Powinni puścić IC:
Ok. 10:30 Kudowa-Zdrój - Kraków Główny przez: Klodzko, Kamieniec Ząbkowicki, Nysę, Prudnik, Gliwice, Katowice
Ok. 14:30 Kudowa-Zdrój - Warszawa Wschodnia przez Klodzko, Kamieniec Ząbkowicki, Nysę, Opole
Ok. 20:30 Kudowa-Zdrój - Gdynia Główna przez Klodzko, Kamieniec Ząbkowicki, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz
Ok. 07:00 Międzylesie (Praga) - Warszawa Wschodnia przez Klodzko, Kamieniec Ząbkowicki, Wrocław, Opole
Ok. 22:00 Międzylesie (Praga) - Berlin przez Kamieniec Ząbkowicki, Wrocław, Zielona Góra
Ok 03:30 Kraków Główny - Kudowa-Zdrój przez Katowice, Gliwice, Prudnik, Nysę, Kamieniec Ząbkowicki, Klodzko
Ok: 08:00 Warszawa Wschodnia - Kudowa-Zdrój przez Opole, Nysę, Kamieniec Ząbkowicki, Klodzko
Ok 12:30 z Gdynia Główna - Kudowa-Zdrój przez Bydgoszcz, Poznań, Wrocław, Kamieniec Ząbkowicki, Klodzko
18:30 Warszawa Wschodnia - Miedzylesie (Praga) przez Opole, Wrocław, Kamieniec Ząbkowicki, Klodzko
21:30 Berlin - Międzylesie (Praga) przez Zielona Góra, Wrocław, Kamieniec Ząbkowicki, Klodzko
PR:
06:30 Kamieniec Ząbkowicki - Nysa 07:20 przez Paczków
07:45 Ząbkowice Śląskie - Nysa 08:45 przez Kamieniec Ząbkowicki, Paczków
09:20 Ząbkowice Śląskie - Opole Główne 11:20
11:30 Kamieniec Ząbkowicki - Katowice 14:30 przez Paczków, Nysę, Prudnik, Gliwice
13:30 Kamieniec Ząbkowicki - Nysa 14:20 przez Paczków
15:30 Kamieniec Ząbkowicki - Opole Główne 17:20 przez Paczków, Nysę, Szydłów
17:30 Kamieniec Ząbkowicki - Kędzierzyn Koźle 20:00
19:30 Kamieniec Ząbkowicki - Nysa 20:20
1:30 IC Uznam
4:30 IC Wetlina
5:30 IC Lech
6:30 IC Chrobry
7:00 IC Zielonogórzanin
8:00 IC Warta przez Gniezno,Inowrocław
8:30 EIC Warsowia
9:30 IC Mewa
11:30 EIC Sprewa
13:30 IC Podlasiak/Latarnik
15:30 EIC Odra
16:30 EIC Paderewski
17:30 IC Czartoryski
18:30 EIC Wisła
19:30 IC Gałczyński
20:30 EIC Berolinum
Warszawa - Poznań
2:30 IC Uznam
7:30 EIC Berolinum
8:30 IC Gałczyński
9:30 EIC Wisła
10:30 EIC Paderewski
11:30 IC Czartoryski
12:30 EIC Odra
14:30 IC Podlasiak/Latarnik
15:30 EIC Sprewa
17:30 EIC Lech
18:30 IC Mewa
19:30 EIC Warsowia
20:00 IC Warta
21:00 EIC Chrobry
22:30 IC Zielonogórzanin
23:30 IC Wetlina
Poznań - Wrocław
1:30 IC Rozewie
5:30 IC Siemiradzki
6:30 IC Szklarka -1
7:30 IC Halny
8:30 IC Koziołek
9:30 IC Piast
10:30 IC Szkuner
11:30 IC Jeziorak
12:30 IC Pomorzanin
13:30 IC Artus
14:30 IC Malczewski
15:30 IC Heweliusz
16:30 IC Barnim
17:30 IC Mamry
18:30 IC Czcibór -2
19:30 IC Mieszko
21:00 IC Pobożny
22:30 IC Przemyślanin
Wrocław - Poznań
2:30 IC Rozewie
5:00 IC Przemyślanin
7:00 IC Pobożny
8:00 IC Mieszko
9:00 IC Czcibór -2
10:30 IC Mamry
11:30 IC Barnim
12:30 IC Heweliusz
13:30 IC Malczewski
15:00 IC Artus
16:00 IC Piast
17:00 IC Szkuner
18:00 IC Jeziorak
19:00 IC Pomorzanin
20:00 IC Koziołek
21:00 IC Halny
21:30 IC Szklarka -1
22:30 IC Siemiradzki
Poznań - Szczecin
5:00 IC Przemyślanin
6:00 IC Podhalanin -3
7:00 IC Pobożny
7:30 IC Włókniarz
8:30 IC Gałczyński
9:30 EIC Błękitna Fala -2
11:30 IC Barnim
12:30 IC Barbakan
13:30 IC Spodek
14:30 IC Podlasiak/Latarnik
16:30 IC Wybicki
17:30 IC Portowiec
18:30 IC Mewa
19:30 IC Magnolia przez Rzepin,Kostrzyn
20:00 IC Koziołek
21:00 EIC Chrobry
Szczecin - Poznań
6:30 EIC Chrobry
8:30 IC Koziołek
9:00 IC Magnolia
9:30 IC Mewa
11:30 IC Wybicki
12:00 IC Portowiec
13:30 IC Podlasiak/Latarnik
15:00 IC Spodek
16:00 IC Barbakan
16:30 IC Barnim
18:30 EIC Błękitna Fala
19:30 IC Gałczyński
20:00 IC Włókniarz
21:00 IC Pobożny
22:00 IC Podhalanin
22:30 IC Przemyślanin
Szczecin Gł. - Poznań Gł:
4:30 EIC CHROBRY Szczecin Główny - Warszawa Wschodnia
5:45 IC GROTTEGR Szczecin Główny - Kraków Główny
6:30 IC OSTERWA Szczecin Główny - Przemyśl Główny/Jelenia Góra
7:30 TLK GOMBROWICZ Świnoujście - Przemyśl Główny
9:00 IC WYBICKI Świnoujście - Kraków Płaszów
10:00 IC PODLASIAK Szczecin Główny - Suwałki
11:00 IC MEWA Szczecin Główny - Lublin Główny (p. Jarocin, Łódź, Warszawa) (FLIRT3)
12:00 IC PORTOWIEC Szczecin Główny - Kraków Główny (p. Konin, Łowicz, Łódź, Katowice) (FLIRT3)
13:00 IC BARNIM Świnoujście - Kraków Główny
14:00 IC GAŁCZYŃSKI Szczecin Główny - Lublin Główny
14:30 TLK MAGNOLIA Szczecin Główny - Katowice
16:00 EIC SEDINA Świnoujście - Poznań Główny/Warszawa Wschodnia
17:00 IC WŁÓKNIARZ Szczecin Główny - Łódź Fabryczna
18:00 TLK ORKAN Świnoujście - Poznań Główny
19:00 TLK PODHALANIN Szczecin Główny - Zakopane
19:30 IC PRZEMYŚLANIN Świnoujście - Przemyśl Główny
22:00 TLK UZNAM/ROZEWIE Świnoujście - Warszawa Wschodnia/Szklarska Poręba Górna
Szczecin Gł - Wrocław Gł. (p. Kostrzyn, Rzepin, Legnica):
5:00 IC MEHOFFER Szczecin Główny - Przemyśl Główny (p. Częstochowa Stradom)
8:00 IC WYCZÓŁKOWSKI Szczecin Główny - Lublin Główny
10:00 IC CHEŁMOŃSKI Szczecin Główny - Kraków Główny (p. Katowice)
11:30 TLK KLIMCZOK Świnoujście - Bielsko-Biała Główna (p. Katowice)
15:30 IC ZEFIR Kołobrzeg/Świnoujście - Kraków Główny
Szczecin Gł - Piła Gł (p. Stargard, Wałcz):
6:00 TLK SAN Szczecin Główny - Przemyśl Główny
10:00 TLK STASZIC Szczecin Główny - Warszawa Wschodnia
Szczecin Gł - Gdynia Gł:
4:00 IC STAŃCZYK Szczecin Główny - Olsztyn Główny
6:00 IC GRYF Szczecin Główny - Olsztyn Główny
8:00 TLK NIEGOCIN Szczecin Główny - Białystok (p. Gryfice, Kołobrzeg)
10:00 IC RYBAK Szczecin Główny - Białystok
12:00 IC BRYZA Szczecin Główny - Olsztyn Główny (p. Białogard, Kołobrzeg)
15:00 IC ŻUŁAWY Szczecin Główny - Olsztyn Główny
18:00 TLK ALBATROS Szczecin Główny - Białystok/Warszawa Zachodnia (p. Białogard, Kołobrzeg)
Moim skromnym zdaniem rozkład Wrocław - Kraków oraz Kraków - Wrocław powinien wyglądać mniej więcej tak:
02:25 p. Katowice nocny
05:25 p. Katowice
06:25 p. Katowice szybki
07:25 p. Katowice
08:25 p. Częstochowę
09:25 p. Katowice
10:25 p. Katowice szybki
11:25 p. Katowice
12:25 p. Częstochowę
13:25 p. Katowice
14:25 p. Katowice szybki
15:25 p. Katowice
16:25 p. Częstochowę
17:25 p. Katowice
18:25 p. Katowice szybki
19:25 p. Katowice
23:25 p. Katowice nocny
To raptem 3 pociągi więcej niż obecnie, w tym 2 więcej przez Częstochowę.
Wrocław - Kraków:
02:25 IC PRZEMYŚLANIN p. Katowice nocny
05:25 IC KOSSAK p. Katowice
06:25 IC WYSPIAŃSKI Zgorzelec - Przemyśl Główny (p. Katowice) szybki
07:25 IC ŚLĄZAK (p. Katowice)
08:25 IC SIEMIRADZKI do Krakowa (p. Częstochowę)
09:25 IC MEHOFFER (p. Katowice)
10:25 IC MALCZEWSKI (p. Katowice szybki)
11:25 IC HETMAN (p. Katowice)
12:25 IC DOLNOŚLĄZAK do Przemyśla (p. Częstochowę)
13:25 IC WIKING Świnoujście - Kraków Główny (p. Katowice)
14:25 IC WAWEL (p. Katowice) szybki
15:25 TLK ARTUS do Przemyśla (p. Katowice)
16:25 IC MATEJKO Wrocław Główny - Przemyśl Główny (p. Częstochowę)
17:25 IC PIAST Gdynia Główna - Kraków Główny (p. Katowice)
18:25 IC KRAKOWIANKA do Krakowa (p. Katowice) szybki
19:25 IC CHEŁMOŃSKI (p. Katowice)
20:25 IC GWAREK do Krakowa (p. Katowice)
23:25 TLK POGÓRZE (p. Katowice) nocny
EIC BAŁTYK ZGORZELEC - Węgliniec - Bolesławiec - Legnica - Wrocław Główny - Leszno - Poznań Główny - Bydgoszcz Główna - Gdańsk Główny - GDYNIA GŁÓWNA
EIC ORKAN OPOLE GŁÓWNE - Wrocław Główny - Leszno - Poznań Główny - Piła Główna - Szczecinek - Białogard - KOŁOBRZEG
EN BOHEMIA PRAHA HL.N. - Pardubice hl.n. - Ústí nad Orlicí - Kłodzko Miasto - Wrocław Gł. - Poznań Główny - Bydgoszcz Główna - Gdańsk Główny - GDYNIA GŁÓWNA
EIC PIAST GDYNIA GŁÓWNA - Gdańsk Główny - Tczew - Bydgoszcz Główna - Poznań Główny - Leszno - Wrocław Główny - Opole Główne - Gliwice - Katowice - Kraków Główny - Tarnów - Rzeszów Główny - PRZEMYŚL GŁÓWNY
EIC ŚNIEŻKA | SZKLARSKA PORĘBA GÓRNA / KARPACZ - Jelenia Góra - Sędzisław - Wałbrzych Miasto - Świebodzice - Jaworzyna Śląska - Wrocław Główny - Opole Główne - Częstochowa Stradom - Warszawa Zachodnia - Warszawa Centralna - WARSZAWA WSCHODNIA
TLK SUDETY | JELENIA GÓRA - Janowice Wielkie - Marciszów - Bolków - Roztoka - Strzegom Miasto - Strzegom - Jaworzyna Śląska - Wrocław Główny - Oleśnica Rataje - Ostrów Wielkopolski - Kalisz - Sieradz - Zduńska Wola - Łask - Pabianice - Łódź Chojny - Łódź Widzew - Koluszki - Skierniewice - Warszawa Zachodnia - Warszawa Centralna - WARSZAWA WSCHODNIA
IC KAMIEŃCZYK | SZKLARSKA PORĘBA GÓRNA - Szklarska Poręba Średnia - Szklarska Poręba Dolna - Piechowice - Jelenia Góra Cieplice - Jelenia Góra - Janowice Wielkie - Sędzisław - Wałbrzych Główny - Wałbrzych Miasto - Świebodzice - Jaworzyna Śląska - Wrocław Główny - Wrocław Mikołajów - Oborniki Śląskie - Żmigród - Rawicz - Leszno - Kościan - Poznań Główny - Gniezno - Inowrocław - TORUŃ GŁÓWNY
TLK ŁOMNICA | JELENIA GÓRA - Janowice Wielkie - Sędzisław - Wałbrzych Główny - Wałbrzych Miasto - Świebodzice - Jaworzyna Śląska - Wrocław Główny - Oława - Brzeg - Opole Główne - Gogolin - Zdzieszowice - Kędzierzyn Koźle - Gliwice - Zabrze - KATOWICE
Składy ED74 można byłoby wykorzystać do obsługi nowych połączeń na trasie Wrocław - Krotoszyn - Jarocin - Września - Gniezno - Bydgoszcz - Gdynia. Są dostosowane do prędkości 160 km/h, na odcinku Gniezno - Gdynia można odcinkowo w większości tyle jechać. Remont torów na odcinku Jarocin - Koźmin Wielkopolski jest już prawie na ukończeniu, od Wrocławia do Gniezna można w większości jechać z prędkością 120 km/h. Dwie pary pociągów mogłyby kursować codziennie na tej trasie.
Pominięcie Poznania w takiej sytuacji mało prawdopodobne.
Ja bym w sumie to widział teraz taki rozkład jazdy (skoro ten temat mi się nawinął)
Do Warszawy przez Konin co godzinę + co 4 godziny dodatkowy pociąg natomiast przez Gniezno co 4 godziny.
Dla przykładu
03:30 - Nocny Uznam do Lublina/Białegostoku
4:30 - Bieda ekonomiczny Warta
5:30 - Wysoki Lech
6:00 - Eko Zielonogórzanin z Zielonej przez Gniezno
6:30 - Wysoki Chrobry
7:30 - Wysoki Krzywousty z Zielonej
8:00 - Średni Lubuszanin z Gorzowa do Lublina (stoi we Wrześni lub w Koninie)
8:30 - BWE do Wilna
9:30 - Średnia Mewa Szczecin - Warszawa
10:00 - Eko Gombrowicz z Wrocławia Żagania i Żar przez Gniezno.
10:30 - BWE
11:30 - Średnia Sedina Świnoujście - Warszawa
12:00 - Średni Kiliński z Gorzowa do Białegostoku
12:30 - BWE do Mińska / EN Transeuropa Paryż - Moskwa
13:30 - Średni Podlasiak Szczecin Główny/Świnoujście - Giżycko/Suwałki
14:00 - Eko Dionizos z Zielonej przez Gniezno
14:30 - BWE
15:30 - Średni Górski Kostrzyn - Rzeszów
16:00 - Wysoki Błękitna Fala Świnoujście/Szczecin - Warszawa
16:30 - BWE do Wilna
17:30 - Wysoki Strzelecki Świnoujście - Warszawa
18:00 - Eko Paderewski z Zielonej do Białegostoku
18:30 - BWE do Brześcia
19:30 - Średni Gałczyński
20:30 - BWE
22:30 - EN Berlin - Moskwa
Podobnie dla innych tras Wrocław - Poznań co 1h gdzie pociągi dzielone na Kołobrzeg/Koszalin oraz Gdynię oraz Kluczbork - Poznań co 2h dzielone na Kołobrzeg i Szczecin.
Te z Łodzi tylko do Szczecina co 2h
Z Zielonej Góry to co 1h z czego co 2h do Warszawy oraz Gdyni oraz co 2h do Olsztyna
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum