Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana miejsca na miejscówce
Autor Wiadomość

Ex Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Maj 2011
Skąd: Kraków

PostWysłany: 04-06-2011, 20:55   Zmiana miejsca na miejscówce Odpowiedz z cytatem

Witam. Pociągami jak jeździłem, to prosiłem o miejscówkę koło okna. Dzisiaj przez wyjazdem do Warszawy kupiłem miejscówkę na jutrzejszy EIC, też koło okna. W drodze do Warszawy było strasznie, bo ludzie mieli wszędzie nogi rozłożone i spali, a ja nie mogłem nigdzie wyjść bo nie miałem jak, nie budząc ich.
I teraz moje pytanie, czy mogę jakoś zmienić miejsce na miejscówce żeby było np. przy korytarzu bez wpłacania jakiejś dodatkowej kwoty?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bouzer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2010
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 05-06-2011, 01:13    Odpowiedz z cytatem

Do dwóch godzin przed odjazdem możesz miejscówkę wymienić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 05-06-2011, 05:59    Odpowiedz z cytatem

Trzeba było wychodzić do woli BUDZĄC ICH !!! Ja tam siadam przy oknie, jak chcę wyjść to wychodzę, zresztą nie ma z tym problemu nikt nie śpi mocno w poiągu wstajesz idziesz oni cofają nogi, wagon z miejscami do siedzenia to nie sypialny.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 05-06-2011, 06:12    Odpowiedz z cytatem

W EIC nikt spał na korytarzu nie będzie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 05-06-2011, 14:33    Odpowiedz z cytatem

Generalnie można siadać gdzie się chce, przecież konduktor nie pogoni Ciebie, bo masz miejsc 46 a siedzisz na 14. Ich interesuje, abyś miał bilet i miejscówkę. Chyba, że zgłosi się ktoś, kto ma to miejsce, to musisz mu ustąpić. Sam często siadam gdzie popadnie, ot dla przykładu w PKP Intercity mają jakiś dziwny system sprzedaży. W EIC po 7 z Warszawy do Katowic zawsze dostaję miejscówkę w wagonie nr 4, a wagon nr 3 jeździ prawie pusty. Przechodzę sobie do wagonu 3 i jestem zawsze sam w przedziale, podczas gdy we wspomnianej czwórce są po 3 osoby w przedziale.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 05-06-2011, 15:09    Odpowiedz z cytatem

W Beskidach tak zazwyczaj jest, czasem w "3" wręcz nie ma nikogo. Z tym że przez pewien czas tak było, że ta trójka była w mocno gorszym standardzie niż zapełniony wagon nr 4. I nawet ludzie, co kupowali bilet w pociągu, wybierali wagon nr 4.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bondzio007 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Mar 2011
Skąd: Stargard Szczecinski

PostWysłany: 05-06-2011, 17:03    Odpowiedz z cytatem

Ja naprzykład jechalem ostanio CHROBRYM mialem miejscówke na wagon 1 klasy nr 4 ale on niemial wyswietlaczy i bylo tloczno a w wagonie 2 (158a) było prawie pusto to po kilku minutach sie przesiadłem a konduktor tylko powiedzial ze jak ktos przyjdzie z miejscowka na to miejsce to mam ustapic Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ex Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Maj 2011
Skąd: Kraków

PostWysłany: 05-06-2011, 19:31    Odpowiedz z cytatem

No to dzięki, będę wiedział na przyszłość, bo na ten pociąg nie zdążyłem przyjechać, autobus się zepsuł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bouzer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2010
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 06-06-2011, 20:09    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wagon z miejscami do siedzenia to nie sypialny.


Wagon z miejscami do siedzenia to też nie Twój prywatny pokój w którym chciałbyś się najchętniej zamknąć i nikogo więcej nie wpuścić, bo przecież za pierwszą klasę zapłaciłeś raz na przysłowiowy "ruski rok". Twisted Evil


Cytat:
Trzeba było wychodzić do woli BUDZĄC ICH !!!

No pewnie! Nawet jak nie trzeba mi wychodzić to i tak należy ich zbudzić oscentacyjnie wychodząc! Niech sobie nie myślą burżuje jedne z EIC, że są lepsi od społeczeństwa jeżdżącego zwykłymi TLKami i to jeszcze drugą klasą!. Twisted Evil

Teraz czekam na ostrzeżenie. Nie mogłem się już powstrzymać czytając ten ciągły bełkot zbuntowanego anarcho - socjalisty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

white_snoopy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2011

PostWysłany: 06-06-2011, 20:20    Odpowiedz z cytatem

@up Pięknie się przedstawiłeś. Oczywiści przy okazji wyszedł jad i może jakaś zazdrość, że na EIC nie stać czy na 1 klasę? Koledze pewnie chodziło o to by się ludzie nie wstydzili budzić ludzi jak chcą wyjść, bo w sumie ma rację, że to nie sypialny. Jednak każdy kto ma choć trochę kultury nie będzie na siłe nikogo budził. Aczkolwiek zazwyczaj jak jeździłem nocnymi to ludzie : rozkładali się na całych kanapach zajmując cały przedział, strasznie się wiercili, opierdali się o mnie albo chrapali - co nie jest także przyjemne, a wręcz nie na miejscu. Więc nie przyjmuj od razu tak radykalnego stanowiska i z ryjem nie wyjeżdzaj, bo Ci z tej trzęsawki słoma z butów z wypadnie (ostatnie zdanie troche prowokacyjne, byś zobaczył jak zabrzmiałeś :/)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 07-06-2011, 10:01    Odpowiedz z cytatem

Bouzer napisał/a:
Do dwóch godzin przed odjazdem możesz miejscówkę wymienić.


Nie do dwóch, tylko do jednej godziny przed odjazdem pociągu ze stacji wskazanej na miejscówce!

A reszta tak, jak dalej napisane - siadasz, gdzie Ci pasuje, byle było wolne i zgodne z klasą wagonu, na którą masz bilet :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl