Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Bilet Regio + Interregio
Autor Wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 29-07-2011, 11:50    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy bilet InterRegio upowaznia do jazdy w pociagu Regio?



Jasne, że tak, a jeżeli masz bilet na pociąg REGIO na jadąc z Brzegu do Opola, a jedziesz IR to u kondiego robisz dopłatę do IR + dopłata za wydanie biletu w pociągu na stacji z czynną kasą biletową, oczywiście jeżeli kasa jest taką dopłatę możesz zrobić w kasie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pytamboniewiem Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sie 2009

PostWysłany: 29-07-2011, 15:40    Odpowiedz z cytatem

czyli za dopłate dononana w pociagu konduktor pobiera rowniez oplate?
Mysalem ze taka oplata obowiazuje tylko przy zakupie biletuw pociagu z czynna kasa na pkp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

filip39 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Maj 2010
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 29-07-2011, 19:20    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli na stacji, na której wsiadasz są czynne kasy biletowe, a Ty kupisz bilet w pociągu u konduktora to pobierze on za wydanie biletu opłatę.

_________________
2010 - 4564 km
2011 - 8993 km
2012 - 5090 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-08-2011, 11:18    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie: będę jechać pociągami w kombinacji R+IR+R, jak na takie coś kupić bilet(y) jeżeli są dwa "przejścia"? Da się to zrobić na jednym bilecie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 15-08-2011, 11:49    Odpowiedz z cytatem

Kupujesz całość na R, i robisz na dany odc. dopłatę do IR (of. 101).

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

JBL Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2011
Skąd: Wolsztyn

PostWysłany: 18-08-2011, 16:46    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie co do taryfy.
Jedziemy w trójkę na wakacje. Wszyscy jedziemy w jedno miejsce, ale jedna osoba jedzie z innej miejscowości, a my się do niej dosiadamy. Kilometrowo wygląda to tak:

Normalny 23km KW + 387km TLK
Szkolny 23km KW + 387km TLK
Szkolny 36km KW + 387km TLK

Lepiej koledze, żeby przyjechał do nas na osobnym bilecie, a dalej byśmy pojechali na wspólnym (jest jakiś rodzinny typu "Ty i raz, dwa, trzy"?), czy żeby sobie osobno kupił bilet na całą relację?. Trzecia wersja jest taka, żeby bilet TLK kupić w miejscowości przesiadkowej, bo czas na to będzie. Co Waszym zdaniem najbardziej się opłaca?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 18-08-2011, 17:05    Odpowiedz z cytatem

Bilet rodzinny na TLK jest dla małej grupy z dzieckiem do 16 lat. Dla grupy starszej nie ma żadnych tańszych biletów "wspólnych".
Także odległość KW jest zbyt mała, by skorzystać z tańszego biletu na przejazd kombinowany. Zatem nie ma znaczenia, jak kupicie bilety. I tak będą w tej samej cenie (chyba że na odcinek KW uda się dwójce jadącej razem kupić bilet "Ty i raz...").
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-09-2011, 08:31    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, chce kupić bilet na REGIO u konduktora (na stacji nie ma kasy) , bo nie wiem czy moja przesiadka nastąpi na IR czy na R. Noi pytanie: czy robiąc przesiadkę na stacji gdzie już jest kasa biletowa i mając bilet wypisany przez konduktora mogę zrobić dopłatę do biletu w tej kasie? Jeżeli zrobię ją w pociągu (IR) to będę płacić za to, że na stacji była kasa, a tam tego biletu nie zmieniłem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 13-09-2011, 08:35    Odpowiedz z cytatem

Dopłatę możesz zrobić zawsze, niezależnie jaki to bilet (od konduktora, internetowy, itd.)

Uwaga: mam na myśli zmianę kategorii drugiego odcinka z REGIO na iR. Bilet na CAŁY przejazd w REGIO kup w pierwszym pociągu, a później ew. tylko dopłatę do iR na drugim odcinku.

Jeśli zamierzasz użyć na stacji przesiadkowej oferty ZM.ST./ODL. (zmiana stacji docelowej), to się to nie uda (bo będziesz na ostatniej stacji biletu, a można to zrobić najpóźniej na przedostatniej stacji). Chyba, że na bilecie będziesz miał napis "dalej" od pierwszego konduktora - wtedy są szanse na powodzenie.

Jeśli przesiadka jest krótsza niż 30 minut, to masz prawo dokupić dalszy bilet (wzgl. dopłatę do IR) nawet w następnym pociągu, bez opłaty za wystawienie, jednak w takim przypadku koniecznie poproś pierwszego konduktora o napis "dalej" na bilecie ("dalej w pociągu PR", itp).

Licz się z tym, że konduktor może nie znać tego przepisu. Obstawaj twardo przy swoim, a w razie porażki zapłać, zachowaj bilety, i napisz później reklamację (wystarczy email ze skanami/zdjęciami biletów).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-09-2011, 09:01    Odpowiedz z cytatem

Dzięki, a można poprosić o bilet od stacji A do stacji B z dopiskiem "dalej" i tłumacząc że nie wiem czy dalej pojadę? (R lub IR) I wtedy płacić będę w tym drugim pociągu bez dopłaty za wystawienie? W ogóle to czy to "dalej" mogę kupić tylko u konduktora w drugim pociągu czy w kasie w miejscu przesiadki też?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 13-09-2011, 09:28    Odpowiedz z cytatem

Najbezpieczniej będzie, jeśli już w pierwszym pociągu kupisz bilet REGIO na całą trasę, a ew. dopłatę do iR w kasie na stacji przesiadkowej.

Wszelkie inne kombinacje wymagają od konduktorów działań niestandardowych, i mogą spowodować kłopoty jeśli trafisz na kogoś mało doświadczonego.

Zwolnienie z opłaty za wystawienie w drugim pociągu jest pod warunkiem, że czas przesiadki jest mniejszy niż 30 minut, oraz pod warunkiem że masz napis "dalej" na bilecie.

Czy "dalej" zadziała na kasę? No, zależy co chcesz uzyskać - dopłatę do IR dostaniesz bez łaski nawet bez tego, natomiast jeśli będziesz miał "przejechany do końca" bilet (st. końcowa) to taki napis daje szansę na przedłużenie biletu (zamiast wystawianie nowego, co jest droższe).

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 17-09-2011, 12:50    Odpowiedz z cytatem

Czy ta opcja "dalej" działa także w przypadku różnych przewoźników np.wracając z Wisły po 18 mam w Katowicach tylko 7 minut na przesiadkę z Regio do TLK na Kraków. Ale jak mi się uda zdążyć na ten po 17 to przesiadam się na IR, więc nie da się wcześniej kupić biletów, a w Wiśle i Ustroniu wszystko pozamykane =[
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 17-09-2011, 14:09    Odpowiedz z cytatem

opcja dalej działa także na innych przewoźników, poproś konduktora aby zaznaczył Ci ''dalej w PKP IC" jeżeli kontynuujesz podróż pociągiem spółki PKP IC, jeżeli PRami to ''dalej Przewozy Regionalne". Jezeli masz 7minut na TLK poproś o 'dalej w PKP IC' a z tyłu niech odpisze, [tak jak mi zrobił ostatnio kierownik w pociągu TLK rel-Wrocław-Gdynia, w Tczewie przesiadka na Malbork [PR] w razie opóźnienia +10minut mam potem TLK] 'dalej w Przewozach Regionalnych", wtedy bez żadnych pobrań wystawi Ci bilet.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 18-09-2011, 17:18    Odpowiedz z cytatem

siwiutki91, nie "dalej w PR" a "zmiana przewoźnika" zgodnie z regulaminem powinno być.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 18-09-2011, 17:35    Odpowiedz z cytatem

Jak będzie zwykłe "DALEJ" to też powinno dać radę Smile

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl