Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Kara za Regio Karnet w IR
Autor Wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 30-06-2011, 11:21    Odpowiedz z cytatem

W tym wypadku miałem na myśli przede wszystkim pracowników biurowych, choć konduktorzy PR z którymi ja miewam do czynienia, też są zwykle pozytywnie nastawieni do swojej pracy.

W sytuacji kiedy pasażerowi nie stała się krzywda, przeoczenie złej kategorii REGIOkarnetu uważam za drobniejsze przewinienie (na szkodę własnej firmy). Takie sprawy powinni tropić rewizorzy.

Co do dopłaty w pociągu - powstała kontrowersja: http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=206653#206653
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 30-06-2011, 11:35    Odpowiedz z cytatem

Zrobił to już nasz nasz bohater tylko ze w drodze reklamacji i nie w pociągu Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 30-06-2011, 11:40    Odpowiedz z cytatem

Niestety w odpowiedzi na reklamację Tomcata ani słowem nie poruszono sprawy niekompetentnych konduktorów, którzy przy 11 kontrolach w poc. interREGIO ani razu nie zainteresowali się, czy na pewno podróżny ma właściwy bilet.

Szkoda, przecież na odbitkach krokodyla są ich numery służbowe i numery pociągów w których przeprowadzano kontrole (choć może niezbyt czytelne...).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 30-06-2011, 11:47    Odpowiedz z cytatem

Widzisz, tu mi imponujesz. Tak naprawdę to tu jest najpoważniejszy problem dla PR-ów, kadry.

Czasy się zmieniły ludzie niewiele.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LukE83 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Wrz 2009
Skąd: KOS / ST

PostWysłany: 30-06-2011, 16:07    Odpowiedz z cytatem

psim, Racja, Regio Karnety są różnie traktowane. Choć nie jest to nowość, dużo razy miałem wrażenie iż konduktor pierwszy raz widzi taki bilet i dlatego czyta go całego. Sporo razy nie został mi nawet wzięty z ręki by odbić na nim pieczątkę. Dosyć często konduktorzy widząc blankiet tylko machali ręką. Jednego razu podczas badań frekwencji pani rewizor zapisała mój Regio Karnet jako Bilet Podróżnika. Innym razem i też podczas badań inna pani potraktowała mnie z RK jakby mnie wcale w tym pociągu nie było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 30-06-2011, 16:11    Odpowiedz z cytatem

Haha. Ja podpuszczam konduktorów, jeżdżąc z biletami na REGIOkartę.

Daję im sam bilet (adnotacja: WAŻNY Z REGIOKARTĄ), i obserwuję reakcję. Większość długo myśli, a po chwili pyta: a REGIOkarta jest?

Wtedy ja mówię, że jest, i że zaraz wyciągnę pokażę: a oni że nie trzeba, ważne że jest - i uciekają. Tak jakby się tej mojej REGIOkarty bali...

Ponoć są takie zuchy, które jeżdżą na tej samej REGIOkarcie dłuuugo po skończeniu jej ważności. Jak konduktor nie obejrzy takiej REGIOkarty, to firma jest stratna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 30-06-2011, 19:59    Odpowiedz z cytatem

psim, reakcja na REGIOkartę bardzo powszechna. Jednak pracowników PR uważam za najbardziej profesjonalnych, z uśmiechem na twarzy. Zdarzają się cwaniaczki, co biorą kasę za przejazd do kieszeni. Zdarzają się kłopoty z umundurowaniem, kiedy to konduktor/kierpoć obsługuje podróżnego w jeansach czy w spodniach od garniaka. Ale was, pracowników PR cenię najbardziej, zarówno konduktorów jak i sekretarki oraz panie z byłego Biura Sprzedarzy (nie wiem jak to się teraz u was nazywa). Moim zdaniem macie dużo lepsze podejście do podróżnego niż IC czy Arriva, KD i inne spółki.

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 30-06-2011, 21:55    Odpowiedz z cytatem

psim, Generalnie zależy też od "blankietu" na którym został bilet wystawiony... na niektórych ta adnotacja jest bardzo czytelna na innych mniej.

PKPowiec, no wiesz... Crying or Very sad w PKP IC też są faajni Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 30-06-2011, 22:31    Odpowiedz z cytatem

Wszędzie zdarzają się zarówno bardzo fajni ludzie jak i tacy na których kuli i sznura szkoda. Pomimo samych wad w IC też pracują ludzie którzy sa naprawdę spoko. A że szefowie to imbecyle to już inna bajka.

Kwestia wymagania i stosowania pewnych zasad oraz ich respektowania. Wystarczy wymagać od ludzi pewnych zachowań i tego przestrzegać. Wiadomo, każdy jest człowiekiem i każdego może dopaść zły dzień - teściowa stwierdziła że ma zamiar żyć jeszcze 20 lat Very Happy

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 30-06-2011, 22:36    Odpowiedz z cytatem

Szymek napisał/a:
Crying or Very sad w PKP IC też są faajni Smile


Pewnie, że są. Ale nie znają się na żartach. Jeden taki w Wolsztynie nie chciał mi wydać ICowej krówki, jak zapytałem czy jest betonowa. Rolling Eyes

Ja jestem pamiętliwy i pamiętam to srodze! Na szczęście koledzy stanęli na wysokości zadania i wyłudzili dla mnie krówkę IC. Całkiem dobra była Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 01-07-2011, 09:19    Odpowiedz z cytatem

Szymek, nie powiedziałem, że w IC nie pracują fajni ludzie. Niestety spora część waszej biurwy psuje obraz przyjaznego IC, a załatwienie czegokolwiek w Centrali graniczy z cudem, niestety Rolling Eyes

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.


Ostatnio zmieniony przez PKPowiec dnia 01-07-2011, 09:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 01-07-2011, 09:23    Odpowiedz z cytatem

PKPowiec, Tu masz rację, ciężko tam zareklamować Regio Karnet.

I jeszcze tylu pasażerów musi męczyć się z centralą, ciągle coś tam załatwiając Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 01-07-2011, 18:50    Odpowiedz z cytatem

PKPowiec, dokładnie... prawda jest taka, że zwykli pracownicy PKP IC (konduktorzy, kierownicy poc. etc.) są oceniani złym okiem przez pasażerów, przez decyzje władz spółki (krótkie składy, stare wagony, drogie bilety, rozkłady jazdy) Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 01-07-2011, 20:42    Odpowiedz z cytatem

LukE83 napisał/a:
psim, Racja, Regio Karnety są różnie traktowane. Choć nie jest to nowość, dużo razy miałem wrażenie iż konduktor pierwszy raz widzi taki bilet i dlatego czyta go całego. Sporo razy nie został mi nawet wzięty z ręki by odbić na nim pieczątkę. Dosyć często konduktorzy widząc blankiet tylko machali ręką. Jednego razu podczas badań frekwencji pani rewizor zapisała mój Regio Karnet jako Bilet Podróżnika. Innym razem i też podczas badań inna pani potraktowała mnie z RK jakby mnie wcale w tym pociągu nie było.


Jechałem w zeszłym roku na turystyku to niektórzy konduktorzy machali ręką, niektórzy kasowali "standardowo jak normalny bilet", a jedna pani kierpoć to się z 3 minuty przyglądała, potem dała mi bilet i poszła dalej.

A najbardziej bezcenne miny mają konduktorzy jak się jedzie z Krakowa do Wieliczki na strefowym i wraca się tym samym składem i z tą samą załogą. Wtedy albo mi nie sprawdzali biletów(wszystkim innym sprawdzali), albo znowu sprawdzali bardzo dokładnie, a ostatnio kierpoć bardzo dokładnie sprawdzał bilet, zauważył godzinę 17:15 na bilecie, potem popatrzył na zegarek, odjął w głowie 18:15 od 17:15 i wyszła mu godzina. Czyli dobry bilet- Smile

Fajnie jest spotkać konduktorów wykonujących wzorowo pracę, szczególnie tacy młodzi których przenieśli z kasy konduktorskiej Trzebinia do Krakowa Pł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl