Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Następny
[Łódź] Jak to jest naprawdę z połączeniami i jakością
Autor Wiadomość

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 08-08-2011, 14:48    Odpowiedz z cytatem

Łódź się wyludnia, więc i połączeń będzie mniej. System kolejowy miasta jest rozwiązany bardzo "rozsądnie" zmiana czoła na Kaliskim to duża strata czasu w przypadku wszystkich połączeń przez Łódź. Ale cóż - jest jak jest. Proszę się przejechać trasą Kraków - Katowice, gdzie pociągi "pędzą" 40 km/h - drugie miasto w Polsce z największą konurbacją mają takie wspaniałe połączenie, też mogę płakać.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruk17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Konin

PostWysłany: 08-08-2011, 15:31    Odpowiedz z cytatem

Ja teraz spojrzę na mniejsze miasta.
Konin(moje city) - poza połączeniami z Poznaniem i Warszawą nie mamy prawie nic. Bezpośrednio do Jeleniej Góry, na Mazury, do Gdańska, na Hel, do Kołobrzegu czy Łeby, lub Zakopanego nie zajadę... I co nam - Koniniakom się niby nie należy? Nie należy pojechać bezpośrednim TLK/IR w Góry/nad Morze czy na Mazury? Jak widać - nie... A prawda jest taka, że ludzie od nas jeżdżą i się przesiadają... A czemu nie mamy EX-ów? Tu sie opłacało, z BWE nadal ludzie korzystają, ale oczywiście zatrzymać Prusa czy Panoramę to nie łaska, nie?! Zero połączeń z Wrocławiem, ostatni pociąg ze Szczecina bezposredni do Konina wyjeżdża o 14:30 około, jest to IR Bosman/Portowiec. Natomiast Prus wyjeżdża o 15:45, czyli o odpowiedniejszej godzinie dla mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejfan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Kwi 2011

PostWysłany: 08-08-2011, 15:52    Odpowiedz z cytatem

To ja bym dołożył pare groszy do tej dyskusji.

Jak teraz patrzę na rozkłady jazdy Łodzi, to nie wydaje mi się, żeby był największym zadupiem, jak to określił Krzychu191. Jak jakaś stacja nie przyjmuje ekspresów to nie oznacza, ze już jest zła i w ogole beee.

Może fakt nieobecności ekspresów PKP intercity rekompensuje tym, że puszcza nowoczesne składy? To czemu nie pociagną tych składów dalej, do Wrocławia. Trudno zrozumieć politykę PKP, ale Łodzianie nie sa niczemu winni. Takie "wypasione" TLK przecież mogłyby się trafić na trase Wawa-Poznan, bądź Wawa-Bydgoszcz itd. Może PKP nie chce zbyt mocno eksploatować te składy, bojąc sie ich nadmiernego zużycia:D


Wiadomo, każdy swoje miasto chwali, dba o niego itd. Gdybym napisał coś w stylu: Gniezno było I stolicą, dlatego należą mu sie ekspresy, intercity i najlepiej , żeby wszystkie pociągi przejeżdżały przez Gniezno, to byłbym bezczelny chyba.

A to, że budują w Łodzi dworzec podziemny no cóż...NIgdy nie będzie tak, że sie wszystkim dogodzi. Albo zrobi sie remont dworca (Łodzianie będą zadowoleni), albo zrobi remont torów( pasażerowie będą zadowoleni), albo kupi nowe składy (które pojadą w stronę Lublina np, i Ci pasażerowie będą zadowoleni).To już kwestia wydawania pieniędzy, każdy ma swoje wizje. Nie zawsze one muszą pozyskać dobrą opinię od innych.

Tylko fajnie by było, jakby wszyscy myśleli o innych i brali różne scenariusze pod uwagę, a nie tylko: moje zdanie najważniejsze, i zrobimy tak, a reszta niech sie buja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzychu191 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Cze 2010
Skąd: Łódź

PostWysłany: 08-08-2011, 15:58    Odpowiedz z cytatem

kolejfan, Mnie to rybka, czy są w Łodzi Ex czy nie, i tak z nich nie korzystałbym.
Teraz jest sezon, więc jest trochę więcej składów.
Dlaczego IC nie wydłuży żadnego składu Łódź - Wawa np. do Lublina ? Skład ten i tak stoi na Grochowie cały dzień dopóki na wieczór nie wróci do Łodzi. Naprawdę jest wiele możliwości wydłużenia relacji tych składów ale polityka IC jest taka jaka jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kolejfan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Kwi 2011

PostWysłany: 08-08-2011, 16:05    Odpowiedz z cytatem

Krzychu191,
Cytat:
Mnie to rybka


Spodobało mi się to określenie:D No właśnie polityka jest jaka jest i trudno się z nia czasem pogodzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafaello1973 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: ok. Wrześni

PostWysłany: 08-08-2011, 17:36    Odpowiedz z cytatem

Co połączeń Łodzi z Poznaniem zwłaszcza pzrez Kutno Konin , to nędza są tylko dwa w ciagu doby relacji Szczecin Kraków. Byla jeszcze ta wywalczona przez mnie nocna rzeznia na Czestochowe i Kielce, która mimo fajnej frekwencji po 6 latach została uwalona.Nie wiem jak tam Łódź ma z innymi połączeniami dalekobieżnymi ale pewno też tak sobie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 08-08-2011, 18:49    Odpowiedz z cytatem

Krzychu191, to nie polityka IC tylko polityka Grabarczyka.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

celtin.88 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lip 2011
Skąd: Łódź

PostWysłany: 08-08-2011, 19:01    Odpowiedz z cytatem

Ciebie aż zżera nienawiść do Łodzi. Nie możesz znieść tego że między Warszawą a Łodzią pociągi będą jeździć 140-160 km/h. Że dzięki temu kilkadziesiąt tysięcy ludzi każdego dnia zyska szybszy dojazd do stolicy (i jeszcze wzrosną przewozy).Płaczesz teraz jak w tragicznym stanie są ciągi towarowe. A to wszystko przez tą wredną Łódź. Jednocześnie bronisz modernizację regionalnej (obecnie taką funkcję gównie pełni) lini Zgorzelec- Wrocław do 160 na której jeździ kilka pociągów dalekobieżnych na krzyż. Jeszcze troszkę napiszesz o potrzebie pilnej Modernizacji do 160km/h Białystok – Trakiszki Bo jest to ważny szlak międzynarodowy E.

[ Dodano: 08-08-2011, 19:15 ]
Nie tylko Łódź się wyludnia. Większość ludzi zamienia blokowiska na domki w podłódzkich miejscowościach. Wracając do połączeń co do ilości dalekobieżnych połączeń (nawet po cięciach IC czy wymuszonych przez PLK) to naprawdę Kraków (jeśli można tak powiedzieć) ma wspaniałe połączenia.. Co do remontów Już wkrótce rozpoczną się remonty Katowice- Rzeszów. Jest remontowana CMK . Naprawdę nie masz co płakać

Klikaj prawidłowo w nazwy użytkowników bo nie będę dzisiaj już poprawiał twoich postów - poprawiałem wszystkie od rana.~kryniczanin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 08-08-2011, 19:23    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
R90, Nie ma żadnego problemu Skierniewic i Żyrardowa oba miasta posiadają bardzo dużą ilość połączeń KM.


Chyba jednak nie, skoro ludzie korzystają z IC.

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-08-2011, 19:39   

Cytat:

Nie możesz znieść tego że między Warszawą a Łodzią pociągi będą jeździć 140-160 km/h. Że dzięki temu kilkadziesiąt tysięcy ludzi każdego dnia zyska szybszy dojazd do stolicy (i jeszcze wzrosną przewozy).


Może zostań politykiem bo naprawdę nadajesz się do tego typowe śmieszne bajeczki populistyczne! Ciekawe jakim taborem 140-160km/h. A wiem zabierzemy Husarze i EP09 z E30 i CMK damy na Uććć i będzie git. Chcecie v max to czemu nie chcieliście ED74? Wszak tabor ma parametry na linię. Czyny całkowicie zaprzeczają rzeczywistości.


Ostatnio zmieniony przez Henryk dnia 08-08-2011, 19:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Krzychu191 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Cze 2010
Skąd: Łódź

PostWysłany: 08-08-2011, 19:43    Odpowiedz z cytatem

kryniczanin, Z tego co wiem, ED74 obecnie nie jeżdżą ze względu na remont linii i zmniejszoną przepustowość a nie dlatego że my ich nie chcieliśmy. Zresztą połowa i tak stoi odstawiona Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-08-2011, 19:52   

Krzychu191, Dobra bajeczka! ED74 daje większą przepustowość na szlaku mimo remontu. Dotyczy to Skierniewice - Łódź Widzew.
Powrót do góry

Krzychu191 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Cze 2010
Skąd: Łódź

PostWysłany: 08-08-2011, 19:59    Odpowiedz z cytatem

kryniczanin, A ty nadal swoje... Nawet swego czasu była informacja na stronie intercity dlaczego wycofują ED74 na Łódź i na ile.
A żeby jeździły muszą być sprawne a obecnie jest sprawnych 6-7. Więc jakby miały zapewnić dojazd do Warszawy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-08-2011, 20:14   

Krzychu191, Jakby nie całkiem nieuzasadniony płacz plus pochodzenie ministra wszystkie ED74 do dzisiaj by śmigały na Wawa - Łódź.
Powrót do góry

Krzychu191 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Cze 2010
Skąd: Łódź

PostWysłany: 08-08-2011, 20:16    Odpowiedz z cytatem

kryniczanin, A niech śmigają. W zeszłym roku we wakacje tylko 4 składy były wagonowe, reszta to Edyty, nie raz nimi jechałem i zbytnio mi to nie przeszkadzało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl