Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następny
Skomunikowania pociągów
Autor Wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 08-10-2014, 11:24    Odpowiedz z cytatem

MisQ, patrząc na dzisiejszego infopasażera Górnik ma ok. 15 min. opóźnienia, więc tu nie wiem czy, było by skomunikowanie, ale EIC + EIC więc raczej powinno być chociaż w sumie gdyby to był ostatni EIC z Warszawy do Poznania no to na bank by skomunikowanie było.
Jeśli chcesz jechać w dobrych warunkach polecałbym jechać o 6:00 Ondraszkiem w Warszawie na 9:40 a licząc opóźnienie to tak około 10:00, więc w Warszawie poczekać jakieś 40-50 min. iść na kawę, do galerii itp. więc myślę, że ta opcja jest bezpieczniejsza.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 08-10-2014, 12:14    Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wszystkim za rady. Jechałam pod koniec września, do Poznania dojechałam planowo i bezstresowo, "Górnik" był opóźniony dokładnie 7 minut, ale zgłosiłam drużynie i powiedzieli, że nie będzie żadnego problemu, bo akurat dużo osób przesiadało się z innych pociągów w Warszawie na "Kilińskiego". Ogólnie podróż minęła bardzo fajnie, wagony czyste, jedzenie w restauracyjnym bardzo dobre (jak zawsze Smile
Do Katowic również wróciłam przez Warszawę BWE przesiadką na "Górnika". Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 08-10-2014, 19:25    Odpowiedz z cytatem

danio napisał/a:

Ale formalnie to nie ma żadnych szans, i nawet nie idź zgłaszać przesiadki, bo to nic nie da.


A ja kiedyś skorzystałem z minus 2-minutowej przesiadki. Razz Z tym, że była to sytuacja, że zostało rozkładowo zerwane skomunikowanie na ostatni pociąg w dobie, a wcześniejszy pociąg (którym oficjalnie się zdążało) jechał jedyne 3 godziny wcześniej... W związku z tym zasięgnąłem informacji w odpowiednim miejscu i dowiedziałem się, że w przypadku oficjalnego zgłoszenia skomunikowanie to jest trzymane mimo, że są minus 2 minuty. Najśmieszniejsza była rozmowa z kierowniczką, która nie wierzyła mi, że ma oficjalnie zgłosić taką przesiadkę. W praktyce pociąg przyjechał jednak 3 minuty przed czasem i nawet nie musieli trzymać. Jak ktoś regularnie czyta moje relacje to wie co to było za 'skomunikowanie'. Smile

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 09-10-2014, 09:17    Odpowiedz z cytatem

@kolejoman2
Czytam regularnie Smile, ale nie znalazłem. Sad
Jednak z tego co opisujesz był to pociąg ostatnim w dobie, więc wtedy wygląda to trochę inaczej.
Formalnie jedynym sposobem może być poinformowanie kierownika że chcemy zdążyć, i wtedy ewentualnie liczenie na to, że przyjedziemy te -2, a kierownik krzyknie na radio, by poczekali.
Jak to będzie ten sam peron, to pewnie się uda, gorzej jakby trzeba było w Poznaniu lecieć z 1 na 5 peron ...
Ja się zawsze opieram na przepisach Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MisQ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Lis 2012

PostWysłany: 09-10-2014, 10:16    Odpowiedz z cytatem

@Nebbud akuratnie ja mam taką pracę, że mogę sobie pozwolić na bycie w stolicy nawet po 12, więc mi Górnik pasuje. Oprócz tego do Zabrza mam znacznie lepszy dojazd niż do Katowic, więc wybór w moim akuratnie przypadku to tylko Górnik Smile

Co do skomunikowania, to akuratnie nie ja o nie pytałem.

@PaniLady - to super, że się udało, jednak czasem się jeszcze coś da załatwić na kolei Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 10-10-2014, 01:55    Odpowiedz z cytatem

danio napisał/a:
@kolejoman2
Czytam regularnie Smile, ale nie znalazłem. Sad
Jednak z tego co opisujesz był to pociąg ostatnim w dobie, więc wtedy wygląda to trochę inaczej.
Formalnie jedynym sposobem może być poinformowanie kierownika że chcemy zdążyć, i wtedy ewentualnie liczenie na to, że przyjedziemy te -2, a kierownik krzyknie na radio, by poczekali.
Jak to będzie ten sam peron, to pewnie się uda, gorzej jakby trzeba było w Poznaniu lecieć z 1 na 5 peron ...
Ja się zawsze opieram na przepisach Smile


"Łódzkie zakamarki transportowe" (2012), no w moim przypadku akurat miałem oficjalne info z dyspozytury PR Poznań.

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 24-10-2014, 22:19    Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
Czy ostatni pociąg jadący w danym kierunku ma obowiązek poczekać na pociąg opóźniony?
Jadę właśnie Górnikiem (planowo do Wrocławia o 22:21), w tej chwili mamy 50 minut opóźnienia. Do Legnicy ostatni pociąg odjeżdża o 22:57. A więc wychodzi, że ta Legnica musiałaby czekać około 20 minut. Konduktor zadzwonił do dyspozytora a on powiedział... że się zastanowi i oddzwoni. No nie wiem czy się śmiać, czy płakać, bo jak się zastanowi i zadecyduje odmownie to co? Mam nocować na dworcu jak jakiś żul?
Proszę o odpowiedź
Pozdrowienia

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ecavon Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Cze 2010
Skąd: Inwałd

PostWysłany: 24-10-2014, 22:22    Odpowiedz z cytatem

Ostatni pociąg w dobie jest, wiec powinien oczekiwać. Sam miałem przypadek że w Katowicach oczekiwał na mnie pociąg KŚ na opóźnionego Kossaka, gdzie w bielsku miałem przesiadkę na ostatni pociąg w dobie w kierunku Wadowic.

_________________
2010-2013 na razie 100 178km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-10-2014, 01:37   

Jeśli ktoś ma dojście do odpowiednich przepisów to proszę o przytoczenie dla spokojności. Podobną sytuację miałem kilka godzin temu, jadąc TLK z Poznania, który w trasie złapał z 20 min opóźnienia, tymczasem w Katowicach na przesiadkę 4 minuty. Obsługa powiedziała, że zgłosi, ale czy przytrzymają to głowy nie dadzą.
Powrót do góry

Opolanin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2014
Skąd: Opole

PostWysłany: 25-10-2014, 10:09    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, i jak Twoja sytuacja z Legnicą? Ciekaw jestem, czy zdążyłeś Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 25-10-2014, 11:12    Odpowiedz z cytatem

Oprócz historii voyager1231 urzekła mnie także historia dddbb. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy bo podobne sytuacje czekać mnie będą niebawem Wątpliwość
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 25-10-2014, 16:12    Odpowiedz z cytatem

voyager1231 napisał/a:
Witajcie,
Czy ostatni pociąg jadący w danym kierunku ma obowiązek poczekać na pociąg opóźniony?
Jadę właśnie Górnikiem (planowo do Wrocławia o 22:21), w tej chwili mamy 50 minut opóźnienia. Do Legnicy ostatni pociąg odjeżdża o 22:57. A więc wychodzi, że ta Legnica musiałaby czekać około 20 minut. Konduktor zadzwonił do dyspozytora a on powiedział... że się zastanowi i oddzwoni. No nie wiem czy się śmiać, czy płakać, bo jak się zastanowi i zadecyduje odmownie to co? Mam nocować na dworcu jak jakiś żul?
Proszę o odpowiedź
Pozdrowienia


W tej sytuacji nie tyle musiał się zastanowić co uzgodnić z innym dyspozytorem (KD czy PR- nie znam Dolnego Śląska nie wiem kto tam jeździ) Podejrzewam, że informacja zwrotna była pozytywna i poczekał.

_________________
BETON IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 25-10-2014, 20:02    Odpowiedz z cytatem

Pociąg niestety nie poczekał. Dyspozytor nie wyraził zgody.
W ramach rekompensaty PKP Intercity zamówiło dla mnie taksówkę, która zawiozła mnie do samej Legnicy. Jestem zdumiony i szczęśliwy, a IC wiele zyskało w moich oczach Smile

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 25-10-2014, 20:13    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, OMG Shocked Wydaje mi się że powinieneś odświeżyć ten wątek

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=19146
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 26-10-2014, 10:42    Odpowiedz z cytatem

U mnie też wczoraj i dziś IC zarobiło plusa. Jechałem TURKOLEM z Kościerzyny, mieliśmy +70. Przytrzymano nam w Krzyżu PRZEMYŚLANINA ok. 20 minut (przesiadało się kilkanaście osób, a nie przytrzymanie oznaczałoby konieczność jazdy ROZEWIEM z 600-ma kibicami). Następnie miałem mieć 2,5 godziny czasu w Katowicach na MORCINKA, jednak w Bytomiu zerwaliśmy sieć i staliśmy właśnie 2,5 godziny. Również zgodzono się przytrzymać mi pociąg, w praktyce jednak nie było potrzeby, bo do Katowic wjechaliśmy na 2 minuty przed jego odjazdem. Pominę już fakt, że później MORCINEK zdefektował w Rudzińcu Gliwickim i ostatecznie przesiadłem się na jadące za nim regio. Razz

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl