Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Jak okradają pociągi towarowe
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-05-2011, 23:10   Jak okradają pociągi towarowe Odpowiedz z cytatem

Pasjonat kolei podczas nagrywania składu w Częstochowie natknął się na ciekawe zjawisko. (od 2:25)

Gdy wróciłem do domu w jednym ze swoich filmów zaobserwowałem dość nietypową sytuację... Pod koniec materiału z jednej z węglarek wychodzi najprawdopodobniej złodziej, a obok widać jeszcze jednego podejrzanego.


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 24-05-2011, 23:16    Odpowiedz z cytatem

Niech spadnie i niech się zabije i koniecznie obciążyć rodzinę kosztami akcji i postoju.

Szkoda że SOK nie ma broni długiej. Odstrzelić i po sprawie. Takie procedery należy tłumić w zarodku.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 25-05-2011, 21:11    Odpowiedz z cytatem

W Libiążu na PKP też kradną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Markusx Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-05-2011, 09:20    Odpowiedz z cytatem

tego kolesia już widać od 1:40 w prześwitach między wózkami wagonów jak się czai do skoku i znika z pola widzenia jak przejeżdża wagon kryty ok 1:50.
Kiedyś się stanie nieszczęście ześliźnie się przy wskoku i obetnie mu nogi to będzie lament, dlaczego Bóg go pokarał, albo dlaczego dostał tak niską rentę...

_________________
Last Train to...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lxd2bartek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2010
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 26-05-2011, 14:46    Odpowiedz z cytatem

U nas w Częstochowie to normalka juz nie raz to widziałem.Nawet mam zdjęcia http://ckmkm.inds.pl/forum/viewtopic.php?t=1628
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

modelarz33 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Cze 2011
Skąd: Trzebinia

PostWysłany: 03-07-2011, 08:09    Odpowiedz z cytatem

Witam !

Nic jednak chyba nie pobije "złodziejskiego szlaku" na Górnym Śląsku MYSŁOWICE -CHORZÓW STARY (i dalej w stronę Bytomia).
Jezdziłem na tym szlaku i widziałem codziennie otwarte wagony z węglem, barykady na torach - płyty betonowe, manekiny..a wszystko służy temu, żeby zatrzymać pociąg i kraść.
Idioci obrzucają kamieniami lokomotywę. A policja i sokiści nie są w stanie nad tym zapanować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-07-2011, 08:42   

Temu zjawisku normalne metody nie dają rady - może czas jakieś metody nadzwyczajne włącznie z możliwością prewencyjnego użycia broni przez odpowiednie służby.
Powrót do góry

modelarz33 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Cze 2011
Skąd: Trzebinia

PostWysłany: 03-07-2011, 10:05   tępienie złodziejstwa przed wojną Odpowiedz z cytatem

To. co proponujesz, już było przed wojną. Służby ochrony kolei miały prawo strzelać do złodziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-07-2011, 10:12   

Więc czas wrócić do sprawdzonych metod plus zmiany w prawie - np. kradzież węgla z składu jadącego do Elektrowni potraktować jako atak terrorystyczny w celu zakłócenia dostaw energii elektrycznej.
Powrót do góry

modelarz33 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Cze 2011
Skąd: Trzebinia

PostWysłany: 03-07-2011, 10:21    Odpowiedz z cytatem

Jestem ZA Exclamation

A tak na marginesie mam pytanie. Czy obecnie w nocnych pociągach pasażerskich jest ochrona? Bo jakiś czas temu była wycofana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-07-2011, 10:25   

Oczywiście jak to w części miast USA - mała kamerka na broni rejestrująca akcję żeby potem nie było płaczu w łże mediach jaki to "dobry był chłopak", "pozbawili go życia zwyrodnialcy" i tak dalej. Przejrzystość i ochrona interweniującego z odpowiednich służb.

Co do ochrony w nocnych to niestety nie wiem.
Powrót do góry

modelarz33 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Cze 2011
Skąd: Trzebinia

PostWysłany: 03-07-2011, 10:40    Odpowiedz z cytatem

Jak stworzycie list do Ministra Infrastruktury z propozycją wprowadzenia prawa do posiadania i użycia broni przez ochronę kolei -to jestem pierwszy chętny do podpisu.

Sam miałem na szlaku kolejowym Siemianowice Śląskie - Chorzów Stary bardzo niebezpieczną sytuację, ocierającą się, jak to nazwałeś o "akt terrorystyczny".
"Węglarze" wymontowali z nieczynnego rozjazdu ok. 4-metrową szynę, kładąc ją na torze szlakowym w miejscu, gdzie nie ma dobrej widoczności, na łuku.
Ledwo wyhamowaliśmy przed szyną. Na szczęście szybkość nie była rozkładowa (60km/h), dlatego to nas uratowało.
Żeby bylo ciekawiej, po zgłoszeniu dyżurnemu, dowiedzieliśmy się, że Sok przyjedzie dopiero za godzinę!
W końcu sami zepchnęliśmy tę szynę. Leżała na 2 tokach szynowych i dało się ją zepchnąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-07-2011, 10:47   

modelarz33, Wnioskuję że jesteś Mechanikiem. Naprawdę czas z tym zrobić porządek bo dojdzie w końcu do wielkiego nieszczęścia.
Powrót do góry

modelarz33 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Cze 2011
Skąd: Trzebinia

PostWysłany: 03-07-2011, 11:00    Odpowiedz z cytatem

Nie, jestem pomocnikiem maszynisty.

A propos "doprowadzenia do nieszczęścia", to na Śląsku były już wykolejenia pociągów z przyczyn "terrorystycznych".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-07-2011, 11:12   

To co było do teraz jednak nie było wielkimi wypadkami a kiedyś może być naprawdę coś gdzie dużo ludzi zginie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl