Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
SM42 w barwach PKP Intercity
Autor Wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 25-06-2011, 15:37   SM42 w barwach PKP Intercity Odpowiedz z cytatem

Na długi weekend na Boże Ciało, będąc w Jastarni (Półwysep Helski) zauważyłem, że niektóre pociągi spółki PKP Intercity były ciągnięte przez spalinową lokomotywę SM42 w barwach tej spółki. Ale było też sporo pociągów, które ciągnęła "esemka" zielona, czyli pewnie należąca do PR albo do PKP Cargo. Ktoś zorientowany wie, czy PKP Intercity mają swoje "esemki", czy to coś w rodzaju wypożyczenia albo leasingu od PR/PKP Cargo?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 25-06-2011, 15:54    Odpowiedz z cytatem

Iktorn, IC ma swoje SM42 w swoich barwach. Ta zielona SM42 raczej od Carguli, ale pewności nie mam. PR wykluczam na 99%. W sieci jest nawet zdjęcie składu TLK z SM42 w zielonych barwach.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-06-2011, 16:24   

Damian Łódź, A wiesz może - (to mi @Adams opowiadał że widział) czemu z składami TLK na Krakowie Płaszowie SM42 z PR robiła manerwy?
Powrót do góry

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 25-06-2011, 17:21    Odpowiedz z cytatem

Jedna w barwach IC stale operuje na Głównym Zachód.
311?

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 25-06-2011, 19:43    Odpowiedz z cytatem

kryniczanin, może mają umowę na świadczenie usług manewrowych na tej stacji, swego czasu IC ogłaszało przetarg na to.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-06-2011, 19:48   

Jest to dowód na to, że brak tzw. zaplecza technicznego PKP IC na niektórych stacjach bynajmniej nie jest argumentem do tego, aby do tych miejsc nie uruchamiać pociągów TLK, jak dotychczas było to w niektórych przypadkach tłumaczone. Nie widzę więc przeszkód, by pociągi TLK kończące bieg w Katowicach kończyły trasę np. w Gliwicach, Raciborzu czy Żywcu.
Powrót do góry

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 25-06-2011, 19:59    Odpowiedz z cytatem

zawsze też można odstawic skład na tory boczne zeeletryfikowane lokomotywą pociągową, więc rzeczywiście jest możliwośc kończenia relacji w niektórych miastach.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nastawnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2010

PostWysłany: 25-06-2011, 20:16    Odpowiedz z cytatem

Intercity ma jeszcze kilka SM42 w starych barwach , czyli zielone. W wielu miejscach praca manewrowa jest zlecona "obcym" przez okres wakacji ze względu na zwiekszone zapotrzebowanie w tym okresie na lokomotywy spalinowe oraz braku sprawnych tych lokomotyw w IC. Przy obecnie prowadzonej polityce taborwej w IC , juz za kilka lat nie bedzie pociągów prowadzonych trakcją spalinową Intercity. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 25-06-2011, 20:39    Odpowiedz z cytatem

nastawnik, pożyczą ST44 od Cargo jak to miało miejsce o zgrozo zimą.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 25-06-2011, 20:46    Odpowiedz z cytatem

Tam zastanawiam się dlaczego do manewrów nie mogą wysłać EM10. Stoi to i stoi w Franowie, a do taszczenia wagonów w Płaszowie byłoby to idealne.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 25-06-2011, 21:33    Odpowiedz z cytatem

kryniczanin napisał/a:
Damian Łódź, A wiesz może - (to mi @Adams opowiadał że widział) czemu z składami TLK na Krakowie Płaszowie SM42 z PR robiła manerwy?

Identycznie jest w Poznaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 01-07-2011, 11:17    Odpowiedz z cytatem

W Lublinie IC ma dwie stonki (jedna zazwyczaj niesprawna) i do manewrów niekiedy wynajmują niebieskie stoneczki od Cargo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 06-05-2014, 19:47    Odpowiedz z cytatem

Pesa wykona naprawy rewizyjne 8 lokomotyw spalinowych PKP IC.

W listopadzie 2013 roku, spółka PKP Intercity ogłosiła przetarg na wykonanie obsługi technicznej 8 lokomotyw spalinowych serii SM42 na 4-tym poziomie utrzymania. W przetargu wpłynęły cztery oferty. Najkorzystniejszą złożyła Pesa Bydgoszcz.
Przedmiot przetargu podzielony był na części. Część nr 1 obejmowała wykonanie obsługi technicznej 4 szt. lokomotyw spalinowych serii SM42 na 4-tym poziomie utrzymania z opcją wykonania dodatkowo naprawy maksymalnie 3 lokomotyw, a także wykonanie prac poza stałym zakresem obsługi technicznej na 4 -tym poziomie utrzymania P4. Część nr 2, o takim samym zakresie prac, również obejmowała obsługę 4 szt. lokomotyw.
O udzielenie zamówienia starało się czterech wykonawców: MTL Asco Rail, Pesa Bydgoszcz, czeska firma Legios Loko oraz Newag. Kryterium udzielenia zamówienia jest najniższa cena. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Pesa Bydgoszcz, której spółka PKP IC udzieliła zamówienia. Firma złożyła ofertę w wysokości 3 675 663 zł brutto.

http://www.rynek-kolejowy.pl/52041/pesa_wykona_naprawy_rewizyjne_8_lokomotyw_spalinowych_pkp_ic.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nastawnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2010

PostWysłany: 20-05-2014, 20:03    Odpowiedz z cytatem

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1.0-9/10295807_737905706276528_89810648112776730_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/984069_737908652942900_5799578439905616562_n.jpg
https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1.0-9/10262020_737909802942785_1865892747262121555_n.jpg
Zapowiada się , że już niedługo zobaczymy pierwszy egzemplarz po modernizacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OS_24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2012

PostWysłany: 20-05-2014, 22:15    Odpowiedz z cytatem

Ale na pasażerskie ich nie przerobili? To by było ciekawe - Cargo przerabia pasażerskie na towarowe a IC odwrotnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl