Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Parę pytań odnośnie podróży z dziećmi
Autor Wiadomość

kiniaczek31 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 30 Mar 2011

PostWysłany: 13-06-2011, 14:01   Parę pytań odnośnie podróży z dziećmi Odpowiedz z cytatem

Witajcie Smile
Zwracam sie do was o pomoc parę pytań :
1) odnośnie ceny biletu czy zniżka tzw.rodzinna 33% nie obowiązuje tylko w piątek w godz 14-20 ? czy może rozpoczyna sie w piątek i trwa do poniedziałku ?

2)Chciałabym obliczyć koszt naszego przejazdu i nie wiem już czy załapiemy się na zniżkę czy nie wyjeżdżając w sobotę (30.07 godz. 05:07) Ex 15411 dwoje dorosłych i dziecko prawie 5 lat i 2 latka

3)Jak to jest z tymi przedziałami dla matek dziećmi jak i komu się w końcu należą Czy są wogóle w ex kierujących się w strone na gdańsk ? Jak to wygląda jakiś specialny bilet czy co?

4) Czy w w/w przedziale są specjalne miejsca na wózek ? nie powiem że nie irytuje mnie upychanie go w zwykłym przedziale plus wielka walizka lub zawalanie korytarza i utrudnianie życia innym podróżującym Sad

5) Czy porywać się na tanie kuszetki z dwójką dzieci ? Jak obliczyć koszt przejazdu na dwoje dorosłych i 1 dziecko 4l10m drugie 2 latka

Sorry że tak wam truje ale może znajdzie sie ktoś chętny aby odpowiedzieć na moje pytania z góry dziękuję Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Podróznik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2011
Skąd: Toruń

PostWysłany: 13-06-2011, 15:01    Odpowiedz z cytatem

1."Ulga nie obowiązuje w 2 klasie pociągów dziennych EC, IC, Ex, TLK w czasie szczytów przewozowych, czyli gdy pasażer rozpoczyna przejazd w piątek w godz. 14.00 – 20.00. W pierwszej klasie promocja nie ma ograniczeń czasowych.
"
2.Załapiecie się na zniżkę Smile
3.Rok temu jadąc ze znajomą z 5 letnim dzieckiem konduktorka szukała im miejsca żeby nie siedziały na korytarzu,natomiast jeśli takowy przedział się w pociągu znajduje należy się udać do kierownika pociągu.

5.Do obliczania kosztów polecam tą stronę : http://mareczek.szczecin.pl/ciekawostki/cennik/index.php
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 13-06-2011, 17:31    Odpowiedz z cytatem

W pociągach ex nie ma przedziałów dla matek z dziećmi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kiniaczek31 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 30 Mar 2011

PostWysłany: 14-06-2011, 16:22    Odpowiedz z cytatem

Czy mógłby mi ktoś pomóć obliczyć jak wyniosła by nas podróż sypialnym ? TLK28500
2 dorosłe osoby bilet 61 zł + ?
5 latka i 2 latek
Dajmy na to że przedział 3 os młodszy przecież może być ze mną .
Bardzo proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 14-06-2011, 17:11    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem skąd i dokąd ty zamierzasz jechać tym pociągiem. Założyłem 2 warianty: że podróżujesz w pełnej relacji tj. Lublin - Kołobrzeg i wariant 2 że podróżujecie z Warszawy do Kołobrzegu.

Dla dorosłych weźmiemy bilety rodzinne z ulgą 33%, dla dziecka 5 lat bilet z ulgą 37% oraz bilet z ulgą 100% dla dziecka najmłodszego. Więc teraz liczymy:

2 * 46,90 + 44,10 + 0,00 = 137,90zł za bilety z Lublina

2 * 39,86 + 37,48 + 0,00 = 117,20zł za bilety z Warszawy

do tego dochodzą ceny miejscówek na sypialne.

Możecie według regulaminu RP-IC spać z dziećmi na jednym łóżku, (oczywiście 1 dorosły i 1 dziecko), ale załóżmy, że chcecie podróżować wygodniej i wykupicie cały przedział.

Tak więc, za podróż z Lublina zapłacicie 137,90zł za bilety + 3 * 81zł za sypialny = 380,90zł,
a za podróż z Warszawy zapłacicie 117,20zł za bilety + 3 * 81zł za sypialny = 360,20zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kiniaczek31 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 30 Mar 2011

PostWysłany: 14-06-2011, 19:50    Odpowiedz z cytatem

z warszawy do gdanska mamy zamiar dotrzec teraz szukam najwygoniejszego i nie za drogiego wariantu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 14-06-2011, 20:22    Odpowiedz z cytatem

kiniaczek31, InterRegio Pomorze relacji Warszawa-Gdynia coś po 13:30 z Warszawy napewno taniej. Pociąg zestawiony z wagonu piętrowego, bezprzedziałowego, przedziałowych.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 14-06-2011, 20:24    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli z Warszawy do Gdańska to najtańszą opcją jest pociąg "Słoneczny"
Jeżeli jedzie Was 2 dorosłych + dziecko 5 lat + dziecko 2 lata to jest to najtańsza opcja. Z tym,że są to wagony piętrowe, które kursują np. z Warszawy do Radomia. Klimatyzowane, ale za to miejsca trochę mało. Ale mam nadzieję, że dalibyście radę, bo są w miarę wygodne. No i cena. 45zł za normalny bilet w jedną stronę. Jeżeli chodzi o Was to:

2 * 30,15zł za osobę dorosłą + 28,35zł za starsze dziecko + 0,00 za młodsze dziecko = 88,65zł za podróż w jedną stronę. Mnie się wydaje, że możnaby się zastanowić nad takim wyjściem.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kiniaczek31 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 30 Mar 2011

PostWysłany: 15-06-2011, 14:58    Odpowiedz z cytatem

Kurcze słoneczny to fajna sprawa jeżeli jeszcze ktoś by mi dał gwarancję że znajdzie się miejsce siedzące nie dla mnie ale chociaż dla dzieci lub że nie będzie sćisku jak w puszcze między sardynkami Smile
A tego InterRegio znaleść nie mogę ...

[ Dodano: 15-06-2011, 16:00 ]
A może jeszcze jakiś fajny pomysł ? Ja niestety nie posiadam takiej wiedzy na temat pkp jak wy panie z okienek chyba też nie bo już mnie tyle razy w błąd wprowadziły ... i weź im zaufaj ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 15-06-2011, 15:09    Odpowiedz z cytatem

Słoneczny był oblegany głównie w piątki i soboty (nad morze) i soboty, niedziele, poniedziałki (z nad morza). W tym roku może być luźniej, bo czas przejazdu dłuższy, a kończy bieg w Gdańsku. Nie każdy lubi jechać na Hel z dwiema przesiadkami, wielu wybierze być może połączenia bezpośrednie do Gdyni.

IR znajdziesz po godzinie 13 z Warszawy, na 20 w Trójmieście.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 15-06-2011, 18:54    Odpowiedz z cytatem

kiniaczek31, w rozkład internetowy wpisz opcję :
przez Kutno, Toruń, Iława
i jak skorzystasz z rozklad.sitkol.pl to wybierz przewoźnika, w tym wypadku PR, ale Słoneczny też jest dobra opcją, z tymże on jedzie p. Działdowo, Iławę, Malbork.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kiniaczek31 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 30 Mar 2011

PostWysłany: 27-06-2011, 13:19    Odpowiedz z cytatem

Hej Smile

Mam do was prośbę Rolling Eyes
Powiedzcie mi jakie zniżki tam mam dokładnie zaznaczyć dla kogo bo tak sobie myślę że pojadę chyba tym Ex tylko nie wiem czy dam radę przez to przebrnąć a nie chciałabym jakiegoś błędu zrobić no bo wiadomo po co później się w podróży stresować Śmiech
A jeszcze jedna sprawa 4 latek ma taką samą zniżkę jak 5latek ?
Jaka cena jest miejscówek ?
Co oznacza ten cytat "EX
PKP Intercity, na części trasy z dopłatą EC/IC"

Przepraszam że męczę ale chciałabym obliczyć koszt przejazdu Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl