Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
Pociągi TLK znów z nazwami
Autor Wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 10-12-2011, 21:33    Odpowiedz z cytatem

Ukiel mi się jakoś nie podoba... Pojezierze jest OK Śmiech Wołodyjowski, i Podlasiak też mi się podobają Wink
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-12-2011, 21:58   

Może nie wszyscy to wiedzą ale Ukiel to nazwa jeziora w pobliżu Olsztyna,więc nazwa jest trafna dla poc.TLK Evil or Very Mad
Powrót do góry

Bilet Ś-krzyski Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Gru 2011
Skąd: Ostrowiec Świętokrz

PostWysłany: 11-12-2011, 02:29    Odpowiedz z cytatem

@gryff, Może nazwa tego lub innego pociągu do Olsztyna jakiegoś pasażera zaciekawi (co? dlaczego? )
... aż docieknie że Olsztyn leży nad Jeziorem UKIEL jak również nad ŁYNĄ

Odnośnie regionalnych nazw:
Kielce-ŁYSICA pasuje chociaż to IR, natomiast SAN już nijak
Ale to łącznik do Skarżyska i TLK Przemyśl-Warszawa
Nazwa w 100% zasłużona - wyrusza z Przemyśla i most na SANie, po chwili Przemyśl-ZaSANie
dalej m. in.: Rudnik nad SANem i SANdomierz... nad Wisłą (do niej za 10 km San domierza)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 11-12-2011, 07:42    Odpowiedz z cytatem

gryff, wiem to, ale nadal uważam że nazwa jest "nie ładna" i nie pasuje do nazwania pociągu nią...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

leewy1994 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: Chorzów/Katowice

PostWysłany: 11-12-2011, 21:35    Odpowiedz z cytatem

powiem wam szczerze, git że te nazwy przywrócili przynajmniej będzie łatwiej skojarzyć niektóre składy a te cyfry tylko powodowały zamieszanie. Jednakże mam pewną - mógł by mi ktoś wyjaśnić skąd się wzięła nazwa pociągu "Skarbek"? Bo od dzisiaj kursuje on jako TLK Białystok-Racibórz, wcześniej kursował jako EX z Gliwic do Warszawy Wschodniej, chce się dowiedzieć skąd ta nazwa się wzięła i czy ta nazwa jest bardziej związana ze Śląskiem czy z Mazowszem ? Z góry dziękuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 11-12-2011, 21:41    Odpowiedz z cytatem

leewy1994, W Katowicach jest galeria Skarbek z stąd ta nazwa. Dawniej też Ex "Skarbek" jeździł tak jak pisałeś, ale jeździł jeszcze z Gdyni do Gliwic, a później z Katowic do Warszawy.

[ Dodano: 11-12-2011, 21:43 ]
Bilet Ś-krzyski napisał/a:
@gryff, Może nazwa tego lub innego pociągu do Olsztyna jakiegoś pasażera zaciekawi (co? dlaczego? )
... aż docieknie że Olsztyn leży nad Jeziorem UKIEL jak również nad ŁYNĄ

Odnośnie regionalnych nazw:
Kielce-ŁYSICA pasuje chociaż to IR, natomiast SAN już nijak
Ale to łącznik do Skarżyska i TLK Przemyśl-Warszawa
Nazwa w 100% zasłużona - wyrusza z Przemyśla i most na SANie, po chwili Przemyśl-ZaSANie
dalej m. in.: Rudnik nad SANem i SANdomierz... nad Wisłą (do niej za 10 km San domierza)

Nie ma łącznika z Kielc. San przecież wiele lat jeździł jako pospieszny w tej samej relacji i w tych samych godzinach co obecnie TLK San. Nazwa jest trafiona w 10 i godziny również.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leewy1994 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: Chorzów/Katowice

PostWysłany: 11-12-2011, 21:47    Odpowiedz z cytatem

Tak myślałem Smile ale też z drugiej strony myślałem że to chodzi o Skarbnika - wg wierzeń ducha kopalnianego, który zawsze ostrzegał górników przed wypadkami, myślałem że wzięło się stąd a Skarbek to jakby takie "drugie imię" tego ducha Very Happy

EDIT:

Szkoda tylko, że nie przywrócili Śnieżki z Jeleniej Góry do Przemyśla, o ile pamiętam w 2007 w wakacje kursował na relacji: Przemyśl/Zagórz-Szklarska Poręba Smile Ale jak można TLK Katowice-Bydgoszcz zamiast Soły dać Rawę, to już lepiej prezentowała by się Brda a nie Rawa Śmiech Szkoda, że przechrzcili Tour de Pologne na Pojezierze. IC mogłoby przywrócić TLK Bydgoszcz-Przemyśl przez Lublin, Kraśnik, Stalową Wolę, Zefir zamiast Krakowianki ehh Rolling Eyes dobra lepiej już nie będę marudził bo jeszcze skasują te nazwy na dobre i będzie kaplica Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bilet Ś-krzyski Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Gru 2011
Skąd: Ostrowiec Świętokrz

PostWysłany: 11-12-2011, 23:36    Odpowiedz z cytatem

@mkfilmykolejowe, Nie ma-ale będzie od marca
http://rozklad.sitkol.pl/bin/stboard.exe/pn?input=5100209&boardType=arr&time=09:00&maxJourneys=40&dateBegin=11.12.11&dateEnd=08.12.12&selectDate=period&productsFilter=1111&start=yes&dirInput=&
Skarżysko-Kamienna, Rozkład jazdy: 11.12.11 - 08.12.12, Przyjazdy 09:00

formalnie to z Kielc ma być główna relacja pociągu do Wawy a skład z Przemyśla - łącznikiem
(zmienia czoło w Skarżysku, kielecki skład - nie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 12-12-2011, 10:09    Odpowiedz z cytatem

Odnośnie "Skarbka" to swojego czasu jeździł taki Ex z Gdyni do Raciborza. Na pewno było to w rozkładach jazdy 1999/2000 i 2000/2001. Około południa wyjeżdżał z Gdyni, w okolicach 15:30 dobijał do Warszawy Wschodniej.
"Kormoran" to historyczna nazwa pociągu który przez długie lata łączył Warszawę z Olsztynem. Mi osobiście bardzo się podoba. Jeszcze dzieckiem byłem gdy jeździliśmy nim do babci, to wtedy był to pociąg pospieszny, i w Działdowie była zmiana lokomotywy z elektrycznej na spalinową. Po roku 1988 kedy w końcu zelektryfikowano odcinek Działdowo-Nidzica-Olsztyn rzeczywiście "Kormoran" został przemianowany na pociąg expresowy.
TLK "Ukiel" pasuje jak najbardziej do TLK z Warszawy do Olsztyna. To prawda, również przyzwyczaiłem się do nazwy "Mazury" ale, że obecnie taka nazwa dla IC nie wchodzi w grę, bo PR nazwały tak swój IR z Olsztyna do Poznania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zimone77 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 19 Gru 2011

PostWysłany: 19-12-2011, 14:48   Pociąg z katowic do gdańska Odpowiedz z cytatem

Jestem zawiedziony tym rozkładem jazdy, od 3 lat podróżowałem pociągiem bezpośrednio z katowic do malborka i z malborka do katowic nocnym pociągiem TLK, jezdze nim 2 razy w miesiącu i teraz tego pociągu poprostu nie ma nie jedzie, znowu kursuje monciak krupówki ale z krakowa, czy ktos moze mi to wyjasnic?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 19-04-2012, 08:49    Odpowiedz z cytatem

W temacie zestawieniowym doszło do "wymiany" zdań Rolling Eyes aby jej zapobiec na przyszłość jeszcze raz relacje i nazwy pociągów TLK uruchamianych w rozkładzie jazdy 2011/2012.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mykolej Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2012
Skąd: Stargard Szczeciński

PostWysłany: 19-09-2012, 16:08    Odpowiedz z cytatem

Może mi ktoś wyjaśnić co oznacza

83110/1 co oznacza 1 i w innych numerach 3, 5, 9 za ukośnikiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 19-09-2012, 16:20    Odpowiedz z cytatem

strona 3,4 masz odpowiedzi w tym temacie.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 19-09-2012, 17:21    Odpowiedz z cytatem

Ale jeśli chodzi o ostatnią cyfrę to cyfra parzysta oznacza że skład jedzie torem nr 2 przy malejącym kilometrażu a nieparzysta że jedzie torem nr 1 przy rosnącym kilometrażu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 19-09-2012, 17:46    Odpowiedz z cytatem

nieparzysta liczba oznacza że pociąg jedzie torem nieparzystym (rosnący kilometraż) a parzysta że jedzie torem parzystym (malejący kilometraż)

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl