Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Belgrad - co warto tam zobaczyć?
Autor Wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 18-06-2011, 17:09   Belgrad - co warto tam zobaczyć? Odpowiedz z cytatem

Ktoś był w Belgradzie w Serbii? Warto odwiedzić to miasto?? W sierpniu będę w Austrii i z Villach i na jeden dzień planuję wyskoczyć sobie pociągiem do Belgradu. A może w okolicy warto coś zobaczyć (coś mam na myśli np jakieś zamki, twierdze, albo ładne starówki w miasteczkach). Ktoś może coś polecić? Nie musi to być też Belgrad, może jest jakieś inne miasto w Serbii, do którego warto pojechać na jeden dzień. Jest tylko jeden warunek - poruszam się pociągami z racji, że jestem szczęśliwym posiadaczem biletów FIP.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mikiyee Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2009

PostWysłany: 18-06-2011, 18:00    Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie polecam zostać w Belgradzie, choćby 1 dzień. Ja byłem 2 lata temu, przymusowo spędziłem noc. Mój pociąg EC Avala "zdefektował" w Budapeszcie łapiąc 3h opóźnienia, musiałem czekać na kolejny pociąg z belgradu całą noc i poł dnia Śmiech

Ogólnie miasto robi wrażenie, wszędzie duże monumentalne budynki, na niektórych ślady wojny. Jako, że mój przystanek był nieplanowany zwiedziłem belgrad tylko pobieżnie.

Polecam Ci zobaczyć cerkiew świętego sawy, możesz również zahaczyć o muzeum lotnictwa gdzie znajdują się szczątki zestrzelonego f117.

Na dworcu i w pobliżu spokojnie wymienisz Euro na Dinary. Jedzenie jest całkiem dobre w okolicznych budkach. Z racji tego, że była noc nie oddalałem się zbytnio od dworca. Może i dobrze, bo koło 2 nad ranem, kiedy spałem na dworcu, w oddali poszła seria z kałacha Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 18-06-2011, 20:45    Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie się przyłączam do poprzedniego komentarza - byłem w Belgradzie 4 razy, za każdym razem odkrywając coś niesamowitego w tym mieście. Polecam twierdzę Kalemegdan, do której znaki prowadzą już od dworca. Do cerkwi świętego Sawy najlepiej dojechać tramwajem, warto również odwiedzić inne belgradzkie cerkwie, których jest dużo. Jak masz jeden dzień, to Kalemegdan i Sawa - to obowiązek Wink
Ogólnie, Serbia jest tania, trochę dla nas dzika i nieznana, i piękna Very Happy A pociągi wloką się niesamowicie, zwłaszcza przy wjeździe do Belgradu Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 19-06-2011, 10:33    Odpowiedz z cytatem

Nie polecam Belgradu i Serbii na zwiedzanie pojedynczo. Jedynie co ładnego widziałem w Serbii, to młode kobiety.
Kolej nie jest tam tania. Nie miałem FIP, ponosiłem pełną odpłatność.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 19-06-2011, 14:14    Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast posiadam kartę EURO<26 i płaciłem połowę ceny. Gdyby przejazd Kraków - Lwów kosztował tyle co Budapeszt - Belgrad (15 E), byłby konkurencyjny. Nie jest to cena z sufitu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 19-06-2011, 16:24    Odpowiedz z cytatem

Dziś wypełniłem wniosek i biorę też bilet na Serbię. Jak wrócę w sierpniu z Belgradu, to napiszę, jak było i co widziałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl