Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Czechy - Słowacja
Autor Wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 30-10-2012, 22:04    Odpowiedz z cytatem

Niech ktoś mi powie jak to jest dokładnie z ofertą SparDay na EC Praha.Dzis byłem na hlavni nadrazi w Pradze i nikt nie potrafił mi sprzedac tej oferty. Wszyscy twierdzili, że moge taki bilet zakupic wyłącznie przez internet.
No i zgłupiałem, cos sie pozmieniało ? Jade do Polski w listopadzie na kilka dni i chciałem pociagiem ale chyba wybiore PolskiBUS do Wrocławia a potem to juz do Katowic niedaleko Wink Bo z tymi CD to sie tu nie da.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Polrail Service Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2012

PostWysłany: 30-10-2012, 22:55    Odpowiedz z cytatem

katowicer napisał/a:
Niech ktoś mi powie jak to jest dokładnie z ofertą SparDay na EC Praha.Dzis byłem na hlavni nadrazi w Pradze i nikt nie potrafił mi sprzedac tej oferty. Wszyscy twierdzili, że moge taki bilet zakupic wyłącznie przez internet.


Cześć,

Niestety, to prawda. Wg tego regulaminu (strona 4, załącznik nr 1, punkt 3) CD sprzedają te bilety tylko online.

Pozdrowienia,
Jarek
Polrail Service
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 31-10-2012, 09:31    Odpowiedz z cytatem

Ostatnio pojawiają się w EC Praha wydawane w kasie biletowej bilety "SporoTiket Polsko" czy jakoś tak - w każdym razie jest to odpowiednik polskiego Spar Daya. W jaki sposób się je kupuje - tego niestety nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

olie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2012

PostWysłany: 01-11-2012, 15:28    Odpowiedz z cytatem

Nie piszą tego wprost, ale myślę że można kupić bilet SporoTiket Polsko normalnie w kasie. Tylko wtedy do ceny jest doliczane 50 Kč.

Ze strony ČD: "Jízdenky SporoTiket Polsko zakoupíte na eShopu ČD, u pokladní přepážky nebo na telefonní lince 840 112 113 Kontaktního centra ČD."
oraz: "Can I purchase SporoTiket tickets at a ticket office as well?
Yes, but purchases at the ticket counter are subject to a fee (CZK 50)."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 01-11-2012, 23:04    Odpowiedz z cytatem

Dopłaciłbym te 8 zł ( 50 ck) ale poprostu "niedasie". Cos ala polskie PKP. Swoją drogą, inaczej widze czeską kolej od kiedy tu mieszkam i pracuje. Kiedyś jeździło sie raz na ruski rok i były achy i echy. Dzis widze, ze wcale tak kolorowo na sieci CD nie ma.
Ale cóż, pewnie i tak pojade EC Praha na kombinowanym bilecie.
Pozdrawiam !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aankaa Płeć:Kobieta
Nowy


Dołączyła: 03 Lis 2012

PostWysłany: 03-11-2012, 19:49    Odpowiedz z cytatem

Hej, chcę jechać z Czeskiego Cieszyna do Popradu. Podobno najtaniej jest zakupić bilet "maly pograniczny styk" do Ziliny i potem na dalszą część. Jest pociąg o 3ciej z minutami z Czeskiego Cieszyna bezpośrednio do Popradu. W Zilinie stoi 30min. Nie wiem czy w ciągu tego czasu mam wysiąść i lecieć do kasy? czy na dalszą trasę mogę u konduktora? jeżeli tak, to czy płaci się u niego więcej niż w kasie i czy można płacić kartą? A może już w Cieszynie mogę kupić dwa bilety na jeden pociąg?

Jeszcze takie pytania techniczne:
- W jakich godzinach są czynne kasy w Czeskim Cieszynie?
- Czy "maly pograniczny styk" można kupić też u konduktora?
- Czy opłaca się kupić od razu bilet powrotny?

Dzięki wielkie za odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-11-2012, 23:25   

Jak chcesz mieć coś taniej, to kupujesz osobno na Cesky Tesin - Zilina i na Słowacji w kasie na Zilina - Poprad. Kasy w C.T. mają bodaj jakąś krótką przerwę, ale jest to wtedy, gdy żadne pociągi nie jeżdżą.
Powrót do góry

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 12-11-2012, 14:27    Odpowiedz z cytatem

Problem z CD i SpardDay rozwiązał się sam. Od jutra w Czechach jezdzi LEO express i na niego kupiłem sobie jizdenke. Cena rewelacyjna. I dojade sobie do Ostrava hl.n. a z Ostravy to już sobie spokojnie poradze.
Zobaczymy co oprócz dobrej ceny oferuje ten LEOexpress.
Pozdrawiam !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 12-11-2012, 15:16    Odpowiedz z cytatem

Napisz koniecznie bo cena od 137 kc za to polaczenie to cena b.konkurencyjna w stosunku do tego co oferuje CD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 12-11-2012, 16:24    Odpowiedz z cytatem

Ja zapłaciłem 170 ck. Dodajmy 60 ck za Ostrava hl.n - Cesky Tesin i łacznie za 230 ck możemy jezdzić trase Cieszyn - Praha hl.n.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

olie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2012

PostWysłany: 12-11-2012, 17:39    Odpowiedz z cytatem

Chyba w tym tygodniu są tylko takie atrakcyjne ceny. Regularne z Pragi wynoszą: do Ostravy hl.n 532Kč, a do Bohumina 544Kč.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 12-11-2012, 18:04    Odpowiedz z cytatem

Chcialem kupic na Sylwestra taki bilet ale maja na razie to zablokowane .

Katowicer jak sie przejedziesz tym cudakiem daj znac jak sie tym jezdzi
Ollie LE jest w zamysle jako konkurencja dla Pendolino choc mysla o innych trasach (Brno , Ceske Budejovice) i chca tez wejsc w polaczenia z krajami sasiednimi w tym PL (artykul w RK)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-11-2012, 23:34   

1. Na stronie Kolei Czeskich można już zobaczyć / wydrukować tabele nowo obowiązującego rozkładu: http://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani/jizdni-rad/tratove-jizdni-rady/-3546/#2013

2. Na Słowacji mozna zakupic promocyjnycałodniowy bilet sieciowy na najbliższą sobotę za 2 EUR na pociągi osobowe lub za 7 EUR na wszystkie za wyjątkiem IC. Problem w tym, że bilet ten można kupić tylko w słowackim Lidlu do 15.11.2012:) Ale może komuś akutar po drodze... Szczegóły: http://www.slovakrail.sk/sk/vlak-a-lidl-2012
Powrót do góry

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 13-11-2012, 21:19    Odpowiedz z cytatem

Panowie pytanie : do zaplaty za bilety w eshopie wystarczy karta Master Card Debit dodana do ekonta w mbanku ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 25-11-2012, 07:46    Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, ze tak pozno ale dopiero dorwalem sie do internetu.
Jechałem tym LEOexpressem pierwszego dnia tj. 13 listopada o 4.56 z Praha Hl.n. do Ostravy.
Podroż minela bardzo szybko i sprawnie. Kazdy pasazer otrzymuje prase czeską oraz połlitrowa butelke wody mineralnej. Na pokladzie mozna zakupic kawe, herbate, przekaski w rozsadnych cenach.
Gdyby ktoś miał pytania proszę pisać.

[ Dodano: 25-11-2012, 07:52 ]
olie napisał/a:
Chyba w tym tygodniu są tylko takie atrakcyjne ceny. Regularne z Pragi wynoszą: do Ostravy hl.n 532Kč, a do Bohumina 544Kč.

Wlasnie kupilem bilet na poczatek grudnia za 137 KC. Wiec nie wiem skad podajesz takie ceny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl