Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 47, 48, 49  Następny
Zestawienie i frekwencja w pociągach sezonowych
Autor Wiadomość

Tomasz B. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008

PostWysłany: 23-06-2011, 01:29    Odpowiedz z cytatem

vistavio napisał/a:


A pytanie odnosnie 48501 - WLABouz jechal do Kolobrzegu czy do Świnoujścia?


Pierwszy sypialny za lokomotywą do Kołobrzegu (czyli ten, o który pytasz), a drugi (na końcu składu) do Świnoujścia.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 23-06-2011, 01:47    Odpowiedz z cytatem

vistavio, Dlaczego zapomnij o zakazie? Taki zakazy obowiązują (na rezerwacje przedziałów w bardzo dużo pociągach, a zakazy wydawania biletów grupowych np. w d. Monciaku)

Pociągi kolonijne ciągle są uruchamiane(PKP IC). Tylko że one nie są ujęte w ogólnym R.J.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

BvL Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lis 2008
Skąd: Głogów

PostWysłany: 23-06-2011, 07:57    Odpowiedz z cytatem

mk1992 według mnie Orkan to pociąg który jedzie w 48500 wraz z grupą do Świnoujścia, bo dla niego zawsze przypisana była relacja Bielsko-Biała - Kołobrzeg (d.48502) i tam śmigało ok. 10 pudeł.

Skład 48501 porządny, czyste wagony, świeżo po rewizji (jeżeli miejscem rewizji było "Op", to sam brałem w niej udział Razz)

_________________
"Opolskie, tutaj zostaję"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 23-06-2011, 11:02    Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że TLK z Krakowa do Świnoujścia przez Bytom, Kluczbork, nie będzie mocno zapełniony, ponieważ, z Krakowa ledwie 2 h przed nim jest inny TLK do Świnoujścia, trasą przez Wrocław. Jednak większość pasażerów pojedzie wcześniejszym, a druga TLK do Świnoujścia, może liczyć jedynie na pasażerów odcinka Bytom - Kluczbork - Ostrów, co raczej w godzinach nocnych nie wygeneruje tłoku. Ale może i będą dni pełniejszego zapełnienia?

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Patryk180 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Gru 2009
Skąd: Katowice

PostWysłany: 23-06-2011, 11:26    Odpowiedz z cytatem

Mi wręcz przeciwnie wydaje mi śię że wiekszość ludzi wybierzę TLK właśnie ten przez Kluczbork a nie przez Wrocław ponieważ ma szybszy czas przejazdu:
TLK z Krakowa do Swinoujścia przez: Kluczbork: 11:49h
TLK z Krakowa do Swinoujścia przez: Wrocław: 13:13h
widać różnicę, ale i tak 3-4 osoby na przedział w dawnym Wolinie to jest dobrze w 1 dniu kursowania, w zeszłym roku miał gorszą frekwencje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 23-06-2011, 11:38    Odpowiedz z cytatem

Tomasz B. napisał/a:

[ Dodano: 22-06-2011, 23:01 ]
Wspomniana wyżej TLK-a z Bielska-Białej do Władysławowa:

http://www.youtube.com/watch?v=9H1mNay9bIA

... niech wasz nie zmyli ilość dwójek - jedna z nich przeznaczona ... a jakże ... dla kolonii!


Dokładnie, na odjezdzie z ŁKal. ludzie z dziećmi siedzieli na torbach w korytarzu. To jest chore że on jedzie tylko do Władysławowa.

Dzisiejsze:
54110 - B+B+A+B (+10')
45100 - B+B+A+B+B
38506 -EP09-005 --> A+WR+B+B+B+A*

* wagon zdeklasowany
Uwaga - mogłem pomylic kolejnosc wagonów.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 23-06-2011, 11:54    Odpowiedz z cytatem

sebek, z d. Wolina to jest bardzo dużo pasażerów co korzysta z tego pociągu nawet od stacji Poznań... - właśnie ze względu na bardzo atrakcyjny czas jazdy! (ominięcie stacji Szczecin Gł.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

raf0 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Cze 2011
Skąd: śląsk

PostWysłany: 23-06-2011, 12:40    Odpowiedz z cytatem

mk1992 Mam pytanie, czy w składzie dawnego Wolina była wagon do przewozu rowerów?
Dzięki

[ Dodano: 23-06-2011, 12:43 ]
Jeszcze jedno pytanie czy ktoś widział jak wyglądał skład 38508? Jutro wysyłamy kilkoro dzieci tym pociągiem, i mam obawy co do obłożenia tego składu.
Dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-06-2011, 12:47   

Co do dawnego Wolina, nawet jego wczorajsze zestawienie było przyzwoite. Fakt faktem, że zestawiony był z 6 wagonów klasy drugiej (w tym "jedynka" jako "dwójka"), gdy jeszcze dwa lata temu kursował na 8 wagonach, natomiast nadrabia to kuszetką i sypialką, które w tym pociągu są dla mnie na prawdę miłym zaskoczeniem, gdyż nie spodziewałem się tych wagonów w tym pociągu. Dwójki też nie byle jakie, pierwsze trzy wagony w malowaniu PKP IC, jedynka również w malowaniu PKP IC, kolejna zielona dwójka z okrągłymi oknami, a ostatnia dwójka z prostokątnymi oknami, natomiast w malowaniu TLK. Przyzwoicie moim zdaniem.

BvL napisał/a:
mk1992 według mnie Orkan to pociąg który jedzie w 48500 wraz z grupą do Świnoujścia, bo dla niego zawsze przypisana była relacja Bielsko-Biała - Kołobrzeg (d.48502) i tam śmigało ok. 10 pudeł.


Do 2008 roku po "kluczborskiej" kursował pośpieszny relacji Katowice - Kołobrzeg, bez nazwy. W 2009 wydłużono go do Bielska Białej i nadano mu nazwę "Orkan", w 2010 roku podobnie, tyle, że już bez nazwy, gdyż wszystkie zostały zlikwidowane. W roku 2011 (czyli w obecnym) przetrasowano go z Bielska na Przemyśl, natomiast nadal nazywam go "Orkan", gdyż to właśnie z tym "kluczborskim" Kołobrzegiem ICK-i wydziwiają od 3 lat. Zresztą to i tak jest bez znaczenia. Poważniejszym problemem w tej kwestii jest fakt, że pociąg startuje z Przemyśla z tylko czterema wagonami klasy drugiej i jedzie przez największe ośrodki w kraju do jednego z najbardziej popularnego kurortu w Polsce. Wolę nie wiedzieć, co się w tym pociągu będzie działo w środku sezonu, zwłaszcza w piątki...


Ostatnio zmieniony przez raf0 dnia 23-06-2011, 12:51, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 23-06-2011, 12:49    Odpowiedz z cytatem

Czyli wagon rowerowy nie jechał ? Surprised
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-06-2011, 12:52   

Jeśli o Wolina pytasz, to nie. Natomiast w pierwszej "dwójce" był przedział dostosowany do przewozu rowerów.
Powrót do góry

raf0 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Cze 2011
Skąd: śląsk

PostWysłany: 23-06-2011, 13:03    Odpowiedz z cytatem

mk1992 rozumiem, że jest to przedział pozbawiony siedzeń i przystosowany tylko rowerów, a reszta to normalne przedziały z siedzeniami? Ma ktoś może zdjęcie takiego przedziału?[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-06-2011, 13:07   

Szczerze mówiąc nie powiem Wam, bo wiem to stąd, że jakiś facet chciał wsiąść z rowerem do pociągu i kondi powiedział mu, żeby poszedł do pierwszego wagonu, bo tam jest specjalny przedział do przewozu rowerów. Nawet się nie zastanawiałem nad tym, żeby to zweryfikować na własne oczy. Może dzisiaj znowu skoczę na dworzec, to dogłębniej obadam sytuację. Niemniej jednak dziwi mnie Wasza reakcja na brak specjalnego wagonu do przewozu rowerów, w zeszłym roku Wolin prowadził bagażówkę i bynajmniej na śląskim odcinku świeciła ona pustkami...
Powrót do góry

raf0 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Cze 2011
Skąd: śląsk

PostWysłany: 23-06-2011, 13:26    Odpowiedz z cytatem

Ja w zeszłym roku korzystałem właśnie z Wolina i jechałem z rowerem w takim właśnie wagonie, powiem Ci że od Wrocławia poc. był pełny a ja miałem "kuszetkę" na podłodze tego wagonu dzięki karimacie i śpiworowi Śmiech Ale to tylko dodatkowy aspekt, natomiast jak jedziesz z rowerem w pociągu to jest to duże ułatwienie jeśli jest miejsce przystosowane do przewozu roweru, wracałem poc. z Ustki i tam nie było wagonu do przewozu rowerów, postawiłem go więc w ostatnim przedsionku ostatniego wagonu, szkoda że nie słyszałeś tych "epitetów" pod moim adresem od ludzi, którzy wsiadali z bagażami właśnie tamtędy. Stąd moje dopytywanie się, poza tym skoro w rozkładzie jest info że poc. prowadzi wagon do przewozu roweró to powinien on być.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 23-06-2011, 13:30    Odpowiedz z cytatem

@mk1992, ale odcinek śląski to jest dopiero początek jego trasy, a wyjeżdżając z Wielkopolski ten wagon był zawsze tak zaje.. że wchodząc z każdym kolejnym rowerem napotykało się na zbiorowy bunt pozostałych jadących w tym wagonie pasażerów. Najgorsze jest to, że pchali się tam również ci z dużymi bagażami dla własnej wygody, a zajmowali miejsce przy stojakach rowerowych "bo było się o co oprzeć".

Dlatego dziwi mnie bardzo, że bag-row już nie jeździ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 49 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 47, 48, 49  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl