Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następny
Skomunikowania pociągów
Autor Wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 07-08-2014, 14:50    Odpowiedz z cytatem

calsberg, kogo masz na myśli ??

michal24111, według mnie powinno się uda, tylko nie wiem jak to wyjdzie w praktyce Happy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 07-08-2014, 21:00    Odpowiedz z cytatem

Będą skomunikowania z Pendolino?

PKP Intercity zapowiada skomunikowanie rozkładów jazdy Pendolino z pociągami przewoźników regionalnych. Współpraca ma jednak dość ogólny charakter, za to dotyczy nie tylko połączeń EIC Premium.
Podczas czerwcowych obrad sejmowej Komisji Infrastruktury prezes PKP IC Marcin Celejewski podkreślił, że spółka po raz pierwszy podpisała listy intencyjne z pozostałymi przewoźnikami w sprawie wspólnej konstrukcji rozkładów jazdy. Uznał to za przełom, dzięki któremu pociągi ustalone zostaną wygodne przesiadki z połączeń regionalnych do i z pociągów Pendolino. Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity wyjaśnia, że listy intencyjne podpisane zostały z pięcioma przewoźnikami regionalnymi: Przewozami Regionalnymi, Kolejami Wielkopolskimi, Kolejami Śląskimi, Kolejami Dolnośląskimi oraz Łódzką Koleją Aglomeracyjną.
– Dzięki temu współpracujemy z przewoźnikami regionalnymi na etapie planowania rozkładów jazdy. Przewoźnicy po wymianie materiałów dokonali wstępnej analizy możliwości zmiany godzin wiodących pociągów, tak by możliwe było nawiązanie ważnych skomunikowań. Na etapie konstrukcji rozkładu jazdy - w toku bieżących uzgodnień - nawiązywane są konkretne godziny skomunikowań – zapewnia Czemerajda.

Więcej:

http://www.rynek-kolejowy.pl/53453/beda_skomunikowania_z_pendolino.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Elektronik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2011
Skąd: Kraków

PostWysłany: 16-09-2014, 10:20    Odpowiedz z cytatem

Czy PLK zgodzi się na skomunikowanie REGIO z Terespola z IR Bolko na stacji Puławy Miasto?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 16-09-2014, 10:22    Odpowiedz z cytatem

Puławy Miasto to przystanek jedynie - nie stacja. I o jakie skomunikowanie chodzi??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 16-09-2014, 11:12    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie wybieram się z Katowic do Poznania przesiadką w Warszawie
7:55 EIC "Górnik" do Warszawy Zach. w Warszawie Zach. 10:55
10:59 EIC "Kiliński" do Poznania Gł.
I moje pytanie czy jest szansa, że zdążę na ten pociąg? Zależy mi być w Poznaniu przed 14:00, a to najlepsze połączenie. Jest bezpośredni TLK "Zefir" o 9:00, ale jest za późno w Poznaniu przed 15:00, a przesiadając się w Warszawie to najszybsze połączenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zioło Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2012

PostWysłany: 16-09-2014, 11:14    Odpowiedz z cytatem

W sumie to czas na przesiadkę wynosi 4 minuty, czyli pociągi są skomunikowane.
Nie mniej jednak, fakt przesiadki zgłoś obsłudze pociągu ( Kierownikowi pociągu), Jako że są to oba pociągi EIC to w razie opóźnienia, Kiliński powinien poczekać na Górnika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MichałK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lut 2013

PostWysłany: 16-09-2014, 13:51    Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że na Zachodniej nie ma szans. 9 września jechałem Chochołem z Łodzi i przesiadałem się na Pobrzeżeże do Krakowa. W planie miałem 6 minut na Zachodniej. Oczywiście Chochoł złapał te 10 minut i prosiłem o przetrzymanie, ale nie było to możliwe ze względu na modernizację. Za to przetrzymali Pobrzeże na Centralnej i przez to złapało 25 minut plus później kolejne 25 od Jaktorowa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Elektronik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2011
Skąd: Kraków

PostWysłany: 16-09-2014, 14:08    Odpowiedz z cytatem

blakop napisał/a:
Puławy Miasto to przystanek jedynie - nie stacja. I o jakie skomunikowanie chodzi??


Żeby Bolko poczekał na REGIO z Terespola, jeśli się spóźni parę minut. Bo tak to ogólnie jest kilka minut na przesiadkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 16-09-2014, 17:46    Odpowiedz z cytatem

PaniLady, a TLK "Gwarek"?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-09-2014, 18:38    Odpowiedz z cytatem

dyżurny napisał/a:
PaniLady, a TLK "Gwarek"?


No właśnie. Mniej kombinowania, nerwów i wydanej kasy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomek_ostrów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sie 2011
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 07-10-2014, 17:29    Odpowiedz z cytatem

W poniedziałek 13-tego mój brat jedzie do Torunia. I tak: Gwarek przyjeżdża do Poznania o 9.51, a Sielawa do Olsztyna odjeżdża o... 9.49 (wg sitkolu). Niby skomunikowania nie ma, ale może jakby ładnie poprosić to ta Sielawa mogłaby poczekać te 5 minut. Co myślicie, jest taka szansa? I czy system "puści" bilet jak teoretycznie nie ma skomunikowania?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 07-10-2014, 17:34    Odpowiedz z cytatem

Jechałam raz "Gwarkiem" i nie byłam zachwycona standardem, poza tym "Gwarek" odjeżdża za wcześnie z Katowic chyba przed 5.00 a dojazd na dworzec mam ok.30 min., więc musiałabym wstać przed 3.00 by się wyszykować itp. A po trzecie jest za wcześnie w Poznaniu, bo mam na 14.00 być, więc też nie odpowiada.
Wolę dopłacić więcej jechać w przyzwoitych warunkach i zjeść a EIC mają wagony restauracyjne, więc to też jest dla mnie priorytetem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 07-10-2014, 22:14    Odpowiedz z cytatem

@tomek_ostrów
Jak chcesz skomunikować, nie skomunikowane pociągi ?
Nie marz o tym, jedź wcześniejszym, ale późniejszym z Poznania.
No chyba że będzie czekał na jakiś inny pociąg i jakimś cudem uda się zdążyć.
Czasem jeszcze zdarzy się że kierownik pociągu krzyknie na radiu, jak pociąg rusza, to poczekają te 20 sekund.
Ale formalnie to nie ma żadnych szans, i nawet nie idź zgłaszać przesiadki, bo to nic nie da.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomek_ostrów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sie 2011
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 08-10-2014, 09:08    Odpowiedz z cytatem

@danio, dzięki za odpowiedź. Tak też myślałem iż to mało prawdopodobne, ale chciałem się upewnić. No nic, w takim razie pozostaje podróż wcześniejszym regio aby załapać się w Poznaniu na Sielawę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MisQ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Lis 2012

PostWysłany: 08-10-2014, 09:54    Odpowiedz z cytatem

@PaniLady

Co do tego, że Górnikiem zdążysz na czas bym nie liczył na Twoim miejscu:P

Obecnie kula się na odcinkach Sosnowiec <> Zawiercie i Grodzisk <> Warszawa i łapie regularne opóźnienia. Jeżdżę Nim a miarę regularnie (5-6 razy w miesiącu) i odkąd zaczęły się prace to w ciągu 6 miesięcy dojechałem raz zgodnie z rozkładem, z reguły jest to 15-20 min w plecy.

Niemniej jednak drużyna konduktorska powinna zapewnić skomunikowanie - tzn przytrzymać pociąg.

EDIT:

Nie zauważyłem daty posta, przepraszam. Może jednak komuś się takowa informacja przyda więc zostawiam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl