Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Niewypisywanie kar za brak biletu
Autor Wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 20-07-2011, 00:24    Odpowiedz z cytatem

innocenty3, Mimo iż konduktorka/kierowniczka postąpiła nie właściwie i niestosownie się zgodzę... ale żebyś aż tak nalegał na pisanie skargi to aż smutno się robi... zaczyna się robić tak jak kiedyś.

Co do jazdy bez biletu i ustalania danych osobowych; to przepisy zezwalają na jeszcze większą kare, a mianowicie wystawia się dwa wezwania, jedno na kwotę 300+cena biletu na przejazd, i drugie właśnie na kwotę 900.-((+ewentualna kara wydana przez PLK na rzecz IC)) (droga sądowa)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 20-07-2011, 01:24    Odpowiedz z cytatem

No i właśnie dokładnie o tym poinformowała + koszty dla policji.
Swoją drogą w tym temacie mamy swoiste przykłady - jak się postępować nie powinno i jak powinno się działać (pracować) w tym fachu.

@Szymek - krótki OT pytaniowy: czy w przypadku posiadania dokumentów z policji, że zostało się w danym dniu okradzionym z wszystkiego, prosząc o bilet kredytowany w pociągu żeby móc wrócić do domu, trzeba zapłacić 300/150 + koszt biletu, czy tylko koszt biletu? (Nie mając przy sobie rzecz jasna siana). Wg mnie powinno być tak że jeżeli w ciągu 7 dni zapłaci się to tylko koszt biletu + 10 zł za wystawienie - różne przypadki się zdarzają, a jak ktoś płaci w ciągu tygodnia no i ma papier że okradli go, to znaczy że nie ściemnia i po prostu się zdarzyło, trudno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 20-07-2011, 01:35    Odpowiedz z cytatem

sasho33, jeśli się posiada takie zaświadczenie to one nie jest nic warte dla konduktora, czy innej osoby upoważnionej do kontroli, czyli wzywamy Policje jeszcze raz.
Policja nie bierze żadnych "kosztów", ustalenie danych osobowych na żądanie konduktora należy do ich obowiązków służbowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

innocenty3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-07-2011, 10:03    Odpowiedz z cytatem

Koledzy, nie można wystawiać 900 zł. w przypadku takiego bezbiletowego! Taką informację otrzymałem na pouczeniach okresowych! Sad Smutne że nie można stosować tej opłaty ze względu na opóznienie spowodowane ustalaniem danych osobowych bezbiletowego. Szymek ja nie namawiam podróżnego do złożenia skargi ale sam przyznaj podrózni widzą że konduktor zaniechał procedur a potem się mówi kolej nie ma pieniędzy.PKP to dno itp.Pamiętać należy że przez takich bezbiletowych parchów nie ma na podwyżki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 20-07-2011, 10:45    Odpowiedz z cytatem

innocenty3, Faktycznie... i ja się dopytałem. Też zdaję mi się to dziwne, ale cóż...
A co do Pani kond/kierownik no to mówię... źle postąpiła, nawet bardzo (wręcz nie chce mi się wierzyć) gdyż jak wiemy taki podróżny to chyba największy problem w przypadku kontrol. Ale podawanie e-mila w celu dokopania tej Pani uważam mimo wszystko za przesadę... mało to mamy wyjaśnień za dosłownie "bzdety" ... Confused Confused Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 24-07-2011, 16:24    Odpowiedz z cytatem

Niestety, opłata dodatkowa 900 zł za "nieuzasadnione zatrzymanie środka transportu" wg interpretacji PKP IC (kogo?) nie może być wystawiona dla bezbiletowego truchła i cwaniactwa, które wsiądzie do pociągu i nawet na żądanie obsługi nie chce go opuścić powodując tym samym opóźnienie pociągu i koszty pośrednie i bezpośrednie!

W KZK GOP jak i wszystkich innych związkach komunikacyjnych i przewoźnikach miejskich za oczekiwanie na Policję w celu ustalenia danych osobowych i związane z tym opóźnienie płaci podróżny, z winy którego trzeba było tego (opóźnienia) dokonać!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 25-07-2011, 02:00    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gościu , na tym polega praca konduktora ! Skoro ma sie godzic na jazde bez biletu, to moze od jutra kazdy pasazer wejdzie do pociagu z piwem i rzeknie, ze nie ma biletu, a konduktor machnie ręką.

Na tym, żeby nadstawiać karku bo ktoś, w przedziale boi się podróżować z 50 latkiem? A za plecami kanara, byś przytaknął, jakby sypał w nią inwektywami. Powinna postąpić inaczej to fakt. Można zwrócić jej uwagę, albo pójść po kierownika. Niedawno czytałem, że zły konduktor wysadził dobrych podróżnych bez biletu, którzy wracali bez kasy(zapewne po piwku) do "chorej babci". Wtedy krzyk: "dlaczego nie wziął?, bezduszny, naganna!" dziś konduktorka nie wysadziła faceta i też zwolnić ją! Laughing
Określmy się narodzie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arth72 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2011

PostWysłany: 25-07-2011, 11:39    Odpowiedz z cytatem

Pewnie ten 50-latek to był znajomy konduktorki, to sprawę olała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl