Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Andrzej Wach w zarządzie PKP Energetyka
Autor Wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 07-06-2011, 19:31    Odpowiedz z cytatem

Andrzej Wach odwołany z PKP Energetyka

Po tygodniu urzędowania Andrzej Wach pożegnał się ze swoim stanowiskiem w PKP Energetyka. Taką decyzję podjęło obradujące dzisiaj walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. Informację oficjalnie potwierdziła Grupa PKP, ale dziennikarzom odmówiono szczegółowych komentarzy.

Przypomnijmy: 30 maja Andrzej Wach został powołany na członka zarządu spółki PKP Energetyka. Stało się to dokładnie 6 miesięcy po tym, jak został on zwolniony z funkcji prezesa grupy PKP SA. Do zwolnienia doszło w wyniku zarzucenia Wachowi nieumiejętności kierowania kolejową grupą, w wyniku czego w grudniu ubiegłego roku doszło do niespotykanego do tej pory zamieszania na dworcach kolejowych w wielu miastach Polski związanego z wprowadzeniem nowych rozkładów jazdy.

Andrzej Wach nie rozstał się jednak całkowicie z grupą PKP. Do dziś zachował funkcje przewodniczącego rady nadzorczej dwóch spółek: PKP Cargo i Dworzec Polski. Wcześniej w latach 1997-2000 pełnił funkcje szefa Dyrekcji Elektroenergetyki Kolejowej - głównego energetyka PKP, a w latach 2001-2004 był prezesem zarządu PKP Energetyka.

W dniu 30 maja Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKP SA wybrało Andrzeja Wacha na stanowisko członka zarządu PKP Energetyka ds. strategii i rozwoju co wywołało spore poruszenie w branży.

Wczoraj premier Donald Tusk wyraził swoją opinię na temat powrotu do struktur zarządzania jedną ze spółek kolejowych byłego prezesa PKP SA Andrzeja Wacha. – Wiem o niefortunnym pomyśle, aby jeden z odpowiedzialnych za bałagan na kolei wracał na stanowisko w kolei – powiedział premier.

Powołania Andrzeja Wacha na nowe stanowisko bronił minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. – Andrzej Wach jest dobrym fachowcem, więc pojawia się pytanie, czy powinniśmy go na trwałe eliminować z działalności dla dobra kolei. W tej chwili PKP Energetyka przygotowuje nowy program, będzie budowała własne źródła energii i ten program został powierzony człowiekowi, który się na tym zna. Będę się starał przekonać do tego premiera – argumentował minister.

Pozytywnie o powrocie Andrzeja Wacha do Grupy PKP wypowiadał się również wiceminister Andrzej Massel, który przyznawał, że jest on dobrym fachowcem w zakresie energetyki a całą sprawę należy traktować czysto merytorycznie.

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 07-06-2011, 19:54    Odpowiedz z cytatem

To zostało jeszcze uwalenie gadziny ze stołka w zarządzie Dworca Polskiego i wachoid będzie tylko mógł mącić poprzez wywieranie presji na swoich kumpli ?

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 07-06-2011, 20:09    Odpowiedz z cytatem

A kto zapłaci odprawę? I co się stanie między Wachem, a Grabarczykiem?

Jedno jest pewne - sondaż dla PO pójdzie w górę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 07-06-2011, 20:28    Odpowiedz z cytatem

Ja ze swojej strony chciałem tylko powiedzieć, że i nasze forum dołożyło swoje 5 groszy do tego. Zapewne zauważyliście duże zainteresowanie tą sprawą ze strony Radia RMF FM. Nie było ono przypadkowe, bo to dwóch naszych członków poprosiło o interwencję w tej sprawie radio. Jestem przekonany, że dzięki nagłośnieniu w ogólnopolskiej stacji radiowej PKP dojrzało do decyzji o odwołaniu Wacha.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Torreador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: Pomorze

PostWysłany: 07-06-2011, 20:54    Odpowiedz z cytatem

To jest kompromitacja ministrów w rządzie Donalda Tuska. Takich oferm rządowych nie pamiętam od lat. Poza tym to jest mobbing. Jak można kogoś powołać a następnie po kilku dniach odwołać bez uzasadnionej przyczyny. Szykuje się proces. Nawet odprawa za zerwanie kontraktu po tygodniu będzie niewspółmierna do wyrządzonej krzywdy.
Winna "zimowego zamieszania" jest Katarzyna Zimnicka-Jankowska - dyrektor handlowy i członek zarządu PKP Intercity S.A. Jest ona z tzw. "Spółdzielni Grabarczyka", dlatego włos z głowy nie moze jej spadnąć.

Konkluzja jest taka: Kowal zawinił powiesili Cygana.

Liczę na to, że będą konktetne "przetasowania" po wyborach i zniknie najgorszy minister RP Cezary Grabarczyk a winna osoba za "kolejową zimę" zostanie ukarana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 07-06-2011, 20:57    Odpowiedz z cytatem

Wach: Nie wolno niszczyć ludzi pracujących dla kolei, trzeba ich wspierać

"Ostatnie miesiące były czasem medialnej nagonki na moją osobę oraz na stan branży transportu kolejowego. Prawda, tak często przemilczana, o rzeczywistych przyczynach obecnego stanu polskiej kolei, jest następująca: tak, polska kolej jest zaniedbana, ale nie od kilku miesięcy, była zaniedbywana od wielu lat przez kolejne rządy" - pisze Andrzej Wach w oświadczeniu przesłanym do redakcji "Rynku Kolejowego".

Oświadczenie Andrzeja Wacha:

Decyzję o odwołaniu mnie z Zarządu PKP Energetyka przyjmuję z ogromnym bólem i niedowierzaniem. Propozycję powrotu do pracy w tej firmie podjąłem, po kilkutygodniowych rozmowach ufając, że jest ona przemyślana i będę mógł swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystać w obszarze wytwarzania energii i dystrybucji paliw budując nowe kompetencje firmy PKP Energetyka. Firmy, którą wraz ze wspaniałymi w niej ludźmi jako główny energetyk PKP, a następnie jako jej pierwszy prezes tworzyłem od podstaw. Dla człowieka, który całe dotychczasowe swoje życie zawodowe, poświęcał pracy na rzecz kolei - to bardzo ważne.

Ostatnie miesiące były czasem medialnej nagonki na moją osobę oraz na stan branży transportu kolejowego. Prawda, tak często przemilczana, o rzeczywistych przyczynach obecnego stanu polskiej kolei, jest następująca: tak, polska kolej jest zaniedbana, ale nie od kilku miesięcy, była zaniedbywana od wielu lat przez kolejne rządy. Zrównoważony rozwój transportu, czy tiry na tory to tylko wyborcze slogany. Łatwo narzekać na rodzimą kolej ignorując fakt, że ostatni kilometr linii kolejowej zbudowano w Polsce w 1987 roku, a średni wiek wagonów, czy lokomotyw waha się między 25 a 30 lat. Od 2005 roku próbowałem to zmienić.

Stanowisko Prezesa Zarządu PKP SA obejmowałem ze świadomością, że w budżecie państwa na rok 2005 na inwestycje w infrastrukturę kolejową było … 70 mln złotych, tyle ile wynosił wówczas remont jednego odcinka Zakopianki! Dziś, dzięki kilkuletniemu budowaniu świadomości i sygnalizowaniu potrzeb likwidacji zapóźnienia cywilizacyjnego polskiej kolei, w tym mojemu zaangażowaniu, wdrożone zostały rozwiązania gwarantujące wielomiliardowe finansowanie linii kolejowych, projektów taborowych czy wreszcie tak bardzo oczekiwanych remontów dworców.

Polska kolej, zaczyna się zmieniać. Likwidacja wieloletnich zaniedbań wymaga jednak czasu, nadzwyczajnego wysiłku i potężnego wsparcia. Tego ostatniego, szczególnie w ostatnim okresie, jednak zabrakło. Łatwiej było, zamiast udzielić wsparcia, rzucić mnie na pożarcie umiejętnie podsycanego niezadowolenia społecznego.

Dzisiejsza decyzja Walnego Zgromadzenia jest dla mnie końcem mojej pracy na rzecz PKP. Zdjęcie z mojej osoby rygoru zakazu konkurencji, pozwoli mi na poszukiwanie pracy tam gdzie będą docenione moje kwalifikacje zawodowe i uszanowana moja godność osobista.

Jestem przekonany, że wbrew przyklejonym mi etykietom "odpowiedzialnego za chaos na kolei”, moje ponad 30-letnie doświadczenie zostanie docenione przez prawdziwy biznes. Wyniki większości spółek Grupy PKP za 2010 rok, a w szczególności PKP Cargo, PKP Energetyka, LHS, Telekom, Natura Tour, czy PKP Informatyka są zaprzeczeniem głoszonej opinii o dryfowaniu i braku menedżerskiego zarządzania. Z satysfakcją obserwuję modernizację blisko 80 dworców kolejowych, które przed EURO 2012 staną się prawdziwą wizytówką naszego kraju.

Nie podzielam poglądu o braku koordynacji z mojej strony w kontekście nie wdrożonych zapisów ustawowych, które dawałyby mi formalne podstawy do tego.

Kilka lat temu uczestniczyłem w konferencji poświęconej odpowiedzi na pytanie: "Kolej: biznes czy polityka?”. Trzy dekady osobistych doświadczeń pozwalają mi stwierdzić bez emocji: biznes zależny od polityki. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby była to polityka państwa wspierająca rozwój kluczowej gałęzi transportu, dająca obywatelom szanse na codzienną mobilność.

Odwołanie mnie ze stanowiska w grudniu nie sprawiło, że pociąg do Gdańska pojechał szybciej, a wagony stały się bardziej nowoczesne. Wszystkim nam: politykom, mediom i pasażerom zabrakło cierpliwości w oczekiwaniu na efekty wprowadzanych z wysiłkiem zmian.

Nie można niszczyć ludzi, którzy chcą pracować na rzecz kolei. Należy ich wspierać.

Źródło: Rynek Kolejowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-06-2011, 21:12    Odpowiedz z cytatem

Pawel_15 napisał/a:
To zostało jeszcze uwalenie gadziny ze stołka w zarządzie Dworca Polskiego i wachoid będzie tylko mógł mącić poprzez wywieranie presji na swoich kumpli ?

Kogo w zarządzie Dworca Polskiego chcesz uwalić?

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-06-2011, 21:18    Odpowiedz z cytatem

mateuszpiszcz napisał/a:
Ja ze swojej strony chciałem tylko powiedzieć, że i nasze forum dołożyło swoje 5 groszy do tego. Zapewne zauważyliście duże zainteresowanie tą sprawą ze strony Radia RMF FM. Nie było ono przypadkowe, bo to dwóch naszych członków poprosiło o interwencję w tej sprawie radio. Jestem przekonany, że dzięki nagłośnieniu w ogólnopolskiej stacji radiowej PKP dojrzało do decyzji o odwołaniu Wacha.

No, nasze forum bardzo aktywnie włączyło się w rozdmuchanie afery, bo Wach to nasz wróg nr 1. Nie tylko uderzaliśmy do mediów, ale też sami pisaliśmy niusy:

Arrow http://infokolej.nowyekran.pl/post/16307,kadrowy-skandal-w-pkp
Arrow http://infokolej.nowyekran.pl/post/16383,kadrowy-skandal-w-pkp-2

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 07-06-2011, 21:20    Odpowiedz z cytatem

Pirat mam tylko nadzieję , że to definitywny koniec Wacha w polskich kolejach Smile

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 07-06-2011, 21:26    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Do dziś zachował funkcje przewodniczącego rady nadzorczej dwóch spółek: PKP Cargo i Dworzec Polski


Cytat:
Kogo w zarządzie Dworca Polskiego chcesz uwalić?

Wachoida Smile

Co do jego oświadczenia, to ma kolo niezły tupet. Ileż to połączeń zostało za jego kadencji uwalonych ? Ile linii kolejowych udupiono za jego kadencji ? Kto rzucał prezesowi Moraczewskiemu kłody pod nogi za interREGIO ? Kto z Szafranem knuł przeciwko prezesowi Moraczewskiemu intrygi ? Kto jest odpowiedzialny za grudniowy burdel przy wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy ? Kto jest odpowiedzialny za wiele innych przewinień, zaniedbań i celowych działań aby uwalić kolej ? Odpowiedź na wszystkie pytania jest jedna - Andrzej Wach.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-06-2011, 21:33    Odpowiedz z cytatem

Pawel_15, nie myl zarządu z radą nadzorczą, bo to dwa różne 'ciała'.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

gumis Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Sty 2008

PostWysłany: 07-06-2011, 21:36    Odpowiedz z cytatem

Rachu-ciachu i po Wachu. Happy
Grabarczyk OUT - już chyba pora.
Może dla odpoczynku pojadą razem na wycieczkę do Chin?
Taka niby delegacja fachowców.

_________________
"Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmiecie"
Zbigniew Herbert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

thenatanaell Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2009
Skąd: Chojnów

PostWysłany: 07-06-2011, 21:57    Odpowiedz z cytatem

Akcjonariusze dostrzegli zagrożenie dla pięknie rozwijającej się Energetyki i szybko chwasta wyrwali... Smile Brawo! Ten krok potwierdza, że PKP Energetyce zależy na rozwoju a nie "kolesiostwie".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Torreador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: Pomorze

PostWysłany: 07-06-2011, 22:08    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kto rzucał prezesowi Moraczewskiemu kłody pod nogi za interREGIO ? Kto z Szafranem knuł przeciwko prezesowi Moraczewskiemu intrygi ?

Nie rozumiesz. Był pracownikiem PKP i musiał działać tak aby zysk nie zmniejszał się. Ty będąc kiedyś prezesem musiałbyś też walczyć z konkurencyjną firmą.

[ Dodano: 07-06-2011, 22:10 ]
Cytat:
Kto jest odpowiedzialny za grudniowy burdel przy wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy ?

K. Zimnicka-Jankowska dyrektor handlowy - członek zarządu PKP Intercity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07-06-2011, 22:15    Odpowiedz z cytatem

Torreador, a mam Ci przypomnieć ile milionów wyciekło ze spółek PKP za prezesury Wacha? W tym dziale masz opisanych kilkanaście poważnych afer w Grupie PKP z ostatnich 6 lat. Niektóre z tych afer zostały wykryte i nagłośnione przez nasze forum. Każda afera to strata wielu milionów zł. Najwięcej opisanych na forum afer i przekrętów dotyczy PKP Cargo i PKP Przewozy Regionalne. Tak się składa, że Wach przewodniczył radom nadzorczym tych dwóch spółek. Przypadek? Nie sądzę.

Wach nie tylko powinien wylecieć z PKP na zbity pysk, ale też jego prezesurą w PKP SA powinny zainteresować się organa ścigania. Niestety kolejowy beton był, jest i pozostanie bezkarny, bo nikt z kolejową mafią nie chce zadzierać.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl