Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Od 1 czerwca obowiązkowe miejscówki w TLK
Autor Wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-05-2011, 08:32   

Tomasz B., Co się dziwisz przyglądnij się cennikom banków tam są ciekawe pozycje też z ciekawymi stawkami. Biznes is biznes tyle.
Przejdź na dół

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 26-05-2011, 18:00    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Miejscówka - już obowiązkowa - dalej tylko w kasie. Co z przejściem z 2 do 1 w czasie podróży Zająć miejsce (do czasu zgłoszenia się kogoś z rezerwacją) może tylko kolejarz z biletem okresowym!Pozostali pasażerowie NIE!!! A już miałem nadzieję... .

Na stronie IC jest już poprawiony Regulamin, ważny od 1 czerwca, i nadal (po poprawkach) jest tam mowa o "rezerwacji fakultatywnej w wagonach klasy 1".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 26-05-2011, 18:19    Odpowiedz z cytatem

Za bardzo dramatyzujecie z tymi miejscówkami, w Niemczech, Włoszech, Austrii i Szwajcarii wszystkie pociągi powyżej osobowych mają możliwość rezerwacji miejsc zarówno w klasie 1 i klasie 2 (za wyjątkiem niektórych międzynarodowych i pociągów najwyższej kategorii oraz CNL). I jakoś ludzie jeżdżą i działa to od lat. Sam jechałem parę razy na trasach jak Nicea-Rzym, Rzym-Sycylia (i to nawet w piątk, gdzie już w Nicei czy Rzymie było 90% miejsc zajętych) albo w Niemczech na kilku popularnych trasach i prawie nikt nie miał miejscówek, chodź jest taka możliwość. Z tym, że też jest inna organizacja - Niemcy np wkładają kartki i pasażer bez miejscówki jadący z Frankfurtu do Hamburga wie, że to miejsce jest zarezerwowane na trasie np. Kolonia-Hamburg.

Taki obowiązek rezerwacji miejsc nic nie zmieni, tak na prawdę przychodząc na dworzec podróżny dowie się w kasie, że nie ma miejsc - tak dowiedziałby się o tym wsiadając do pociągu. Dla mnie lepiej wiedzieć przed - wtedy moja sprawa - albo decyduję się i jadę na stojąco, albo jadę innym pociągiem, bo chcę siedzieć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

geordi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Lis 2009
Skąd: Malbork/GDN/POZ

PostWysłany: 26-05-2011, 18:33    Odpowiedz z cytatem

a w Niemczech jest też tendencja do robienia wszystkiego (w tym wyjazdów) na ostatnią możliwą chwile?
przy trzech pociągach w dobie (a więcej od 2008 generalnie nie ma) w pt/ndz u nas wyglada to tak
- 10% jedzie rannym, bo moze, albo musi byc na miejscu wczesnije
- 30% jedzie popoludniowym
- 60% jedzie ostatnią nocna rzeźnia, gdzie 60km od stacji początkowej kończą sie miejsca w toalecie.

_________________
2010: przejechane 14136km. Zarządom Kolejowych Przewoźników Pasażerskich życzę szybkiego bezrobocia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 26-05-2011, 18:36    Odpowiedz z cytatem

A co ma do siebie kupowanie wcześniej biletu? Jak ktoś nie chce miejscówki to i bilet kupując miesiąc wcześniej nie kupi miejscówki. Z moich obserwacji ludzie tak właśnie tam robią. Podobnie chyba było u nas, jak była cały czas fakultatywna rezerwacja w klasie 1. Ani ja ani nikt w mojej rodzinie, jak rozmawialiśmy nie miał sytuacji, że go ktoś w TLK przegonił z miejsca, bo przyszedł z miejscówką.

Jak ma być obowiązkowa, to dla mnie będzie większy porządek, ale podana wcześniej cena jest za wysoka. Rezerwacja powinna być darmowa do biletu, a do już posiadanego (np miesięczny) w cenie 1zł, góra 3zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

geordi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Lis 2009
Skąd: Malbork/GDN/POZ

PostWysłany: 26-05-2011, 18:56    Odpowiedz z cytatem

to ze kolej jest dla pasazerow, czasem duzej ich ilosci z ktorej mozliwie wiekszosc trzeba przewieżc w krotkim czasie. A mozna bylo uslyszec z ust PPR (Pięknej Pani Rzecznik - cyt. civic) rzeczy o "miejscówka pewnością miejsca" i takie tam. Natomiast jak pisał kryniczanin, w takiej rzeźni sporo bywa transferów 2 -> 1kl , jak ludzie zobacza co sie dzieje.
I przy obowiązkowych miejscówkach znowu byłyby miejscowki bez wskazania miejsca, dla ludzi ktorzy "musza pojechac" ? Dopłata za stanie w ładniejszym korytarzu. Chyba ze za tą kase zatrudnią dopychaczy. Wtedy miejscowka faktycznie bedzie gwarantowala miejsce w pociągu Smile

Ergo, problem rozwiazuje sie wagonami. Zgadzam sie, ze rezerwacja powinna byc darmowa albo w cenie do 3zł. Wtedy widząc co się święci, zawsze moga puscic pociąg-dubel, albo 14wagonowca i drugiego loka doczepić. Ale tu znowu powstaje problem, ze wiekszosc kupuje bilety na ostatnia chwile Wink

_________________
2010: przejechane 14136km. Zarządom Kolejowych Przewoźników Pasażerskich życzę szybkiego bezrobocia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

white_snoopy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2011

PostWysłany: 26-05-2011, 22:45    Odpowiedz z cytatem

snajper napisał/a:
A to studentom się nie należy przejazd ? Tacy luksusowi goście jak ty, którzy planują wcześniej i nie chcą się przeciskać do WC to macie teraz 1 klasę z rezerwacją. Albo chcesz to sam jedź samochodem. 2-ga ma być dla zwykłych ludzi i koniec. Na szczęście Ty nie decydyjesz. W obecnym systemie ja zwykle siedzę przy oknie, więc normalnie można sobie siąść. Tylko Ty wybierasz się w trasę w wakacyjny weekend o godź 12 to nie dziwne. A pojedź w ten sam wakacyjny weekend o godź 6. Zresztą czy wszyscy mają dopłacać i kombinować z jakimiś miejscówkami przez 365 dni w roku żebyś Ty miał dobrze w ten jeden wakacyjny weekend. Takich dni jakie Ty opisałeś jest w roku może 10 a cały rok ma 365.


ja jestem studentem i nie jestem luksusowy, ale jakos te pare zlotych znajde na miejscowke. jak Ciebie nie stac na miejscowke to piwa nie wypij albo nie jezdzij wcale. kto Ci kaze podrozowac? siedz na dupie jak Ci wszystko drogo i zle. taki sam szczeniacki argument jak Twoj o luksusowym czlowieku w 1 klasie (zazdrosc zzera ze kogos stac?). druga klasa jest dla ludzi, ale ludzie nie rowna sie osoby ktore za zlotowke reke sobie dadza uciac. bo jednak roznica miedzy 1 klasa a 2 nawet z doplata z miejscowkami jednak jest znaczaca.

geordi napisał/a:

Ergo, problem rozwiazuje sie wagonami. Zgadzam sie, ze rezerwacja powinna byc darmowa albo w cenie do 3zł. Wtedy widząc co się święci, zawsze moga puscic pociąg-dubel, albo 14wagonowca i drugiego loka doczepić. Ale tu znowu powstaje problem, ze wiekszosc kupuje bilety na ostatnia chwile Wink


Ja bym wlasnie oduczyl troche naszego spoleczenstwa robienia wszystkeigo na ostatnia chwile i potem sie dziwnie ze cos jest zle (kolejki w ostatnim dniu skladania pitow, kolejki przed dziekanatem w ostatnim dniu skladania podan o miejsca w akademiku). Dlaczego ja jako osoba, ktora zaplanowala wczesniej podroz mam byc na rowni traktowany z osoba, ktora w ostatniej chwili kupila bilet? Mysle, ze trzeba w jakis sposob promowac ludzi zorganizowanych, ktorzy planuja podorz wczesniej i chca miec komfor podrozy, bo takiej szansy nie maja (bo 1 klasa to nie jest rozwiazanie, 1 klasa to ma byc wiekszy komfort, a nie gwarancja miejsca jak jest teraz, bo to juz chore zaczyna byc...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

geordi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Lis 2009
Skąd: Malbork/GDN/POZ

PostWysłany: 26-05-2011, 23:26    Odpowiedz z cytatem

jasne, jak najbardziej.
Pytanie czy przewoźników stać na takie nauki?
Bo będzie tak, że po niezmieszczeniu sie do pociagu i uruchomieniu "kampanii nienawisci" wobec kolei, na nastepny urlop podróżny pojedzie samochodem. Dwa dni nervosolu po 9h w korkach i pomiędzy TIRami wyprzedzającymi na trzeciego.
Kolejny urlop znowu w aucie (wygodnie w pupke, i "moze tym razem sie uda? przecież autobahne oddali..."), albo PKSie.

Chyba, że wacha bedzie niedlugo po 8zl (podatek Tuskowy) to i tak zostaną na kolei Wink

_________________
2010: przejechane 14136km. Zarządom Kolejowych Przewoźników Pasażerskich życzę szybkiego bezrobocia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romanek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010
Skąd: Piła

PostWysłany: 27-05-2011, 02:37    Odpowiedz z cytatem

white_snoopy napisał/a:
Dlaczego ja jako osoba, ktora zaplanowala wczesniej podroz mam byc na rowni traktowany z osoba, ktora w ostatniej chwili kupila bilet? Mysle, ze trzeba w jakis sposob promowac ludzi zorganizowanych, ktorzy planuja podorz wczesniej i chca miec komfor podrozy,

A dlaczego niby masz byc traktowany inaczej Question To że uważasz się za lepszego nie znaczy że takim jesteś.
Jak wszyscy by byli tacy super zorganizowani jak Ty, to można by codziennie inaczej zestawiac składy pociągów. Tydzień przed odjazdem zamykamy listę podróżnych i już wiemy ile wagoników w dany dzień pojedzie, dwa czy osiem Śmiech

_________________
2011r. 27317km
2012 r.36989km
2013r. 47920km
2014r. 49777km
2015r. 48619km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 27-05-2011, 07:55    Odpowiedz z cytatem

White snoopy NIE czytasz ze zrozumieniem, nie chodzi o kasę, chodzi o to, że nie raz nie wiadomo nawet którym pociągiem się pojedzie:

snajper napisał/a:
A nawet gdybym kupował wcześniej to teraz bilet jest na 24 godziny, więc chcę na przykład odwiedzić na weekend koleżankę z Wrocławia, no i optymalnie by mi było jechać o godz. 06:28 TLK36102. Bo już o tej godzinie jedzie pierwszy autobus MPK na dworzec a dzięki takiej porze będę wcześnie we Wrocławiu, tylko pytanie czy ja na taką godzinę wstanę ? U mnie z tym słabo, mogę zaspać. Więc jak by co mam też pociągi o 07:40 i o 08:38 jeśli bym zaspał. I co mam według Ciebie kupować miejscówki na 3 pociągi.


Albo jak ludzie wracający za weekend ze studiów do domu, też nie wiedzą nie raz na który pociąg się wyrobią. TLK to ma być pociąg dla każdego a nie tylko dla zorganizowanych wcześniej. I nie jesteś lepszy dlatego że potrafisz się wcześniej zorganizować, bo są ważniejsze sprawy niż to którym pociągie m się pojedzie i nie można wszystkiego podporządkowywać jakiejś godzinie na głupawej miejscówce. Natomiast piszesz, że Tobie cena nie przeszkadza to wynocha do 1 klasy albo EIC.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

white_snoopy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2011

PostWysłany: 27-05-2011, 14:12    Odpowiedz z cytatem

no ale niektórzy wiedzą i chcą usiąść(ja jestem studentem i jakoś zawsze wiedziałem którym pociągiem jechałem, a jak nie byłem pewny czy się wyrobie wybierałem późniejszy). Ty nie wiesz o której jedziesz - Twoja strata, stój w korytarzu. Myślę, że to uczciwe rozwiązanie. A argumentów typue "wynocha do 1 klasy lub do EIC nie skomentuje" bo to dla mnie zbyt niski poziom dyskusji.

A co do pieniędzy, czemu ja mam płacić za klasę pierwszą jeżeli klasa druga powinna mi umożliwić podróż na siedząco(komfort mi odpowiada). Nie wpadajmy w skrajności, że luksuem jest miejsce siedzące...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 27-05-2011, 14:18    Odpowiedz z cytatem

Dyskusja o miejscówkach w wagonach 2 klasy w pociągach TLK jest bezprzedmiotowa. Pociągi dotowane z budżetu państwa nie mogą być objęte rezerwacją miejsc. Tak mówi ustawa. Nie wiem czy to dotyczy też 1 klasy, ale chyba nie skoro PKP IC wprowadziło przymusowe miejscówki. Przymus ten nie dotyczy kolejarzy, którzy mają bilety okresowe lub sieciowe. Niekolejarze z takimi biletami na 1 klasę to nieliczne wyjątki.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

white_snoopy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2011

PostWysłany: 27-05-2011, 15:01    Odpowiedz z cytatem

wiekszosc dyskusji na tym forum jest bezprzedmiotowa Razz bo my dyskutujemy o rzeczach najczesciej, ktore bysmy chcieli wprowadzic lub zmienic. a koleje i tak robia swoje Wink a dyskusja jak to dyskusja - wymiana pogladow, a nie realna mozliwosc zmian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 27-05-2011, 22:20    Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie rzadko jeździsz koleją, pewnie tylko w wakacje, z tąd tak chcesz miejscówek. Ja w tamtym roku koleją przejechałem 12000 km (w tym prawie 7000 TLK a 0 EIC więc miejscówek nie używałem). Tylko raz stałem (powrót z sylwestra Sucha Beskidzka - Kraków, ale to tylko 2 godziny) tak to zawsze siedziałem i to w 90% przy oknie. Nie można opierać zasad na kilku dniach skoro rok ma 365 dni a w większość dni miejscówka jest do nieczego nie potrzebna.

A co jeśli jadę z przesiadką a TLK potrafi być czasem na przykład spóźnione 90 minut. I spóźnię się na skomunikowanie, a na kolejny pociąg nie będzie miejscówki ?? I co wtedy ?? Teraz w Polsce już nie ma bezpośredniego z każdego punktu do każdego innego jak kiedyś. No chyba że jesteś z Warszawy to z tamtąd się dojedzie bezpośrednio wszędzie gdzie jedzie TLK ale z innych miast już nie.

Aha no i jak kupić wcześniej miejscówkę, w na przykład Krzeszowicach gdzie TLK staje ale kasy IC nie ma. Przez internet ?? No tak tylko nie każdy ma 20 - 30 lat, nie wszyscy ogarniają internet. Większość 50-60 latków nie ogarnia i połowa 40 latków też nie. Dlatego miejscówki wprowadzają pewną ekskluzywność. Ekskluzywne pociągi już są i nazywają się EIC. A w TLK zarówno biznesmen z Warszawy jak i ciocia frania z Krzeszowic mają mieć równy dostęp i szanse.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-05-2011, 23:21    Odpowiedz z cytatem

Obowiązkowa miejscówka w 1 klasie TLK: Co z posiadaczami biletów okresowych?

Jak przypomina PKP Intercity od 1 czerwca we wszystkich pociągach TLK wagony klasy 1 będą objęte obowiązkową rezerwacją miejsc. Wysokość opłaty za miejscówkę wynosić będzie 6 zł. Po opublikowaniu przez "Rynek Kolejowy" informacji o obowiązkowej miejscówce, nasi czytelnicy zastanawiali się, co zrobią podróżni z biletami okresowymi.

Jak informuje przewoźnik, podróżni posiadający bilety okresowe odcinkowe ważne na przejazdy w klasie 1 pociągów TLK – w wagonach z miejscami do siedzenia (wg taryfy normalnej lub z ulgą handlową), iraz sieciowe imienne roczne i kwartalne wydane dla osób uprawnionych do ulgi 99% ważne w pociągach Spółki "PKP Intercity" nie są zobowiązani do zakupu obowiązkowej rezerwacji miejsca (miejscówki).

Osoby podróżujące na podstawie biletów okresowych odcinkowych ważnych na przejazdy w klasie 1 pociągów TLK lub biletów sieciowych imiennych rocznych/kwartalnych wydanych dla osób uprawnionych do ulgi 99% (ważnych w pociągach PKP Intercity) mają prawo zająć wolne miejsce do siedzenia - bez obowiązku posiadania miejscówki – do czasu zgłoszenia się osoby posiadającej rezerwację tego miejsca. Jeżeli podróżny chce mieć zagwarantowane miejsce powinien nabyć w kasie biletowej miejscówkę, uiszczając należność w pełnej wysokości.

Bilety na przejazd w klasie 1, zakupione w przedsprzedaży w dniu 1 czerwca br. i później, zachowują ważność na dotychczasowych warunkach bez obowiązku zakupu miejscówki. Podróżny, który nie nabył miejscówki w wagonie klasy 1, uprawniony będzie do zajęcia wolnego miejsca do siedzenia tylko do czasu zgłoszenia się osoby posiadającej rezerwację tego miejsca.

źródło: PKP Intercity / Rynek Kolejowy

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl