilety powiedzmy wykupione dzień wcześniej.

Dobre i jedynki w TLK na początek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-05-2011, 08:06   

Także nie jestem kapusiem ale płacąc wymagam. Nie będę pisał skarg ale zwrócenie uwagi konduktorowi co nie sprawdzi miejscówki komuś z legitką kolejową jest jak najbardziej na miejscu. Na przyszłość będzie uważał.
Powrót do góry

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 21-05-2011, 08:25    Odpowiedz z cytatem

Kład, jak byś chciał zrobić miejscowki na IR, skoro te często jeżdżą na EZT, a w składach wagonowych zdarzają się bohuny i Bonanzy?

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 21-05-2011, 09:39    Odpowiedz z cytatem

@Klałd - Ale dlaczego chcesz uszczęśliwiać ludzi na siłę ?? FAKULTATYWNA miejscówka w 1kl, ok, kto chce ten sobie rezerwuje. Ale tylko fakultatywna i tylko w 1 klasie. Dlaczego Ty chcesz mnie na siłę zmuszać do miejscówek ?? Ja sobie chcę przyjść na dworzec tuż przed odjazdem i nie zastanawiać się czy wykupili wszystkie miejsca czy nie, a jak wykupili to najwyżej postoję. A nie koczować przed kasą, 3 tygodnie przed odjazdem z nadzieją na wykupienie ostatniej wolnej miejscówki. I chcę wybrać sobie przedział, a nie że trafię na jakieś małe, krzyczące dzieci i co zrobić ? Albo trafiłem w nocnym wakacyjnym na na gości co przy mnie wyciągneli i połkneli pigułki extasy to dziękuje bardzo za ich toważystwo jak im za godzine te pigułki zadziałają a innym razem w nocnym z Przemyśla trafiłem na jakichś nie wyglądających zachęcająco ruskich i co miałem iść spać w takim przedziale ?? Nie było miejscówek to w obu przypadkach sobie zmieniłem przedział. Ja w tamtym roku przejechałem 2-gą klasą TLK 6000 km, a w tym roku 2-gą i 1-szą ponad 3000. Nie ma miejscówek, a ja w 95% siedzę a w 80% siedzę i to przy oknie i to w kierunku jazdy. A w EIC ludzie kupują miejscówke przy oknie i dostają miejsce bez okna tylko ze ścianą w bezprzedziałowym. Po co więc te miescówki ? Na 3 dni w roku typu powrót z świąt ?? Bez sensu, lepiej niech wtedy wynajmą parę wagów od PR i po kłopocie. Dopłata 30 zł to może i tyle co obiad (chyba w centrum dużego miasta bo na dworcu to około 15 zł) ale weź pod uwagę, że wcześniej już dałem 116 zł za podróżnika i plusa. Więc to razem się już robi bardzo dużo. Problem nie dotyczy tylko MK, bo teraz jadę w lipcu do Giżycka na Mazurach (nie na kółeczko MK tylko na wakacje) i niestety z Krakowa to będą 3 pociągi bo bezpośrednie połączenia dawno zlikwidowali. No nic w obecnej sytuacji olewam 1 kl. Ale jak znam życie i politykę "kochanego" IC, oni będą kiedyś chcieli zrobić miejscówki też w 2 klasie.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 21-05-2011, 10:59    Odpowiedz z cytatem

Z Krakowa do Giżycka to dojedziesz z jedną przesiadką w Warszawie, lub Katowicach, TLK do Warszawy lub Katowic i przesiadka na Tour de Pologne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 21-05-2011, 11:21    Odpowiedz z cytatem

Ale ja muszę tam być w konkretnych godzinach a nie w godzinach Tour de Pologne. Popatrz na rozkłady na mazurach z przed przejęcia pospiesznych przez IC ile było pociagów. No ale przecież PIC to fani AC / DC. Bez High Voltage nie ma jazdy, a diesel jest fe i śmierdzi.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rysio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2009

PostWysłany: 21-05-2011, 11:30    Odpowiedz z cytatem

Dla wszystkich osób posiadajacych bilety okresowe, nic sie nie zmienia. Rezerwacja w 1 klasie jest nadal fakultatywna. Oczywiscie dana osoba musi ustapic miejsca , jezeli jest ono zarezerwowane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

TomekM Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Maj 2011

PostWysłany: 21-05-2011, 11:41    Odpowiedz z cytatem

Rysio. Wg informacji PKP to miejscówki obejmą wszystkich, nawet posiadaczy biletów okresowych. Ale pani z informacji sama nie była do końca pewna (!) czy tak będzie na pewno...

_________________
w pociągu:
2010: 28 000 km
2011: 35 000 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rysio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2009

PostWysłany: 21-05-2011, 11:43    Odpowiedz z cytatem

Raczej napewno, nie wiem tylko jak z biletami podróżnika i abonamentowymi.

[ Dodano: 21-05-2011, 11:53 ]
Ale dla biletow abonamentowych raczej platne tak jak dla EIC, podobnie w weekendowych trzeba kupić miejscówke Dla biletow okresowych w EIC tez można zaopatrzyc sie w miejscówke(bezpłatną) lub jechac bez niej, ale wtedy tez trzeba miejsca ustępować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

TomekM Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Maj 2011

PostWysłany: 21-05-2011, 12:14    Odpowiedz z cytatem

Wysłałem zapytanie na infokraj@intercity.pl ws. miejscówek. Poniżej odpowiedź jaką otrzymałem:

Witam,


Podróżni posiadający bilety:

1) okresowe odcinkowe ważne na przejazdy w klasie 1 pociągów TLK – w
wagonach z miejscami do siedzenia wg taryfy normalnej lub z ulgą handlową
(w tym z ulgą 99%, 80%, i 70%) uprawnieni będą do zajęcia wolnego miejsca
do siedzenia - bez obowiązku posiadania miejscówki – do czasu
zgłoszenia się osoby posiadającej rezerwację tego miejsca. Jeżeli podróżny
chce mieć zagwarantowane miejsce powinien nabyć w kasie biletowej
miejscówkę, uiszczając należność w pełnej wysokości;

2) sieciowe imienne roczne i kwartalne wydane dla osób uprawnionych do
ulgi 99% ważne w pociągach Spółki „PKP Intercity” –
uprawnieni będą do zajęcia wolnego miejsca do siedzenia - bez obowiązku
posiadania miejscówki – do czasu zgłoszenia się osoby posiadającej
rezerwację tego miejsca. Jeżeli podróżny chce mieć zagwarantowane miejsce
powinien nabyć w kasie biletowej miejscówkę, uiszczając należność w pełnej
wysokości.

_________________
w pociągu:
2010: 28 000 km
2011: 35 000 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-05-2011, 13:25   

Co? Czyli dla kolejarzy nic się nie zmienia?
Powrót do góry

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 21-05-2011, 13:27    Odpowiedz z cytatem

kryniczanin, a myślałeś, że kolejarze sami sobie pogorszą warunki jazdy? Śmiech

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

TomekM Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Maj 2011

PostWysłany: 21-05-2011, 13:35    Odpowiedz z cytatem

Też miałem nadzieję, że obejmie to i kolejarzy. Przebolałem już te 12 zł dziennie więcej za dojazd byleby pozbyć się kolejowego towarzystwa (codziennie dojeżdżam 2,5 h w jedną stronę więc kolejarze w 1 klasie zdążyli mi już obrzydnąć). Cóż, trudno - może jak zmieni się układ zbiorowy, bo trwają jakieś prace, to może zabiorą im zniżki na 1 klasę.

_________________
w pociągu:
2010: 28 000 km
2011: 35 000 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Klałd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: Chicago/Wadowice

PostWysłany: 21-05-2011, 15:48    Odpowiedz z cytatem

snajper - to w takim razie założmy, że byłaby fakultatywna na wszytskie klasy. Wtedy zwykli, okazjonalni turysci/podrozni kupią sobie by być pewnym, że pojadą, a ci którzy lubią dreszczyk emocji, szukają oszcżedności (studenci - sam nim byłem), to nie. Wtedy znów będzie ścisk na korytarzach i ktoś się nie dopcha nawet do swojego miejsca - wstyd na całą europę i dalej. Brak cywilizacji. Po zatym w co za problem spzredawać miejscówki internetowo, skoro niewiele dworców ma dzisiaj kasy, a internet ma prawie każdy. Skoro na samolot bilety tak się kupuje, oraz na pociągi w innych krajach, to czemu nie na pociąg IC/IR.
IC i PR i tak ma szczęście, że nikt nie umarł na zawał lub w porzarze przeładowanego składu. To igranie z losem. Zbyt mało szanuje się bezpieczeństwo i wygodę podróży.
...a co do tabletek, to mysle że za dużo flmów widziałeś. Zwykle opinie o niebezpiecznym PKP słyszałem od osób które nie podróżowały, w przeciwieństwie do mnie. Po zatym mając miejscówkę i świadomość, że nazwisko zostało zarejestrowane, może to zniechęcić przestępców.
W Chicago polacy też mówią, że niebezmieczna jest kolej - w większości Polacy z niej nie korzystają, wolą stać w korkach i płacić po 20$ za parking. Tymczasem przez cały rok nikt nie zginął oprócz kilku samobójców.

Jeśli mówisz o zmianie miejsca, to w ramach wolnych miejsc nikt cię nie zmusi do siedzenia dokładnie gdzie wykupiłeś. Tak samo jak z osobami uprzywilejowanymi.
Podobnie nie rozumię co złego wtym że uprzywilejowani mogą wypełniać puste miejsca w 1kl. W końcu pociąg i tak jedzie i prąd zużywa, bez względu czy pusty czy pełny. Ale to inny temat.


Ostatnio zmieniony przez Klałd dnia 21-05-2011, 15:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl