Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 47, 48, 49  Następny
Zestawienie i frekwencja w pociągach sezonowych
Autor Wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 26-06-2011, 11:27    Odpowiedz z cytatem

Mnie już nic nie dziwi w tym kraju, a pociągi sezonowe od lat są zestawiane z najgorszych wagonów, bez względu czy to były pośpiechy, czy obecne TLK lub Ex.
Kolega pisze o Ex Jantar, ale takich przykładów od lat jest mnóstwo, pamiętacie co było z EIC Szkuner, część katowicka w tragicznym zestawieniu, potem zmiana na Ex, ale te wagony na TLK nadawały.
Ja mam najgorsze wspomnienia z podróży IC Łebsko sprzed kilku lat. Skład przechodzący z Neptuna, bardzo dobre wagony w relacji Warszawa - Gdynia(klima, gniazdka), a część do Łeby jakby z innego świata, doczepione 4 wagony nadające na wszystko tylko nie IC czy Ex i lament pasażerów, za co płacą tyle kasy.
Oczywiście wtedy obsługa doradzała przesiadkę jak sie komuś nie podoba dany wagon, ale do dziś nie rozumiem, dlaczego w jednym składzie są świetne wagony do jednego miasta, a do drugiego złom.
Jaki jest sens robienia sezonowych połączeń wyższej kategori ale poziom wagonów odpowiada zupełnie czemu innemu. Szokowało IC Łebsko, przerażał Ex Posejdon, straszył Szkuner, a Jantar od lat niezmiennie trzyma beznadziejny poziom. Jazda na wczasy sezonowymi Ex to wyrzucona kasa, mam na mysli głównie trasy z Warszawy do Łeby, Helu czy Kołobrzegu. Od lat bez znaczenia czy pociąg jedzie 5 czy 6 godzin, czy tory są lepsze czy gorsze, to wakacyjne składy Ex w kierunku wybrzeża są wyciąganiem kasy za pseudo pociągi.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

H3rlitZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010

PostWysłany: 26-06-2011, 13:21    Odpowiedz z cytatem

TLK 38502 takie samo jak na załączonym wcześniej filmie.
W dniu 24.06 ( piątek ) od Krakowa ludzie siedzieli już na korytarzu, w Katowicach ledwo wsiedliśmy. 3 wagony były zarezerwowane dla koloni, drużyna przez cały czas się nie pojawiła ani razu. Podjechałem nim ( Śmiech ) do Poznania - 8h na torbie jakiejś dziewczyny na korytarzu, bez możliwości wyjścia do toalety - podziękowałem za wspólnie spędzony czas.

W Poznaniu wsiadłem do 38500 - ( zestawienie to 5 x B - ilości sypialek/kuszet nie jestem w stanie podać ). Co ważniejsze dotarłem nim do Szczecina - sam w przedziale, ponieważ w ostatnim wagonie były tylko 3 czy 4 osoby.

_________________
2010 : 24304 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

scarlett27 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 01 Paź 2009

PostWysłany: 26-06-2011, 19:59    Odpowiedz z cytatem

Z wszystkim można by się zgodzic, poza tym, że według rozkładu 38502 jedzie z Katowic do Poznania niecałe 6 h (00:40 - 06:22).No i skoro Twoim miejscem docelowym był Szczecin, to czemu nie wsiadłeś do bezpośredniego składu 38500, który raptem godzinę później wyjeżdżał z Katowic; tylko do załadowanego pociągu jadącego do Kołobrzegu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Patryk180 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Gru 2009
Skąd: Katowice

PostWysłany: 26-06-2011, 23:26    Odpowiedz z cytatem

Dzisiejsza TLK d. Wolin Kraków Pł-Świnoujście
EP07-381+2+2(IC)+2+2+2(TLK)+1+K+S
Trzecia dwójka zarezerwowana , Frekwencja: W pierwszej i drugiej dwójce i ostatniej jedyncje jako 2 klasa 1-2 osby na przedział, w czwartej i piątej dwójce 4-5 osób na przedział. Kuszetka i sypialny pełne. W Bytomiu dosiadło się 7 osób nikt nie wysiadł. 2 minuty opóźniony.

Nie rozumiem dlaczego ten pociąg jest aż tak długi, widocznie PKP IC zależy żeby celowo zmiejszyć frekwencje i zeby w rozkładzie 2011/12 już ten pociąg nie wyjechał.


Ostatnio zmieniony przez Patryk180 dnia 27-06-2011, 00:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 26-06-2011, 23:38    Odpowiedz z cytatem

Pociągiem z długiego weekendu. "Ścisk, brak miejsc, duchota"

Po długim czerwcowym weekendzie, czas na powroty. Okazuje się, że korki i trudne warunki na drogach, to nie jedyne problemy, z którymi muszą borykać się Polacy wracający do domów. Jak informują nas nasi internauci, poważne kłopoty mają też pasażerowie podróżujący koleją.

"Pociąg relacji Szczecin-Olsztyn. Zdjęcie zrobione w Słupsku. Nie ma miejsc dla ludzi czekających na peronie. Krzyki i wyzwiska nikogo już nie dziwią. Jest gorąco i duszno" - napisała o godzinie 17.25 internautka.
Pociąg do Lublina, a już w Poznaniu ludzie nie mieli miejsca, by dostać się do pociągu. Nie mówiąc już o tym, aby usiąść. Narażają nas na niebezpieczeństwo!" - pisała o godzinie 15 @martynafyda.

"Wybrałem się w podróż do Warszawy z Dąbrowy Górniczej. To, że od początku stałem na korytarzu pominę, ale w Zawierciu do pociągu dosiedli się turyści-rowerzyści i się zaczęło" - rozpoczyna swoją relację @Tomek B. "Przedział dla rowerów (przygotowany na przewóz trzech jednośladów) okazał się niewystarczający, więc rowery stały w korytarzu, oparte o ściany przedziału. A pomiędzy tym wszystkim - pasażerowie. Ciekawe, czy organizatorzy przewozów zbiorowych zdają sobie sprawę, że pociąg jadący Centralną Magistralą Kolejową osiąga prędkość 120 km/h i skutki jakie może narobić nagłe hamowanie, będą kwalifikowały się pod stworzenie zagrożenia w ruchu kolejowym" - dodaje internauta.

Swoją podróż pociągiem relacji Kołobrzeg-Poznań opisywał również o godzinie 18 @Marcin: "Pociąg stoi teraz w Pile, nikt już do niego nie wejdzie. Nie można się w ogóle ruszać, a przed nami jeszcze 100 kilometrów i nikt raczej nie wsiądzie".

Źródło: TVN24 / KONTAKT24
(Na platformie zdjęcia z pociągu)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wielkopolanin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2007

PostWysłany: 27-06-2011, 00:27    Odpowiedz z cytatem

Patryk180, poza Bytomiem są też stacje. Rok temu jeździłem tym pociągiem i frekwencja pod Poznaniem wynosiła około 80 do 90 % w kierunku Świnoujścia, czasami więcej, mimo tego, że wielu pisało, że frekwencja na Śląsku jest marna. W drodze powrotnej ze Świnoujścia w kierunku Ostrowa Wlkp. było 120%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

H3rlitZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010

PostWysłany: 27-06-2011, 09:55    Odpowiedz z cytatem

scarlett27, Ad vocem.
Po pierwsze, moim miejscem docelowym podróży nie był Szczecin Główny, a Kołobrzeg właśnie. Cel podróży ( niezależny od nikogo/niczego, został zmieniony na Świnoujście właśnie ze względu na komfort podróży TLK 38502 ).
Po drugie - TLK 38502 w Poznaniu miało już ponad 70 minut spóźnienia co uniemożliwiło mi przesiadkę na TLK do Świnoujścia ( odjazd o 7.15 chyba ).

I jasne, że bardzo chętnie bym się przesiadł do "pustego 38500" tylko nawet nie można było się dostać do toalety, a co dopiero do wyjścia.

I nie mam żadnych pretensji do PIC, bo nareszcie się przekonałem, że takie składy w Polsce jeżdżą Wink

Patryk180, Załamałem ręce jak przeczytałem Twoją teorię spiskową - pt. "Ten pociąg jest za długi". Jak jakaś spółka ma poważnie traktować MKoli, jeżeli podstawia skład :
a) za krótki - "mogli dać więcej wagonów!"
b) w sam raz - "mogli dać więcej wagonów, byłby wyższy komfort!"
c) za długi - "specjalnie, chcą go wyciąć w następnym rozkładzie jazdy!"

Przepraszam za OT, ale aż ... no nic, szkoda gadać.

_________________
2010 : 24304 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Patryk180 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Gru 2009
Skąd: Katowice

PostWysłany: 27-06-2011, 10:18    Odpowiedz z cytatem

Wielkopolanin, tak może w zeszłym roku frekwencja była na min wysoka ale skład był krótszy bo miał 5 wagonów z czego jedna 1kl i rowerowy który na śląsku był totalnie pusty. W tym roku ma aż 6 wagonów kl.2
H3rlitZ, bo długość składu trzeba dopasować do frekwencji na Wolinie spokojnie wystarczyły by 4 dwójki a nie 6. W ten sposób zyskujemy 2 wagony kl2 które można dopiąć do bardziej frekwencyjnego pociągu np. d.Orkana Przemyśl-Kołobrzeg w którym ludzie stoją na korytarzach z powodu małej liczby wagonów 2kl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 27-06-2011, 11:04    Odpowiedz z cytatem

woczrajsze zestawienie Rozewia mnie rozwaliło w JG, 12 pudeł Laughing , później podeślę więcej info o IR Galicji, TLK Karkonoszach i TLK Rozewiu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz B. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008

PostWysłany: 27-06-2011, 11:51    Odpowiedz z cytatem

Scotty napisał/a:
woczrajsze zestawienie Rozewia mnie rozwaliło w JG, 12 pudeł


... a ostatnio na Hel wjechał w zestawieniu 2-2-1-2-2, czyżby coś się polepszyło na dłużej w zestawieniu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 27-06-2011, 11:54    Odpowiedz z cytatem

Wczorajszy IR "Galicja" odjazd z Jeleniej Góry 11:08 w pociągu 83 osoby, powrotny IR "Galicja" przyjazd 17:16 wysiadają 63 osoby. Na stacjach Wałbrzych Główny i Wałbrzych Miasto w stronę Rzeszowa wsiadły 82 osoby. Do Wrocławia zapełnienie 90%. Pociąg powrotny z Wrocławia frekwencja 80% w Wałbrzychu wysiadają 84 osoby.
Zestawienie "Galicji" w stronę Rzeszowa to ET 22- Bohun- Bonanza- 2- 2.
Pociąg powrotny to zwykły EN57.
FREKWENCJA W POCIĄGU WYŚMIENITA!

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27-06-2011, 12:03    Odpowiedz z cytatem

Dopiero początek wakacji, koniec długiego weekendu, który co roku przecież jest w związku ze Świętem Bożego Ciała i już są problemy, żeby się dostać do pociągów, czyli bardzo niewesoło. Ktoś tu pisze, o pociągu Szczecin-Lublin, zapewne chodzi o dawnego Gałka. Ten pociąg w Poznaniu w zwykłą niedzielę, w ciągu roku szkolnego jest już załadowany, a tu dochodzi że jedzie on ze Świnoujścia, i końcówka długiego weekendu.
Odnośnie zestawień pociągów kwalifikowanych, to niestety muszę sie zgodzić z przedmówcami. Od lat pociągi jadące w kierunku Wybrzeża po E65 straszyły tym w czym kazano nam jechać. I rzeczywiście, nie miało to znaczenia czy pociąg jedzie, 3 czy 6 godzin, bo "Posejdon" i "Jantar" czy 10 lat temu czy teraz kiedy tego pierwszego już nie ma, to dalej najgorsza rzeźnia wyciągnięta z krzaków. Na temat "Szkunera" ubiegłorocznego to nawet szkoda się wypowiadać, zwłaszcza część katowicka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bondzio007 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Mar 2011
Skąd: Stargard Szczecinski

PostWysłany: 27-06-2011, 12:35    Odpowiedz z cytatem

Ze sie wtrace gałek wczoraj od Stargardu w strone Swinoujscia miał 95% wiec do Poznania miał 200% a mial 6x 2 klasa bar i 2x 1klasa;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

luktrez13579 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Maj 2010
Skąd: DOKP Szczecin

PostWysłany: 27-06-2011, 15:40    Odpowiedz z cytatem

Witam

wrzuci może ktoś zestawienie TLK 53202 z Gdyni do Zakopanego i Krakowa Płaszowa, podobno od lipca do końca sierpnia będzie nosił nazwę Orange kino letnie ( będzie też posiadał wagon kinowy) interesuje mnie ilość wagonów sypialnych oraz kuszetek na obydwu relacjach

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 27-06-2011, 16:09    Odpowiedz z cytatem

TLK 53202 na starcie z Gdyni

Bc
WL
Bc
B
B
B
B
B
B
B
B
Bc
WL
Bc

po 7 pudełek do Zakopca i 7 do Krakowa Płaszowa oba składy to lustrzane odbicia Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 49 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 47, 48, 49  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl