Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Jak sobie poradzić z tłokiem w pociągu
Autor Wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-07-2011, 23:58   Jak sobie poradzić z tłokiem w pociągu Odpowiedz z cytatem

Narzekacie na ciasne pociągi, na tłok, na problemy etc.?
Ja też.

Miałem taką sytuację w ostatnim tygodniu, jechałem poc. InterRegio 62122 BOLKO Wrocław - Lublin na odcinku Zawiercie - Puławy Miasto. Podstawiona została jedna jednostka.

Ludzie prawie się wysypali na peronie w Zawierciu, gdy wsiadałem, bo taki tłok. A ja jechałem z bagażem.

Podchodzi konduktor - żąda biletu. Stwierdziłem, że z bólem serca, ale muszę odmówić, bo jadę niczym w bydlęcym wagonie.
Zapytała się mnie droga konduktorka dlaczego tak twierdzę - odparłem: "Ile czasu zajęło Pani przejście od początku składu do tego miejsca? Nie ciut więcej niż zazwyczaj?". Zamarła. Zapytała co zatem proponuję.

Odrzekłem, iż jeśli zadzwoni z telefonu służbowego do dyspozytora i opisze sprawę w mojej obecności, a ponadto zażąda jakiejś reakcji to będę miał czyste sumienie i ja i ona, bo to nie jest jakiś lokalny osobowy co jedzie dwie godziny na całej trasie, tylko dalekobieżny. Przybiegła z telefonem i zadzwoniła...

Efekt:
W Kielcach podstawiona druga jednostka, pasażerowie szczęśliwi, Ci co stali przy mnie patrzyli na mnie z niedowierzaniem i jedna Pani nawet mi podziękowała za to, że odważyłem się sprzeciwić.

Zatem zamiast narzekać polecam żądać swego.

źródło: http://www.wykop.pl/artykul/823249/jak-sobie-poradzic-z-tlokiem-w-pociagu/

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

lxd2bartek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2010
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 26-07-2011, 10:45    Odpowiedz z cytatem

Szok zrobili to dla podróżnych niemożliwe!!A jakby nie dzwonili to co byś zrobił???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 26-07-2011, 10:54    Odpowiedz z cytatem

To jak to jest z pociagami IR czy są przepełnione? Składy są za krótkie? Co z pociągami regio, np. Wrocław - Szczecin???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-07-2011, 11:11   

Przewozy Regionalne nie dość że są przysposobione lepiej do pasażera- InterREGIO to produkt komercyjny, wiec musza dbac o podroznych. Dlatego prędzej doczepią dodatkowy EN57, takze z tej przyczyny ze stoją praktycznie w kazdym wiekszym miescie.IC nie dość że nie ma chęci, to w dodatku nie ma wagonów.
Powrót do góry

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-07-2011, 11:33   

No, rzeczniczka IC na informacje o tłoku w pociagach swojej spolki radzi wykupywanie miejsc w 1 klasie lub jazde w inne dni tygodnia. Nie wiem, smiac sie czy plakac.
Powrót do góry

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 26-07-2011, 14:31    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś, tyle że Bolko standardowo śmiga na 2EN57, więc łaski nie robią.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 27-07-2011, 06:43    Odpowiedz z cytatem

Ludzie się wysypywali a konduktorka sprawdzała bilety Śmiech

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 27-07-2011, 11:36    Odpowiedz z cytatem

Poskarżył się na tłok w pociągu do Lublina, dołączono drugi skład

- Z bólem serca, ale muszę odmówić okazania biletu, bo jadę niczym w bydlęcym wagonie - oświadczył zdumionej kontrolerce Łukasz Nowak, pasażer pociągu Przewozów Regionalnych. Mówi, że dzięki jego postawie pasażerowie, którzy podróżowali z Wrocławia do Lublina pociągiem "Bolko" otrzymali więcej miejsca, bo w Kielcach podłączono drugi skład.

Cała sytuacja miała miejsce w niedzielę 17 lipca. W pociągu relacji Wrocław-Lublin należącym do spółki Przewozy Regionalne panował niemiłosierny tłok. Jeden pasażer stał tuż przy drugim, a w dodatku przewoźnik podstawił tylko jeden skład.

- Tłok był taki, że stałem praktycznie na drzwiach wyjściowych. Pasażerowie wsiadający np. we Włoszczowej mieli problem ze znalezieniem drzwi, którymi mogliby wsiąść - opowiada Łukasz Nowak.

Przygodę opisał też na portalu wykop.pl. Jak relacjonuje, kiedy odmówił okazania biletu, tłumacząc to porównaniem do bydlęcego wagonu konduktorka zapytała dlaczego tak twierdzi.

Pan Łukasz miał odpowiedzieć pytaniem na pytanie: - Ile czasu zajęło pani przejście od początku składu do tego miejsca? Nie ciut więcej niż zazwyczaj?- zapytał.

To z kolei miało się spotkać z pytaniem co w takim razie proponuje. - Odrzekłem, że jeśli zadzwoni z telefonu służbowego do dyspozytora i opisze sprawę w mojej obecności, a ponadto zażąda jakiejś reakcji to oboje będziemy mieli czyste sumienie, bo to nie jest jakiś lokalny osobowy co jedzie dwie godziny na całej trasie, tylko dalekobieżny - tłumaczy.

Na stacji w Kielcach podstawiono drugi skład, a pasażerowie mogli wygodnie rozsiąść się w przedziałach. Oficjalnie przewoźnik to potwierdza, ale nikt nie był w stanie stwierdzić czy stało się to za sprawą pana Łukasza. - Dodatkowy pociąg elektryczny został dołączony w Kielcach na żądanie kierownika pociągu. Wynikało to z dużej frekwencji pasażerów - przyznaje Michał Lipiński z biura prasowego PR. - Kierownik nie odnotował, czy było to związane z interwencją pasażera, czy nie - zaznaczył. Lipiński zapewnia, że przewoźnik stale monitoruje sytuację i często zdarza się, że sami kolejarze proszą o dołączenie dodatkowych składów.

Kamil Krupa

źródło: Kurier Lubelski

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 27-07-2011, 12:03    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pułtuś, tyle że Bolko standardowo śmiga na 2EN57, więc łaski nie robią.

"Bolko" standardowo śmiga na 1 EN57, na 2 EN57 tylko w szczytach przewozowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-07-2011, 12:14   

Sa wakacje, teraz jest szczyt przewozowy.... kazdego dnia.
Powrót do góry

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 27-07-2011, 13:31    Odpowiedz z cytatem

Nie to miałem na myśli, chodziło mi o to, że "Bolko" kursuje tylko w wybrane dni na 2 EN57.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

kontakt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2011

PostWysłany: 27-07-2011, 18:33    Odpowiedz z cytatem

A w które to dni wybrane kursuje na 2 EN57, jeśli kolega może rozwinąć temat ? Bo 1 sierpnia zamierzam jechać z Katowic do Lublina.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-07-2011, 03:04   

kontakt, W najbliższym czasie ja bym nie liczył na 2xEN57 przyczyna prosta impreza w Kostrzynie.
Powrót do góry

qwerty188 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Wrz 2010

PostWysłany: 29-07-2011, 14:32    Odpowiedz z cytatem

Całkiem podobna sytuacja jak w przypadku TLK z Bielska do Władysławowa w Łodzi. W zeszłym roku nie słyszało się o podobnych interwencjach pasażerów, były tylko skargi to PIC-u, który nic sobie z tego nie robił. Widać trzeba było konkretnych działań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzychu191 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Cze 2010
Skąd: Łódź

PostWysłany: 29-07-2011, 14:48    Odpowiedz z cytatem

qwerty188, I teraz w Łodzi są dołączane 2 wagony do Władysławowa do tego pociągu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl